Ігор Головань Адвокат, керуючий партнер Адвокатського об'єднання "Головань і партнери"

Обшуки у ''БІ ЕНД ЕЙЧ''. Діагностика за допомогою розтину (доповнено).

06 квітня 2012, 19:20

Сьогодні разом з шановним Богданом Батрухом взяв участь у прес-конференції, присвяченій проведеним податковою міліцією обшукам у приміщенннях, орендованих Приватним акціонерним товариством "БІ ЕНД ЕЙЧ" та ТОВ "ЛЄДОЕН".

Отже, 05 квітня 2012 року співробітниками податкової міліції в офісах згаданих компаній було проведено обшуки.

В ході обшуків було вилучено документи і комп'ютерну техніку.

Документи та ком'ютерна техніка вилучалися без належного опису та без обгрунтуваня їх необхідності для розслідування кримінальної справи.

Результатом обшуків є повна зупинка законної підприємницької діяльності ПрАТ "БІ ЕНД ЕЙЧ", ТОВ "ЛЄДОЕН" та кількох інших компаній, документи яких теж були без будь-яких підстав вилучені під час обшуку.

Приватне акціонерне товариство "БІ ЕНД ЕЙЧ" дійсно має певні розбіжності з податковою службою України щодо застосування окремих норм податкового законодавства. Справа зараз знаходиться на розгляді у Вищому адміністративному суді України.

Вчинені працівниками податкової служби обшуки не мають під собою жодного юридичного і навіть логічного підгрунтя. Адже будь-які необхідні документи могли бути просто витребувані чи вилучені в ході виїмки.

Обшук з вивезенням документації "мішками" жодних правових наслідків не має і мати не може. Єдиний результат проведених обшуків – дезорганізація і зупинка діяльності компаній, що донедавна успішно працювали.

Протиправні дії співробітників податкової міліції будуть оскаржені. Ми будемо домагатися притягнення до відповідальності осіб, що вчинили безаконня.

Взагалі, обшуки, що здійснюються податковою мідіцією – окрема тема. І вчора вони діяли як завжди, як звикли. Тобто згребли докупи все, на що око впало, упакували у мішки, завантажили до машин і вивезли.

Як і завжди після таких обшуків, підприємства залишилися без документів та комп'ютерів, а тому тепер можуть займатися хіба що підрахунком завданих податківцями збитків.

Слід звернути особливу увагу на те, що не існує жодного розумного обгрунтування необхідності проведення саме обшуку. Адже у тих купах вилучених документів, як кажуть, чорт ногу зламає. Як свідчить практика, ті мішки місяцями валяються у кабінетах слідчих і у більшості випадків повертаються підприємствам через кілька місяців навіть не розпакованими.

Складається враження, що єдиною причиною податкових обшуків є бажання слідчого відрапортувати, що він не сидів без діла, а проводив "слідчі дії".

Хоча такі слідчі дії схожі на спробу лікаря поставити діагноз без усяких там рентгенів, ультразвуків та томографів, а одразу за допомогою розтину. Щоб встановити, що хворий саме від розтину і помер.

P.S. Вирішив сказати кілька слів стосовно позиції податківців. Нічого нового, коментарі цінічні і мають мало відношення до фактів і до права.

"Під час проведення слідчих дій скарг на дії працівників податкової міліції від представників підприємства не надходило".

По-перше, надходили. В одному з протоколів обшуків прямо вказано на те, що податкові міліціонери не допустили адвоката. По-друге, ще будуть. І не тільки скарги, думаю, і заяви про злочин.

"Вилучені під час обшуків документи та техніка мають відношення виключно до обставин кримінальної справи".

Побачимо, чи все вилучене буде приєднано до матеріалів справи. Хоча з яких підстав можна вваажати таким, що стосується матеріалів тієї чи іншої справи, наприклад, "системний блок чорного кольору з написом ASUS"? І скільки в світі системних блоків, що точно відповідають цьому опису? А "папка червоного кольору з написом "Джонні Депп", на думку працівників податкового прес-центру точно є доказом страшних злочинів.

powered by lun.ua
Коментарі — 28
Козак Мамай _ 06.04.2012 19:44
IP: 80.77.47.---
А взагалі пора ставити питання про скасування податкової міліції, як такої.
Маски шоу нехай залишаються тільки для олігархів
european _ 06.04.2012 19:41
IP: 93.72.169.---
пане Головань, справа принципова для мене і для мільйонів українців. прошу довести до переможного кінця. яка потребна допомога?
не забувайте і про те, що завжди можете покластись на людей з Кіноперекладу.
Козак Мамай _ 06.04.2012 19:36
IP: 80.77.47.---
Скоріше це видалення гланд через жопу, як власне все і відбувається у наших прахвєсіАналів
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter