Анатолій Гриценко Український політик, міністр оборони (2005—2007), голова Комітету ВР України з питань нацбезпеки і оборони (2007-2012), голова Підкомітету з протидії відмиванню брудних коштів (2012-2014), член Ради політичної партії "Громадянська позиція". Доцент Києво-Могилянської академії. Полковник запасу.

Париж: очікування і підсумки

10 грудня 2019, 09:58

1. Чи досягнув Зеленський у Парижі стійкого миру? Ні, не досягнув, І маємо визнати: це було неможливим.

2. Чи відбулася у Парижі зрада/капітуляція? Ні, не відбулася, хоча от це – було можливим, і тиск на Зеленського був шаленим.

3. Чи позначив Зеленський у Парижі ті "червоні лінії", за які Україна не заступить? Так, позначив. Досить чітко і до того ж публічно. Це було найважче зробити, адже у "Мінську-2" Україна (попередня влада) сама заступила за "червоні лінії", зафіксувавши підписом і "особий статус" в Конституції, і вибори за присутності російських військ, і початок передачі нам контролю над кордоном лише після виборів.

4. Чи вдалося Зеленському в Парижі вирішити/узгодити хоч якісь питання стратегічної ваги, що дало би нам з Вами впевненість, що стійкий мир настане точно і що окуповані/анексовані території буде нам повернено на гідних умовах? Ні, не вдалося. Але точно не з вини української сторони – з вини агресора.

5. Коли позиції сторін з ключових питань несумісні, по суті протилежні (це бачив і чув увесь світ), то швидкого миру чи швидких виборів очікувати – немає підстав. Це буде довгий і тяжкий процес. На багато років, напевно й десятиліть.

6. Чи зроблено в Парижі хоч якісь позитивні кроки, аби цей довготривалий процес розпочати? Так, зроблено. Обмін полоненими до 31.12.19, припинення вогню до 31.12.19 – це дуже важливі позитивні домовленості. Адже йдеться про долі й захист життя наших людей.

7. Ці позитивні кроки сприятимуть дальшому руху до миру, якщо... Якщо вони будуть дійсно реалізовані. Тому що за 5+ років війни це не перші такі домовленості, їх були вже десятки, на різних рівнях і в різних форматах...

8. На жаль, навіть під час перемовин у Парижі ворог продовжував обстрілювати на фронті позиції наших військових: з БМП, гранатометів, крупнокаліберних кулеметів... І поки в Парижі голосно говорили про мир, за цей час ще троє українських солдат на фронті загинули!

9. Не дотиснувши Зеленського наскоком у Нормандському форматі, Путін напевно переключиться ближчим часом на економічні батоги/коврижки – щоб заманити Україну у свою пастку через "дешевий газ", через його транзит, через який-небудь консорціум газовий, або обіцянками інвестицій/кредитів та іншими подібними ласощами...

Тож витримавши гідно іспит у Парижі, українська влада має зберігати пильність – постійно!

powered by lun.ua
Коментарі — 33
Елена Величко _ 10.12.2019 12:02
IP: 35.235.227.---
Стосовно різних коментарів.
Нас підтримали, й не ТРЕБА РІЗКИХ рухів.
Від нас ЧЕКАЮТЬ розумних дій. Чи здатен цей роздутий апарат, очолений тими, хто хизується своїми самокатами до професійної роботи?
Ми стаємо на порозі: або робимо свою політику виважену,
у тому числі ЕКОНОМІЧНУ, АБО...
Й міцність країни – то скільки має САМИЙ БІДНИЙ.
Міцність держави – то ВЛАСНІ ЗАВОДИ та солдат, ЩО НАГОДОВАНИЙ.
Міцність держави – то СУМІСНА гуманітарна політика для КОЖНОГО громадянина або тоді треба таку політику допустити по регіонах, ЩОБ НЕ ТЕРОРИЗУВАТИ ГРОМАДЯН.
МІЦНІСТЬ ДЕРЖАВИ – то відчуття громадянина, що він захищений, що з нього не викачують останнє...
Міцність держави – то ПРАВА громадян.
Міцність держави – ТО ПОЛІТИКА, ЩО РОБИТЬСЯ ДЛЯ ГРОМАДЯН та виконується...
Принаймі треба ПОЧАТИ ТАКУ політику.
Елена Величко _ 10.12.2019 11:51
IP: 35.235.227.---
Так от, все що написане показує, що НЕ СФОРМОВАНА державна політика постійно веде до НЕВДОВОЛЕННЯ та розбрату всередені країни ЯКЕ Б РІШЕННЯ прийняте не було, бо розуміння справ на заході та сході країни – РІЗНЕ, а утворені анклави олігархічного здир-ства паразитують на цьому та на свою користь – звідси мантра – "держави..."
Те, що було видно на Нормандії – не все можна сказати, одне – поїхали хто вліз, щоб погуляти???
а нащо стільки туди поїхало? Адже видно було, що позиція наша слабка та дякувати було тим, хто нас підтягував. ДЕ НАШІ ПРОФЕСІЙНІ ДИПЛОМАТИ? Де РІВЕНЬ?
Леонид Шкляр _ 10.12.2019 11:50
IP: 35.235.227.---
Погоджуюся з аналізом пана Гриценка! Ворог – підступний, цинічний, меркантильний, а головне – безпринципний і нахабний!
Елена Величко _ 10.12.2019 11:48
IP: 35.235.227.---
Ми напевно очікували чудо чи диво. Говорять, що це різне.
Чи відбулось щось надзвичайне? І да і ні.
Стосовно НЕГАЙНОГО вирішення проблем – НІ, а от стосовно підтримки України – ТАК!
Складна міжнародна політика ставить Україну в позицію жертви та вирішення конфліктів поміж сторонами, на кшталт: якщо не зробите, -то ми Україні не дамо грошей, а ми піднімемо ціни на газ, а у нас "державники – "патріоти""- так! більше ціну – ми патріоти, – увесь цей ідіотизм зроблений через руйнування економічної,а потім і політичної власної системи через знищення ДЕРЖАВНОГО управління та зменшення доходів та соціальних стандартів життя населення до рівня НЕМОЖЛИВОСТІ ЖИТИ.
Віктор Совщак _ 10.12.2019 11:42
IP: 35.235.227.---
Александр 1:
Якщо циніхзм проявляють великі світу цього їх зрозуміти можна – У них інтерес – або матеріальний (фінансовий) або амбіції А чому у Вас цей цинізм? Вищо не розумієте що гинуть люди І при чому абсолютно не при ділах Ну якщо зявилася надія – то вже добре
alleks67 _ 10.12.2019 11:37
IP: 35.235.227.---
Александр 1:
Ви не уважно читаєте. Спеціально для Вас: "адже у "Мінську-2" Україна (попередня влада) сама заступила за "червоні лінії", зафіксувавши підписом і "особий статус" в Конституції, і вибори за присутності російських військ, і початок передачі нам контролю над кордоном лише після виборів."
Александр 1 _ 10.12.2019 11:23
IP: 35.235.227.---
Висновок: ніяких досягнень не відбулося. "Просто припинити стріляти" не пройшло. Лише вчора маємо трьох загиблих. А по суті найбільші досягнення у зовнішньої політиці України пов'язані з продовженням курсу Порошенко, але цього разу з додатковими, обтяжливими для України зобов'язаннями. А про вимоги Порошенка щодо введення миротворців ООН на всю територію ОРДЛО взагалі мова не йшла. Про Крим – мова не йшла. Путін не взяв на себе жодних обов'язків, і не мав жодних нарікань. Може вимагати зняття санкцій.

А що відбулося? Звичайне для Зе і його прихильників шоу. The show must go on.
Александр 1 _ 10.12.2019 11:12
IP: 35.235.227.---
- Які досягнення привіз Зеленський з Норманського формату? Аж ніяких! Не можна згоду на продовження обміну полоненими вважати досягненнями нового президента. При Порошенко загальна кількість звільнених з полону станом на 25 червня 2018 року склала 3244 особи.
- Чи відбулась "зрада"? Ні, тому що вона відбулась раніше, коли Україна погодилась на російську "формулу Штайнмайєра". В спільному Комюніке це лише закріплено: подальше відведення/розведення військ, встановлено 4-місячний термін створення умов для підготовки виборів на окупованих територіях, законодавче закріплення на постійної основі особливого статусу ОРДЛО.
- Чи міг Зеленський відверто перепнути "червоні лінії"? Ні, тому що тоді йому важко було б повернутися в Київ на Банківську. Це не він не перепнув де які "червоні лінії", це йому народ не дозволив їх перепнути.
Зеленський20 Україна та Європа1086 Корупція1336 Порошенко2 Свобода слова568
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter