Олексій Гарань Історик-міжнародник, політолог, політконсультант, учасник багатьох "авантюрних" проектів, що стали успішними

Чому замовчують урядову статистику митних надходжень? Це так вчили журналістів подавати інформацію?

03 березня 2008, 16:07

Сьогодні ознайомився із стенограмою брифінгу Тимошенко і Хорошковського від 1 березня. Там виявилися вражаючі для мене (людини, яка професійно слідкує за політикою) цифри:

За два місяці (січень – лютий) плюс в бюджет порівняно з аналогічним періодом минулого року – 5,3 млрд. грн. Тобто більше 1 мрд. дол.! Щоденні надходження, які митниця отримує в лютому 2008 р. на 80% більше минулорічних показників. З такою динамікою, говорить прем'єр, можемо замість 345 млн. грн. на день отримувати до 500 млн. До речі, 345,6 млн. грн. щодоби – це абсолютний рекорд за весь час роботи митниці.Але в підсумкових програмах, які повідомляли про прес-конференцію, ці справді сенсаційні цифри не звучали. Та невже ж я був таким неуважним? Передивився пресу. Замовчали. Навіть "Экономические известия" подали лише критику дій митниці, аргументів урядовців не було.

Дивовижно, про загрозу інфляції говорили всі, кому не лінь, з усіх каналів, в тему і не в тему. Таке враження, що просто накручували людей (до речі, розкручуючи цим самим інфляцію, адже вона пов'язана з очікуваннями населення – це написано в підручниках економіки для першокурсників).

Казали, соціальні виплати не покриваються доходами бюджету. Але, коли наводяться цифри, які показують наповнення бюджету, їх замовчують. Лякати населення – будь ласка, показати позитив людям, дати ім трохи оптиміхму – зась.

Я не виступаю адептом економічної чи митної політики уряду. Борони боже. Я принципово не коментую ці теми, бо це мають робити фахівці. Я – "за" критику уряду Тимошенко (так само як і за критику інших владних діячів). Але погодьтеся, виглядає дивно, коли лунає тільки критика, в той час як аргументація уряду, статистика не наводиться.

І це наводить на сумні роздуми. Або це якась вказівка, спроба інформаційної блокади – чесно кажучи, я в це не вірю, бо зараз одному центру силу неможливо змусити провідні ЗМІ працювати по вказівках (спасибі "помаранчевій революції" в цілому, Ющенко і Тимошенко, зокрема). Тоді це що, непрофесіоналізм журналістів і їхніх редакторів, які кидаються на гаряче, але при цьому начебто не знають, як подається інформація? А якщо вже висловлювати свою власну позицію, то подати різні точки зору, різну аргументацію, статистику зрештою, а вже потім критикувати?

powered by lun.ua
Коментарі — 28
Олексій Гарань _ 03.03.2008 16:43
IP: 92.112.83.---
Так от і я ж про те! Наведіть ПОЗИЦІЮ Уряду, а далі довбайте скільки завгодно! А от тоді вже хай Хорошковський відбивається. А то на 5 сайтах надрукували, а все ТВ і преса замовчали. От про це і була моя ремарка. Тщательнее читайте, господа хорошие
stanko _ 03.03.2008 16:33
IP: 195.78.58.---
03.03.2008 16:17___ Vlad_iz_Kharkova
Правильно мыслите, в то время как "людина, яка професійно слідкує за політикою" г-н Гарань не в состоянии читать статистическую циферь и накладывать ее на произведенные политиками действия. Да, отмена векселей по НДС при импорте вроде бы как увеличила поступления в бюджет, но при это данная циферь просто будет переведена в долги по возврату НДС через 30 дней... Таким образом нет расширения налоговой базы, есть просто наполнение бюджета за счет вымывания оборотки из бизнеса, чем меньше оборотки – тем выше цену подымает бизнес пытаясь нарастить оборотные финансы, кровь экономики, а отобранное у бизнеса идет на соцвыплаты. Вот вам и маховик инфляции!! Тщательнее к теме, г-н политолог!
Vlad_iz_Kharkova _ 03.03.2008 16:17
IP: 195.26.93.---
Странно, я, например, цифры пресс-конференции ЮВТ и Хорошковского проичтал на 5-ти сайтах и только в Экономических Известиях – критику. В частности, там написано, что никакого увеличения в чистых показателях нет, речь идет об отмене вексельных платежей.
Что касается инфляции, то логично смотреть на динамику поступлений в бюджет и расходов бюджета в целом, а не по отдельным показателям.
Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter