23 липня 2012, 09:03

Політика може бути іншою

До офіційного старту виборчої кампанії залишився тиждень, але вже зараз очевидно, що вона буде жорсткою. Особливо – на мажоритарних округах. Адже на перемогу за партійними списками Партія регіонів розраховувати не може – занадто втомився народ від "покращення" і "досягнень, що залишаються". Тож чи не головна мета влади – сформувати більшість у парламенті за рахунок самовисуванців, під якими ховатимуться протеже ПР. Зрештою, так, як це й робилось раніше.

Саме тому я і наша партія жорстко критикували нинішній закон про вибори, що повернув в Україну змішану систему. Вважаємо голосування за нього ключовою помилкою опозиції. На жаль, тоді до думки "УДАРу", якому парламентські опозиційні старожили весь час дорікають "молодістю і недосвідченістю", не дослухалися. В результаті на багатьох мажоритарних округах маємо не змагання ідей і кандидатів, а боротьбу гаманців і продуктових наборів.

Вже зараз в хід пішла важка артилерія – адмінресурс, пайки, прямий підкуп, залякування. Ледь не щодня ми отримуємо повідомлення про нові порушення закону, коли політична боротьба зводиться до одного – банальної купівлі голосів. Причому, часто це роблять ще й за бюджетні кошти, латаючи перед виборами шматок дороги чи дахи в лікарнях та школах. При цьому біля кожної відремонтованої за бюджетні гроші ями ставиться табличка: "За підтримки ПР і депутата Х". Дешево і сердито.

Зрозуміло, що такий підхід не має нічого спільного з європейськими принципами. Однак нинішніх політиків це влаштовує. Вони підкуповують виборців і чекають, коли ж їх самих перекуплять у Верховній Раді.

Така система відкидає Україну на багато років назад. І її потрібно міняти. Бо нинішній Верховній Раді довіряють лише 7% українців, це – найнижчий показник за 18 років.

Вірю, що виправити ситуацію можуть лише політики, котрі знають, що таке принципи і готові їх відстоювати, котрі не зрадять своїх виборців. "УДАР", як і обіцяв, першим оприлюднив список претендентів у кандидати в народні депутати по мажоритарних округах. Наголошую на слові "претендентів", бо цей перелік – не остаточний. Ми передали свій список мажоритарників журналістам, громадськості, представникам руху "Чесно", аби вони висловили свою думку та зауваження. Для мене важливий зворотній зв'язок і діалог із суспільством. І якщо мені наведуть факти, що хтось із претендентів не відповідає оголошеним критеріям, то така людина не стане кандидатом від "УДАРу", а партійна організація, яка рекомендувала недостойного політика, так само отримає партійну догану.

Однак при цьому я закликаю громадськість в своїх аргументах користуватися фактами, а не плітками. Емоційні заяви, що той чи інший кандидат "просто погана людина", або "він працює не в тій структурі", можливо, й підходять для обговорення в соціальних мережах, але аж ніяк не підходять для серйозної експертної оцінки. Особливо дивно читати подібне від політиків, які й самі працювали в уряді Януковича.

Наша мета – скласти список кандидатів, котрі мають реальні шанси на перемогу. В умовах тиску, адмінресурсу, "гречкосійства" і засилля вчорашніх політиків ми маємо виставити кандидатів, здатних вибороти перемогу на окрузі, відстояти її і потім разом працювати на виконання програми. Ми формували список не в столиці, а дали можливість регіональним організаціям "УДАРу" надати свої пропозиції. Ми виходили з того, що кожен регіон України має свої особливості та персональні вподобання. І бажано, аби претендентів оцінювали, перш за все, виборці конкретного округу. Звичайно ж, за спільними критеріями.

Кожен четвертий зі 192 осіб у списку – молодший за 35 років, а 97% уперше балотуються до Верховної Ради. Є люди досить відомі, є й нові обличчя. І коли мене запитують журналісти, чому вони нічого не чули про того чи іншого кандидата, відповідаю – головне, аби його знали не в Києві, а в тому окрузі, де він балотується. Те ж саме стосується й відомих облич. Якщо людина довела свою ефективність у політиці, не має за собою корупційного шлейфу, поділяє наші принципи, то вона цілком може доєднатися до "УДАРу". Як і будь-який громадянин України. Якщо ж вона має плями в попередній політичній діяльності – нам не по дорозі!

Сьогодні у виборчому штабі ми уважно вивчаємо думки громадськості щодо списку наших претендентів, моніторимо ЗМІ, спілкуємося з громадськими організаціями. Щодо критики деяких персон – для того ми першими і відкрили список, аби мати зворотній зв'язок. Це – дійсно новий підхід для України і було б добре, аби інші політсили змогли його наслідувати.

Он КОД почув нас і тепер оприлюднює свої списки. Нагадаю, що "УДАР" з самого початку був проти квотного принципу при розподілі округів. Вважаю, що представляти опозицію в умовах тиску влади повинні дійсно найдостойніші люди і виступаю за принцип "один округ – один кандидат від опозиції". Тому "УДАР" і взяв на себе зобов'язання зняти своїх претендентів, якщо вони матимуть меншу популярність. Щоправда, поки ми зробили це в односторонньому порядку, у відповідь же чуємо чергову порцію критики і відвертого бруду (начебто й забули підписану Угоду про взаємонепоборення). Найм'якіше зі сказаного на нашу адресу – мовляв, партія "УДАР" і її лідери ще дуже молоді і недосвідчені в українській політиці, тому все вони роблять неправильно, не так, як ми їм говоримо.

Я дійсно не хочу і не збираюся переймати досвід нинішньої української політики, з її закритістю, цинізмом, брехнею, зрадами. Політика може бути іншою! Відкритою, щирою, без стіни між владою і простими людьми. Саме таку політику будуватимемо ми з моєю командою. Відкрили списки – зробимо відкритою і владу.

Всі претенденти від нашої партії публічно присягають перед народом про готовність скласти повноваження, якщо зрадять виборців. І я зроблю все можливе, аби вони цієї присягти дотримались. Репутація – це найдорожче, що є в людини. Я усвідомлюю всю відповідальність за кожного кандидата, і наш остаточний список буде таким, що працюватиме на репутацію партії, а не проти неї.

Загроза сміттєвого колапсу не відступила

Усі пам'ятають сміттєвий колапс у Львові і велику хвилю публікацій у ЗМІ щодо проблем утилізації відходів в Україні загалом. Тоді, коли після трагедії на сміттєзвалищі, Львів "потопав" у смітті, активісти, експерти, чиновники жваво обговорювали тему поводження з твердими побутовими відходами, говорили про варіанти системного вирішення проблеми...

Євробачення-2017: Жодні ігрища не варті репутації країни

Чи може стати успішною країна і втілити всі необхідні для цього зміни, якщо рішення навіть щодо культурних подій ухвалюють "під килимом", " під столом", словом, тихо, довго і непрозоро...

Соловьям-популистам посвящается...

Когда страна остро и давно нуждается в реформах, противостоит внешней агрессии, когда необходимо сломать систему, которая отчаянно сопротивляется, разве можно воплотить изменения только бесконечно рассуждая о том, что и как нужно делать? Ответ очевиден...

Человек с большим сердцем

Он учил ключевым вещам, которые помогают мне в жизни – только в борьбе можно одержать победу. Нужно уметь ставить перед собой цель и достигать ее...

Євроінтеграція. Момент істини

Президент Янукович і його політична сила, схоже, увірували в принцип "ми будемо жити вічно". Бо керуються саме ним. Інакше як можна розцінювати події минулого тижня і початку цього? Все, що відбувалося в парламенті і поза ним? Українська влада виконала свій фірмовий фокус "розведення кошенят" навіть з місією Європарламенту, продемонструвавши Коксу і Кваснєвському, вже відкрито і зухвало, своє небажання звільняти Юлію Тимошенко...

Чому ми не йдемо до Президента

Представники "УДАРу" не підуть на Банкову в Адміністрацію Президента. І це принципова позиція. Історія питання така: За три роки свого президентства Віктор Янукович жодного разу не виступив у парламенті зі своїм щорічним посланням, не відповів на запитання депутатів...