Леонід Кравчук Перший президент України

Відкритий лист Президенту України Януковичу В.Ф.

06 квітня 2010, 18:37

Шановний Вікторе Федоровичу!

Незабаром Україна буде відзначати 20-річчя своєї незалежності. Час достатній, щоб робити узагальнення, підводити підсумки.

2010 рік – рік приходу до української влади Вас і Вашої команди. І тому сьогоднішній і завтрашній день України доцільно розглядати в органічному взаємозв'язку з двадцятилітньою історією держави, визначати Вашу участь у розв'язанні політичних, економічних і духовних проблем суспільства на новому етапі життя.Загальний висновок полягає в тому, що Україна відбулася, є державою. Та проблем більше, ніж досягнень.

Слід визнати, що українська влада за ці роки не забезпечила сподівань свого народу на краще життя. Україна сьогодні на політичному роздоріжжі, в надзвичайно складному політичному, соціально-економічному і духовному стані.

Вона є однією з найбідніших країн Європи з корумпованою владою. З невизначеним зовнішньополітичним курсом. Розділена за багатьма ознаками: історичними, політичними, світоглядними. У нас ще несформована нація, відсутня справжня українська еліта.

Що стосується політичної еліти, то за роки незалежності в умовах дикого капіталізму, брутальної політичної боротьби за владу вона деградувала, здрібніла, інтереси українського народу визначає крізь посадові крісла і гроші.

Між народом, його інтересами та політичною елітою, що розбагатіла за короткий час і за допомогою влади, виник майновий та моральний вододіл, який розширюється.

Сьогодні Україною править олігархічно-аморальна еліта. В цій надзвичайно складній ситуації люди дивляться на Вас і думають, яку ж позицію займете Ви, яку політику будете проводити?

Бо всі ми, президенти, Уряди, місцеві органи влади несемо за таку ситуацію відповідальність. Правда, дехто іншої думки. В усьому, мовляв, винна Ю.В.Тимошенко. Це примітивне пояснення, позиція ображених і невдоволених, невпевнених в собі лідерів. Народ цьому ніколи не повірить, бо знає, що це політичні ігри, які ведуться в Україні роками і всіма лідерами та політичними партіями.

Суть проблеми, на мою думку, в іншому.

Змінюється влада, до управління Україною приходять нові люди, а філософія будівництва держави, шляхи і методи вирішення політичних і соціально-економічних проблем залишаються незмінними.

Образ тієї України, яку ми маємо зараз, сформував Л.Д.Кучма. При ньому утвердився олігархічний капітал та кланова влада. Суспільство розділилось на багатих і бідних. Влада обросла підлабузниками.

В.А.Ющенко лише ускладнив все, що міг, засипавши попелом від владної боротьби українську національну ідею і той політичний курс, який формував п'ять років.

Тобто, Ваші далекі та близькі попередники залишили Вам досить складну спадщину. Здавалося б все ясно і зрозуміло. Потрібно впроваджувати нові підходи, шукати нові шляхи управління країною.

І це, як правило, президент робить на початку своєї каденції.

Та, проаналізувавши перші кроки Вашої діяльності, маю всі підстави сказати, що кардинально нічого не змінюється.

Те, що Ви робите зараз я не так давно уже бачив, окрім, правда, організованості та дисципліни всередині команди. Що дало можливість швидко створити більшість, не дуже переймаючись вимогами Конституції, сформувати уряд партійців-однодумців із незначним прошарком посадовців, які одержали крісла за надану регіоналам допомогу. Затверджена за такою ж схемою влада на місцях.

Можна діяти, приймати потрібні демократичні закони, бюджет, виконувати обіцяне під час президентських виборів. Замість цього знову обіцянки проведення реформ, виконання соціальних стандартів.

Та коаліція вдалася до іншого сценарію: спираючись на машину голосування, лідери більшості вважають за можливе застосовувати замість закону права закон сили. Вони відмовляються перерозподіляти парламентські комітети відповідно до регламенту, виконувати інші вимоги законів, загрожують антизаконними кроками. Тобто, коаліція, прикриваючись складнощами життя, стає на протизаконний шлях діяльності.

Лідери коаліції вважають, що закон, якщо дуже хочеться, можна замінити політичною доцільністю. На прикладах формування коаліції у Верховній Радій, розподілу парламентських комітетів між коаліцією і опозицією можна зробити висновок, що початок діяльності нової влади є загрозливим для розвитку демократії. Звичайно, при такій кількості парламентських "штиків" за буд-яке рішення при бажанні можна проголосувати і зробити його при рабській психології суддів конституційно легітимним. Щоб стати вільними, ми повинні бути рабами законів, – писав ще Ціцерон. Не рабами вождів, а законів.

Ми уже бачили, як Конституційний Суд в 2003 році вирішив, що президент Л.Д.Кучма був президентом не два терміни, а лише один. Так було потрібно президентові.

Хіба від складу Конституційного Суду залежить зміст прийнятих рішень? Чого ж тоді вдруге розглядається питання щодо конституційності коаліції. Адже в 2008 році Конституційний Суд дав однозначну відповідь на це питання.

Шановний Вікторе Федоровичу! Вам є над чим подумати, що аналізувати. І чуже, і своє.

Та особливу увагу президент України повинен приділяти, на мою думку, таким ключовим питанням.

Найперше, це постійно тримати в центрі уваги, як в країні виконується Конституція і закони. Потрібно враховувати, що у Вашій команді є чимало людей, які хочуть, щоб Україна і надалі йшла по шляху беззаконня, вседозволеності та корупції. Замість того, щоб на демократичних засадах управляти країною, вони вчаться пояснювати, чому необхідно відступати від Конституції та законів.

У них розвивається смак вирішувати через коліно складні державні проблеми, не рахуватися з ситуацією, нехтувати законні вимоги, в т.ч. і опозиції. Нічого спільного з демократією це не має.

Що ж далі? Йти вперед протоптаною, але хибною дорогою, чи ставати на шлях дотримання закону.

Зараз, на початку каденції у Вас ще є згуртована і слухняна команда, є надія і віра людей, які стомилися від політичної колотнечі. Можна розпочинати зміни. Президент має необхідні повноваження, щоб зорієнтувати команду в бік добра і відповідальності і повести Україну по шляху демократії та реформ.

Так окремі члени Вашої команди захоплені своїми посадами, активно оприлюднюють свої погляди, плани, наміри, нерідко забуваючи, що мають виконувати Вашу програму, бо перед історією відповідальність несете Ви. Про них і зараз мало хто знає, а через досить короткий час забудуть зовсім.

Тому не можна допустити, щоб і надалі утверджувались і розвивались правовий нігілізм, нехтування нормами законів. Народ повинен захищати закон як захисні мури своєї фортеці, – говорили древні мислителі.

Якщо ж послухати представників парламентської більшості, то коаліція не має наміру дотримуватись Конституції та Регламенту, бо для цього, кажуть, немає часу, потрібно долати кризу піднімати економіку і т.п.

Це і є дуже небезпечна філософія вседозволеності, згортання демократії.

Ще одна небезпечна тенденція утверджується в управлінні державою, коли державні чиновники визначають чи є обов'язковими до виконання норми Конституції.

Ну скажімо, віце-прем'єр п.Семиноженко і міністр п.Табачник самі прийняли рішення, що українська державна мова є не обов'язковою, а добровільною і тепер державні іспити та тести можна буде складати будь-якою мовою. Хочу нагадати, що в цивілізованому світі застосування державної мови є обов'язковим, і тільки держава, а не чиновник має повноваження на застосування інших норм. Політичне зловживання цією темою, загравання з громадянами під виглядом порушення їх прав неприпустимо.

Якщо і надалі буде таке "вільне" ставлення до Конституції України, то ми можемо дуже швидко опинитися в умовах вільного політичного переслідування. Як перший президент України, один із авторів чинної Конституції я хочу знати, хто дав директиву застосовувати силу до студентів Київського національного університету, нехтуючи ст.34 Конституції України, хто поніс за такі дії відповідальність?

Потрібно, щоб Ви, пане президенте, сказали українському народові, чи діє нинішня Конституція і хто є її гарантом.

Не можна під приводом наведення порядку в державі (а це дійсно необхідно) порушувати Основний Закон України, утверджувати в суспільстві вседозволеність і беззаконня.

Це небезпечний шлях. На ньому дуже легко і швидко можна спалити волю і демократію.

Друга проблема охоплює світоглядні питання, торкається людського фактору.

Кожна держава стоїть на міцному політико-ідеологічному, духовному фундаменті. А весь державний апарат суворо дотримується законів, норм і принципів, закладених в цьому фундаменті. Глава держави забезпечує, щоб було саме так. Це аксіома кожної демократичної держави. Тому такі країни розвиваються, а люди живуть пристойно.

Ваші ж чиновники нас переконують, що можна мати будь-які світоглядні погляди, навіть антинародні і обіймати високі державні посади.

Прикро, що правляча коаліція бере таку філософію чиновників на озброєння і захищає їх позицію.

Хоч народ думає інакше і чекає Вашого слова. Ви не можете не бачити, що розкол України – це реальність і роблять його люди, перш за все посадовці, політичні сили, які не хочуть розуміти делікатностей та складностей стосунків між народом і владою.

Якщо в кадровій політиці не має чистоти, якщо склад команди сформований не за світоглядними, професійними ознаками, а за меркантильними принципами, коли посади стають платою за послуги, то чекати від такої команди чітких і передбачуваних дій дуже важко.

На мою думку, внутрішні переконання і службові повноваження державного чиновника, його політичні та професійні знання – це єдине ціле. Переконання – це не "метка", яку можна здерти, як з носової хустинки. Переконання – це людина.

За склад і дії команди персональну відповідальність несете Ви. До речі, Ви самі про це заявили.

Всі ми різні і за освітою, і за культурою. Вчилися у різних університетах, проходили кожен свою життєву школу.

Та у кожному із нас, як писав О.С.Пушкін повинен бути "доступен чести клич". Без цього "ученость" з точки зору людяності не має ніякої суспільної ваги.

Не можу в цьому зв'язку не торкнутися ще одного питання, а саме підлабузництва, яке почало набирати обертів. Петро І писав: якщо хтось тобі лиже підошви, причави його ногою, перш, ніж він почне кусатись. Варто подумати над цими мудрими словами. Підстави є.

Дуже важливе президентське завдання – формування зовнішнього політичного курсу держави.

Чи має сьогодні Україна визначений і схвалений суспільством політичний курс? Ні, не має.

Ми, в залежності від влади, йдемо то на Захід, то на Схід, то в СНД, то в Євросоюз.

Так і зараз. На словах ми рухаємось до Європи. Але якось цікаво – через Росію, через ЄЕП, Митний Союз і т.п.

Загальновідомо, що це не можливо. Може це така своєрідна багатовекторність, може це і є зміст того моста, яким ми повинні стати між Росією та Європою?

Від нездійсненних фантазій в зовнішній політиці слід переходити до сучасних реалій, визначити реальну участь України в системі європейської безпеки, прийняти врешті-решт основи внутрішньої та зовнішньої політики держави, як передбачено Конституцією.

Бо все, що ми робили до цього не можна назвати серйозною зовнішньою політикою, яка відповідає корінним інтересам українського народу.

Зрозуміло, що всі проблеми держави і ті, що порушив я, потрібно вирішувати в органічному взаємозв'язку з перетвореннями в економіці, в судово-правовій системі, з реформами в усіх сегментах життя. Та це проблеми в основному уряду.

Повірте, пане президенте, моєму досвіду: час плине швидко і, якщо Ви не скористаєтесь позитивними стартовими можливостями, то він почне працювати проти Вас. А тоді здійснювати щось радикальне і глибоке буде дуже складно.

Шановний Вікторе Федоровичу!

Пишу про наболіле, як людина, що закладала основи незалежності, демократії прав і свобод громадян.

Пишу, керуючись китайською мудрістю: "Той, хто правильно вказує на мої помилки – мій вчитель, той, хто правильно підмічає мої правильні дії – мій друг, той, хто підлабузник – мій ворог".

Зичу Вам, Вікторе Федоровичу, всіляких гараздів!

З повагою

Л.М.Кравчук

Коментарі — 279
реформы _ 13.12.2010 11:40
IP: 109.200.240.---
Кроме всего прочего:

"трэба маты голову на плечах, а не тухис"
(цитата из фильма,идущего по ICTV про Одессу)

И надо чтобы мы входили в Европу, а не она – в нас...

Фернштеен?)
Андэстенд?)

Блог на "Правде"

Блог музыкальный
реформы _ 13.12.2010 11:40
IP: 109.200.240.---
Про так называемые административные реформы в ("на") Украине.

Вывод:никакой оптимизации в полном значении этого слова при заявленных админреформах в ("на") Украине нет.От перемены мест слагаемых-сумма не меняется существенно,в общем то.


Пока же бачим такой их цимус ситуации-поморочить голову народу и за его счет получить выходное пособие при увольнении и пересаживании в другое кресло с другим названием должности?Хорошую "премию" себе придумали чиновники.

Мне лично вполне понятны как принципы государственного управления,так и КОНКРЕТНЫЙ МЕХАНИЗМ реализации данных принципов.Если принципы властной верхушки будут отличаться от того,что хочет видеть большинство населения-возможность нормально жить и работать без излишнего морочания его головы со стороны окопавшихся в теплых кабинетах, -то такая власть долго не протянет...

Блог на "Правде"

Блог музыкальный
Al_Po _ 14.06.2010 16:39
IP: 195.140.168.---
Думал – удержусь, не буду ничё писать. Не сдержался – накалякаю:

Головна проблема, Леоніде Макаровичу, в тому, що Віктор Федорович "ніфіга" не зрозуміє з того, що Ви тут так красиво написали. На привеликий жаль!
vassillich _ 19.05.2010 11:27
IP: 92.244.107.---
где ЧФ?
товарищ сухов _ 10.05.2010 14:32
IP: 195.177.74.---
Кравчук-это политическая проститутка! ещё недавно был с регионами.Даёт советы всем,честный такой...обвиняет всех. а сам...такой же ворюга.При Кучме хоть была стабильность!!!и Украину уважали другие страны.А оранжевый дебил всё развалил.
Терегиря _ 10.05.2010 08:58
IP: 188.163.64.---
Хитрий Лис – мудрий Лис. Єдина людина, хто зараз говорить мудрі речи, виважено, спокійно, чесно, толерантно і в той же час дуже впевнено та рішуче. Леоніде Макаровичу, ніколи не був Вашим прихильником. Голосував спочатку за Чорновола, потім проти кучми. Але зараз Ви насправді єдиний український державний діяч. "...Орле, сизий, ... маєш силу, маєш крила, є коли літати...". Можливо Вам вдасться сколихнути Україну. Тільки зараз на Вашому прикладі я почав розуміти вислів, що бувших президентів не буває. (Ну, хіба що Ющенко, який став "бувшим" відразу після інавгурації.)
Патріот2010 _ 08.05.2010 15:47
IP: 212.3.120.---
FDD:
Такого пидара, как Кравчук, еще поискать надо. Прочитайте эти слова, Макарыч, и иди себе нах... Была бы у Вас хоть капля совести сидели бы уже в каком-нибудь монастыре и грехи замаливали, а не письма писали...
/
/
Основна заслуга перед бидлоелітою і провина перед народом України, є те що Кравчук не заборонив цій комуно-комсомольській бидлоеліті займати державні посади та балотуватися в депутати усіх рівнів.Усі народи які відділилися від СРСР зробили це і там рівень життя піднявся в рази, а в нас навпаки впав.Без заборони цієї бидлоеліти та покарання їх за злочини перед державою змінити нічого неможливо.
Інгріт _ 05.05.2010 08:14
IP: 95.135.250.---
Леонід Макарович, я ціную Вашу мудрість і вміння конструктивного підходу до діючого моменту. І поки "Фабрика зірок" займається розкруткою моєї пісні "Біла птаха", за яку вони мають зі мною розрахуватися 10 млн грн., я хотіла б попросити Вас допомогти мені придбати будь-яку хату в с.Глиниця, Радомишльського р-ну, Житомирської обл., на прикладі якого я хочу продемонструвати, як можна, образно кажучи, богом забуте і людьми село – зробити царським. З глибокою вдячністю і повагою до Вас ваша шанувальниця, Гордієнко Надія Іванівна.
Простой люд _ 27.04.2010 23:20
IP: 77.121.119.---
Ух, налетели... Правы Вы, Леонид Макарович, не хочет команда Януковича отходить от советских стереотипов... Если кто-то написал статью не лестную в адрес президента – облить его дерьмом, но у политиков это называется "слить компромат" (так?), бабок в державе нет – направить налоговиков, крушников, СБУшников и прочих-прочих калядовать на предприятия, митингующих – разогнать, журналистов – запугать и т.д. и т.п. Ну ничего нового... Аааа, Тигипко это называет "непопулярными мерами".
Химера _ 27.04.2010 15:37
IP: 94.244.132.---
НУ, ЩО?БАТЬКУ УКРАЇНСЬКОЇ НЕЗАЛЕЖНОЇ ДЕРЖАВИ!
ТАК ЧИ НЕ ТАК???
ВСЕ ЦЕ ПОВИННО БУЛО СТАТИСЯ ЩЕ ПІСЛЯ ДРУГОГО ТУРУ В 2004РОЦІ!!!
А Ви ще довго разом з СДПУо кричали "НЕ ТАК!"
Alexey Lebedev _ 13.04.2010 14:38
IP: 194.44.118.---
Дуже цікаво, Леонід Макарович. Особливо китайська мудрість: то про Вас – про підлабузників. скільки разів Ви змінили свою позицію, останній приклад – Ви сильно критикували Ю.В.Тимошенко, а потім стали її Довіреною особою. Як це пояснити?В данному листі нічого нового, поради загальні, про них всі все знають. Янукович буде кращим Президентом, ніж Ви. Принаймні, сподіваюсь на це!
FDD _ 10.04.2010 00:57
IP: 92.113.87.---
Такого пидара, как Кравчук, еще поискать надо. Прочитайте эти слова, Макарыч, и иди себе нах... Была бы у Вас хоть капля совести сидели бы уже в каком-нибудь монастыре и грехи замаливали, а не письма писали...
Дядя Женя _ 09.04.2010 14:48
IP: 77.52.110.---
З одного боку я ненавиджу Вас, Леоніде Макаровичу, за те що ви приклали десницю до розвалу СРСР. Та велика держава все ж таки мала право бути, мала великі перспективи розвитку, і заняла б достойне місце в світі.Та маємо, що маємо. А з другого боку я Вас глибоко поважаю, бо Ви найбільш мудрий и достойний політик в новій Україні, яка, без ніяких сумнівів, стане колись достойною країною. Та не до того Ви звертаєтесь. Не буде діла з цієї команди. Бо їхня гра не на перемогу країни, а на особистий інтерес (карман).
Дай боже, щоб не дожити до Киргизії або П.Кореї. Бо це буде кінець Україні.
vts-m _ 08.04.2010 20:06
IP: 194.171.7.---
Peresich:
vts-m: Как часто вижу я сон. Мой удивительный сон. Частицы стали колебаться в унисон... Про какой "унисон" Вы говорите? В этом мире много миров. И живут они совершенно по другим законам.
Я говорю про принцип. Коли осередок (група) задає тон, а всі останні чомусь йому слідують.
varenik _ 08.04.2010 16:35
IP: 178.95.176.---
По моему, единственный рецепт для ВР, это хорошая порция кирпича и холдная ванна,
Герасим,ты где?
Peresich _ 08.04.2010 15:49
IP: 64.255.180.---
vts-m: Как часто вижу я сон. Мой удивительный сон. Частицы стали колебаться в унисон... Про какой "унисон" Вы говорите? В этом мире много миров. И живут они совершенно по другим законам.
vts-m _ 08.04.2010 14:34
IP: 194.171.7.---
Peresich:
vts-m: А вот тут надо моделировать особенно тщательно. Ибо Чехия = 1/2 Чехословакии. А в условии нашей задачки деление запрещено.
Ви, як математик, краще мені скажіть: яка критична маса когерентних часток має бути в системі, щоб "заставити" (скоригувати) всі інші частинки коливатися в унісон з цим осередком? 450 штук на 50 млн хватить?
Peresich _ 08.04.2010 14:04
IP: 212.90.169.---
vts-m: А вот тут надо моделировать особенно тщательно. Ибо Чехия = 1/2 Чехословакии. А в условии нашей задачки деление запрещено.
vts-m _ 08.04.2010 13:02
IP: 194.171.7.---
Peresich:
Нечто среднее между Наполеоном, говорившим, что главное ввязаться в драку а там посмотрим, и разумеется, лукавившим и ребенком, чиркающим спичками, будучи искренним в своем любопытстве...
Все в порівнянні. Кравчук не зумів витягнути Україну як це зробив, скажімо, Гавел з Чехією. Значить, можна думати, що поганий президент. Але з усіх Президентів України Кравчук мені найбільш симпатичний. До речі, злі язики кажуть, що не олігарх.
vts-m _ 08.04.2010 12:58
IP: 194.171.7.---
Сергій_Трегубенко:
Навіть якщо б Янукович 100% по-слідував порадам Кравчука, ситуацію в країні це б не змінило.
Звісно, якщо це черговий піар з боку Кравчука, тоді все стає на свої місця...
Згоден з Вами. Але це тільки на даному етапі. Бо у народу як єдиного "контролера" влади є лише два важелі впливу на цю владу – галас і вила. І мені здається, чим більше галасу, тим більший шанс, що гора зрушиться і піде до Магомета. Моя думка: хоч Янукович, скоріше всього, цей лист і не прочитає, але удар зроблено. Потім буде другий, третій, стодвадцятий, аж поки бик або не вгамується, або впаде. А чекати, що бика завалять першим ударом вже не приходиться.
ПС. В даному контексті немає значення: чи піар це Кравчука, чи щире вболівання за Україну.
Віктор_Дніпров _ 08.04.2010 12:28
IP: 93.73.244.---
Peresich:
;)))) Ну, і Слава Господу. А якщо сюди і математику великих та малих чисел, чи абстрактну Алгебру (з араб. Логіка) то, справді, викорінимо міщанство як пережиток минулого.;)

Леонід Кравчук: Від нездійсненних фантазій в зовнішній політиці слід переходити до сучасних реалій, визначити реальну участь України в системі європейської безпеки, прийняти врешті-решт основи внутрішньої та зовнішньої політики держави, як передбачено Конституцією.

Бо все, що ми робили до цього не можна назвати серйозною зовнішньою політикою, яка відповідає корінним інтересам українського народу.


Якщо в кадровій політиці не має чистоти, якщо склад команди сформований не за світоглядними, професійними ознаками, а за меркантильними принципами, коли посади стають платою за послуги, то чекати від такої команди чітких і передбачуваних дій дуже важко.

Шануймося.
х
Peresich _ 08.04.2010 09:53
IP: 212.90.169.---
vts-m _ 07.04.2010 17:08 Как математик, благодарю Вас за понимание нелинейности обсуждаемого уравнения власти. С теорией Заде нечетких множеств знаком не понаслышке, но не думаю, что она поваляла на мое отношение к Кравчуку. Должен объяснить слово "шкурные", дабы снять оттенок мещанства и обывательства с моего суждения. Под этим словом я понимал не приписываемое мне оппонентами, а всего лишь свою полную уверенность в том, что подписывая в Пуще бумаги на развал Союза, Кравчук абсолютно не представлял, не прогнозировал и не моделировал никаких внятных последствий своих действий. Нечто среднее между Наполеоном, говорившим, что главное ввязаться в драку а там посмотрим, и разумеется, лукавившим и ребенком, чиркающим спичками, будучи искренним в своем любопытстве...
Сергій_Трегубенко _ 08.04.2010 00:26
IP: 92.112.146.---
vts-m:
Сергій_Трегубенко:

Про такі вчинки кажуть, що то є гарна міна при поганій грі. З тією ж успішністю, з котрою Леонід Макарович повчав Януковича, він міг би заклинати порчу у бездомних кішок...
Галасу багато, толку – нуль.
Чи слід Вас розуміти, пане Трегубенко, що якщо стрілець не певен, що поцілить, то йому краще і не стріляти?
Ні, мова про інше.
Потрібно бачити причини нинішнього стану справ і діяти так, щоб виправити причину проблем.
Навіть якщо б Янукович 100% по-слідував порадам Кравчука, ситуацію в країні це б не змінило.
Звісно, якщо це черговий піар з боку Кравчука, тоді все стає на свої місця...
Timyr _ 07.04.2010 23:25
IP: 93.126.104.---
Шановний Леоніде Макаровичу, Ви бачите, що іде наступ на українську мову, наступ на українську Державність (високопосадовці з КМ, за дорученням Президента, закидають ідею нового союзу), наступ на полумяних борців за незалежність України, зокрема Героя України Степана Бандеру... Замість того, щоб розпочати об"єднання багаточисельних Патріотів... Ви розкидаєте бісер перед свиньми...
vts-m _ 07.04.2010 23:22
IP: 194.171.7.---
Сергій_Трегубенко:

Про такі вчинки кажуть, що то є гарна міна при поганій грі. З тією ж успішністю, з котрою Леонід Макарович повчав Януковича, він міг би заклинати порчу у бездомних кішок...
Галасу багато, толку – нуль.
Чи слід Вас розуміти, пане Трегубенко, що якщо стрілець не певен, що поцілить, то йому краще і не стріляти?
ONLINE
Свобода слова558 Корупція1210 Уряд реформ357 Aтака Путіна1145 Україна та Європа982
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter