Криївка "Криївка" – заклад розташований в підвалах навпроти Ратуші у місті Львові.

УПівський ведмедик

19 лютого 2008, 10:21

Унікальна історія про ведмедя у лавах УПА, яка засвідчує, що бездержавна армія УПА, навіть у нелюдських умовах тотальної блокади жила повноцінним життям, радіючи прекрасному, і її влояки зберегли найкращі людські риси.Вчора в Києві слухав виступ Президента перед інвестиційною спільнотою про унікальний шанс інвестувати гроші в унікальну країну, що теж підтвердив сер Джон Мейджор. І якщо Ви ще не інвестували тоді ми йдемо до Вас;-) Це надихнуло мене написати одну унікальну історія яка мала місце в житті повстанської армії.

На початку літа 1945 року загін НКВС рейдував у верхів'ях Чорного Черемоша, вишукуючи бункери і КРИЇВКИ. В одній з лісових гущавин вони зустріли ведмедицю з малям, якому було від сили кілька днів. Коротка кулемента черга – і вже смакували ведмежатиною, нашвидкоруч спеченою на вогні (гуцули, до речі, ведмежого м'яса в їжу не вживали через одвічне табу). Перелякане ведмежатко втекло від напаснків, але його ніхто й не переслідував – м'яса ж на ньому нема!...

За кілька днів голодне й знесилене ведмежа, що жалісливим скавулінням кликало свою матір, знайшла у лісі повстанська боївка Хмари. Молодший брат командира боївки кулуметник Сибіряк, взяв маля на руки. Воно трусилося від холоду та страху і тулилося до повстанців, ніби до матері. Знаючи, що без допомоги людей звірятко загине, повстанці взяли його з собою.

На постої, де боївка розташувалася перекусити, Сибіряк вийняв із наплечника пляшку молока, яку принесла харчова разом з хлібом та солониною і спробував напоїти неочікуваного гостя. Ведмежа спочатку пручалося, але як тільки відчуло смак молока, присмокталося і спорожнило пляшку, після чого заснуло блаженним сном.

"Ну що, брате, – пожартував командир, – маємо поповнення, проводи вишкіл!". "Поповнення було явно недоречним, але кинути на вірну смерть кумедне звірятко Сибіряк не міг – не дозволяла совість. Харчові отримали строге розпорядження – щоденно постачати боївку свіжим молоком. Думали, мабутьЮ що хтось захворів і воно потрібне для швидкого одужання. Тому молоко приносили регулярно. ведмедик оклигав і навіть загравав з людьми. Йшов за повстанцями немов пес, а що природний інстинкт не створював проблем у пересуванні по гористому терену, то й проблем у боївки з ним не виникало. Окрім, звичайно з харчуванням.Сибіряк, а з ним і всі інші думали, що набравшись трохи сил і підрісши, за місяць-другий ведмедик сам відстане від людей, заживе своїми ведмежими законами. За природних обставин ведмежа ходить за матір'ю деколи понад рік, відлучаючись неохоче, навіть часом та змушена застосовувати силу, чи просто втікати від вже дорослого нащадка. Отож, Сибіряків вихованець не збирався покидати тих, хто замінив йому ведмедицю і наполегливо супроводжував повстанську боївку, не розуміючи, на яку небезпеку наражається сам та наражає повстанців.

Находила зима і треба було споруджувати КРИЇВКУ. Ведмеді будують собі на зиму барліг, але їх вчать це робити матері. Крім того, інстинкт будівництва барлоги зімовлений виснаженням харчових резервів (до речі, відмеді харчуються переважно рослинною їжею), а ведмедика-повстанця годували всім, чим могли. Звір звик до хліба, кулеші, солодкого і кислого молока, а що таке м'ясо – не відав. Справедливо вважаючи, що скуштувавши раз м'ясного, ведмідь може стати агресивним до людей, його виховували вегетаріанцем. Та правду кажучи і у самих повстанців м'ясо на обід бувало доволі рідко.

До КРИЇВКИ ведмідь зайшов, як до своєї квартири – барлоги, але в сплячку не впадав, хоча інстинкт є інстинктом – став повільний в рухах, їв набагато менше. Це було доречно – харчів на зиму не настарчиш!


Бувало, що з КРИЇВКИ виходили у якихось справах і здійснювали короткі марші. Ведмідь йшов слідом, і щоб не залишати зрадливих слідів, звіра доводилось нести. "Добре, що наш Сибіряк має здоров'я, а то би дістав кили" (грижа – діалектне) – жартували партизани, немало потішаючись, як вайлуватий і кремезний Сибіряк несе на плечах ведмедя, а на грудях – більш як півпудовий кулемет Дегтярьова.

Невідомо, що ж сталося після зимівлі з ведмедем-повстанцем. Найімовірніше, що його полишили в якихось хащах, і він таки повернувсядо дикого життя. Самі повстанці вбити звіра не могли – як вже сказано, у їжу гуцули ведмежатини не вживають, а шкіру треба було б вичинити, що в підпіллі зробити практично не можливо.

Отож, бездержавна армія УПА, навіть у нелюдських умовах тотальної блокади жила повноцінним життям, радіючи прекрасному, і її вояки зберегли найкращі людські риси.

19.02.2008 A. K. Lion

powered by lun.ua
Коментарі — 86
Forester1 _ 20.02.2008 12:10
IP: 62.80.163.---
___ PRO 2
"Це лише невеличке "підтвердження" твоїх фантазій"
Цілковите пересмикування фактів на свій лад під конкретну політичну ситуацію на Україні
Це вже я чув і читав.:
Візміть почитайте тоді й такі посилання і включайте не тільки уяву, але й логіку.
http://www.2000.net.ua/print?a=%2Fc%2F47548
Газета 2000 трохи тендеційна, але не більше ніж ви в ваших посиланнях.
PRO2 _ 20.02.2008 12:04
IP: 91.196.53.---
___ Forester1
Суцільний набір фраз, причому до болю знайомих!!! Факти??? Документи??? Нема??? Отож бо і воно!!!
PRO2 _ 20.02.2008 12:01
IP: 91.196.53.---
___ Forester1
Такі точні дані!!!! Браво!!!! А звідки???
Forester1 _ 20.02.2008 11:59
IP: 62.80.163.---
"Все що мала УПА – це любов до своєї землі + підтримку місцевих людей! Ви думаєте з такими силами можна було піти одночасно на схід і на захід і завоювати Москву і Берлін???"
Зрозуміло ні, підтримка міцевих людей була, але не тільки за ідею. але й боялися люди. Тому й кажу. відправляли чи сина в ліс, чи продукти давали, чи в погрібі переховували. До речі, про примусову мобілізацію частинами УПА чому ніхто не говорить? Масово примусово забирали в ліс до загону, не погодився – куля в лоб.

Підтимка фашистів в них була значна. Ось дані: " З червня 1943 по вересень 1944 УПА отримала від командування групи армій "Південь" 700 гармат та мінометів, біля 10 тис. кулеметів, 26 тис. автоматів, 72 тис. гвинтівок, 22 тис. пістолетів, 100 тис. гранат, більше 12 млн набоїв тощо. проведеними каральними операціями тільки з 10 по 15 липня 1943 р. загони УПА на Волині вбили більше 12 тис. поляків.
І взагалі, ви пересмикуєте, на Москву і Берлін ніхто не забороняв іти, але на свої власній тероторії УПА ніхто не заважав вестиактивні бойові дії проти фашистів, але цього не було, по вищенаведеним причинам.

Ви мені не відповіли на 2 прості питання. і кудись в сторону знову ведете розмову.
PRO2 _ 20.02.2008 11:54
IP: 91.196.53.---
___ Forester1
Це лише невеличке "підтвердження" твоїх фантазій

http://news.1plus1.ua/bin/article.php?article_id=12998
Forester1 _ 20.02.2008 11:36
IP: 62.80.163.---
4) "За весь час свого існування УПА затосовувала тактику постійних маршів, несподіваних атак на ворога та намагалася оминати великих боїв. Під час засідки УПА був важко поранений у квітні 1944 генерал Й. Ватутін. УПА користувалася допомогою населення, харчами, одягом та розвідкою. По мірi того, як більшовики опановували терен, вояки УПА й підпільники перебували зимові місяці у підготовлених бункерах."
Ну про Ватутіна ми наслухались вже. його й випадково підстрелили зкущів, не знаючи хто це. Йому запропонували відрізати ногу. але ві не погодився, то му й помер від зараження крові. про напади на німецькі гарнізони Вікіпедія скромно не пише.

5) "Особливою оперативно-тактичною формою дії УПА були рейди: деякі мали бойовий характер (репресії проти польських боївок і радянських партизанів), інші переважно пропагандивні. Вони провадилися у 1943-44 з головної бази УПА на Волині, а у 1944-46 з Карпат. Рейди відбувалися на Правобережжі, Буковині, Закарпатті, а згодом з Засяння на Підляшшя та навіть на Словаччину.

6) "Ставлення до iсторії УПА у українському суспільстві впродовж років незалежності коливаєтся між позитивним (борці за незалежність) і протилежним (нiмецькі колаборанти): сама оцінка часто опирається на пропагандистські штампи обох сторін."

Ну хоч в ч омусь Вікіпедія намагається бути обєктивною. До речі, це інтернет видання не може претендувати на статус обёєктивного та не упередженого, тому що статті в нбому розміщуюють приватні особи.
PRO2 _ 20.02.2008 11:35
IP: 91.196.53.---
__ Forester1
Цікавий чудак! За радянською армією стояли десятки мільйонів робочих рук, необмежені матеріальні ресурси і т.д. Те саме – німці – пів Європи + багаторічна підготовка. Все що мала УПА – це любов до своєї землі + підтримку місцевих людей! Ви думаєте з такими силами можна було піти одночасно на схід і на захід і завоювати Москву і Берлін???
Forester1 _ 20.02.2008 11:27
IP: 62.80.163.---
читаю Вікіпедію:
Цитую про так звані бойові дії проти фашистів:
1) "У травні 1943 у засідці УПА загинув керівник "штурмових відділів" (СА) В. Лютце, а влітку 1943 відбувся ряд боїв і сутичок із німцями, як наприклад, успішний наскок УПА на місто Камінь-Кощирський."
- наскок це сильно.

2) "впровадження виняткового стану в жовтні 1943, наглі суди, розстріли і вішання закладників, посилені вивози до Німеччини – УПА виступила проти німців, зокрема проти здачі континґентів, вивозу молоді до Німеччини, та одночасно вела бої з радянськими партизанами."
-очвидно виступ проти німців був декларативний. що за виступ, незрозуміло. Очевидні факт, що німецьке командування посачало бойовиків зброєю, ви це також заперечуватимете?

3) "Зброю та однострої УПА здобувала від ворога або купувала на чорному ринку. В УПА існувала тільки піхота, за винятком початків УПА, коли були й кінні частини та гармати. У сотнях, як правило, були два машинні скоростріли і 8-10 автоматичних рушниць, звичайні рушниці та автоматичні пістолі. Зброя була німецького, радянського, угорського, польського, чеського і румунського виробу"
- що бв вони навоювали, здобуваючи зборою лише в бою або купуючи її? Цілковита маячня. В УПА до речі була не тільки піхота, за моїми данними в них була авіація – один чи два літаки, залишені на одному аеродромі відступаючоюю ЧА, та дивом не розмбомблених німяцми. Правда на них літати ніхто не вмів, та їх подальша доля невідома. Розібрали скоріш всього на запчастини.
PRO2 _ 20.02.2008 10:34
IP: 91.196.53.---
Ф-Всеволод
ПРИЙМІТЬ МОЇ ВИБАЧЕННЯ, ПОПЕРЕДНІ МОЇ ДОПИСИ АДРЕСОВАНІ НЕ ВАМ!!!!! Вони очевидно адресовані до ___ Forester1
МАРТ _ 20.02.2008 10:17
IP: 77.242.168.---
19.02.2008 20:44___ Forester1
Ну, такі собі герої, трошки з грішками, правда...
Вибачте,я не можу признати УПА воюючою стороною

НУ тоді виходить з ваших слів що чечени які воюють за свою незалежність, також не є воюючою стороною, а так званими "бандформуваннями".питання; для чого тоді проти банд використовують Армію, хіба на достатньо сил МВД РФ.
PRO2 _ 20.02.2008 09:34
IP: 91.196.53.---
___ Ф-Всеволод
Настійливо рекомендую звернути увагу на цитати там подані, хоч розумію, що цитати які не належать очільникам кпсс чи вєликава сасєда можуть видатися зовсім не авторитетними.
PRO2 _ 20.02.2008 09:31
IP: 91.196.53.---
___ Ф-Всеволод
Хоча я так і не отримав відповіді на запитання мною поставлене, хоча приблизно знаю цю відповідь. А для початку можеш почитати невеличкий вступ, його цілком достатньо, щоб зрозуміти, що все сказане тобою повна маячня, продиктована хворобливим українофобством
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%9F%D0%90
NacykDONBASA _ 20.02.2008 09:16
IP: 195.189.142.---
A sobstwenno po sjuzhetu zhelezno nado snimat' hudozhestwennyj fil'm – istorija interesnaja.
NacykDONBASA _ 20.02.2008 09:13
IP: 195.189.142.---
Mozhet on izmenil nik? Ili skryvaetsja ot prawosudija...
NacykDONBASA _ 20.02.2008 09:04
IP: 195.189.142.---
A kuda propal GIGANT MYSLI, OTEC RUSKOJ DEMOKRATIJI polkownik PETERBURZHEC?
Криївка _ 19.02.2008 22:16
IP: 88.214.88.---
як це криївка сама про себе пише? щось сайт висвітлює не те. напевно зломали якісь хакери! маячня...
Криївка _ 19.02.2008 22:02
IP: 88.214.88.---
мені стаття сподобалась. дуже добре написано. але ось цікаво – а хто ж автор? автор хто??? не ресторан ж це пише – це ж віртуальне поняття ресторан. кому висловити подяку? на фото (після фото криївки) "про автора" ніби львівський ресторатор Назарук, який є одіозною особистістю в львівських колах.
Forester1 _ 19.02.2008 20:49
IP: 92.112.115.---
на підводах.скидали в колодязі, катували та мучили, жінок та дітей, без мук совісті, часто за найменшу підозру в співчутті до таких же українців,тільки зі сходу,але совєтів.
Документальних свідчень чимало, читайте книги, спогади підлітків, що вцілили, та не кричіть, що їх КДБ сфабрикували, як і всі інші докази, Їх не треба фабрикувати – докази звірств лежать на поверхні.

2 прості питання – прошу дати відповідь. Можете бризкати слиною, та складати вірші, що я провокатор, фсб і іншу дурню.
Forester1 _ 19.02.2008 20:44
IP: 92.112.115.---
Ну, такі собі герої, трошки з грішками, правда...
Вибачте,я не можу признати УПА воюючою стороною. Можливо, якщо ви мене переконаєте та дасте відповіді на питання, які тут в коментах я так і неотримав, крім зазомбованих мантр, зміст яких зводится воїни УПА – герої, кацапи – комуняцькі виродки і таке інше.
Таких питань два, ви конкретно будь ласка дайте відповідь, а потім чіпляйтесь до слів:
1 питання: період осінь 1941-1944. Червона армія далеко. Територія окупована німцями, які розташовані гарнізонами в районних центрах, вся інша територія, в основному лісиста місцевість, нічийна. Тобто певний вакуум,який тут же заповнюють воєнізовані структури ОУН УПА. Конкретні приклади проведених бойових операцій проти німецьких військ (прошу не нападів на обоз, де 20 чоловік перестріляли), кількість вбитих, взятих в полон, знищена техніка,підірвані мости, ешелони під укіс.
Від себе скажу – сиділи і носа не показували, бо знали – німці на розправу короткі – за кожного вбитого офіцера без розбору в найближчому селі розстрілювали від 10 до 30 чоловік. Тому всю ненависть спрямовували на своїх же сусудів, хт осхідняк бувший,хто вчителем був, хто десь колись щось не погодився, не так сказав про "доблестних" УПівців

З цього випливає 2 питання:
Хто конкретно відповідає за масові вбиства та терор мирного населення в цей же конкретний період (НКВД і духу не було в цих краях) – поляків та українців? При чому повторюю – вбивали цілими сім'ями – вивозили в ліс
svarga _ 19.02.2008 16:22
IP: 213.186.201.---
Панове, УПА, звичайно герої.

Хоч не без гріха. З поляками облажались по повній в 1943.

Залишається одне – висвітлення заслуг і гріхів всіх воюючих сторін – УПА, НКВД, німців, АК.
МАРТ _ 19.02.2008 16:20
IP: 77.242.168.---
А яка логіка ---- Кузнєцов герой а Шухевич псевдогерой.

Залізна логіка.Зразу відчувається дух ідеологів.
Forester1 _ 19.02.2008 16:11
IP: 62.80.163.---
То Sluch

невеличка вуличка, по моему, там 5 ти поверхівки. може й помиляюсь, давно там був.

ну, кому ж хочеться, щоб йому потім за рогом проломили голову?
перейменували – то й добре. До реці, Кузнєцов – героїчна людина. ви б так не змогли як він – балансувати над прірвою і дивитися смерті в очі. Шухевич може й особисто нікого не вбивав з селян, я про інших кажу, якими він керував. Я ж вам кажу, коли у вас всередині духовний вакуум. то ви мусите його чимось наповнити, наприклад псевдогероями. Коли нема героя, його треба придумати!
Sluch _ 19.02.2008 16:00
IP: 195.177.72.---
15:40___ Forester1
Точно, не _кро, той починав свої пости з єхидного "Шановний..."

"Так що дома в себе Романа Шухевича на цвяшок почепіть і тіштеся."

До речі, як знавцю Волині, повідомляю – в місті Луцьку півроку тому перейменували вулицю "червоного партизана" Кузнєцова на вулицю Генерала Шухевича. Плачте.
Масових мітигнів ображених захисників "невинних жертв офіцера СС" не спостерігалося.
МАРТ _ 19.02.2008 15:47
IP: 77.242.168.---
19.02.2008 14:37___ Forester1

Правда,мій дід не знав інтегралів вмів тільки писати і читати.Знав напам"ять деякі вірші Шевченка, читав часто Біблію.А огірків шкода було бо він їх для себе і своїх дітей вирощував, а не для зайд усіляких.А стосовно основних питань мені правда очі не коле бо мене на відміну від вас виховали як патріота який любить свою державу і своїх героїв ЯКИМИ Є ВОЇНИ УПА.
Forester1 _ 19.02.2008 15:40
IP: 62.80.163.---
19.02.2008 15:25___ Sluch
___ Forester1, а ви не _кро? Той завжди на такі теми перший вискакував і "щирою українською мовою" починав паскудити нашу історію і героїв.

Ні, я не кро, історію я не паскужу, навпаки, країна має масу героїв як часів Хмельниччини, так і початку 20 століття. А ви собі героями обрали не тих людей. Може такі бідні духовно,а може сповнені ненавистю. Засліплені і кричите – герої. Ви ЮЩЩЕНКО також на майдані кричали і героєм його вважали. а тепер що? Так що дома в себе Романа Шухевича на цвяшок почепіть і тіштеся.
Корупція1443 Зеленський75 Україна та Європа1132 Aтака Путіна1289 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter