Криївка "Криївка" – заклад розташований в підвалах навпроти Ратуші у місті Львові.

УПівський ведмедик

19 лютого 2008, 10:21

Унікальна історія про ведмедя у лавах УПА, яка засвідчує, що бездержавна армія УПА, навіть у нелюдських умовах тотальної блокади жила повноцінним життям, радіючи прекрасному, і її влояки зберегли найкращі людські риси.Вчора в Києві слухав виступ Президента перед інвестиційною спільнотою про унікальний шанс інвестувати гроші в унікальну країну, що теж підтвердив сер Джон Мейджор. І якщо Ви ще не інвестували тоді ми йдемо до Вас;-) Це надихнуло мене написати одну унікальну історія яка мала місце в житті повстанської армії.

На початку літа 1945 року загін НКВС рейдував у верхів'ях Чорного Черемоша, вишукуючи бункери і КРИЇВКИ. В одній з лісових гущавин вони зустріли ведмедицю з малям, якому було від сили кілька днів. Коротка кулемента черга – і вже смакували ведмежатиною, нашвидкоруч спеченою на вогні (гуцули, до речі, ведмежого м'яса в їжу не вживали через одвічне табу). Перелякане ведмежатко втекло від напаснків, але його ніхто й не переслідував – м'яса ж на ньому нема!...

За кілька днів голодне й знесилене ведмежа, що жалісливим скавулінням кликало свою матір, знайшла у лісі повстанська боївка Хмари. Молодший брат командира боївки кулуметник Сибіряк, взяв маля на руки. Воно трусилося від холоду та страху і тулилося до повстанців, ніби до матері. Знаючи, що без допомоги людей звірятко загине, повстанці взяли його з собою.

На постої, де боївка розташувалася перекусити, Сибіряк вийняв із наплечника пляшку молока, яку принесла харчова разом з хлібом та солониною і спробував напоїти неочікуваного гостя. Ведмежа спочатку пручалося, але як тільки відчуло смак молока, присмокталося і спорожнило пляшку, після чого заснуло блаженним сном.

"Ну що, брате, – пожартував командир, – маємо поповнення, проводи вишкіл!". "Поповнення було явно недоречним, але кинути на вірну смерть кумедне звірятко Сибіряк не міг – не дозволяла совість. Харчові отримали строге розпорядження – щоденно постачати боївку свіжим молоком. Думали, мабутьЮ що хтось захворів і воно потрібне для швидкого одужання. Тому молоко приносили регулярно. ведмедик оклигав і навіть загравав з людьми. Йшов за повстанцями немов пес, а що природний інстинкт не створював проблем у пересуванні по гористому терену, то й проблем у боївки з ним не виникало. Окрім, звичайно з харчуванням.Сибіряк, а з ним і всі інші думали, що набравшись трохи сил і підрісши, за місяць-другий ведмедик сам відстане від людей, заживе своїми ведмежими законами. За природних обставин ведмежа ходить за матір'ю деколи понад рік, відлучаючись неохоче, навіть часом та змушена застосовувати силу, чи просто втікати від вже дорослого нащадка. Отож, Сибіряків вихованець не збирався покидати тих, хто замінив йому ведмедицю і наполегливо супроводжував повстанську боївку, не розуміючи, на яку небезпеку наражається сам та наражає повстанців.

Находила зима і треба було споруджувати КРИЇВКУ. Ведмеді будують собі на зиму барліг, але їх вчать це робити матері. Крім того, інстинкт будівництва барлоги зімовлений виснаженням харчових резервів (до речі, відмеді харчуються переважно рослинною їжею), а ведмедика-повстанця годували всім, чим могли. Звір звик до хліба, кулеші, солодкого і кислого молока, а що таке м'ясо – не відав. Справедливо вважаючи, що скуштувавши раз м'ясного, ведмідь може стати агресивним до людей, його виховували вегетаріанцем. Та правду кажучи і у самих повстанців м'ясо на обід бувало доволі рідко.

До КРИЇВКИ ведмідь зайшов, як до своєї квартири – барлоги, але в сплячку не впадав, хоча інстинкт є інстинктом – став повільний в рухах, їв набагато менше. Це було доречно – харчів на зиму не настарчиш!


Бувало, що з КРИЇВКИ виходили у якихось справах і здійснювали короткі марші. Ведмідь йшов слідом, і щоб не залишати зрадливих слідів, звіра доводилось нести. "Добре, що наш Сибіряк має здоров'я, а то би дістав кили" (грижа – діалектне) – жартували партизани, немало потішаючись, як вайлуватий і кремезний Сибіряк несе на плечах ведмедя, а на грудях – більш як півпудовий кулемет Дегтярьова.

Невідомо, що ж сталося після зимівлі з ведмедем-повстанцем. Найімовірніше, що його полишили в якихось хащах, і він таки повернувсядо дикого життя. Самі повстанці вбити звіра не могли – як вже сказано, у їжу гуцули ведмежатини не вживають, а шкіру треба було б вичинити, що в підпіллі зробити практично не можливо.

Отож, бездержавна армія УПА, навіть у нелюдських умовах тотальної блокади жила повноцінним життям, радіючи прекрасному, і її вояки зберегли найкращі людські риси.

19.02.2008 A. K. Lion

powered by lun.ua
Коментарі — 86
Forester1 _ 19.02.2008 15:34
IP: 62.80.163.---
___ Ф-Всеволод
И если в этой войне УПА воевала НА СВОЕЙ ЗЕМЛЕ, за свое имущество, за свои семьи, за свою жизнь, то всякая НКВДешная хахло-кацапская сволочь пришла туда, куда ее никто не просил. И получала по заслугам.

Ну, хахло-кацапська сволочь, отримала по заслугам. У вас забагато ненависті, тому ви не обєктивні. Воювали за своє имущество? потім засемьи, а потім вже за жизнь??? цікаві пріоритети. Може деякі в обозі і співробітничали з НКВС,але ваш кумир Бандера співробітничав з нацистськими спецслужбами, і тільки дурень це заперечуватиме. В "концатібр" його кинули, чай а каву давали. А поптуно вчили як організувати так званий визвольний рух.

19.02.2008 15:17___ PRO2
___ Ф-Всеволод
Кажуть в нас "не тратьте куме сили"! Мушу погодитись з МАРТ, що діалог тут недоречний, зомбі він і у Африці зомбі, ти йому можеш наводити 100 аргументів що небо синє, а якщо він вважає, що воно зелене – аргументи тут безсилі!

Ну то й ви "спускайтеся на дно", бо від вас головного аргументу чи відповіді на моєосновне питання я так і не почув. Хто вбивав мирне населення в 41-44 роках???? Ви маєте статистику, спогади очевидців про ті жахи? Причому вбивали не просто кулею, мучили перед смертю. Война знаєте ли!!!
Sluch _ 19.02.2008 15:29
IP: 195.177.72.---
Я сама з Волині і можу сказати, що бандитами і фашистами УПА називають тільки бувші військові-росіяни, яких тут понаселяли цілими кварталами. Це ті, що за 40 років мову так і не спромоглись вивчити. Ну і діти їхні відповідно. А от з внуків ще може люди виростуть – і українську знають, і історію нормальну вчать. Так що недовго різним зайдам гавкати.
Ф-Всеволод _ 19.02.2008 15:28
IP: 195.93.190.---
Крім того, не все населення західної україни було так вороже настроене проти комуняк, інкаше б партизанські загони червоних просто не змогли б вижити без їхньої підтримки.

З великим нетерпінням чекаю від прихованої хохло-кацапської паскуди документів про дії червоних патизанів в Західній Україні. Цікаво все ж, скільки було сталінських партизанів, наприклад, на териториї теперішньої Тернопільської обл., что то Чернівецької.
Тільки не треба про загін НКВД Медведьєва під Рівним. Знаю, читав, які вони "великі" подвиги здійснили. І про рейд Ковпака не треба, бо знаю, як під час свого рейду вони грабували місцеве населення, яке не надавало їм підтримки, чому й перебили їх швидко в Карпатах німці. Чи може розказати, як загинув Руднєв та його син Радіон і хто вбив іх і за що?
Sluch _ 19.02.2008 15:25
IP: 195.177.72.---
___ Forester1, а ви не _кро? Той завжди на такі теми перший вискакував і "щирою українською мовою" починав паскудити нашу історію і героїв.
Ф-Всеволод _ 19.02.2008 15:17
IP: 195.93.190.---
И если в этой войне УПА воевала НА СВОЕЙ ЗЕМЛЕ, за свое имущество, за свои семьи, за свою жизнь, то всякая НКВДешная хахло-кацапская сволочь пришла туда, куда ее никто не просил. И получала по заслугам.
PRO2 _ 19.02.2008 15:17
IP: 91.196.53.---
___ Ф-Всеволод
Кажуть в нас "не тратьте куме сили"! Мушу погодитись з МАРТ, що діалог тут недоречний, зомбі він і у Африці зомбі, ти йому можеш наводити 100 аргументів що небо синє, а якщо він вважає, що воно зелене – аргументи тут безсилі!
Ф-Всеволод _ 19.02.2008 15:17
IP: 195.93.190.---
Люди приїхали вчити дітей, неграмотних, забитих, як не як. але вчитиа писати і рахувати, лічити людей, бо відвідування приватного лікаря коштувало значні гроші,а їх тупо повбивали якісь неосвічені селюки в жупанах та з німецькими гвинтівками.

Прямо резонуло глаза вот это "лічити людей". Вот они их и "лічили", т.е. считали, – этих столько-то штук сдать сейчас в НКВД на заклание, а этих позже. С Западной Украины оно, падла! Если бы было оттуда, то знало бы, что есть слово лікувати.
Ой-ой-ой! Какая заботливая совковая власть оказывается была! Сначала перебила, перестреляла, перевешала, выслала на Таймыр образованную и грамотную часть галичанских украинцев, а потом оставшихся принялась учить да лечить. Чему учить? Что "партия наш рулевой", а кацап из НКВД товарищ и брат гуцулу? Учить любви к "великому Сталину", первому другу всем гуцулам?
Блажишь тут, разводишь крокодиловы слезы по невинно убиенным учительницам. А если они въехали в обозе НКВД, которое осуществляло все репрессии и грабежи, то как люди должны были на войне относиться к этому обозу? Логично предположить, как к вражескому элементу, пособничавшему НКВД и ВКП (б). Или кто-то будет отрицать, что эта прибывшая на Западную Украину "помощь", не занималась сбором информации, по которой НКВД уничтожала людей.
Я вообще удивляюсь, как до некоторых не доходит, что была жесточайшая война. А на войне, знаете ли, убивают. И не только на фронте. Бомбят тыл, города с так называемыми мирными жителями тоже.
Forester1 _ 19.02.2008 15:11
IP: 62.80.163.---
_________Ф-Всеволод
"А вы бы, любезный, рассказали бы нам, как ваши дедушки-бабушки пришли в Западную Украину устанавливать савецькую власть. Про телячьи вагоны, про массовые расстрелы, пытки, насильственную колхозизацию, закрытие УГКЦ, репрессии против католиков и прочие радости, которые вы, комуняцкие паскуды, принесли людям.
Вы тут можете гадить про УПА сколько угодно, но они были на СВОЕЙ ЗЕМЛЕ, а вы приползли на нее сталинской ядовитой змеей с одной целью – превратить людей в рабов комуняцкой империи."

А нацисти приповзли ядовитою змією робити вас рабами своєї імперії. щось ви не дуже були проти, сиділи мовчки по хатам. про УПА не треба гадити, вона сама себе обгадила, якби була така правильна, воювали б на фронті проти частин Червоної арміі та вермахту.
На свої землі тим більшй гріх своїх же вбивати сусідів.
Я вам ще раз повторюю, москлів не люблю, і про всі ці масові репресіїї добре знаю, і вважаю чим ми від Расеї далі, тим ліпше.
Ви можете такми пафосом писати про сталінських змій, а самі вперто не помічаете очевидних фактів. Крім того, не все населення західної україни було так вороже настроене проти комуняк, інкаше б партизанські загони червоних просто не змогли б вижити без їхньої підтримки.
А репрессії проти католиків ваші браві вояки бандерівці вміли дуже добре проводити закруткою та ножем по ночах. при чому тут католики? комуняки і православних не жалували.
Ф-Всеволод _ 19.02.2008 14:55
IP: 195.93.190.---
19.02.2008 14:37___ Forester1

А вы бы, любезный, рассказали бы нам, как ваши дедушки-бабушки пришли в Западную Украину устанавливать савецькую власть. Про телячьи вагоны, про массовые расстрелы, пытки, насильственную колхозизацию, закрытие УГКЦ, репрессии против католиков и прочие радости, которые вы, комуняцкие паскуды, принесли людям.
Вы тут можете гадить про УПА сколько угодно, но они были на СВОЕЙ ЗЕМЛЕ, а вы приползли на нее сталинской ядовитой змеей с одной целью – превратить людей в рабов комуняцкой империи.
Ф-Всеволод _ 19.02.2008 14:47
IP: 195.93.190.---
19.02.2008 12:28___ лмк
Ваше ерничанье говорит только о вашей внутренней гнилости и тупости.
По тому, как индивид относится к братьям нашим меньшим, можно судить о морали и внутренней сути этого индивида. Не я придумал афоризм: если человек хорошо относится к животным, то он не обязательно хороший человек, но если он жесток и бесчеловечен к животным, то будьте уверены – перед вами последняя сволочь. Я лично в правильности такого подхода убеждался очень много раз.
Советую вам прочитать на эту тему (хотя, уверен, мой совет упадет в пустоту) произведение А.Адамовича и Д.Гранина "Блокадная книга". Там есть глава "Животные в блокаде". Так вот, были люди, которые ели своих родственников, а были и такие, что умирали вместе со своими домашними любимцами. Не съевшие своего Мурчика или Каштанку, конешно, для вас всего лишь дураки.
Forester1 _ 19.02.2008 14:37
IP: 62.80.163.---
МАРТУ
самі напівграмотні які знали елементарні речі.Дід мій розказував як так звані "УЧЕТІЛЯ" жерли огірки-насільники бо зелених не хотіли мовляв "неспелыє ещо"

Можливо вони були самі напівграмотні, але ваш дід я впевнений був взагалі неграмотний, що судив по людях, як і які вони "жеруть" огірки.

Ви на основні відповідйте ліпше питання, а не чіпляйтесь до інших речей. Не можете? Чи правда очі коле?
PRO2 _ 19.02.2008 14:33
IP: 91.196.53.---
___ Forester1
От бачите, не відповідаєте, бо насправді про ці усі речі знаєте лише від "ідєологов", от і слухайте їх дальше. А те що я знаю, це розповіді людей які там жили і усе бачили. До речі про людей які "приїхали вчити дітей, неграмотних, забитих, як не як. " – приїжджали переважно не вчителі, а "работнікі органоф", котрі виселяли місцевих людей на "курорти" сибіру, а самі голодранці забирали їхні будинки і усе майно. А пізніше в оперний театр приходили в нічних сорочках, бо не відрізняли їх від суконь – ось такі вчителі! А ще, до приходу "асвабадітєлєй" у Львові був один п'яниця, якого всі знали, а потім нам принесли "культуру".
МАРТ _ 19.02.2008 14:31
IP: 77.242.168.---
Люди приїхали вчити дітей, неграмотних, забитих

Що приїхали вчити? Поклонися мій народе старшому брату.
Хто приїхав вчити?самі напівграмотні які знали елементарні речі.Дід мій розказував як так звані "УЧЕТІЛЯ" жерли огірки-насільники бо зелених не хотіли мовляв "неспелыє ещо"
МАРТ _ 19.02.2008 14:22
IP: 77.242.168.---
А самі обдаровані, вміють розмовляти по-нашому.Але в душі все одно ненавидять Україну.
МАРТ _ 19.02.2008 14:19
IP: 77.242.168.---
19.02.2008 13:00___ PRO2

Не варто з такими товаришами навіть розпочинати дискусію.Ви ж бачити перед вами нащадки обмежених НКВДстів, бідні убогі люди.Український хліб жеруть, а мови не знають.
Щей пащекують на руки які їх годують.
Forester1 _ 19.02.2008 14:15
IP: 62.80.163.---
___ PRO2
Може вам ще й адресу з індексом написати?

___ iphone
"Спрашивали, знают – комуняцкие выродки. В любом волынском селе стоит памятный крест поставленый за средства "пострадавших". Можете сьездить и посмотреть, не бойтесь – там медведей не едят."

Питання Вам просте, хто вбив массу мирного населення в період з осені 1941 по жовтень 1944 року? Я не пропагую ідеологію комунізму, навпаки засуджую і Голодмор і колективізацію на Україні, і наведені конкретні приклади, що вбили чиюсь прабабку, москалів не люблю теж. Але!
Наші так звані герої вбивали тих східняків, що в перші місяці війни не змогли виїхати з окупованих західних областей, вчительок, лікарів та інше. Люди приїхали вчити дітей, неграмотних, забитих, як не як. але вчитиа писати і рахувати, лічити людей, бо відвідування приватного лікаря коштувало значні гроші,а їх тупо повбивали якісь неосвічені селюки в жупанах та з німецькими гвинтівками. А скільки випадків було, що в колодязі цілі сімї вкидали?
В волиньских селах тільки в останні 15 років поставили хрести, та ще й невідомо кому, ч ито постраждалим від комуняк, чи то тим, кого вбило УПА та СБ ОУН. в лісі закопали під тим селом, і ніхто не знає де і куди дівся.
spacelord _ 19.02.2008 13:37
IP: 193.151.254.---
Дуже цікаво й зворушливо. За цією історією можна і ВАРТО зняти фільм.
iphone _ 19.02.2008 13:08
IP: 195.61.130.---
Спитайте в будь якому волинському селі, хто і кого там вбивав, це ті хто вижив добре знають

Спрашивали, знают – комуняцкие выродки. В любом волынском селе стоит памятный крест поставленый за средства "пострадавших". Можете сьездить и посмотреть, не бойтесь – там медведей не едят.
Shooter _ 19.02.2008 13:06
IP: 158.169.131.---
2 Forester1

Ну чому ж міфічні. Мою прабабцю вбив цілком реальний "бандерівець". Який вже в середині 50-х став начальником райвідділу міліції на Одещині.

От такі "міфи".
PRO2 _ 19.02.2008 13:00
IP: 91.196.53.---
Точніше please!
PRO2 _ 19.02.2008 13:00
IP: 91.196.53.---
Якщо людина починає вживати аргументів на кшталт "телепню" – це очевидно свідчить про високий рівень інтелекту і культури. А де відповідь на питання???
Forester1 _ 19.02.2008 12:58
IP: 62.80.163.---
Відповідаю, сам з України, з Західної при чому.
лмк _ 19.02.2008 12:58
IP: 89.105.229.---
С упорством маньяков занимаемся саморазрушением. Когда же вам страшно станет? Должен же быть какой-то инстинкт самосохранения?Идиотизм какой-то...
Forester1 _ 19.02.2008 12:57
IP: 62.80.163.---
--PRO
1. Читай! На теренах Західної України звичайних людей відстрілювали НКВД у формі УПА!!! Про це свідчать зокрема документи в архівах СБУ.

Шановний телепню, в 42-43 роках НКВД на теренах Західної України і не пахло, ви маете статистику, скільки було відстріляно там людей?

По друге, 17 річні хлопці, яким добряче промили мізки і які взяли в руки зборою, самі винні, не треба лізти і грати в дорослі ігри. а коли вже вліз то відповідай. Бойскаути теж мені. Якщо 17 хлопець може вбити людину, українця, лише за те. що він прийшов зі сходу, то що в нього в голові я можу уявити.

Шановний, перестаньте читати пасквілі псевдогероїв і великої ОУН УПА.
PRO2 _ 19.02.2008 12:52
IP: 91.196.53.---
__ Forester1
Дозвольте запитати: А ви самі звідки?
ONLINE
Корупція1443 Зеленський75 Україна та Європа1132 Aтака Путіна1289 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter