Сергій Лещенко

Фактор Кучми і фактор Іванющенка

27 березня 2011, 01:21

Схоже, частину наших громадян вразила амнезія, коли вони починають розмірковувати на тему кримінальної справи проти Леоніда Кучма.Кучму представляють у образі такого собі втомленого, загнаного, нещасного дідуся. Ганна Герман публічно подає голос на його захист. Ще один знайомий, дуже адекватний чоловік, з нагоди кримінальної справи проти Кучми написав у "Фейсбук", що мета цієї дії – "показати, що ми всі – безправне гівно, і наше місце на параші. і з ким завгодно, якщо на то буде чиясь воля, можна занєфіг утнути що завгодно". Думаю навіть, він висловив думку значного числа людей.

Але мені це все нагадує "умілітєльниє" статті про Пукача після його арешту влітку 2009 року. Газети розповідали про життя Пукача у схованці – який він був трудящий, вставав не світ не зоря, як власноруч доїв корів у селі, але часто забували додавати, що цими ж самими руками він спочатку задушив Гонгадзе, а через кілька днів відрубав йому голову.

Можливо, сьогоднішній Кучма нагадує загнаного звіра, але причина його негараздів – лише він сам.

Люди просто забули, що було десять років тому. Відкрийте архіви, почитайте. Згадайте, як продавали Криворіжсталь; як телебачення перетворилося на суцільний "темник"; як рахували голоси на виборах президента-2004; як міліціонери при виконанні (!) засовували кокаїн і пістолет у задню кишеню бізнесмену, що пішов проти Медведчука. Згадайте, як Конституційний суд вирішував, що третій термін Кучми – це лише другий. Послухайте записи Мельниченка. Врешті решт, згадайте, чому в 2003-му того ж таки Пукача випустили з-під варти, після чого його шукали шість років.

У п'ятницю ввечері Кучма взяв участь у вечері пам'яті Бориса Єльцина в Києві, куди з Москви прилетіла вся родина першого президента Росії.

Донька Єльцина Тетяна Юмашева і донька Кучми Олена Пінчук – вони стояли поряд і розмовляли. Якби цю сцену поспостерігати місяць тому, виглядала би вона як обмін останніми новинами між дітьми президентів, що по десять років керували своїми державами.

Але сьогодні виникла прірва між статусами Юмашевої та Пінчук. Юмашева недоторкана завдяки гарантіям Путіна, тому може насолоджуватися життям на гроші Сім'ї. А Олена Пінчук щоранку проводжає батька на допит. Гарантії, які Кучмі давав Ющенко, не мають сили за Януковича.

От така різниця між цими державами. Можливо, це перше, за що варто подякувати чинному президенту.

Хоча, якщо розібратися, ця ситуація з Кучмою не обіцяє нічого доброго ні нам, ні самому Януковичу.

Відкривши переслідування проти Кучми, тобто піднявши руку на "святе", Янукович показує, що збирається правити Україною ще дуже довго.

Зруйнувавши механізм "гарантій" одного президента іншому, Янукович дає зрозуміти, що його самого цей аксесуар передачі влади не цікавить. Тобто він упевнений, що найближче десятиліття залишати Банкову не доведеться. Навіть думки такої не допускає!

З іншого боку, Янукович має пам'ятати – колись так само хтось може зробити з ним, як він сьогодні – з Кучмою. І пригадають йому "Межигір'я", і "Укртелеком", і кримінальні справи проти опозиції... Тобто бумеранг, який запускає сьогоднішня влада проти Кучми, колись наздожене їх самих.

І тут я згадую про ще одну історію – про відмову в наданні американської візи для Юри Єнакіївського.

Ця історія – не просто епізод з життя фізичної особи. Хто такий Іванющенко, дуже добре знають у США. Вони обізнані, що це друга за впливовістю особа в українській політиці та найближчий друг Януковича. Листи на його захист пишуть сенатори та професійні лобісти. Але держава США все одно не дає йому візу.

Тому сьогодні кожен український чиновник, особливо наділений репресивною функцією, має пам'ятати про цей прецедент США щодо Іванющенка. А, отримавши "вовчий квиток" у Америці, чиновник майже гарантовано стане нев'їзним до Великобританії.

Це означатиме, що він не зможете полетіти на матч "Шахтаря" з "Челсі" або на шопінг – і виглядатиме нереспектабельно як перед "пацанами", так і перед супутницями життя.

Панове Могильов, Хорошковський і Пшонка, пам'ятайте – стати нев'їзним до Америки дуже просто. Якщо США заборони в'їзд Іванющенку, то так само легко заборонять і вам.

Тому десять разів подумайте про свої перспективи бути нев'їзним, коли наступного разу, приміром, даватимете розпорядження розігнати мирний мітинг опозиції – або викликати на допит журналіста чи громадського активіста.

powered by lun.ua
Коментарі — 263
european _ 31.03.2011 23:06
IP: 93.75.102.---
67viktor:
Підсумок автора про те, що Янукович збирається правити пожиттєво дуже надихає...
ви знаєте, "пожеттєво" – це може бути набагато менше конституційних 5 років
european _ 31.03.2011 23:03
IP: 93.75.102.---
пане Сергію, Іванющенко (і зрештою Янукович) мав би більше перейматися тим, що може стетися, коли їм раптом ДАДУТЬ візу до США. її колись дуже прагнув інший слуга народу – ЛАЗАРЕНКО.
гарно було б, якби саме це стало прецедентом для кримінальних "політиків".
Ostap Kryvdyk _ 31.03.2011 14:56
IP: 77.88.196.---
оффтоп: цікаво, що цією статтею на даний момент поділилося 247 користувачів Фейсбуку і тільки 7 – Вконтакті. Чи значить це те, що Вконтакті-революція неможлива, на відміну від Фейсбуківської?

згадується, як у Росії, придушуючи протести у Новочеркаську, у протестуючих відібрали їхні "вконтактні" групи, з яких повидаляли спочатку архів повідомлення, а потім і самих учасників.
rusland2 _ 30.03.2011 17:58
IP: 194.44.142.---
Цікаво, що адвокату Кучми раніше вже вдавалося витягати вбивць сухими з води – 15 років тому він захищав кінозірку О Джей Сімпсона. Слідство мало неспростовні докази його причетності до вбивства колишньої дружини і її коханця. Але захисники змогли через процедурні питання закрити справу. Корисний досвід!
pylypivan _ 29.03.2011 19:25
IP: 155.247.134.---
Семья Кучмы тоже имеет миллиарды и жалеть его нечего. Кто нас пожалеет? За свои пару сотен зеленых трудимся на кланы Пинчуков, Кучм, Порошенков, Азаровых, Ющенко, Хорошковских, Тимошенко, Ахметовых и других братков которые все законы пишут под себя, и за наш счет кутят.

Те заводы что украдены в 90-х или полуразвалены или изжывают ресурс. Осталось только легализировать миллионы гектаров земли, что уже и так неофициально у приблатненных. Вот и закончиться распределение капитала а мы останимся ни с чем так как нормальная биржа не было создана где каждый граждан мог бы покупать и продавать собственность. Вся собственность перешла к бывшим номенклатурщикам: Кучме, Ющенку, Морозу и другим.

Как конец 19 века, прав у работяг, учителей, медиков, соц. работников в несколько раз меньше чем в диктаторском СССР! Тихий ужас, миллионы или уехали или спились или ВИЧ заболели.

За что жалеть ВОРОВ и УБИЙЦ?
Uruz _ 28.03.2011 21:58
IP: 46.175.160.---
Необходимо говорить свое фе этой власти каждый день, никто за нас это делать не станет. А Сергей мододец! Память у нас короткая, Кучму жалко. За что его жалеть, ведь все что сегодня процветает было заложено им еще в начале 2000, Янукович ввел в жизнь все его наброски и гиперболизировал их, на что не решился бы ни один человек при памяти.
67viktor _ 28.03.2011 21:43
IP: 212.80.33.---
kod123:
"Прищ _ 27.03.2011 16:45Лещенко: " Гарантії, які Кучмі давав Ющенко, не мають сили за Януковича"
Ти, журналюго, про ці гарантії чув, бачив чи хоч нюхав?
Найбільше зло йшло і йде від таких лєщенків і йому подібних, бо країну забрехали, задурили всякими плітками та домислами. Правда від скрипкіна, правда від портянкіна, правда від шустрого – "мі самая свабодная праграма... – ЗАДОВБАЛИ!
Писаки, мля"

Это ему Соня К. по секрету сказала.
Не треба бути Кошкіной, щоб помітити Балогу у кабміні, пригадати, як він вихвалявся про забезпечення перемоги Януковичу і побачити, що ГПУ не заарештувала жодного члена команди Ющенка.
67viktor _ 28.03.2011 21:40
IP: 212.80.33.---
Підсумок автора про те, що Янукович збирається правити пожиттєво дуже надихає.

Втім, нічого нового: ніхто нам згори не змінить злочинну систему влади, якщо ми самі цього не будемо домагатися.
67viktor _ 28.03.2011 21:36
IP: 212.80.33.---
ExAngel:
Прищ:
За брехню, яку ти тут настрочив на Ющенка, мав би з церкви не вилазити.
З якого це дива? Ющенко що, Бог? Така ж людина, як і я чи Ви. Ой, соррі, не така – я принаймі нікого не зраджував, ні в кого не крав і ніколи не брехав.

До речі, про брехню. А де це Вам, шановний, в моїх словах брехня побачилася? Мо" по пунктах розьеремо?

1. По-перше – нічого особливого я не настрочив, я Ющенка взагалі не чіпав, сказав тільки, що при бажанні на нього можна цілку купу накопати. Так що на рахунок "настрочив" – могли би і вибачитися.

2. Далі. Що я казав – що ні одна людина, яка зберегла вірність Ющенко і не стала підтримувати Тимошенко – так Януковичем і не була зачеплена. Це неправда? Мо" треба вибачатися вже вдруге?

3. Казав, що по справах швидких, якщо вже хотіли щось там накопати, то перш за все мали би з міністерства охорони починати. Це не так? І що це – була квота Ющенка. Мо" втретє треба вибачатися?
Мо* і не тре*:)
cabalje _ 28.03.2011 16:27
IP: 77.52.81.---
"Але сьогодні виникла прірва між статусами Юмашевої та Пінчук. Юмашева недоторкана завдяки гарантіям Путіна, тому може насолоджуватися життям на гроші Сім'ї. А Олена Пінчук щоранку проводжає батька на допит. Гарантії, які Кучмі давав Ющенко, не мають сили за Януковича." Я плякаль, как жалко кучмину Лену... Пусть продаст замок в Англии, купленный за 160 млн. фунтов стерлингов (!!!) и откупиться. Да хоть бы они уж скорее пожрали друг-друга!!
kod123 _ 28.03.2011 15:24
IP: 80.92.230.---
"Прищ _ 27.03.2011 16:45Лещенко: " Гарантії, які Кучмі давав Ющенко, не мають сили за Януковича"
Ти, журналюго, про ці гарантії чув, бачив чи хоч нюхав?
Найбільше зло йшло і йде від таких лєщенків і йому подібних, бо країну забрехали, задурили всякими плітками та домислами. Правда від скрипкіна, правда від портянкіна, правда від шустрого – "мі самая свабодная праграма... – ЗАДОВБАЛИ!
Писаки, мля"

Это ему Соня К. по секрету сказала.
Лариса Ориана _ 28.03.2011 15:03
IP: 178.210.136.---
Тому десять разів подумайте про свої перспективи бути нев'їзним, коли наступного разу, приміром, даватимете розпорядження розігнати мирний мітинг опозиції...

___ Та ні, Сергію, нашим це не грозить. Програму мінімум вони вже виконали: віддали ті штучки з яких атомну бомбу можна зробити, тобто, повністю стали безядерною країною. Ну а програма максимум втілюється: реформи, які дозволять всі борги МВФ повісити на простий люд, вже на стадії виконання. І коли кажуть, що всі майдани і бунти влаштовують ілюмінати, то їмі цього боятися не варта: проти себе мітинги ніхто не організовує. Так що, Сірожо, дурно ти наших олігархів страшиш, а ще й вселяєш дурну надію в людей, недобра це справа, люди повинні знати правду.
popudrenko777 _ 28.03.2011 14:56
IP: 109.227.71.---
браво, сергію!
SH_Holms _ 28.03.2011 14:40
IP: 195.211.240.---
OlgaKharkov:
...ЯКАЖ ЦЕ "ЕРУЕДА"? Ви вважаєте, що Яник допустить серьозний Майдан? Тільки розганятм він його може тепер МАЙЖЕ легитимно. Хоча Яник САМ ОСОБИСТО тут може і недочого. Це гризня між його кланами і закінчитись вона може дуже несподівано для усіх нас

***
...допустит или не допустит чивокуня Майдан – время покажет... пока что нет особо буйных, чтобы этот Майдан организовать... а те, что приходят и требуют что-то забывают одну вещь, толку от их выступлений не будет никогда (вспомните налоговый Майдан), пока не будут требования обычные переплетаться с политическими...но меня интересует вопрос – как Лещенко поддержит чивокуня в разгоне майданов?...))
OlgaKharkov _ 28.03.2011 14:31
IP: 193.33.203.---
SH_Holms:
OlgaKharkov:
...А він ізараз може стріляти. ТІЛЬКИ ТЕПЕР ЯК ВЕЛИКИЙ ПРАВДОЛЮБЕЦЬ І ДЕМОКРАТ. А Серьожа Лещенко ще й підтримає

***
...не мелите ерунды, хоть и язык без костей...))
І ЯКАЖ ЦЕ "ЕРУЕДА"? Ви вважаєте, що Яник допустить серьозний Майдан? Тільки розганятм він його може тепер МАЙЖЕ легитимно. Хоча Яник САМ ОСОБИСТО тут може і недочого. Це гризня між його кланами і закінчитись вона може дуже несподівано для усіх нас
SH_Holms _ 28.03.2011 14:21
IP: 195.211.240.---
OlgaKharkov:
...А він ізараз може стріляти. ТІЛЬКИ ТЕПЕР ЯК ВЕЛИКИЙ ПРАВДОЛЮБЕЦЬ І ДЕМОКРАТ. А Серьожа Лещенко ще й підтримає

***
...не мелите ерунды, хоть и язык без костей...))
OlgaKharkov _ 28.03.2011 13:36
IP: 193.33.203.---
Oleg Filip:
Янукович вимушений робити такі кроки. Тиск суспільства і Евро-американської бюрократії дав цей результат)! І це не найгірший варіант – Янукович -2004 хотів стріляти по майдану!
А він ізараз може стріляти. ТІЛЬКИ ТЕПЕР ЯК ВЕЛИКИЙ ПРАВДОЛЮБЕЦЬ І ДЕМОКРАТ. А Серьожа Лещенко ще й підтримає
OlgaKharkov _ 28.03.2011 13:33
IP: 193.33.203.---
Oleg Filip:
Янукович вимушений робити такі кроки. Тиск суспільства і Евро-американської бюрократії дав цей результат)! І це не найгірший варіант – Янукович -2004 хотів стріляти по майдану!
Blood_47 _ 28.03.2011 10:02
IP: 62.205.159.---
"Кучму представляють у образі такого собі втомленого, загнаного, нещасного дідуся"
==============================
Сергей, думаеться, что тут играет несколько факторов: 1) народ устал от Мельниченко, пленок, Гонгадзе и т.д. поскольку каждый раз, когда за последние 10 лет в стране плохо – всплывают пленки, аресты Пукача и т.п. по любому поводу 2) народ тотально не верит власти и в ее "чистые" намерения довести дело Кучмы до суда; 3) большая часть людей понимают, что это очередна "замануха" для отвлечения от ежедневного "покращення" жизни и провала так наз. реформ! А Могилев, Хорошковский, Пшонка, Иванющенко, Табачник, Янукович и пр. уже достаточно выслужились перед Москвой за что им там с радастью датут политическое убежище. И США им нах... не нужно, когда есть Кипр и его офшор.
Флинт _ 28.03.2011 00:34
IP: 217.87.86.---
Борисович:
Иных уж нет, и те далече... Но тенденция снова намечается. Ну не могут же в мире все ослепнуть и оглохнуть. Если это целенаправленное решение госдепа, то лобби и эклномические связи десь не помогут. У человека в воротнике нет нефти, он уже по этой простой причине не может стать стать небожителем для упрямых янки.
Борисович _ 27.03.2011 23:48
IP: 92.49.252.---
Флинт _ 27.03.2011 19:35
...своим демонстративным отказом предоставить визу столь важному члену международных и прочих групп, США послали прямой сигнал власти – типа, мы все видим и нам это не нравится. Прав Лещенко, Челси не хочет играть с Шахтером в игры по донецким правилам.
Нравится читать фамилии и названия – ЧИТАЙТЕ НА ЗДОРОВЬЕ. По-моему, дело не в фамилиях и названиях, английских, американских или донецких жителях, а в отношении к существующим правилам жизни (этикету) АРИСТОКРАТОВ (не воров и бандитов, а политиков).

Хочешь ездить по миру и иметь деловую репутацию – делай это с умом, не прячь физиономию в воротник. Если был флюс или травма лица от бритья – так и напиши через пресс-секретаря и попроси редакции не публиковать фото в воротнике. Не хочешь быть сфотографированным – выезжай в машине из двора, а не уворачивайся от объективов. Лицо в воротнике приравнивается к "малиновому пиджаку".
Yanukovich-zek _ 27.03.2011 23:47
IP: 193.200.22.---
Прищ:
Лещенко: " Гарантії, які Кучмі давав Ющенко, не мають сили за Януковича"

Ти, журналюго, про ці гарантії чув, бачив чи хоч нюхав?
Найбільше зло йшло і йде від таких лєщенків і йому подібних, бо країну забрехали, задурили всякими плітками та домислами. Правда від скрипкіна, правда від портянкіна, правда від шустрого – "мі самая свабодная праграма... – ЗАДОВБАЛИ!
Писаки, мля...
-------------------------------------------------------
Прыщавый пишет коменты на УП.
И ник себе подобрал соответствующий – ПРИЩ
Флинт _ 27.03.2011 22:49
IP: 217.87.86.---
Сергей пишет, что Янукович не собирается покидать Банковую 10 лет...! Надо же, такие далеко идущие планы. Страна разваливается, причем целенаправленно, по многим направлениям, а он хочет быть вечным. Смотрите, какие противоречия. Запад и Восток, мова и язык. Пошли дальше. Расслоение на касты, кричащая разница между богатыми и бедными, то есть, как говорил Маркс, противоречия между трудом и капиталом.Это самые острые и неразрешимые противоречия.Власть и оппозиция. Далее, – клановые противоречия, потом внутриклановые, внутри самих донецких. Ну и так далее, всего не перечислишь. Дефолт маячит, соседи готовы задушить в братских объятиях. Запад уже закрывает визы для самых близких друзив. А он настроен на 10 лет! Оптимист, однако. Я не упомянул вероятную очередную волну мирового кризиса. Старые диктаторы журавлиным клином уходят, процесс пошел, как говорится, и не Янеку, с его авторитетом и репутацией в народе, повернуть его вспять.
ExAngel _ 27.03.2011 22:32
IP: 46.185.40.---
YM:
ExAngel:А як на те пішло – міг би і взагалі свою кандидатуру на користь Тимошенко зняти, як вона це в 2004-му зробила. І це притому. що я не прихильник Тимошенко.
Скажу як не-прихльник Тимошенко не-прихильнику Тимошенко: як на мене, то зараз краще цю тему взагалі вже не чіпати, бо нічого корисного ці розмови вже в собі не несуть. Вже давно інша ситуація, інші проблеми, а Ви застряли десь на рік тому...
То не я – я ту тему і не чіпав. Я взагалі зайшов тільки щоб почитати що Лещенко написав і один комент залишити йому. А тут налетіли. То сопчатку якась з Краснограда, яка весь час тему на Юлю намагалася перевести, то тільки вона ступилася, як інший такий самий з"явився. Ще й обживатися зходу почав,блін. Весь настрій зіпсував.
YM _ 27.03.2011 22:30
IP: 93.75.147.---
krabat-m:
"У кожного своя доля
І свій світ широкий:
Той руйнує, той-будує...":-)
Ну, то добре, якщо хтось ще будує:)
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter