20 квітня 2012, 00:16

У Межигір'ї – нове будівництво та старі секрети

У резиденції Межигір'я триває масштабне будівництво – із застосуванням баштового крану.

Ви часто бачили, щоб скромні дачні будинки зводили за допомогою баштового крану?

Раніше цим краном будували головний маєток Межигір'я – п'ятиповерхову "Хонку".

Тепер кран перемістили в нижнє Межигір'я – він зводить нову споруду неподалік службового в'їзду в резиденцію та вертолітного майданчика Януковича.Що це будують нове в Межигір'ї, офіційно довідатися неможливо.

Не відкрию великої таємниці, якщо повідомлю, що ця територія та її господарі знаходяться за межами правової системи України.

Землі Межигір'я географічно розташовані на території Новопетрівської сільської ради.

Але юридично це – землі державної власності. Тож розпоряджається ними Вишгородська районна адміністрація.

Минулого року адміністрація відмовилася назвати ціну, за якою підставна фірма Януковичей "Танталіт" на 49 років взяла в оренду земельні ділянки, на яких розташована їхня резиденція.

Чиновники прикрилися тим, що запитувана мною інформація – це конфіденційна інформація про особу.

При тому, що, нагадаю, ці ділянки перебувають у державній власності, а закон "Про доступ до публічної інформації" містить спеціальне застереження – "не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном".

За моєю інформацією, після приходу Януковича до влади він розширив свої володіння – до 137 гектарів земель Межигір'я додалася ще одна ділянка на березі Київського водосховища, де минулого року збудували ангар для яхт.Нещодавно я зробив ще одну спробу дізнатися, скільки землі додатково відрізали фірмі Януковичей – за допомогою непрямих даних.

Я зробив новий запит повідомити хоча би площу земельних ділянок, які Вишгородська районна адміністрація здала в оренду або продала на території Новопетрівської сільської ради за 2010-2011 роки.

Тобто я не просив повідомити, яким фірмам здали в оренду землю, за скільки здали та хто підписав документи.

Я просив лише повідомити, яку частку своїх земель втратила держава, продавши або передавши їх в оренду.

Відповідь голови Вишгородської райадміністрації Олександра Приходька – тобто прямого підлеглого Януковича по владній вертикалі – вразила.

"Запитувана інформація стосується права приватної власності, інших прав та охоронюваних законом інтересів інших осіб, письмовий дозвіл яких на доступ до якої не надано", - заявив він у листі.

Тобто, за логікою Приходька, я мав отримати дозвіл надати мені інформацію безпосередньо в осіб, яких сам же Приходько... тримає в секреті.

При цьому, як я писав вище, закон забороняє утаємничувати інформацію про користування державним майном – в даному випадками тримати в секреті площу державної землі, яка була здана в оренду.Це – навіть не знущання над здоровим глуздом, а просто цирк на дроті.

Сподіваюся, після зміни влади пан Приходько буде притягнутий до відповідальності за порушення закону. Думаю, знайдеться багато охочих розібратися, хто і чому дав йому команду заховати будь-яку інформацію про Межигір'я.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...