9 жовтня 2012, 20:54

Новий секрет Януковича

Керівник профільного управління Адміністрації президента Денис Іванеско активно хвалиться досягненнями української влади у виконанні закону "Про доступ до публічної інформації".

Останній його запис був про те, що Україна посідає 8 місце у світі за рейтингом забезпечення права на інформацію.

Денис справді переживає за втілення цього закону. Він один з небагатьох держслужбовців, хто намагається розкривати інформацію. І відповіді за його підписом – найбільш ґрунтовні з усіх, які я отримую від органів влади.

Але він явно не хоче помічати іншого. В Україні не просто домінують чиновники, які не хочуть давати інформацію – ні, в Україні існують цілі ТЕМИ-ТАБУ, відносно яких ви ніколи не отримаєте інформацію по всій вертикалі влади.

Знаєте, що охороняється найбільше? Ні, не дані про військовий потенціал України або золотовалютні резерви. А будь-яка інформація, пов'язана з власністю президента Януковича, оформлена через його підставні фірми.

Я вже писав, що навіть офіційна версія влади про те, що Янукович володіє у "Межигір'ї" тільки ділянкою землі площею 1,7 гектари, не знаходить свого документального підтвердження.

Мова навіть не про те, щоб отримати договір купівлі-продажу цієї ділянки. Якби ж то... Влада секретить не тільки суму, за яку було продано Януковичу ці 1,7 гектари. Ні, вона відмовляється повідомити навіть дату (!), коли було укладено цю угоду.

Але закон про доступ, виконанням якого хвалиться Денис Іванеско, забороняє засекречувати інформацію про розпорядження державним майном – в даному випадку державною землею, яка була передана в приватні руки Януковича.

Після всіх відмов ми пішли до суду і програли першу та другу інстанції. При чому про програш в апеляції ми дізналися постфактум, оскільки до суду нас навіть не викликали.

Апофеоз маразму – влада втаємничила розмір земельних ділянок, які були відчужені після приходу Януковича в межах району його резиденції.

А тепер – ще один приклад. Це – лист Київської обласної державної адміністрації.Ним вони відмовляються надати текст – ні, не якогось листа, а повноцінного розпорядження голови Київської обласної адміністрації Анатолія Присяжнюка від 28 жовтня 2011 року N1202.

І ще з яким цинізмом: "Юридична особа, інформація про яку міститься у запитуваному розпорядженні, просила утриматися від розповсюдження інформації, що стосується цієї особи, зокрема, рішень, що приймалися стосовно юридичної особи...".

При тому, що закон про доступ забороняє секретити дані про використання державного майна і вимагає надавати документ, просто закресливши конфіденційні дані.

А тепер розгадка. "Юридична особа", яка попросила засекретити всю інформацію про неї – це фірма-пустишка під назвою "Дом лесника". Саме на балансі цієї фірми значиться легендарний мисливський будинок Януковича у Сухолуччі, фотографії інтер'єру якого ми публікували цього року:

Зареєстрована ця фірма "Дом лесника" в Броварах у офісі Андрія Кравця – завгоспа Януковича. Кінцевим власником цієї фірми є той самий офшор з Ліхтенштейну P&A Corporate Trust, який володіє і "Межигір'ям". А директором "Дому лісника" є охоронець офісу Павла Литовченка, юриста родини Януковича і директора фірми Танталіт, на якій значиться саме "Межигір'я".

У розпорядженні Присяжнюка, яке він відмовився надати, ідеться про виділення нових лісових ділянок у довгострокове користування ТОВ "Дом Лесника". Розташовані вони всередині мисливського заказника Януковича в Сухолуччі – в Дніпровсько-Тетерівському лісо-мисливському господарстві.

Тому слова Дениса Іванеска не витримують випробування життям. Таке зухвале нехтування закону про доступ дозволяють собі прямі підлеглі президента – керівники Вишгородської районної та Київської обласної адміністрацій.

Володіння Януковича розростаються, але відкриту інформацію ви про це ніколи не дізнаєтеся. Ця тема – чорна діра, в якій перестають діяти будь-які закони. І що з цим робити – я не знаю. Можливо, Денис мені підкаже?

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...