5 березня 2013, 18:18

Макулатура Верховної Ради. Куди ідуть бюджетні кошти

Продовжую рубрику "Маразми нашої політики".

Український парламент видає стенограми своїх засідань у вигляді... багатотомних збірок у золотому тисненні. При тому, що всі стенограми одразу ж розміщуються онлайн на офіційному сайті Верховної Ради.

Відбувається це в 21 столітті, коли зникають цілі явища минулої "паперової" епохи, як журнал Newsweek та енциклопедія "Британіка".

Але для Верховної Ради доба інтернету не наступила. Вони видали... 21-томне видання стенограм засідань парламенту минулого шостого скликання, що існував з 2007 по 2012 рік.Наклад видання становив 800 екземплярів. Вартість одного тому – 108 гривень.

У підсумку, нікому непотрібна збірка коштувала бюджету майже 2 мільйони гривень. За цей час в лікарнях продовжували гинути люди через відсутність ліків.

Можливо, фіксувати стенограми на папері – це необхідне умова. Адже раптом хтось зламає сервер та перепише тексти. Але навіщо такий наклад і таке оздоблення? Видайте їх накладом 50 екземплярі та розмістіть у бібліотеках у обласних центрах. А ще краще – на цифрових носіях. На дисках або флешках.

Кому потрібні ці 800 комплектів 21-томної стенограми в золотому переплетенні?

У кабінетах яких чиновників вони створюють задній фон? Чи ці люди хоч раз відкривали протягом життя "зібрання депутатських творів"? Чи функція цих книжок – просто збирати пил?

При чому впадає в око не лише марнотратство парламенту, що витрачає 2 мільйони на золоті палітурки стенограм, але водночас повне нехтування вимогами прозорості в інших питаннях.

Наприклад, на сайті ніколи не вивішуються стенограми засідань комітетів Верховної Ради. Якби в нас була така практика, то ні в кого не виникало би сумнівів, проводив комітет з питань регламенту засідання щодо Власенка чи ні.

І, зрештою, саме на комітетах відбувається лобістський перерозподіл державних грошей. Але економити у Апараті парламенту не прийнято. Кошти ж то державні – значить нічиї.

P.S. Наводжу повний текст відповіді, яку я отримав від Апарату Верховної Ради:

Лещенку С.А.

На Ваш запит від 20.02.2013 р. відносно надання інформації про вартість, наклад і кількість видання "Верховна Рада України шостого скликання. Стенографічний звіт" керівник видавництва Верховної Ради України Ганжуров Ю.С. повідомляє про наступне.

Видання "Верховна Рада України шостого скликання. Стенографічний звіт" видавалося впродовж п'яти років у кількості 21 том форматом 60х90/16, у поліпшеному художньому оформленні (палітурка, баладек, тиснення фольгою) тиражем 800 прим. Середня вартість одного тому – 108 грн. 48 коп.

У 2008 р. вийшли друком:

Т.1 – 632 стор.;

Т. 2 – 744 стор.;

У 2009 р. вийшли друком:

Т. 3. – 568 стор.;

Т. 4 – 536 стор.;

Т. 5 – 896 стор.;

Т. 6 – 988 стор.;

У 2010 р. вийшли друком:

Т. 7 – 416 стор.;

Т. 8 – 424 стор.;

Т. 9 – 820 стор.;

Т. 10 – 848 стор.;

У 2011 р. вийшли друком:

Т. 11 – 856 стор.;

Т. 12 – 820 стор.;

Т. 13 – 780 стор.;

Т. 14 – 780 стор.;

Т. 15 – 720 стор.;

У 2012 р. вийшли друком:

Т. 16 – 408 стор.;

Т. 17 – 760 стор.;

Т. 18 – 864 стор.;

Т. 19 – 776 стор.;

Т. 20 – 760 стор.;

Т. 21 – 760 стор.

Видання Стенографічного звіту пленарних засідань Верховної Ради України відповідає теорії та практиці європейського парламентаризму, зокрема досвіду парламентів у виданні стенографічних звітів своєї роботи у продовжуваних серіях – літописах парламентських дебатів.

З повагою

заступник керівника Інформаційного управління

Апарату Верховної Ради України О.Кузьмін

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...