Сергій Лещенко

Дарка Чепак. Два роки покращення

17 березня 2013, 16:44

Два роки тому Дарка Чепак стала прес-секретарем президента Януковича. Указ, який дезорієнтував багатьох журналістів, було оприлюднено 17 березня 2011 року.

"Я робитиму все від мене можливе, аби налагодити діалог між Президентом України та медіа. Ви завжди можете на мене розраховувати. Я не змінилася", – заспокоювала Дарія скаламучене середовище колег.


Два роки – це достатній термін, щоб переконатися, чи справдилися її очікування.

Уже для будь-кого очевидно, що в сучасній Україні триває інтенсивний діалог між президентом та медіа.

Так, прес-конференції глави держави відбуваються регулярно та оперативно, відповідно до викликів часу – раз на 15 місяців. Також увазі телеглядачів пропонуються яскраві шоу спілкування із народом, до яких залучаються найкращі носії акторські майстерності з Кіровограда та інших міст Батьківщини.

За два роки в Україні зникла цензура, а придбання каналу "Інтер" главою адміністрації президента стало наочним прикладом того, як слід уникати конфлікту інтересів.

Громадське телебачення, створене відповідно до президентської ініціативи, готується започаткувати курси для журналістів Бі-Бі-Сі, де вони можуть підвищити свої професійні навички.

Чиновників, які застосовують силу до журналістів, регулярно карають підвищенням на нові більш складні посади. Репліку "говнометчики" від підлеглих президента офіційно визнано зразком мови ділового спілкування з медіа.

Якщо спецслужби і прослуховувають журналістів, то виключно з метою більш оперативного реагування на їх критичні публікації.Невелика купка невдоволених журналістів вважає, що створена під керівництвом Чепак Міжвідомча робоча група з питань свободи слова є лише ширмою. Звичайно, ці критикани не здатні побачити покращення, адже мають викривлене уявлення про демократію, сформоване під впливом ворожих ідеологій.

Насправді, українські журналісти давно просили обмежити їх в правах у Кабінеті міністрів. Вони благали ізолювати їх у спеціальному приміщенні, щоб не виникало навіть спокуси швендатися коридорами будівлі уряду. І покращення відбулося – останнім часом пресу заганяють у накопичувач як худобу в стійло, за що вона дуже вдячна.

Дарія Чепак – це людина, яка відповідає за комунікації президента зі світом. Про зростання поінформованості міжнародної громадськості щодо реформаторських кроків Віктора Януковича свідчить напружений графік міжнародних контактів глави держави. Уго Чавес, Олександр Лукашенко, Володимир Путін та інші лідери регулярно стають його співрозмовниками на міжнародних майданчиках.

До мене особисто також долітають уламки комети "Покращення". Готуючи останній матеріал про господарські таланти при розбудові "Межигір"я", я звернувся до Дарки Чепак із простим запитанням – прокоментувати, чи користується Віктор Янукович інфраструктурою персонального раю – гольф-полем, яхт-клубом, кінним клубом, і якщо так – то на яких умовах.

Адже офіційно це зареєстровано на фірму-фантом "Танталіт". Тобто чи отримав Янукович від "Танталіту" клубну картку "Межигір"я"? Чи клуб створено для одного члена? Чи взагалі клуб був, не дай Боже, просто вигадкою, аби легалізувати цей диво-об"єкт у стилі донецького барокко?

Як поступив би недолугий прес-секретар якоїсь псевдодемократичної країни Заходу на кшталт Франції або Німеччини? Почав би виправдовуватися, турбуватися про імідж керівника, готувати стейтменти для преси. В Україні винайдено більш прогресивні засоби реагування на журналістські звернення – шляхом їх утилізації.

Замість відповіді я отримав повідомлення Дарки Чепак про те, що коментувати подібні запитання... не належить до її компетенції. При тому, що вона – єдина (!) уповноважена особа в цій державі, що має право оприлюднювати позицію Віктора Януковича. Інших людей для цього просто не існує.

Натомість прес-секретар переадресувала мене до управління доступу до публічної інформації адміністрації президента. Яке, в свою чергу, відповіло, що запитувана мною інформація до його компетенції... також не належить.

"Чесність, відкритість і професійність були і залишаються моїми принципами. Мені легше залишити будь-яку посаду, ніж зрадити себе. Ви це теж добре знаєте", – писала Чепак два роки тому.


Очевидно, що Дарка Чепак міцно тримає в руках штурвал інформаційної сфери адміністрації президента. Тому, безперечно, ми не маємо права апелювати до її обіцянок "залишити посаду". Вона заслуговує і далі виконувати відповідальну місію рупора "покращення".

powered by lun.ua
Коментарі — 207
imk _ 17.03.2013 18:37
IP: 46.211.182.---
.бесполезно осуждать профессиональную гейшу
-vts-m- _ 17.03.2013 18:37
IP: 91.154.252.---
TanjaAsternak:
Peter Blood:
Лєщєнка дав класний пост для... коментів (висерів) – респект!
Не сри Если не нравится...
Он не может...
У него хроніческое недержаніе.
Григорий Спектор _ 17.03.2013 18:27
IP: 193.110.107.---
ПР – молодцы, отлично наладили поиск и покупку гниловатых оппозиционеров за должности: ганька-гавномётчица, дарка, пора, портнов и т.д. + толпы ДУПАтатов-перебежчиков. Молодцы они в одном – не верят купленным предателям. Но очередь на покупку не уменьшается.
Кто следующий?
Вот и катеринчук из оппозиции что-то засобирался...
Donner _ 17.03.2013 18:26
IP: 178.92.46.---
JekG:
JekG:
Donner:
Написал то он правду. Несомнено. Просто я не верю, что за время правления Януковича не произошло совсем ничего, что могло бы порадовать цепкий и пытливый ум пана Лещинки и вызвать с его стороны скупной положительный блог... А значит журналист он тенденциозный однобокий и предвзятый... Вот когда он это признает – у него появится право критиковать других. А пока Лещенка – желчный шлепер сам себя поставивший на страже псевдоморали.
Я не вважає себе гіршим за Сергія, але абсолютно нічого позитивного за час правління Януковича теж не бачу.
TJ _ 17.03.2013 18:23
IP: 188.134.34.---
satellite1:
так в том-то дело! как пресс-секретарь Януковича она отлично справляется со своими обязанностями – то есть помогает ему и ПР укреплять свою позицию за счет попрания всех наших прав и свобод! так что как к пресс-секретарю к ней претензий абсолютно никаких! а вот как к человеку, участнику (правда бывшему) движения Стоп-цензуре у меня вопрос – ей самой не противно в этом участвовать?
хотя ответ очевиден – не противно
Logic2009 _ 17.03.2013 18:22
IP: 95.132.53.---
satellite1:
"Чёрного кобеля не отмоешь добела".
И не пытайтесь.

Янукович ясно ответил, что он учился воровать, а не общаться с журналистами.
Так что прав Лещенко, он обратился к тому, кто и учился, и обязан отвечать журналистам.
Logic2009 _ 17.03.2013 18:18
IP: 95.132.53.---
Я не буду коментувати цей пост. Просто повторю свій коментар на блог Д. Іванеско "Наздогнати Америку..."
===============================================================
Пане Іванеско, Вас більше повинно турбувати аби громадяни могли отримувати
інформацію беспосередньо від Президента.
Янукович визнав, що він вчився красти, а не розмовляти з журналістами.
Але Ви забов'язані навчити його відповідати не на 17 запитань в рік, а хоча б на 70.
Наприклад, що це за таємнича особа, яка кидалась на журналісток у присутності
Януковича, і яку ніяк не може знайти ні міліція ні СБУ?
========================================================
Clement I _ 17.03.2013 17:59
IP: 83.134.130.---
JekG:
Donner:
Написал то он правду. Несомнено. Просто я не верю, что за время правления Януковича не произошло совсем ничего, что могло бы порадовать цепкий и пытливый ум пана Лещинки и вызвать с его стороны скупной положительный блог... А значит журналист он тенденциозный однобокий и предвзятый... Вот когда он это признает – у него появится право критиковать других. А пока Лещенка – желчный шлепер сам себя поставивший на страже псевдоморали.
Шановний, Лещенко як правило не інтерпретує, а констатує. Щоб щось сказати добре, потрібно, щоб воно спершу було.
Олег з Калуша _ 17.03.2013 17:56
IP: 94.178.100.---
Peter Blood:
Елена Жмарева:
Вже не маленька, вже набрала тіла, як і інші жіночки-регіоналки – Богословська, Бондаренко, Акімова. Там тендітних немає, усі добрячі кобилки. На Акімовій сукні аж тріщать. Від брехні розносить швидше, ніж навіть від пирогів.
====
Я так і своїй жінці буду говорити: жереш і товстієш "нє от лєт і катлєт", а від б р е х н і...:))))
Якщо людина не утримується від брехні, то чому вона повинна утримуватися від котлет?
Clement I _ 17.03.2013 17:56
IP: 83.134.130.---
Напевне, це присолоджений гній, у якому вона плаває, здається їй звичним та смачним... фу, блін:- (
Enki _ 17.03.2013 17:51
IP: 94.244.24.---
Тимошенко повертає чорні списки журналістів. Сьогодні Тимошенко іде на ефір до Савіка Шустера на каналі "Україна".Прес-служба уряду рекомендувала не включати моє прізвище в список журналістів, запрошених на ефір з нею, а "Савік Шустер Студія" не наважився суперечити цьому.Подібне сталося два тижні тому, коли Тимошенко ходила на ефір Інтеру. Про це повідомив Олександр Чаленко. Тоді я скептично поставився до цієї інформації.Тепер я на власному досвіді мав змогу переконатися, що в Україні запроваджені чорні списки журналістів.
Сергій Лещенко, 18 грудня 2009.
А кто тогда возглавлял пресс-слубу кабмина – Чепинога, Сорока...? А Геращенко, Ванникова пылали ко всем журналистам неземной любовью и с ног сбивались, отвечая на все запросы?
Мо, мы тогда знали о наших небожителях все, и тока ща нам стали давать дозированную инфу и отвечать отписками? Это было всегда, Серега, при всех президентах. И каждый пресс-секретарь служил своему хозяину, аки верный пес, иначе ему быстро нашли бы замену.
Serhio Arms _ 17.03.2013 17:48
IP: 31.128.77.---
Бездарка така бездарка...
kramarov _ 17.03.2013 17:45
IP: 95.134.145.---
Ой, как красиво Лещенко отхлестал эту мерзкую бабенку. Браво!
Наполеонович _ 17.03.2013 17:45
IP: 195.248.188.---
Да не Дарка она, а Дырка от золотого унитаза межигорского фараона.
Александр Назаренко _ 17.03.2013 17:44
IP: 95.133.124.---
Не ображайте Дарку!
BIRD32 _ 17.03.2013 17:43
IP: 94.244.18.---
Дякую, пане Сергію за правду і сарказм. 100% попадання в ціль. Так ії суку, мордою, і в гімно!
Stakhanov _ 17.03.2013 17:42
IP: 93.72.3.---
Эх, Дарка!
Donner _ 17.03.2013 17:41
IP: 178.92.46.---
JekG:
А що він не правду написав?
vkmaxim _ 17.03.2013 17:38
IP: 212.80.33.---
Sergey Malts:
Всепоглинаючий януковоч...нема сил для спротиву...а вона така маленька, руденька...
ну да. бідненька вже не скажеш...
Елена Жмарева _ 17.03.2013 17:35
IP: 92.49.222.---
Sergey Malts:
Всепоглинаючий януковоч...нема сил для спротиву...а вона така маленька, руденька...
Вже не маленька, вже набрала тіла, як і інші жіночки-регіоналки – Богословська, Бондаренко, Акімова. Там тендітних немає, усі добрячі кобилки. На Акімовій сукні аж тріщать. Від брехні розносить швидше, ніж навіть від пирогів.
Vasyl Kharchuk _ 17.03.2013 17:24
IP: 77.123.68.---
Основне, що все про що написав тут Лещенко, правда... хоча як би не було гірко це визнати... Люди змінюються. Їх змінюють посади. Дарка Чепак не особлива... вона звичайна людина як і всі решта.
Сергей Иванов _ 17.03.2013 17:15
IP: 81.22.140.---
"Очевидно, що Дарка Чепак міцно тримає в руках штурвал інформаційної сфери адміністрації президента."
Очевидно она крепко держит в руках... президента... Журнашлюха, увы таких больше...
alexmagno _ 17.03.2013 17:15
IP: 95.135.124.---
Жду призыва на экскурсию по владениям Танталита. Могу присоединиться к группе любознательных.
Андрій Пітух _ 17.03.2013 17:11
IP: 95.158.48.---
ух, як багато сарказму)
TanjaAsternak _ 17.03.2013 17:09
IP: 92.151.191.---
Peter Blood:
Лєщєнка дав класний пост для... коментів (висерів) – респект!
Не сри Если не нравится...
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter