Сергій Лещенко

Янукович, Ахметов і Фірташ повинні заплатити справжню ціну, а не кидати подачки Майдану

21 лютого 2014, 21:04

Те, що парламент проголосував за послаблення влади Януковича шляхом повернення до Конституції-2004, а Янукович погодився на дострокові вибори в грудні – це був порядок денний спротиву місяць тому назад. До перших людських жертв.

Янукович запізнюється з розумінням ситуації. Як і лідери опозиції.

Послухайте людей з Майдану. За великим рахунком, сьогодні іде полювання на голову Януковича. І той, хто принесе її на майдан, буде оголошений національним героєм. Знайдуться десятки тисяч людей, які скинуться на винагороду цій людині. Можливо навіть, його ім'ям називатимуть вулиці.

У такій ситуації домовлятися про рік перебування Януковича при владі – це безглуздя. Він мав піти вже сьогодні – а єдиною гарантією опозиції мала бути обіцянка, що його літак безперешкодно залишить повітряний простір України протягом 24 годин. Замість Януковича мав бути призначений тимчасовий президент з числа національних авторитетів за прикладом Рози Отунбаєвої, який би гарантував мирний перехідний період між двома владами.

Доля Януковича висить на волосині. Він убив понад сотню людей. В цих громадян України є друзі та родичі. І в цих людей є зброя на руках. Тому, якщо Янукович залишиться жити в Україні, можна уявити, що все життя його супроводжуватиме страх бути застреленим впритул з пістолета, або його кортеж обстріляють з гранатомету, або спалять заживо в Межигір'ї, закидавши коктейлями Молотова.

Єдина альтернатива для Януковича уникнути цього – тікати з країни. Питання лише, хто буде готовий його прийняти. Не певен, що Путін захоче зв'язувати з лузером, який двічі за десять років зруйнував його концепцію підкорення пострадянського світу та виставив ідіотом перед міжнародною спільнотою.

Також не певен, що Януковича захоче приймати в себе Лукашенко – згадайте його принизливі коментарі про українського колегу. Янукович може тікати до Африки, де він малознайомий персонаж, до Венесуели, до Сирії. До побратимів у Сомалі. Вибір не дуже великий.

Що я можу порадити родичам загиблих? Подавати позови проти України до Європейського суду з прав людини та відсуджувати матеріальну компенсацію. Процес триватиме довго. Але відплата може вимірюватися десятками тисяч євро. Це додатково легітимізує в очах суспільства конфіскацію власності банди Януковича.

І ще одне. Олігархи Януковича мали шанс врятувати свої перспективи місяць тому, до кровопролиття. Зараз запізно. Батько і сини Януковичі, Курченко, Ахметов, Новинський, Іванющенко, Хмельницький, Фірташ, Льовочкін, Клюєв, Пшонка повинні бути позбавлені активів, які були виведені з державної або квазі-державної власності, починаючи з лютого 2010 року, за часі правління Януковича.

Межигір'я, чисельні резиденції, мисливські заповідники, обленерго, облгази, генеруючі компанії Західенерго, Дніпроенерго, Донбасенерго, Укртелеком, Металургійний комбінат імені Ілліча, збагачувальні шахти, титанові активи, сонячні електростанції – все це було "приватизовано" на фальшивих конкурсах з підставними учасниками або взагалі внаслідок рейдерських схем. І це повинно бути повернуто в державну власність за схемою реприватизації "Криворіжсталі" – з погашенням заплаченої олігархами суми після повторного продажу на відкритих аукціонах. Ахметов має бути свідомий – Яценюк не уповноважений Майданом давати йому будь-які гарантії.

Тим більше має бути зупинена приватизація "Черкасиобленерго", яка зараз іде повним ходом, попри ешелони вбитих людей. Має бути зупинена схема Фірташа зі взяття під контроль "Титану України", яка в самому розпалі. Країна залита кров'ю, а вони готуються під завісою диму палаючих шин забрати чергову порцію власності!

Олігархи повинні бути позбавлені будь-якого впливу на політику. Місце їх охоронців, водіїв, коханок та адвокатів повинні зайняти люди, які три місяці боролися з кривавою диктатурою на лютих морозах під кулями. І нові політики повинні розуміти – якщо вони повторять помилки попередників, то їх чекатиме ще більше покарання. Бо вони зрадять не Януковича, людей, які загинули в ім'я кращої України.

Так само назавжди мають бути позбавлені посад всі нинішні силовики та судді. І так само мають піти з політики всі комуністи та регіонали – навіть ті, які вважають, що їх втеча з палаючого корабля Партії регіонів є благородним вчинком. Всі ці Хомутинніки, Рудьковські, Буряки повинні розуміти – сьогодні в них є два вибори: трибунал або життя за межами політики. Країна змінилася, і в цій країні в них немає третього вибору – продовжувати політичну кар'єру. Цих людей, які десятиліттями сиділи на державних потоках, вже не виправити.

Так само Юлія Тимошенко має бути свідома – її звільнення не повинно означати її поверення до влади. За ці роки виросло нове покоління лідерів. І, якщо вона хоче виправити свій слід в історії – вона повинна сама собі заборонити обіймати будь-які посади у владі.

І ще. Не вірте казкам, що реприватизація призведе до невиправних втрат для країни. Вони втратять лише частину майна, яку набули, користуючись наближеністю до злочинного режиму Януковича. Можливо, Ахметов продасть свою квартиру в Лондоні, придбану за 200 мільйонів доларів, та купить собі щось скромніше. Можливо, продасть один з двох своїх приватних літаків та кількох футболістів. Але ці люди, які три місяці солідаризувалися з геноцидом Януковича, повинні заплатити свою ціну.

І це не мої слова – а колишнього посла США в Києві Джона Гербста, який представляє країну, де приватна власність є недоторканою: "Дело в том, что самые влиятельные люди в Украине до сих пор мотивированы своими личными узкими интересами. У украинского общества недостаточно сил, чтобы добиваться наказания тех "влиятельных людей", которые заходят слишком далеко".

Час довести, що українське суспільство накопичило достатньо сил, аби поставити цих людей на місце.

powered by lun.ua
Коментарі — 258
slon8385 _ 24.02.2014 11:43
IP: 74.125.181.---
Александр Вергола:
А что же в списке нет Коломойского? Не пойму. Может кто-то обїяснит?
Все очень просто вопрос в деньгах которые коломойские платят некоторым писакам
slon8385 _ 24.02.2014 09:46
IP: 74.125.181.---
Анатолій Вихованець:
Светлана Тимченко:
А крім влади, яке бачення майбутнього у ЮВ? Для всіх великий секрет. Кожна дівчинка мріє щоб все було, як ій хочеться
Будущее это западный выбор почитайте у Новодворской
slon8385 _ 24.02.2014 09:01
IP: 74.125.181.---
А почему только с 2010 или у предыдущих Лещенко на содержании
Анатолий Науменко _ 23.02.2014 23:01
IP: 92.112.217.---
Ostap Max:
Ув. Майдан! Добивайтесь ликвидации неприкосновенности депутатов, уменьшить их численность, урезать им баснословную зарплату и пенсии, урезать все привилегии и льготы.Больше 2-х созывов там нечего делать, а то засели пожизненно.
Олександр Дядюк _ 23.02.2014 10:16
IP: 74.125.17.---
Сергій Лещенко: "Олігархи повинні бути позбавлені будь-якого впливу на політику. Місце їх охоронців, водіїв, коханок та адвокатів повинні зайняти люди, які три місяці боролися з кривавою диктатурою на лютих морозах під кулями"

Я не зрозумів, Лещенко, що пропонує – щоб люди, які три місяці боролись з кривавою диктатурою – стали водіями і коханками Ахметова та Фірташа?
Олександр Дядюк _ 23.02.2014 10:16
IP: 74.125.181.---
Сергій Лещенко: "Олігархи повинні бути позбавлені будь-якого впливу на політику. Місце їх охоронців, водіїв, коханок та адвокатів повинні зайняти люди, які три місяці боролися з кривавою диктатурою на лютих морозах під кулями"

Я не зрозумів, Лещенко, що пропонує – щоб люди, які три місяці боролись з кривавою диктатурою – стали водіями і коханками Ахметова та Фірташа?
Vadym Poberezhny _ 23.02.2014 01:54
IP: 178.150.2.---
Я б голосував за того нового політика хто збереже Крим. Але не зрозуміло хто це може бути?
Ostap Max _ 23.02.2014 01:38
IP: 130.185.36.---
Красивый развод кровавого лоха Януковича.Грустно, что такой дорогой ценой жлоба и ублюдка удалось сдвинуть.
Оппозиция (ВО "Свобода" потерявшая 16 человек, Кличко) приняла на себя удар по своему авторитету, а Юля может воспользоваться ситуацией.Народ не против Юли, народ против её окружения, и самого приближенного.Хватит нам коррупционеров времен её Премьерства!!! К сожалению самооборона, Правый сектор, гражданские активисты могу быть её союзниками, но они ещё мальчики, которых по отдельности могут развести манипуляторы из окружения Тимошенко, если Юля снова приблизит к себе вассалов- приспособленцев, которые умеют тешить её тщеславие!

Путин мастер игры, надо отдать ему должное, он прагматик.

Доренко был прав на youtube:"Москва, Доренко, Киев, Украина Юлия Тимошенко"
"Сергей Доренко: Хохлы кинули архаичную Россию"

Всего вам доброго!
Анатолій Вихованець _ 22.02.2014 19:37
IP: 95.132.150.---
Светлана Тимченко:
А крім влади, яке бачення майбутнього у ЮВ? Для всіх великий секрет. Кожна дівчинка мріє щоб все було, як ій хочеться
Владислав Растворов _ 22.02.2014 18:57
IP: 91.214.31.---
Для избежания повторения революции (масштабного бунта) и избрания не лучшего из возможных кандидатов, а меньшего из зол, в избирательный закон должна быть внесена норма, согласно которой выборы считаются не состоявшимися, если количество голосов против всех кандидатов превысит 25% от числа голосовавших.
Jeka _ 22.02.2014 18:25
IP: 37.52.174.---
Цей, не знаю як навіть його назвать, Сирьога дає уже нам указанія кого вибирати в нові президенти. Закрий рота свого і навіть стидись відкривати, бо в першу чергу на ТВОЇЙ совісті убиті люди, бо це ти призивав голосувати за менше зло -януковоща. А тепер знову почав Юльку цькувать. Безмозглі продажні уроди!
Александр Коваль _ 22.02.2014 14:10
IP: 178.165.10.---
Как по мне. по поводу межгорья и прочего, у администрации президента оставить 2 -3 резидениции (достаточно скромых а не пафосных как эта), в Крыму, под киевом и в карпатах и хватит. Причем данные резиденции не должны быть так заизолированны от народа как существующие. Произвести люстрацию судебной власти и правоохранительных органах и СБУ. Вот даже пример майдана об этом говорит. Как бы это по издевательски не звучало, но если бы силовики изначально смогли разогнать майдан в путинском стиле, я бы это понял... НО все руководство силового блока стало ни на что не способно. У нас в Харькове для разгона манифестантов стали применять бандюков при полном попустительстве милиции. Да если бы их разогнали силовики, я был бы гораздо меньше возмущен. А просто наличие милиции, которая как оказалось пригодна только с поборам и взяткам, но не к наведению порядка (Плохой или хороший вопрос не в том)... Я не считаю что эти люди смогут оберегать чьи то права кроме своих. Зачем такая милиция?
Sergij8 _ 22.02.2014 13:56
IP: 78.111.186.---
Микола Лозовий:
Блог Лєщенко – попереджувальний постріл на адресу Тимошенко.
Це те послання, яке замовили Сергію його спонсори.
Все решта – демагогія.
Ні, і "все решта" не суціль демагогія, і про замовників, вибачте, бездоказово. Навіть якщо пошукати спонсорів серед тих, кого автор знову не назвав (ні в заголовку, ні в текстовій обоймі), то факт замовлення від конкретного олігарха однак не доведете. З тієї простої причини, що вони ВСІ її посадили, злякавшись повторного продажу прихватизованого, і тепер робитимуть усе, аби вона до влади, а відтак – до своєї програми "3000" не повернулася. Тому навіть не найбагатший Жванія запанікував і пише про її вичерпаність майже дослівно так, як Лещенко (почитайте!) і ще ціла купа авторів і ботів...
Ще ніколи, мабуть, життя Тимошенко не було в такій небезпеці.
Олег Рудык _ 22.02.2014 13:29
IP: 134.249.88.---
Великою помилкою Оранжевої революції було те що Майдан зник і всі покладались на лідерів. Лідери безумовно потрібні, але ті що себе не заплямували в минулому. І потрібно створити Наглядову раду чи Раду Майдану. Суть в тому щоб сьогодні ЮРИДИЧНО закріпити за нею можливість керувати урядом і знімати тих хто не виконує волю народу, а не чекати роками чи класти за це своє життя. Майдан повинен жити і працювати!!!!! В країні залишились ще тисячі продажних політиків, олігархів, суддів, міліціонерів і чиновників, які сьогодні будуть любити Майдан більш за все на світі.
Tetiana Kurbatska _ 22.02.2014 13:05
IP: 46.149.95.---
Всегда с интересом читаю Ваши статьи. Вы, как всегда, правы.
И ещё я согласна с "неравнодушной", которая в своём комментарии пишет: "!!! Під цим я підписуюсь! Молодець Сергій! Ще треба відмінити всі льготи депутатам та держслужбовцям, а пенсії вирівняти. Чорновол Тетяну та Лещенка Сергія у депутати"
Распутин _ 22.02.2014 11:32
IP: 46.247.187.---
Серега,дружище,как всегда поддерживаю!Молодец!
Виталий Ященко _ 22.02.2014 10:55
IP: 46.118.23.---
Назовите мне хоть одного нынешнего Лидера, который мог бы удовлетворить восток и запад. На МОЙ взгляд есть два человека, способные возглавить Украину, это Тимошенко и Порошенко. Как у каждого из нас у и у них есть масса недостатков. Но у них есть главное – они хорошие политики, разбираются в экономике и имеют определенный политический вес как в России, так и в Европе.
Все эти ярлыки, которые на них повесила нынешняя бандитская власть и их ПРодажная партия, это ерунда по сравнению с тем, что получит Украина и мы с вами, если они вдвоем возглавят государство – один в качестве Президента, второй в качестве Премьер министра (при нынешней 2004 года Конституции).
Если у вас есть другие кандидатуры, давайте обсудим. Только указывайте Фамилии, а не те качества, которые вы бы хотели узнать.
Svitlana Petrova _ 22.02.2014 10:48
IP: 213.179.238.---
Светлана Тимченко:
Вона добрий перемовник, але до влади іі допускати не можна.
yaknamene _ 22.02.2014 10:22
IP: 37.53.132.---
Шановний Сергію Лященко. А чому лише Янукович, Ахметов и Фірташ? Пінчук і Коломойський не повинні заплатити спрівжню ціну? Беня дозволив своєму каналу бути об"ективним, бо йому це вигідно Так само і з Пінчуком. Вони такіж самі огидні лиходії. Чому така вибірковість?
Стоп Джинса _ 22.02.2014 10:11
IP: 95.134.223.---
Светлана Тимченко:
Чому там взагалі не було нікого з Майдану, хто б міг відстоювати на перемовинах позицію людей?
кстати, широкое представительство майдана – требование ЮВТ, проигнорированное оппо
Светлана Тимченко _ 22.02.2014 10:01
IP: 74.125.18.---
Так само Юлія Тимошенко має бути свідома – її звільнення не повинно означати її поверення до влади. За ці роки виросло нове покоління лідерів. І, якщо вона хоче виправити свій слід в історії – вона повинна сама собі заборонити обіймати будь-які посади у владі.

Назвіть хоча б одного нового лідера. Чому цей лідер не був запрошений на підписання угоди? Чому там взагалі не було нікого з Майдану, хто б міг відстоювати на перемовинах позицію людей? Опозиція занадто слабка. А от якщо б ЮВТ була навіть тільки радником будь-якого з нових Майданівських лідерів, це б значно додало сили та досвіду. Вона – найгарніший переговорник, згадайте будь-які дебати за її участі, без папірця, без підготовки, – вони б потрощила всіх разом з боягузами-міністрами ЄС. Я так думаю.
Стоп Джинса _ 22.02.2014 09:25
IP: 95.134.223.---
Сторонники или противники возвращения Тимошенко в активную политику сейчас пересказывают чужие мифы. Это глупо.

Дайте Юлии хотя бы поговорить с народом, потом и решайте.
Vindobona _ 22.02.2014 09:19
IP: 74.125.181.---
неравнодушная50:
Юлії Тимошенко треба дати шанс.
Навіщо? Вона вже свій шанс мала. Хай живе собі з миром на свободі. Але не в політиці і не на керівних посадах в державі. Вона мала сенс лише як противага Януковичу... І лише тому я за неї голосував на останніх виборах. Зараз треба дати шанс новим.
Марина Ермилова-Соколова _ 22.02.2014 09:13
IP: 74.125.17.---
Все прекрасно... Только можно, места любовниц не заставлять занимать людям, которые три месяца боролись на морозе? Вот за что им это? Вы когда в запале пишете, текст перечитывайте перед тем, как нажать "ввод". Люди на морозе, все мы – боролись три месяца не за тем, чтобы занять места обслуги у этих (а как бы их назвать -то? Не придумывается...), даже за вознаграждение в тысячи долларов в месяц. Но это к слову. Хотя я знаю, от тех, кто работал на пинчука и ахметова, что они достаточно скупы.
Нинель Руднева _ 22.02.2014 09:08
IP: 134.249.207.---
неравнодушная50:
!!! Під цим я підписуюсь! Молодець Сергій! Ще треба відмінити всі льготи депутатам та держслужбовцям, а пенсії вирівняти. Чорновол Тетяну та Лещенка Сергія у депутати. З одним не згодна, Юлії Тимошенко треба дати шанс.
АБСОЛЮНО с вами согласна...
ONLINE
Україна та Європа1085 Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter