21 лютого 2014, 20:04

Янукович, Ахметов і Фірташ повинні заплатити справжню ціну, а не кидати подачки Майдану

Те, що парламент проголосував за послаблення влади Януковича шляхом повернення до Конституції-2004, а Янукович погодився на дострокові вибори в грудні – це був порядок денний спротиву місяць тому назад. До перших людських жертв.

Янукович запізнюється з розумінням ситуації. Як і лідери опозиції.

Послухайте людей з Майдану. За великим рахунком, сьогодні іде полювання на голову Януковича. І той, хто принесе її на майдан, буде оголошений національним героєм. Знайдуться десятки тисяч людей, які скинуться на винагороду цій людині. Можливо навіть, його ім'ям називатимуть вулиці.

У такій ситуації домовлятися про рік перебування Януковича при владі – це безглуздя. Він мав піти вже сьогодні – а єдиною гарантією опозиції мала бути обіцянка, що його літак безперешкодно залишить повітряний простір України протягом 24 годин. Замість Януковича мав бути призначений тимчасовий президент з числа національних авторитетів за прикладом Рози Отунбаєвої, який би гарантував мирний перехідний період між двома владами.

Доля Януковича висить на волосині. Він убив понад сотню людей. В цих громадян України є друзі та родичі. І в цих людей є зброя на руках. Тому, якщо Янукович залишиться жити в Україні, можна уявити, що все життя його супроводжуватиме страх бути застреленим впритул з пістолета, або його кортеж обстріляють з гранатомету, або спалять заживо в Межигір'ї, закидавши коктейлями Молотова.

Єдина альтернатива для Януковича уникнути цього – тікати з країни. Питання лише, хто буде готовий його прийняти. Не певен, що Путін захоче зв'язувати з лузером, який двічі за десять років зруйнував його концепцію підкорення пострадянського світу та виставив ідіотом перед міжнародною спільнотою.

Також не певен, що Януковича захоче приймати в себе Лукашенко – згадайте його принизливі коментарі про українського колегу. Янукович може тікати до Африки, де він малознайомий персонаж, до Венесуели, до Сирії. До побратимів у Сомалі. Вибір не дуже великий.

Що я можу порадити родичам загиблих? Подавати позови проти України до Європейського суду з прав людини та відсуджувати матеріальну компенсацію. Процес триватиме довго. Але відплата може вимірюватися десятками тисяч євро. Це додатково легітимізує в очах суспільства конфіскацію власності банди Януковича.

І ще одне. Олігархи Януковича мали шанс врятувати свої перспективи місяць тому, до кровопролиття. Зараз запізно. Батько і сини Януковичі, Курченко, Ахметов, Новинський, Іванющенко, Хмельницький, Фірташ, Льовочкін, Клюєв, Пшонка повинні бути позбавлені активів, які були виведені з державної або квазі-державної власності, починаючи з лютого 2010 року, за часі правління Януковича.

Межигір'я, чисельні резиденції, мисливські заповідники, обленерго, облгази, генеруючі компанії Західенерго, Дніпроенерго, Донбасенерго, Укртелеком, Металургійний комбінат імені Ілліча, збагачувальні шахти, титанові активи, сонячні електростанції – все це було "приватизовано" на фальшивих конкурсах з підставними учасниками або взагалі внаслідок рейдерських схем. І це повинно бути повернуто в державну власність за схемою реприватизації "Криворіжсталі" – з погашенням заплаченої олігархами суми після повторного продажу на відкритих аукціонах. Ахметов має бути свідомий – Яценюк не уповноважений Майданом давати йому будь-які гарантії.

Тим більше має бути зупинена приватизація "Черкасиобленерго", яка зараз іде повним ходом, попри ешелони вбитих людей. Має бути зупинена схема Фірташа зі взяття під контроль "Титану України", яка в самому розпалі. Країна залита кров'ю, а вони готуються під завісою диму палаючих шин забрати чергову порцію власності!

Олігархи повинні бути позбавлені будь-якого впливу на політику. Місце їх охоронців, водіїв, коханок та адвокатів повинні зайняти люди, які три місяці боролися з кривавою диктатурою на лютих морозах під кулями. І нові політики повинні розуміти – якщо вони повторять помилки попередників, то їх чекатиме ще більше покарання. Бо вони зрадять не Януковича, людей, які загинули в ім'я кращої України.

Так само назавжди мають бути позбавлені посад всі нинішні силовики та судді. І так само мають піти з політики всі комуністи та регіонали – навіть ті, які вважають, що їх втеча з палаючого корабля Партії регіонів є благородним вчинком. Всі ці Хомутинніки, Рудьковські, Буряки повинні розуміти – сьогодні в них є два вибори: трибунал або життя за межами політики. Країна змінилася, і в цій країні в них немає третього вибору – продовжувати політичну кар'єру. Цих людей, які десятиліттями сиділи на державних потоках, вже не виправити.

Так само Юлія Тимошенко має бути свідома – її звільнення не повинно означати її поверення до влади. За ці роки виросло нове покоління лідерів. І, якщо вона хоче виправити свій слід в історії – вона повинна сама собі заборонити обіймати будь-які посади у владі.

І ще. Не вірте казкам, що реприватизація призведе до невиправних втрат для країни. Вони втратять лише частину майна, яку набули, користуючись наближеністю до злочинного режиму Януковича. Можливо, Ахметов продасть свою квартиру в Лондоні, придбану за 200 мільйонів доларів, та купить собі щось скромніше. Можливо, продасть один з двох своїх приватних літаків та кількох футболістів. Але ці люди, які три місяці солідаризувалися з геноцидом Януковича, повинні заплатити свою ціну.

І це не мої слова – а колишнього посла США в Києві Джона Гербста, який представляє країну, де приватна власність є недоторканою: "Дело в том, что самые влиятельные люди в Украине до сих пор мотивированы своими личными узкими интересами. У украинского общества недостаточно сил, чтобы добиваться наказания тех "влиятельных людей", которые заходят слишком далеко".

Час довести, що українське суспільство накопичило достатньо сил, аби поставити цих людей на місце.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...