Сергій Лещенко

Нова посада президентського кума

04 липня 2014, 01:05

Я розумію, що триває війна з тероризмом, але це не привід для відвертого нехтування законами.

Депутат та кум президента Юрій Стець днями очолив Управління інформаційної безпеки Нацгвардії. Це призначення виглядає дивно з кількох міркувань:

Перше. Нацгвардія – це не якесь абстрактне утворення, це структурний підрозділ МВС, який називався до березня 2014 року внутрішніми військами України, в них є структура і штатний розпис, а посада начальника управління належить до центрального апарату Нацгвардії. Цивільні особи, які працюють у центральному апараті Нацгвардії, мають стаж державної служби.

Конституція визначає, що депутат "здійснює повноваження на постійній основі". Тобто максимум, що він може – це бути позаштатним радником, але не обіймати одночасно штатну посаду начальника Управління Нацгвардії.

Якщо ж Юрій Стець призначений начальником управління Нацгвардії як цивільна особа, то він до всього порушує норму Конституції про те, що депутат не може обіймати інших посад на державній службі.

Друге. Закон про Нацгвардію визначає, що "діяльність Національної гвардії України ґрунтується на принципах верховенства права (...) та позапартійності". Юрій Стець є головою президентської партії "Солідарність" та депутатом фракції політичної партії "Батьківщина", що явно суперечить принципу "позапартійності".

І чи взагалі це коректно, коли лідер партії "Солідарність" пан Стець одночасно очолює головне пропагандистське управління Нацгвардії та публікує свої фотографії на перших шпальтах безкоштовної газети АТО?

Ось фотографія останнього номера газети в руках Вахтанга Кіпіані:Чи не є це використанням адміністративного ресурсу, адже газета поширюється серед військовослужбовців?

Таким чином, Стець став вже тричі сумісником – суміщає депутатський мандат з діяльністю як генпродюсер 5 каналу, а ще як начальник управління Нацгвардії та як лідер партії "Солідарність". При чому останні дві посади, за законом, напряму протирічать одна одній.

Звичайно, ніхто не заперечує – якщо пан Стець є гарним пропагандистом, він може присвятити себе роботі на чолі управління Нацгвардії. Але тоді йому варто відмовитися від депутатського мандату, а також скласти повноваження лідера політичної партії. А поки діє принцип "війна усе спише".

powered by lun.ua
Коментарі — 66
Pom_advokat _ 04.07.2014 11:12
IP: 109.251.8.---
seloiludy:
Степан Фаріон:
Папад ПЕРЕМОГИ в Севастополі – дуже патріотично, але чи реально, в найближчі 5 років???? Нажаль НІ, до параду може привести тільки революція та перемога над москвою самих кримчан, враховуючи досвід чечні – це не реально,кацапські шовіністи цього НЕДОПУСТЯТЬ
Ну почему же? Как говаривал Воланд, " человек смертен, но это было бы еще полбеды. Плохо то, что он иногда внезапно смертен, вот в чем фокус!" Только в нашем случае это не плохо, а хорошо. Ведь этому человечку скоро уже 62 годика. Пора и честь знать.
Наивное мнение. Куклы, которых дергают за нитки, под это правило не подпадают. В современном мире нет полностью самостоятельного политического лидера. Во-вторых, в России 70-80 % плебса бредят войной и "исторической миссией".
Василина Воловчик _ 04.07.2014 11:07
IP: 93.73.179.---
жити по-новому, а ви чого чекали? чергова зміна рил біля корита.
kinolt11 _ 04.07.2014 11:01
IP: 77.120.44.---
Я дозволяю, як виборець, Юрію Стецю обіймати всі вищезгадані посади та отримувати плату за одну із них. Я скептично і з обуренням би поставився до всяких протекційно-корупційних схем, які може започаткувати п.Ю.Стець на перечислених посадах. Я висловлюю підозру в незаангажованості "чолоосіянного правдоборця" Сергія Лещенка, який, посеред букету відомих фактів, не забуває какнути в бочку меду, і, тому його дописи стали попахувати. Хочу коментар прокуратури.
seloiludy _ 04.07.2014 10:57
IP: 176.38.153.---
Степан Фаріон:
Папад ПЕРЕМОГИ в Севастополі – дуже патріотично, але чи реально, в найближчі 5 років???? Нажаль НІ, до параду може привести тільки революція та перемога над москвою самих кримчан, враховуючи досвід чечні – це не реально,кацапські шовіністи цього НЕДОПУСТЯТЬ
Ну почему же? Как говаривал Воланд, " человек смертен, но это было бы еще полбеды. Плохо то, что он иногда внезапно смертен, вот в чем фокус!" Только в нашем случае это не плохо, а хорошо. Ведь этому человечку скоро уже 62 годика. Пора и честь знать. Вот сапармуратка туркменбаши тоже был уверен, что будет жить вечно. Немного подождем. Щоб його буря вивернула! Щоб його на марах винесли!
Pom_advokat _ 04.07.2014 10:50
IP: 109.251.8.---
Степан Фаріон:
Папад ПЕРЕМОГИ в Севастополі – дуже патріотично, але чи реально, в найближчі 5 років???? Нажаль НІ, до параду може привести тільки революція та перемога над москвою самих кримчан, враховуючи досвід чечні – це не реально,кацапські шовіністи цього НЕДОПУСТЯТЬ
До параду, а точніше до свята воз"єднання земель України, призведе тільки рівень життя континетальних українців, принаймні на два пункти вище ніж у Криму – по зарплатам та пенсіям. Бо як не крути, а гроші (матеріальні блага) вирішують більшість питань. Та й по Марксу воно так.
Степан Фаріон _ 04.07.2014 10:37
IP: 194.44.203.---
Папад ПЕРЕМОГИ в Севастополі – дуже патріотично, але чи реально, в найближчі 5 років???? Нажаль НІ, до параду може привести тільки революція та перемога над москвою самих кримчан, враховуючи досвід чечні – це не реально,кацапські шовіністи цього НЕДОПУСТЯТЬ
Євген, Харків _ 04.07.2014 10:37
IP: 217.12.212.---
Може, це наївно, але згадайте опис виборів кошового отамана Запорізької січі, даний Миколою Гоголем в "Тарасі Бульбі". Вже обраного "кандидата" обливали грязюкою, щоб пам'ятав, ХТО його обрав і ХТО його може зняти. Можна простити ПОМИЛКИ новообраному президентові, але те, що робиться, майже те ж саме, що робив сумної пам'яті "папереднік", тільки й того, що не називає Чехова великим українським поетом. У Ющенка були "любі друзі" а у Пороха – куми? Єднатися треба тим, хто за ЗАКОН і за ПРАВДУ. Я не проти того, щоб економікою займались бізнесмени, але політикою вони мусять займатись за дуже пильним наглядом суспільства, у якого мають бути права скидати їх з політичних крісел, якщо надто вже дбатимуть про свою кишеню. Не дуже люблю Тягнибока, але на останньому його блозі аргументи цілком слушні.
САНДРО _ 04.07.2014 10:34
IP: 93.73.248.---
Yuriy Vologjaninov:
Умные слова и воврнмя сказаны.
спасибо.
САНДРО _ 04.07.2014 10:32
IP: 93.73.248.---
Виталий Ященко:
Я всегда был поклонником Тимошенко,

Хорош поклонник, нечего сказать.Или хорошо быть поклонником, когда предмет поклонения в тюрьме.
А сейчас уже и фурия.и раковая опухоль,и гадить.
Терминология у Вас. как в лучшие годы расцвета социализма...
ЮВТ очень достойно и выдержанно,как глава партии работает на развитие Украины.юИ не одного огульного и несправедливого слова отнее не исходило.
Да и речь в блоге не о ней.
Лещенко всегда критиковал любую власть и поочередно был неугоден сторонникам объектов критики.
Так и здесь.Стець уважаемый и достойный человек, не ложился под Януковича, сохранял принципиальность.
Так и сейчас- прыгать по должностям, угодным избранному президенту- не дстойно.
И ему надо спасибо сказать Лещенко за подсказку.
Ingvar Bohutsky _ 04.07.2014 10:26
IP: 91.142.166.---
Yuriy Vologjaninov:
Порошенко уже дал массу оснований считать, что судьба Ющенко его ничему не научила...
Юрий Вологжанинов.
дуууже хочеться надіятися, що "научила"... петя, увімкни мізки!...
Vyacheslav Lyutinsky _ 04.07.2014 10:20
IP: 213.111.226.---
Порошенко рисуют его неизвестной партии 28% в новой Раде.Будет ющенковское болото типа бла, бла, бла. Он предпочитает делать грязную работу чужими руками, пример с "Батькивщиной" и "Свободой", которые сожгли свой рейтинг в этой адской работе за 4 месяца, а он с "Ударом"-чистенький.Про смотрящего Ярошенко молчит,хотя понятно,что заявиться в Днепр, Коломойского, было не только высшей наглостью, но и показателем, кто у власти в Украине. Общество в массе не созрело к переменам. Выйдите на улицу и слушайте,что говорят, прохожие, мелкая буржуазия на рынках: каша в голове, логика невежественных людей. И эта масса при голосовании будет решающей!А те 20% патриотов на Восточном фронте не решают. Очищения власти не произойдет: т.к. некому ломать СИСТЕМУ!!!!Cломать ее может только Тимошенко, вот почему уже 17 лет ее травят олигархические зомбоящики. А невежественные (ведать-знать) люмпены уже на уровне подсознания (почти по Фрейду) ненавидят ее,как причину ВСЕХ своих бед.
Yuriy Vologjaninov _ 04.07.2014 10:20
IP: 93.72.20.---
Порошенко уже дал массу оснований считать, что судьба Ющенко его ничему не научила. Считает, что народ, как и после Майдана 2004 будет помалкивать... Но Евромайдан 2013-2014 умнее и сильнее, вооружен печальным опытом процветания олигархии при Ющенко в 2004-2009.
Евромайдан помнит РУЭ Ющенко-Фирташа и сопоставляет это с поездкой Порошенко к Фирташу в 2014... Евромайдан помнит меморандумы и универсалы Ющенко и Януковича...
Евромайдан помнит печерский суд Януковича и Ющенко, Портнова и Киреева над Тимошенко... Евромайдан не будет молчать, как пять лет молчал при правлении Ющенко.
Желаю Порошенко опомниться и крепко задуматься.
Юрий Вологжанинов.
Pom_advokat _ 04.07.2014 10:06
IP: 109.251.8.---
А ще гірше від кумовства може виявитися, що всі дії Петра, то заточка влади під себе. Один Гелєтей чого вартий, командувач без мізків, який проведе парад у Севастополі. Казковий придур.
Pom_advokat _ 04.07.2014 10:01
IP: 109.251.8.---
Angelika Batumska:
Наш президет в области устройства ''жизни по новому'' кумовьям, бизнеспартнерам, алигархам, и другим членам уже своей ''семьи''...
Ото ж, бо ніхто на виборах не знав що Порох кум Юща і сповідує принципи "любих друзів".
То тепер за порадою професора Преображенського П.Ф. бийте себе по потилиці "сєтуя на разруху".
руслан49 _ 04.07.2014 09:59
IP: 95.133.113.---
Знову почалися мантри Тимошенко про кумів-корупціонерів і про "поганого" президента.
Таисия Таций _ 04.07.2014 09:24
IP: 46.201.49.---
Думаю, що треба проконтролювати, чи він відмовиться від сумісництва. А не одразу всіх змішувати з брудом. Критиканство заради критинства – зло, яке зруйнує те, що не встигло збудуватись. Хто б не був президентом у сьогоднішній України, йому не позаздриш. З усіх боків він – хлопчик для биття. Завжди найдеться той, хто крикне "правду в морду". Найгірше, якщо кричать ті, від кого цього не сподіваєшся. Сподіваєшся на розуміння як людини "однієї групи крові". Виходить – палка в колеса. Це згубило помаранчеву революцію. Будьмо згуртованими! Кулак – міцніше, ніж пальці "веером"!
Paolo Sh _ 04.07.2014 09:23
IP: 95.133.238.---
Виталий Ященко:
Віталька, "поклонники" при любих обставинах не бажають зла своїм сторонникам. Твоя позиція відома- Україна для тебе чужа.
Ніла Дибяк _ 04.07.2014 09:18
IP: 37.55.40.---
Коли хочемо порядної, впорядкованої країни, державного управління без політичної мафії, "своїх" команд, кумівства, то інформація Лещенка про Стеця – привід для правового вирішення в суді, в інших органах. В здоровому, активному суспільстві це так мало б і бути (механізм): обовязково помічається, обовязково запобігається, бо ще ніде не траплялося таких владців, які не прагнули б свідомо чи ні, явно чи тайно позловживати. Хоча Президент може про згаданий випадок і не знати – завжди знайдуться помічнички, що постараються. Стецю не варто б підводити кума, – наче ж не без роботи, не без шматка хліба...
Олекса Довбуш _ 04.07.2014 09:10
IP: 188.230.41.---
Viktor Bely:
Если президент начинает свою государственную деятельность с кумовьёв,то толку небудет всё пойдёт по Ющенскому сценарию.
===
Так і буде, як завжди
Viktor Bely _ 04.07.2014 09:05
IP: 178.219.92.---
Если президент начинает свою государственную деятельность с кумовьёв,то толку небудет всё пойдёт по Ющенскому сценарию.
Яна Якимцова _ 04.07.2014 09:01
IP: 94.154.208.---
Анатолий Долгополов:
Виталий Ященко:
Таких поклонников как ты и врагов не надо.А Лещенко это служака тем,кто платит больше таким же и является Мустафа Найем.А ты Виталий дальше своего носа ничего не видишь.
Вам лишь бы облить грязью кого-то. Вы зачем читаете УП тогда? или вы УП не читаете, а только сидите здесь чтоб кому-то нагадить?
Анатолий Долгополов _ 04.07.2014 08:31
IP: 134.249.200.---
Виталий Ященко:
Таких поклонников как ты и врагов не надо.А Лещенко это служака тем,кто платит больше таким же и является Мустафа Найем.А ты Виталий дальше своего носа ничего не видишь.
Петро Верхуша _ 04.07.2014 08:21
IP: 95.135.60.---
Ситуація в країні дуже складна. І Порошенку слід би в першу чергу піклуватись не про рейтингові позиції перед виборами, а тим, як запобігти російському вторгненню під виглядом "миротворців". Тоді вже і вибори будуть не потрібні. Повториться кримський сценарій, – референдум під дулами автоматів та "одноголосне" рішення про приєднання до Росії. А хлопці – українці полягли ні за цапову душу.
руслан49 _ 04.07.2014 08:21
IP: 95.133.113.---
Багато трутнів сидятьв Києві і дотримуються законів, і в цей час, в період війни, гребуть гроші собі в кишеню.
Vasyl Fedorko _ 04.07.2014 08:11
IP: 217.66.102.---
Светлана Половинкина:
Аякже, Свєта, Сергій – "правий. Він правильно поставив питання". Але чомусь його писанина виглядає на колупання в купі гною. А його симпатії до лідерки БЮТ'у просто зашкалюють. Але, слава Богу, народ зрозумів і 4.13% БЮТ'у на виборах в Києві це підтверджують. Якби Юлія була патріотом України, то впряглась би разом з Президентом і працювала на благо держави. Я абсолютно солідарний з Віталієм Ященко. Грамотна і точна оцінка. А "помічнички", типу Власенка і Лєщенка, розвалюють партію. Не за горами вибори і ВАНА з БЮТ може повторити долю Юшенка і "Нашої України".
ONLINE
Мовне питання191 Зеленський76 Корупція1445 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter