4 серпня 2014, 19:40

Вибори за старою корупційною системою?

На День незалежності України Петро Порошенко планує оголосити про дострокові вибори Верховної Ради, які мають відбутися у жовтні. Багато хто з ентузіазмом сприймає цю новину. Нарешті цей парламент, який несе відповідальність за кровопролиття, піде в небуття.

Але, за якою системою будуть ці вибори, досі невідомо. Сам Порошенко у своїй виборчій програмі навесні цього року обіцяв, що це мають бути вибори за відкритими списками.

Водночас заступник глави ЦВК Андрій Магера переконливо доводить, що вибори за відкритими списками провести буде неможливо, оскільки для них навіть не створено програмне забезпечення.

На його думку, всі розмови про відкриті списки – це "качка", аби відволікти увагу, а в підсумку провести вибори за чинною системою "50 на 50".Правда в тому, що ця система влаштовує нинішніх політиків, хоча їм соромно в цьому зізнаватися, бо вибори "50 на 50" є тотально корумпованими.

Якщо залишиться "50 на 50", для великих партій не буде проблемою домовитися і узгодити кандидатів в округах. При цьому лідери продадуть місця в списках, заробивши на проведенні виборів.

Задоволені системою "50 на 50" будуть також нинішні корумповані мажоритарники, які сподіваються, що протягом двох місяців на їх округах не встигнуть вирости конкуренти.

Сам Магера виступає за закриті списки (вибори за зразком 2006 та 2007 років), бо їх реально провести, і це – краще нині діючої змішаної системи, бо принаймні прибирає корупцію в мажоритарних округах.

Але треба визнавати, що закриті списки – це також тотальна консервація нинішньої політики плюс поле для корупції політичних лідерів, коли місця продаватимуться за гроші.

На мою думку, єдиний можливий компроміс – хай це будуть вибори за закритими списками, але без прохідного бар'єру взагалі.

Зрозуміло, що прохідний бар'єр утвориться автоматично – коли почнуть перераховувати отримані голоси в пропорції на 450 депутатських місць. Щоб завести хоча би одного депутата, партії треба буде набрати близько 50-60 тисяч голосів по всій Україні.

Є думка, що вибори без прохідного бар'єру можуть ускладнити створення коаліції під Петра Порошенка.

Але задача виборів – це не створення зони комфорту президенту, а формування представницького органу влади. Рада без прохідного бар'єра буде максимально відповідати настроям у суспільстві. Тому або вибори без бар'єру, або – за відкритими списками, хай навіть на місяць чи два пізніше.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...