25 вересня 2014, 13:27

''Справа Даниленка''. Генпрокурор мовчить, довіра летить у прірву

Журналісти "Наших грошей" заявляють про погрози, отримані після підготовки матеріалу про володіння заступника генерального прокурора Анатолія Даниленка.

Ледь не щодня я чую це прізвище – Даниленко. Він вважається головним комунікатором генпрокурора Віталія Яреми з людьми, які прагнуть "рєшить вопрос". "Потрапити до нього навіть складніше, ніж до генерального прокурора", – розповідають люди з оточення Яреми.

Даниленко працював заступником Яреми усі п'ять років, коли чинний генпрокурор очолював київську міліцію в 2005-2010 роках. За очі Даниленка називали "Толя-супермаркет".

Але була одна обставина, яка не дозволяла Даниленку повністю насолоджуватися життям – це звання.

Працюючи заступником Яреми в київській міліції, Даниленко був полковником, але дуже хотів стати генералом. Однак посада заступника керівника міського управління міліції не підпадає під генеральську. Який вихід знайшли з цієї прикрої ситуації? Двоходову комбінацію.

Відомо, що високі звання присвоюють у нас на День незалежності. За півтора місяці до того, 3 липня 2008 року – Даниленка чисто формально призначають радником міністра внутрішніх справ.20 серпня, з нагоди Дня незалежності, президент Ющенко присвоює Даниленку звання генерал-майора.

А ще через декілька місяців, 23 січня 2009 Даниленка повертають на посаду першого заступника начальника київської міліції Анатолія Яреми.Усі ці призначення-звільнення були виключно формальністю заради того, щоб Даниленко отримав велику зірку на погони.

Фізично він навіть не переїжджав до центрального апарату МВС, продовжував сидіти в кабінеті у главку, брав участь у колегіях та щотижневих нарадах під проводом Яреми.

Не дивно, що навіть сам Даниленко не пам'ятає, коли він формально числився радником міністра. У офіційній біографії на сайті прокуратури Даниленко пише, що працював радником Луценка в 2007-2008 роках, тоді як за документами рахувався на цій посаді в 2008-2009 роках.

Щоправда, у цій же автобіографії він не забуває дописати – "генерал-майор міліції".Анатолій Ярема жодним чином не прокоментував погрози, які отримали журналісти після підготовки матеріалу про Даниленка. Так само він ніяк не прореагував на розкішний спосіб життя, який веде його заступник, що жодного дня не працював у бізнесі. І кожен наступний день мовчання підриває і без того невисоку довіру до інституту прокуратури взагалі – та генерального прокурора зокрема.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...