Сергій Лещенко

Справа Злочевського. Зрадники з Генпрокуратури

27 лютого 2015, 11:50

Був у команді Януковича такий чиновник – Микола Злочевський. Людина загалу маловідома, але в політичних та ділових колах – повноцінний олігарх другого ешелону.

Злочевський обрався депутатом від СДПУ (о) в 2002 році, в 2003 став головою Держкомітету природних ресурсів України, з 2006 – депутат від Партії регіонів, після перемоги Януковича на виборах президента – голова Держкомітету матеріального резерву України, потім – міністр екології, заступник секретаря Ради нацбезпеки за часів Андрія Клюєва.Після втечі Януковича у Злочевського почалися проблеми у Великобританії – навесні в Сполученому Королівстві було порушено кримінальну справу проти Злочевського за фактами відмивання ним коштів у Британії, а Управління по боротьбі з економічними злочинами Великобританії заморозило понад 23 мільйони доларів на рахунку компанії Злочевського Brociti Investments Ltd.

Британці зажадали від України міжнародної правової допомоги у кримінальному провадженні, після чого Генпрокуратура 5 серпня 2014 року відкрила провадження проти Злочевського на підставі звернення слідчих із Лондона.

А тепер найцікавіше.

22 січня 2015 на сайті компанії Злочевського Burisma вийшло повідомлення про те, що Великобританія закрила кримінальне провадження щодо активів Миколи Злочевського та розблокувала 23 мільйони доларів "у зв'язку зі зняттям усіх звинувачень".

"Справа була закрита після того, як Суд проаналізував період з 2002 року по грудень 2014 року на предмет неправомірності джерел походження коштів компаній, кінцевим бенефіціаром яких є Микола Злочевський, і не знайшов підстав для продовження розгляду справи, йдеться у рішенні Центрального Суду з кримінальних проваджень Англії та Уельсу", – також ідеться у повідомленні компанії Злочевського.

"Протягом дев'яти місяців велося розслідування. На початку грудня минулого року відбулися судові засідання, а 20 січня 2015 було винесено офіційне рішення про незаконність арешту коштів компанії", – ідеться у заяві Burisma.

Цікаво, що ж таке відбулося на слуханнях у грудні, після яких Британія розморозила 23 мільйони Злочевського?

Відповідь ви знайдете у листі Генпрокуратури на моє депутатське звернення та запит Центру протидії корупції.

Те, що трапилося, інакше як зрадою назвати не можна.Намагаючись зняти арешт зі своїх грошей, Злочевський звертається до Генпрокуратури з питанням, чи висунуто йому підозру.

Генпрокуратура в грудні 2014 року дає відповідь – не висунута. І в грудні цього ж 2014 року... висуває підозру Злочевському. Але між цими двома датами сталося те, що так було потрібно Злочевському – британський суд зняв арешт з його грошей!

І підставою для розморожування коштів став лист... Генеральної прокуратури України.

Повторюся ще раз: лист ГПУ про відсутність підозри проти Злочевського та висунення підозри Злочевському датовані одним місяцем – груднем 2014 року.

Більше того, оформлення підозри – це не справа одного дня. Я більше ніж переконаний, що на момент надання відповіді про відсутність обвинувачень Злочевському в інших кабінетах уже писався документ про висунення йому обвинувачень

Тобто Генпрокуратура, знаючи, що підозра оформлюється, пише, що Злочевський не під підозрою. Вартість цього рішення – 23 мільйони доларів, тобто понад півмільярда гривень.

Мені цікаво, скільки Злочевський "заніс" з цих 23 мільйонів, щоб підозру виписали на декілька днів пізніше, а лист про відсутність підозри – на декілька днів раніше?

Я направлю додаткові звернення з тим, щоб з'ясувати, хто надав відповідь Злочевському, яка дозволила йому вивести з-під арешту гроші.

Це не лише призвело до втрат України від можливої конфіскації, але і завдало репутаційного удару українській владі в світі. В час, коли міжнародні спецслужби шукають та блокують рахунки колишніх посадовців, сподіваючись на підтримку цих зусиль з боку України, наша влада вступає з ними у змову та дозволяє врятувати гроші. Одного цього факту було би достатньо, щоб зняти Ярему з посади. Але відставки недостатньо – причетні до цього листа співробітники Генпрокуратури повинні понести кримінальну відповідальність.

P.S. Що з себе являє Злочевський, красномовно розповідає цей сюжет програми "Схеми", яку готує радіо "Свобода" для Першого національного. Ділянка Злочевського, де зведено його палац, за документами належить компанії "Великі ключі" екс-міністра – він має право користуватися заповітними лісами на березі Київського водосховища за плату, суттєво нижчою за ринкову. У 2010 році прямим розпорядженням голови Київської облдержадміністрації регіонала Анатолія Присяжнюка земля була надана садівницькому товариству для створення зони відпочинку. Хотянівська сільрада, на території якої знаходяться ділянки, отримує за користування 14 гектарами лісу смішні 86 тисяч гривень на рік:

powered by lun.ua
Коментарі — 37
Надія Захарчук _ 28.02.2015 20:15
IP: 91.206.4.---
Порушуйте питання про відповідальність бувших 1-х осіб: Махніцького та Яреми, "за злочинну бездіяльність", бо на момент грудня 2014р Мохніцький був радником ПУ. Один від іншого не далеко пішли, а відійшли практично разом: Махніцький радник ПУ до 5.02.2015, Ярема подав у відставку 9.02.2015, таке враження, що як ті пиявки, просто відпадають, коли пузо розперло, а далі спокійне життя та споглядання на сірих мурах-українців, про ПУ мовчу, бо буде йому по діянням його...
Ims Sim _ 28.02.2015 06:09
IP: 74.125.17.---
Сергей Бут:
Kos_tya:
Да, і солідарну відповідальність за дії Яреми має понести Порошенко. Думаю він мав би пояснити суспільству, чим керувався, призначаючи таку людину на посаду генпрокурора. І якщо він дійсно патріот, то визнати кадровий прорахунок і вибачитись. А також пообіцяти, що наступні призначення будуть не кулуарні, а чесні, прозорі і на конкурсних засадах.
Порошенко – занадто амбіційна людина, щоб піти на такий крок... На жаль...
Чудак он голимый, которого друзи держат за гениталии. Амбиции – это для лохов и зависимых от него людей (которых на мусорнике нашел, как кум).
Ims Sim _ 28.02.2015 06:06
IP: 74.125.181.---
Oleg Volokos:
Miki 2 или троль или болван. Скорее и то и другое. А Лещенко – неравнодушный к уродам талантливый журналист. Почему-то на Украинской правде засилье антиукраинских комментаторов – адвокатов деятелей типа Януковича и Ко. Это оставляет неприятный осадок.
Лещенко – уже нардеп, а как дурачок до сих пор пишет от имени журналиста. Косит?
sidor _ 28.02.2015 00:55
IP: 5.45.192.---
Юрий Воронов:
Це треба бути повним дурнем, щоб вбачити рiзницю помiж зрадницькою Владою та Лещенком (а також Наємом та iн., iм'я їм легiон), що є провладним депутатом, тобто зрадникiв полiтично обслуговує.
она ще Тарас Березовець обожрамшись шоколадом в безудержной дефекації у твітері дрищет
Ims Sim _ 27.02.2015 23:29
IP: 74.125.18.---
А вы – пособники. Вас в ВР выбрали не для жалоб, а для действий. Скажите – поможем. Иначе зачем вся эта блабла?
Александр Нечепуренко _ 27.02.2015 22:05
IP: 37.73.232.---
А Лещенко хіба не знає про причетність до однієї із компаній Злочевського, сина віце-президента США – Байдена?
Andrew Alekseenko _ 27.02.2015 20:29
IP: 74.125.18.---
Чего правда не закроет эти комменты?
Тут 90% ботов...
Микола Злочевський _ 27.02.2015 19:59
IP: 46.211.230.---
Якийсь пост від Лєщенка непереконливий...
Yevhen18 _ 27.02.2015 17:52
IP: 93.74.157.---
Сергей Бут:
На форумах УП в обговореннях дуже часто приймає участь "Микола Злочевський". Цей коментатор і фігурант данної статьї – це одна й та ж особа?? Чи це просто однофамільці?? Просвітіть, будь ласка, хто "в курсі"...
Не-е-е. Они даже не однофамильцы...
М_Гайдамака _ 27.02.2015 17:48
IP: 82.144.199.---
Серьожа, так пожалійся президенту, котрий призначає Генпрокурора і в чиїй партії ти перебуваєш.
Oleg Volokos _ 27.02.2015 17:13
IP: 178.165.68.---
Miki 2 или троль или болван. Скорее и то и другое. А Лещенко – неравнодушный к уродам талантливый журналист. Почему-то на Украинской правде засилье антиукраинских комментаторов – адвокатов деятелей типа Януковича и Ко. Это оставляет неприятный осадок.
Miki2 _ 27.02.2015 15:18
IP: 93.72.11.---
shasta:
Богдан Вернигора:
колись потім, Лещенко напише велику статтю чи навіть серію про Порошенка-Вальцмана, хвабрику в Липецьку і все інше, заголовок придумає, тіпа хроніка одної зради...
а може, Сергію, ти вже зараз про це напишеш – і заяву в СБУ і Генкуму? + законопроект про імпічмент?
І за всіма оцими персонажами прослідковується одна-єдина, тєрмоядєрна, вонивсіодінакова вароффка Джулія Тімашенко
Юрий Воронов _ 27.02.2015 14:36
IP: 74.125.18.---
Anatoliy Brigak:
Юрий Воронов:
Це треба бути повним дурнем, щоб вбачити рiзницю помiж зрадницькою Владою та Лещенком (а також Наємом та iн., iм'я їм легiон), що є провладним депутатом, тобто зрадникiв полiтично обслуговує.
ты чего здесь тявкаешь.
Хто я такий є – можна подивитися тут: coraxxx.livejournal
От от хто ти, гебнюченко? За чию кiстку гавкаєш?
alrezni _ 27.02.2015 14:07
IP: 80.245.119.---
"Лещенко...Ты и есть корупционер."

Совершенно согласен. А стал он им элементарно – Ющенко подтвердит:
после того, как Папа приказал сынку, распивавшему в ресторане пузыри
шампанского по $600/бутылка собрать все чеки и швырнуть в морду
этому журналюге, Лещенко не растерялся, собрал "швырнутые" отпрыском
чеки, надёжно припрятал, а недавно достал из заначки и купил себе
проходное место в БПП. А теперь отрабатывает, публикуя провластные
статейки.

А если без шуток, то уровень СПЕЦТЕМ на expres ua здесь, на "УП", пока,
к сожалению, не достигнут...
Yury Nash _ 27.02.2015 14:02
IP: 46.203.79.---
исходя из личных знакомств,с момента Майдана в коррупционной кормушке по имени ГПУ,не изменилось НИЧЕГО
Система кум брат сват и "бизнес" на распилах и крышевании прочего говна даже приобрели больший масштаб,только теперь прячут глубже,а не втупую,как при яныке,шоб проклятые журналюги не выносили сор из избы
Изменить эту систему априори просто физически не могут, даже если бы захотели, люди,являющиеся ее звеньями
Это выстраивалось не один год и даже не одно десятилетие и эти господа четко делят все и вся на "мы" и "они"
В этот клан вряд ли вы сможете попасть с улицы,максимум на правах холуя
На самом деле их не так много,этих гнид,именно в силу закрытости клуба
Поэтому все эти громкие "расследования" – пустое сотрясание воздуха
Косметика нам не поможет,в этом случае только радикальная хирургия сможет с какой-то долей вероятности что-то изменить
И с чего вы взяли,что те,кто придет вместо них,будут образцами святости?
shasta _ 27.02.2015 13:52
IP: 46.185.58.---
Богдан Вернигора:
колись потім, Лещенко напише велику статтю чи навіть серію про Порошенка-Вальцмана, хвабрику в Липецьку і все інше, заголовок придумає, тіпа хроніка одної зради...
а може, Сергію, ти вже зараз про це напишеш – і заяву в СБУ і Генкуму? + законопроект про імпічмент?
Богдан Вернигора _ 27.02.2015 13:42
IP: 31.129.183.---
Юрий Воронов:
Це треба бути повним дурнем, щоб вбачити рiзницю помiж зрадницькою Владою та Лещенком (а також Наємом та iн., iм'я їм легiон), що є провладним депутатом, тобто зрадникiв полiтично обслуговує.
+1000% После очередного очень запоздалого разоблачения возникает неприятный вопрос: почему пан Лещенко не проявляет такого принципиального и пристального интереса, например, к шоколадному бизнесу гражданина порошенко, который он успешно ведет в стране- агрессоре, извлекает там прибыль, платит там налоги, на которые русскофашисты покупают снаряды, которыми убивают наших солдат. Неинтересно это п.Лещенко. Неинтересно потому, что Лешенко уже давно и преданно служит информационной обслугой гр,Порошенко. Но хочется напомнить п.Лещенко, что участвуя и покрывая преступную деятельность гр.Порошенко,он сам становится соучастником прступлений. И отсидется за *моральной или политической ответственностью* п.Лещенко,Найему и другим подельникам Порошенко не удастся.
Сергей Бут _ 27.02.2015 13:40
IP: 94.179.109.---
Kos_tya:
Да, і солідарну відповідальність за дії Яреми має понести Порошенко. Думаю він мав би пояснити суспільству, чим керувався, призначаючи таку людину на посаду генпрокурора. І якщо він дійсно патріот, то визнати кадровий прорахунок і вибачитись. А також пообіцяти, що наступні призначення будуть не кулуарні, а чесні, прозорі і на конкурсних засадах.
Порошенко – занадто амбіційна людина, щоб піти на такий крок... На жаль...
Сергей Бут _ 27.02.2015 13:36
IP: 94.179.109.---
На форумах УП в обговореннях дуже часто приймає участь "Микола Злочевський". Цей коментатор і фігурант данної статьї – це одна й та ж особа?? Чи це просто однофамільці?? Просвітіть, будь ласка, хто "в курсі"...
Kos_tya _ 27.02.2015 13:35
IP: 95.158.38.---
Да, і солідарну відповідальність за дії Яреми має понести Порошенко. Думаю він мав би пояснити суспільству, чим керувався, призначаючи таку людину на посаду генпрокурора. І якщо він дійсно патріот, то визнати кадровий прорахунок і вибачитись. А також пообіцяти, що наступні призначення будуть не кулуарні, а чесні, прозорі і на конкурсних засадах.
Kos_tya _ 27.02.2015 13:29
IP: 95.158.38.---
Сергію! Ви думаєте такі питання, як видача довідки і розморожування коштів могли бути вирішення без тодішнього генпрокурора Яреми? Думаю ця людина має відповісти за хабарництво і зраду майдану. Це ж яким підлим перевертнем треба бути, щоб примазатись до Майдану, а потім творити такі речі ним прикриваючись.
Igor Sidorov _ 27.02.2015 13:28
IP: 176.8.241.---
Я думаю Ярема с его замами по унитазам, должны ответить по полной программе. Ярема показал себя не только разгильдяем ющенского разлива, но и вором Да и те,что в Генпрокуратуре до Яремы были и которых он не выгнал, еще более крупное ворье.
123456 _ 27.02.2015 13:24
IP: 91.213.8.---
Более 200 тел погибших украинских военнослужащих были вывезены волонтерами и командирами подразделений из Д=бальцево и прилегающих населенных пунктов.
предатели из администрации президента
Zorjan Krasnicki _ 27.02.2015 13:18
IP: 46.63.57.---
та нi то всі агенти кремля... проплачені боти!!!
а влада у нас хороша, курс 40 грн нормально, б'ємо людей на мітингах нормально!!!
Гоцка _ 27.02.2015 13:10
IP: 46.149.90.---
Наша ГПУ стоїть на службі олігархів та їх бандитських угрупувань, і це відомо всім. Ці зрадники понесуть кару тільки при переході влади до рук народу, ну, так як було в Угорщині у жовтні 1956 року – іншого виходу нема.
ONLINE
Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Корупція1432 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter