27 серпня 2015, 19:56

Аферистка для Авакова. Продовження

Арсен Аваков і далі тримає біля себе людину, за якою плаче протокол про корупцію. Керівник управління МВС з повернення активів Олена Тищенко виходить на нові рубежі – подорожує світом, розповідаючи як буде "очищати" Україну. Нещодавно презентацію на цю тему вона зробила у Вашингтоні, використовуючи майданчик діаспорної організації US-Ukraine Foundation.Декілька тижнів тому я направив генпрокурору Шокіну звернення щодо Олени Тищенко, яка понад дев'ять (!) років рахувалася в штаті українського парламенту, паралельно займаючись бізнесом з "казахський Лазаренком" Мухтаром Аблязовим. При цьому всі роки, поки Тищенко "працювала" співробітником секретаріату антикорупційного комітету Верховної Ради, вона жила в Лондоні та незаконно суміщала державну службу з приватною практикою.

Загалом Тищенко влаштувалася співробітником апарату Верховної Ради 16 березня 2005 року, але фізично пропрацювала менше року. Починаючи з 3 січня 2006 року, вона понад вісім (!) років провела у декретах та на лікарняному – аж до 22 квітня 2014 року, коли Тищенко звільнилася з парламенту та перейшла працювати до Сергія Пашинського в адміністрацію президента. Усі ці роки декрету та лікарняного, оформленого на державній службі, Тищенко була приватним юристом в Лондоні.

Суміщати державну службу та бізнес забороняє закон про запобігання корупції. Але у відповідь на моє звернення Шокін відмовився відкрити кримінальне провадження, а направив листа до спікера Гройсмана провести з цього приводу... службове розслідування.

Це виглядає як спроба спустити справу на гальмах, адже апарат парламенту жодним чином не може встановити, чим займалася Тищенко протягом свого перебування закордоном.

Але я можу допомогти. Продовжуючи своє розслідування, я виявив нові факти зловживань Тищенко.Отже, виявляється, Тищенко була призначена начальником Управління МВС з повернення активів 26 червня 2015 року. Але перед тим Тищенко зробила дивний кар'єрний кульбіт.

Протягом трьох (!) днів, 22-25 червня 2015 року вона попрацювала штатним помічником-консультантом нардепа Тетяни Чорновіл з "Народного фронту". Запитання: навіщо Тищенко влаштовується на роботу в парламент, щоб через півтижня звідти звільнитися та піти працювати в МВС?

Відповідь: Тищенко могла це зробити, щоб уникнути проходження... спецперевірки перед влаштуванням на державну службу в Міністерство внутрішніх справ.Річ у тім, що посада помічника-консультанта депутата належить до четвертої категорії державної служби, і при влаштуванні на неї немає потреби проводити спецперевірку.

А посада начальника Управління МВС є третьою категорією державної служби – і тут спецперевірки не уникнути. Але якщо ти остерігаєшся, що спеціальна перевірка виявить неподобства, то є спосіб, як обійти вимогу закону.

Перед цим треба влаштуватися штатним помічником депутата, а далі за домовленістю між Апаратом Верховної Ради та новим місцем роботи перейти на іншу посаду, але вже без спецперевірки. Власне кажучи, так і сказано в листі Авакова – Тищенко прибула до МВС "за переведенням з Верховної Ради України".

Спецперевірка є доволі непростою процедурою – вона здійснюється аж дев'ятьма органами влади: Державною судовою адміністрацією, МВС, СБУ, Мін'юстом, Мінздоров'я, Міносвіти, Нацкомісією цінних паперів, Національним агентством з питань запобігання корупції (ще не створене) та Міноборони. Це може зайняти не один тиждень.

Але це півбіди. Справжня біда для Тищенко – це те, що вона суміщала державну службу з бізнесом. Підтвердження цього ви можете знайти не лише в чисельних публікаціях західної преси про те, як Тищенко була подільницею Аблязова, надаючи йому юридичні послуги.

Я отримав автобіографію Тищенко, де вона власноруч зізнається, що по 2014 рік вона "консультувала як крос-координатор у міжнародних судових процесах в Англії, Кіпрі, Австрії, Голландії, офшорних країнах, країнах СНД". І саме в цей же час вона була співробітником апарату Верховної Ради, а її робоче місце було на вулиці Садова, 3-а міста Києва.

Також цікаво, що в автобіографії Тищенко стверджує, що працювала у Апараті Верховної Ради лише в 2005-2006 роках, тоді як реально – по квітень 2014 року. Неслабенька така "помилка" на вісім років!Не знаю як для Шокіна чи Зайчука, а для мене є очевидним порушення закону про державну службу. Але попри все, ця людина не лише продовжує залишатися близьким соратником міністра Авакова. Я чекаю відповіді МВС та СБУ щодо результатів перевірки викладених мною фактів.

powered by lun.ua

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...