Сергій Лещенко

Аферистка для Авакова. Продовження

27 серпня 2015, 19:56

Арсен Аваков і далі тримає біля себе людину, за якою плаче протокол про корупцію. Керівник управління МВС з повернення активів Олена Тищенко виходить на нові рубежі – подорожує світом, розповідаючи як буде "очищати" Україну. Нещодавно презентацію на цю тему вона зробила у Вашингтоні, використовуючи майданчик діаспорної організації US-Ukraine Foundation.Декілька тижнів тому я направив генпрокурору Шокіну звернення щодо Олени Тищенко, яка понад дев'ять (!) років рахувалася в штаті українського парламенту, паралельно займаючись бізнесом з "казахський Лазаренком" Мухтаром Аблязовим. При цьому всі роки, поки Тищенко "працювала" співробітником секретаріату антикорупційного комітету Верховної Ради, вона жила в Лондоні та незаконно суміщала державну службу з приватною практикою.

Загалом Тищенко влаштувалася співробітником апарату Верховної Ради 16 березня 2005 року, але фізично пропрацювала менше року. Починаючи з 3 січня 2006 року, вона понад вісім (!) років провела у декретах та на лікарняному – аж до 22 квітня 2014 року, коли Тищенко звільнилася з парламенту та перейшла працювати до Сергія Пашинського в адміністрацію президента. Усі ці роки декрету та лікарняного, оформленого на державній службі, Тищенко була приватним юристом в Лондоні.

Суміщати державну службу та бізнес забороняє закон про запобігання корупції. Але у відповідь на моє звернення Шокін відмовився відкрити кримінальне провадження, а направив листа до спікера Гройсмана провести з цього приводу... службове розслідування.

Це виглядає як спроба спустити справу на гальмах, адже апарат парламенту жодним чином не може встановити, чим займалася Тищенко протягом свого перебування закордоном.

Але я можу допомогти. Продовжуючи своє розслідування, я виявив нові факти зловживань Тищенко.Отже, виявляється, Тищенко була призначена начальником Управління МВС з повернення активів 26 червня 2015 року. Але перед тим Тищенко зробила дивний кар'єрний кульбіт.

Протягом трьох (!) днів, 22-25 червня 2015 року вона попрацювала штатним помічником-консультантом нардепа Тетяни Чорновіл з "Народного фронту". Запитання: навіщо Тищенко влаштовується на роботу в парламент, щоб через півтижня звідти звільнитися та піти працювати в МВС?

Відповідь: Тищенко могла це зробити, щоб уникнути проходження... спецперевірки перед влаштуванням на державну службу в Міністерство внутрішніх справ.Річ у тім, що посада помічника-консультанта депутата належить до четвертої категорії державної служби, і при влаштуванні на неї немає потреби проводити спецперевірку.

А посада начальника Управління МВС є третьою категорією державної служби – і тут спецперевірки не уникнути. Але якщо ти остерігаєшся, що спеціальна перевірка виявить неподобства, то є спосіб, як обійти вимогу закону.

Перед цим треба влаштуватися штатним помічником депутата, а далі за домовленістю між Апаратом Верховної Ради та новим місцем роботи перейти на іншу посаду, але вже без спецперевірки. Власне кажучи, так і сказано в листі Авакова – Тищенко прибула до МВС "за переведенням з Верховної Ради України".

Спецперевірка є доволі непростою процедурою – вона здійснюється аж дев'ятьма органами влади: Державною судовою адміністрацією, МВС, СБУ, Мін'юстом, Мінздоров'я, Міносвіти, Нацкомісією цінних паперів, Національним агентством з питань запобігання корупції (ще не створене) та Міноборони. Це може зайняти не один тиждень.

Але це півбіди. Справжня біда для Тищенко – це те, що вона суміщала державну службу з бізнесом. Підтвердження цього ви можете знайти не лише в чисельних публікаціях західної преси про те, як Тищенко була подільницею Аблязова, надаючи йому юридичні послуги.

Я отримав автобіографію Тищенко, де вона власноруч зізнається, що по 2014 рік вона "консультувала як крос-координатор у міжнародних судових процесах в Англії, Кіпрі, Австрії, Голландії, офшорних країнах, країнах СНД". І саме в цей же час вона була співробітником апарату Верховної Ради, а її робоче місце було на вулиці Садова, 3-а міста Києва.

Також цікаво, що в автобіографії Тищенко стверджує, що працювала у Апараті Верховної Ради лише в 2005-2006 роках, тоді як реально – по квітень 2014 року. Неслабенька така "помилка" на вісім років!Не знаю як для Шокіна чи Зайчука, а для мене є очевидним порушення закону про державну службу. Але попри все, ця людина не лише продовжує залишатися близьким соратником міністра Авакова. Я чекаю відповіді МВС та СБУ щодо результатів перевірки викладених мною фактів.

powered by lun.ua
Коментарі — 57
LYCIV_OLGA _ 30.08.2015 20:54
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
В багатьох країнах Заходу діє правило можливості "заключення договору" зі слідством/судом, включаючи "зняття" всіх звинувачень, а знаходження в тій же ситуації на теріторії СНГ – може, навіть, розцінюватися як "+" /як свідоцтво, що дана особа – "в'язень режиму"

Тому – при всій дивовижності/нелогічності призначення Тищенко (з такою біографією???!!!) керівником спеціально створеного для неї "Управління МВС із забезпечення повернення активів, одержаних злочинним шляхом – давайте, все ж таки, трошки зачекаємо...
LYCIV_OLGA _ 30.08.2015 20:53
IP: 109.251.42.---
lohik:
LYCIV_OLGA: А в чому вина багатодітної Тищенко?. Вона 8 років була в декретній відпустці, а не в Уряді Януковича (як Порошенко) чи в Беркуті
Особисто я Тищенко О.Ю. ні в чому не звинувачую, тому – про її якусь вину розмовляти не збираюся, торішні статті з ЗМІ "привела" тільки в якості "інформації до роздумів", тому я – ВЖЕ – написала: "Висновки про те – кому можна довіряти, та "в чому правда" – робить самі; тільки не гарячкуйте і не поспішайте..."

Всі ці – півторарічні "хороводи" навкруги/"розслідування діяльності" Тищенко – вважаю чорним піаром, з якого всі "кому ні ліньки" – намагаються щось "заробити" собі.

Наявність в біографії Тищенко фактів перебування під арештом/слідством/судом – дуже неоднозначне! Конспірологічні версії про можливість праці Тищенко на чиїсь спецслужби від самого початку, давайте (поки що), не будемо розглядати.
(див.закінчення)
lohik _ 30.08.2015 08:01
IP: 46.201.67.---
Не будьте наївні...Щоб попасти на любу посаду, треба мати зв*язки і покровителів...Любе призначення в Уряді візує Прем*єр Яценюк...А представляє і дає хід документам кандидата оточення зі служби персоналу...
lohik _ 30.08.2015 00:06
IP: 46.201.200.---
Відбір і призначення кадрів проводить не Аваков, а АП і кадрова служба МВД.
Sapphir _ 29.08.2015 22:48
IP: 37.54.200.---
Такие кристально чистые кадры с холодной головой и горячим сердцем патриота, приведут Украину в попу. В полную попу.
lohik _ 29.08.2015 13:23
IP: 92.112.108.---
LYCIV_OLGA: А в чому вина багатодітної Тищенко?. Вона 8 років була в декретній відпустці, а не в Уряді Януковича (як Порошенко) чи в Беркуті
LYCIV_OLGA _ 29.08.2015 12:10
IP: 109.251.42.---
(закінчення)
Висновки про те – кому можна довіряти, та "в чому правда" – робить самі; тільки не гарячкуйте і не поспішайте, бо вже/ще рік тому – "васьки слухали та їли"/"собаки брехали, а караван йшов"!

А ще дуже (ну, дуже, дуже!...) дивовижно, як – НА ПРОТЯЗІ ВСЬОГО ЦЬОГО ЧАСУ – ВСІ ПРИМУДРЯЮТЬСЯ РОБИТИ НА ВСЬОМУ ЦЬОМУ СВІЙ / ВЛАСНИЙ / ПОТРІБНИЙ СОБІ ПІАР!...
LYCIV_OLGA _ 29.08.2015 12:07
IP: 109.251.42.---
(продовження)
Тож – і саме його "кадри" в керівних структурах – досить часто ставали об'єктами критики – Чеботар (заступник міністра) /Єршов (керівник ДАІ) /Янішевський (заступник перейменованого київського "Беркуту") /тощо.

Можна пафосно промовити: кадрова політика Авакова досягнула "кульмінації абсурду", коли він призначив Олену Тищенко керівником спеціально створеного для неї "Управління МВС із забезпечення повернення активів, одержаних злочинним шляхом"

Але ВСЕ ЦЕ – ВЖЕ ТЯГНЕТЬСЯ БІЛЬШЕ РОКУ! Пропоную ознайомитися з ще торішніми, але дуже пізнавальними/досі актуальними: 01.05.14. "Война за антикоррупционное бюро" (INSIDER); 05.05.14. Тетяна Чорновол "Побороти драконів" (блог на УП); 21.05.14.Юрий З.Смирнов. "Из российской тюрьмы – в украинскую власть" (Обозреватель)
(див.закінчення)
LYCIV_OLGA _ 29.08.2015 12:05
IP: 109.251.42.---
Можна хоч луснути від обурення, але А. АВАКОВ ЗАВЖДИ ВИРІЗНЯВСЯ ДОСИТЬ ДИВОВИЖНОЮ КАДРОВОЮ ПОЛІТИКОЮ.
Але ж – хіба тільки він???!... Той же Президент відрізняється" від Авакова – тільки – ще в набагато гіршу сторону! (але – про нього – іншим разом)

А у МВС, наприклад – менти-перевертні/зрадники Батьківщини (ті, які своєю особистою участю сприяли захопленню будівель державної влади/арсеналів зброї силовиків/загибелі українських патріотів, тобто – були посібниками сепаратистів/терористів) – замість віддачі під суд за сепаратизм (при потуранні "президентської" ГПУ) – лише сором'язливо звільнялися з органів, ось, тільки – не знаю – з виплатою "вихідної допомоги" чи ні...

А всі колишні беркутовці та інші титушки/українофоби в погонах – взагалі – користуються особливою прихильністю/заступництвом/"дахуються" паном Аваковим
(див.продовження)
_yurkiv_ _ 28.08.2015 22:21
IP: 130.211.134.---
Miki2:
За третю дитину ще роки два тому вже давали порядку 60 тис. грн.
52 тис. грн. – твої, Міхаїл Мойсєєвіч!
антивірус _ 28.08.2015 19:38
IP: 37.55.36.---
Тищенко кар*єру держслужбовця почала при режимі Ющенка...Режим Януковича пересиділа, перебуваючи в декретній відпустці...Дехто звинувачує її в порушенні ЗУ " Про державну службу", бо підозрюють, що під час відпустки займалась наданням платних юридичних послуг, що є злочином.
Зараз Тищенко знову появилась на горизонттії в Уряді як крутий держслужбовець з повернення вкрадених активів в Україну...Видно, що нова влада їй довіряє...
Miki2 _ 28.08.2015 19:34
IP: 93.74.174.---
За третю дитину ще роки два тому вже давали порядку 60 тис. грн.
_yurkiv_ _ 28.08.2015 18:51
IP: 104.197.33.---
Така файна кобіта має народжувати дітей, і це її основна держслужба, за яку вона отримує, здається, по 8 000 грн. за кожного, а вона ще й намагається повернути державі "наварованные" інших файних кобіт, які нічого, окрім слайдів, народити більше не здатні:)
антивірус _ 28.08.2015 18:20
IP: 37.55.36.---
P712:
антивірус:
які лайки? досить пристойне українське прислів"я. А як реагувати за дурнувате питання про прибирання квартир??
Ваша позиція зорзуміла, але не є істиною в останній інстанції...
Хватить вам зациклюватись та вам товкти воду в ступі вже по другому колу...
P712 _ 28.08.2015 15:05
IP: 92.113.150.---
антивірус:
які лайки? досить пристойне українське прислів"я. А як реагувати за дурнувате питання про прибирання квартир??
антивірус _ 28.08.2015 15:00
IP: 37.55.36.---
P712:
антивірус:
егеж, продувжуєте клеїти дурника, ну-ну продовжуйте, читайте матчастину, там всі відповіді є.
Коли людина не здатна щось заперечити опоненту, то починає матюкатись...
MR_Holms _ 28.08.2015 14:44
IP: 104.154.58.---
P712:
антивірус:
P712: Де написано, що під час декретної відпустки держслужбовцю заборонено десь неофіційно підробляти?...Вмирати дітям з голоду?...
неофійно нікому не можна підробляти, ВР прийняла ЗУ – про легалізацію з/п, номер його 77 від 28.12.14, цим законом відповідальність, від штрафів до позбавлення волі.
... официально, это когда человек работает и получает за это зарплату... а когда женщина в декретном отпуске, то она зарплату не получает, а на ее "декретном месте" работает другой человек и получает за это зарплату... так что иди, учи матчасть и готовься к школе, пианэр страны советов...)
P712 _ 28.08.2015 14:31
IP: 92.113.150.---
антивірус:
егеж, продувжуєте клеїти дурника, ну-ну продовжуйте, читайте матчастину, там всі відповіді є.
антивірус _ 28.08.2015 12:26
IP: 37.55.36.---
P712:
антивірус:
P712: Якби ви мали можливість, то, можливо, поступали б аналогічно як Тищенко...
А так просто заздрість вас давить...
... і це – докази, їх треба лише витребувати від авіакомпаній-посольств-готелів. Аби бажання було.
Кожну людину у відпустці інша людина може запросити в гості...І оплатити йому авіаквиток...Докажіть, де тут корупційна складова...Заради чого державі нести розтрати, щоб щось доказати?...Який матеріальний ущерб нанесено цим Україні?...Ваші здогадки, може, і справедливі, але голослівніі ви не маєте доказів...
антивірус _ 28.08.2015 12:17
IP: 37.55.36.---
Який ущерб Україні нанесла держслужбовець Тищенко тим, що під час своєї декретної відпустки, коли не одержувала основної зарплати, десь неофіційно підробляла?...Наприклад, прибирати чужі квартири також заборонено?
P712 _ 28.08.2015 12:08
IP: 92.113.150.---
антивірус:
P712: Де написано, що під час декретної відпустки держслужбовцю заборонено десь неофіційно підробляти?...Вмирати дітям з голоду?...
неофійно нікому не можна підробляти, ВР прийняла ЗУ – про легалізацію з/п, номер його 77 від 28.12.14, цим законом відповідальність, від штрафів до позбавлення волі.
P712 _ 28.08.2015 12:04
IP: 92.113.150.---
антивірус:
P712: Де написано, що під час декретної відпустки держслужбовцю заборонено десь неофіційно підробляти?...Вмирати дітям з голоду?...
Антивірусе, ви фіговий адвокат, читайе матчастину – ЗУ Про державну службу.
P712 _ 28.08.2015 12:03
IP: 92.113.150.---
антивірус:
P712: Якби ви мали можливість, то, можливо, поступали б аналогічно як Тищенко...
А так просто заздрість вас давить...
ні, я просто намагаюсь не порушувати закони. Стосовно цієї тітки – вона сама дурепа винна, написала у своїй автобіографії, тобто факт надання послуг наявний, тепер сума винагороди, вона правда була в конвертах, тому візи+ квитки+готелі – це все доходи в нематеріальній формі, і це – докази, їх треба лише витребувати від авіакомпаній-посольств-готелів. Аби бажання було. А так можна ще розслідувати можливі факти корупції – кого тітонька в тих судах захищала і чи мала зиск від того?
антивірус _ 28.08.2015 12:01
IP: 37.55.36.---
P712: Де написано, що під час декретної відпустки держслужбовцю заборонено десь неофіційно підробляти?...Вмирати дітям з голоду?...
антивірус _ 28.08.2015 11:57
IP: 37.55.36.---
P712: Якби ви мали можливість, то, можливо, поступали б аналогічно як Тищенко...
А так просто заздрість вас давить...
Уряд реформ376 Україна та Європа1030 Корупція1261 Aтака Путіна1171 тітушки14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter