4 листопада 2015, 08:48

Врятувати Юру Єнакіївського. Банкова та Шокін грають у піддавки?

"Юра Єнакіївський" хоче подорожувати світом та готовий платити за це.

Як відомо, цей соратник Януковича на прізвище Юрій Іванющенко перебуває під санкціями Євросоюзу та в міжнародному розшуку Інтерполу. Він живе в Росії, тоді як родина сумує за ним у Монако. Іванющенко хоче возз'єднатися з близькими та виїхати на Лазурове узбережжя, а для цього шукає способи вискочити з петлі.

Минулого року Іванющенко намагався позбутися санкцій Євросоюзу. Тоді перший заступник генпрокурора Микола Герасимюк йому в цьому всіляко сприяв. Він надав колишньому "смотрящему" Януковича листа, що той чистий перед законом в Україні, аби Іванющенко міг ним скористатися для виключення з чорного списку. Але схема змови дала збій. Вона спрацювала з міністром екології Януковича Миколою Злочевським, гроші якого звільнили з-під арешту в Британії, але Іванющенко був під щільнішим контролем. Адже його прізвище перебуває у санкційному списку ЄС.

Ось документ річної давнини за підписом тодішнього першого заступника генпрокурора Герасимюка:Зараз Іванющенко робить чергову спробу. Він розуміє, що не може вийти з-під санкцій ЄС, тому прагне хоча би зникнути з системи Інтерполу. Для цього потрібно, аби Україна не продовжувала його розшук.

Минулого місяця була спроба підіграти Іванющенку в частині продовження санкції суду на його розшук. Уже коли суддя виніс ухвалу про його подальший розшук, на рівні генпрокуратури почалися дивні рухи, аби відкликати подання до суду щодо Іванющенка. Вже після винесення ухвали! Завдяки суспільному розголосу цього сценарію вдалося уникнути.

Але намагання Іванющенка зняти себе з Інтерполу тривають. Так, за Кримінально-процесуальним кодексом (стаття 190 частина 5) санкція на затримання "оскарженню не підлягає". Але адвокати Іванющенка таку скаргу подали, і Апеляційний суд Києва замість того, щоб відмовити, прийняв... її до розгляду. Слухання заплановане на 4 листопада.

Насправді, Іванющенко вже тривалий час намагається домовитися з українською владою про виключення з бази даних Інтерполу (це – задача-мінімум, яка дозволить подорожувати світом) або про закриття кримінального провадження (це – задача-максимум, яка дозволить повернутися в Україну та зняти міжнародні санкції) .

За інформацією джерел, врятувати Іванющенка "абсолютно безкоштовно" взялися Григорій Суркіс та Борис Ложкін. Ці двоє в минулому – партнери в медіа-бізнесі – пам'ятаєте Радіо "Киевские Ведомости"? Окрім того, в часи Януковича Суркіс намагався зробити Іванющенка співвласником футбольного клубу "Динамо", а син Іванющенка Арсен грав за резервний склад цієї команди.

У Ложкіна та Іванющенка інша точка дотику. У нинішній владі Ложкін є куратором "Укрспирту" через свого радника Михайла Бейліна. Так от, Ложкіну тут приписують контакти з Іваном Аврамовим, який був "смотрящим" цієї "теми" в часи Януковича (партнер Іванющенка, відомий також як "Іван Іванович"). Аврамов нещодавно приїжджав до України на допит по справі "7 кілометра" та, кажуть, перетинався з Ложкіним.

Так от, джерела стверджують, що адміністрація президента наполегливо просила Шокіна допомогти в питанні непродовження санкції на арешт Іванющенка, що є підставою для зупинення розшуку через Інтерпол. Поки безрезультатно, бо питання вийшло в публічну площину.Тим часом, в Києві на Іванющенка чекає грандіозне будівництво персонального... ні, навіть не Межигір'я, а Версаля. Те, що замислив Іванющенко в Конча-Заспі, видно у портфоліо архітектора Германа Волги.

Можна уявити розчарування Іванющенка – він вклав сотні мільйонів у побудову персонального раю, але не може насолодитися ним через людей, які одного дня два роки тому вийшли на Майдан.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...