Сергій Лещенко

Бананова республіка Петра Порошенка

16 квітня 2019, 18:44

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць.

Нещодавно ознайомитися з їхньою роботою приїжджав навіть президент Порошенко. Півмільярда податків, сплачених ними за рік – це друге місце в області після курячого виробництва аграрного олігарха Юрія Косюка.Усе звучить як ідилія. А тепер сувора правда життя, яка показує, що насправді відбувається в найвищих кабінетах влади, адже до цих подій напряму причетний президент Петро Порошенко та його ставлениця на чолі податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна.

Отже, наприкінці минулого року, в бюджетну ніч 6 грудня 2018-го були проголосовані зміни до Податкового кодексу щодо запровадження податкові пільг при ввезенні електромобілів.

Прикриваючись прогресивними намірами боротьби за чисту екологію, в цей закон всунули корупційний схематоз.

На виконання лобістських забаганок було введено – вдумайтеся! – пільги на імпорт (!) енергетичного обладнання, котушок та трансформаторів. Тобто при ввезенні в Україну цієї продукції з-за кордону не буде стягуватся податок на додану вартість.

Автор поправки – маловідомий депутат від Народного фронту Вознюк. Норма успішно пройшла податковий комітет на чолі з президентським аудитором та нинішнім уповноваженим кандидата Порошенка Южаніною. Ну і фінальне дійство – правка була проголосована парламентом – за активної підтримки лідера Радикальної партії, який не приховує своїх взаємовигідних стосунків із Рінатом Ахметовим. Фінальним актом став підпис президента Порошенка.

І тепер ця пільга буде діяти до 2022 року, сумарно її ефект складе 5-10 мільярдів гривень, недоотриманих бюджетом у 2019-2022 роках. В результаті дії поправки також підраховують втрати для вітчизняного бізнесу. Адже в Україні є виробники такого обладнання, яке буде імпортуватися без податків.

Українські ж заводи податок будуть змушені платити. Це краматорське підприємство Фурлендер Віндтехнолоджі, Запоріжтрансформатор, а також у Вінниці нещодавно відкрився завод сонячних панелей KNESS.

Керівництво KNESS прямо зізналоя, що через скасування податку для імпортерів вони працюють з нульовою маржею. І, якби не це рішення, то вони би вже будували другу чергу заводу.

Жертва цієї шахрайської поведінки влади – також краматорський Фурлендер Віндтехнолоджі, який створює робочі місця в складних прифронтових умовах.

"Вважаємо, що звільнення від оподаткування імпортних вітроенергетичних електрогенераторних установок (...) є кричущим фактором спотвороення конкуренції на ринку України. Це є наданням необгрунтованих переваг іноземному виробнику у порівнянні з вітчизнянним та знищення потужного підприємства східного регіону", – ідеться у листі на імя прем"єра Гройсмана та його заступника Кубіва.

Завод "Запоріжстрансформатор" також потерпає через те, що уряд та Верховна Рада створили пільги його конкурентам за кордоном. "Ця ситуація є неприпустимою та призведе до ліквідації підприємства в зв'язку з його ринковою неконкурентоспроможністю і як наслідок втратою 3 тисяч робочих місць у Запоріжжі".

"Зробивши нашу продукцію на 20 відсотків дорожче іноземної, депутататський корпус не замислився над тим, що Україна може втратити єдине стратегічне підприємство в електроенергетичній галузі", – ідеться в листі заводу Запоріжстрансформатор до президента Порошенка, прем"єра Гройсмана та його заступника Кубіва.

Повторюся ще раз, про що ідеться: якщо хтось імпортує таке готове обладання, то може не платити податок на додану варість до бюджету. Але якщо ці українські заводи виготовляють таке обладання, то на вартість всієї сировини, матеріалів, елементів, обладнання мають заплатити ПДВ до держбюджету.

Якщо говорити мовою аналогій, зрозумілою Порошенку – це якби Україна ввела пільги на ввезення шоколадних цукерок з-за кордону, а заводи "Рошен" мали би платити податки на повну потужність. Іншими словами, Україна почала дотувати імпорт.

Цю правку намагалися протягнути ще минулого року в закон "про захист дітей". Головним отримувачем вигоди є Рінат Ахметов, який прагне максимально збудувати парки сонячної енергетики, поки в Україні діє найвищий в Європі, абсолютно неадекватний "зелений тариф".

Саме так під гаслами ідей "купуй українське" відбувається банальна скупка окремими олігархами потрібних їм правил гри, пільг та преференцій, і для цього вони жонглюють політичними гаслами: ще вчора кричали "купуй українське", а вже сьогодні голосують за "купуй імпортне".

В результаті таких рішень бюджет України пустий, а рівень ВВП на душу населення вже нижче, ніж у Молдові. І за це влада має понести відповідальність вже найближчими вихідними.

powered by lun.ua
Коментарі — 121
Breda _ 17.04.2019 00:23
IP: 35.235.227.---
mali:

Леві – оголтелий сіоніст с ідеямі унічтожить белую расу і заменить коричневимі...
смешно
mali _ 17.04.2019 00:10
IP: 35.235.228.---
Breda:
mali:

Сірожа.
просветі публіку кто такой Bernard-Henri Lévy
про што он гаваріл 2 часа с ЗЕльцманом.
і как ето скромний філософ організовал встречу українского Клоуна з Президентом Франції.

\
...та прям он скромный – завсегдатай полит сходняков
но все это конечно выглядит странно – похоже на смотрины...
точно смотріни і намного хуже.
Леві – оголтелий сіоніст с ідеямі унічтожить белую расу і заменить коричневимі...
Breda _ 17.04.2019 00:07
IP: 35.235.227.---
Прикриваючись прогресивними намірами боротьби за чисту екологію, в цей закон всунули корупційний схематоз. (с)

... и так во всем.
Общество в принципе толераствовало монополию президента на освоение ресурсов. Это не значит воровать – а значит приоритетное но честное использование. С началом войны и трудностей с беженцами и резко возросшей в несколько раз стоимостью жизни – как грибы росли повсюду магазины Рошен... как сладкое издевательство над горечью утрат.
Breda _ 17.04.2019 00:02
IP: 35.235.227.---
mali:

Сірожа.
просветі публіку кто такой Bernard-Henri Lévy
про што он гаваріл 2 часа с ЗЕльцманом.
і как ето скромний філософ організовал встречу українского Клоуна з Президентом Франції.

\
...та прям он скромный – завсегдатай полит сходняков
но все это конечно выглядит странно – похоже на смотрины...
Alkexanderkiv Dankiv _ 16.04.2019 23:48
IP: 35.235.227.---
Aleks Chuk:
Адвокат олігарха Ігоря Коломойського Андрій Богдан представляє кандидата у президенти Володимира Зеленського на офіційних зустрічах та продовжує системно літати до олігарха. Про це йдеться в сюжеті Максима Опанасенка та Марії Землянської для телепрограми "Наші гроші з Денисом Бігусом".
Ви вважаєте, що адвокат п. Богдан порушує закон чи факт його представницької участі є негативним тільки тому, що він не у Вашій команді? А чим перед Вами провинився п. Коломойський? Чи він винний тим, що не з Порошенком – цей правовий нігілізм та підміна законів "революційною доцільністю" і тоді у 20-ті й тепер призводять тільки до руйнації всього, що будує державу., часто, навіть, може зруйнувати і ту державу, яку ми на сьогодні маємо – тож такі думки, як у Вас – це антидержавні думки, хай вони і збігаються з думками Порошенка, бо він теж не має карт-бланш на істину.
Alkexanderkiv Dankiv _ 16.04.2019 23:39
IP: 35.235.227.---
Багато хто вважає, що корупція – це хабарі. Ні, термін корупція – означає невиконання своїх обов'язків чиновниками всіх рангів та рівнів, не належне виконання, або навмисні дії всупереч закону з метою отримання якоїсь вигоди. А якщо дослівно, тоді corruptio – це перешкоджаю, не дозволяю, або навпаки не перешкоджаю, дозволяю там, де це незаконно. Тому у оприлюдненні цієї інформації чи є чийсь інтерес чи немає, не має значення. Головне, якщо хтось діє всупереч закону і до того ж на шкоду вітчизняній промисловості, тоді того, байдуже хто він за посадою треба судити і саджати з відшкодуванням всіх збитків краще.
mali _ 16.04.2019 23:37
IP: 35.235.226.---
Aleks Chuk:
Адвокат олігарха Ігоря Коломойського Андрій Богдан представляє кандидата у президенти Володимира Зеленського на офіційних зустрічах та продовжує системно літати до олігарха...
адвокат уже в прошлом.
єсть свежее...
==
Ще був візит до Франції та зустріч з президентом Макроном. Знакова, треба визнати, подія не лише для України – чинний президент Франції приймав у себе не президента іншої країни, а кандидата у президенти.

Але що ми знаємо про цю зустріч від самого Зеленського? Майже нічого!
==
коє што знаєм

Сірожа.
просветі публіку кто такой Bernard-Henri Lévy
про што он гаваріл 2 часа с ЗЕльцманом.
і как ето скромний філософ організовал встречу українского Клоуна з Президентом Франції.

\
mali _ 16.04.2019 23:23
IP: 35.235.227.---
кто іх журналюг писал шо ЗЕльцман не ходит в сінігогу...??
ловіте фотку на память

ipic.su/img/img7/fs/NewPicture023.1555446138.jpg

\
Bogdan Rudenko _ 16.04.2019 23:17
IP: 35.235.228.---
Прикольно, Коломойский называл Лещенко пид**сом, а теперь Лещенко на него работает.
mali _ 16.04.2019 23:17
IP: 35.235.227.---
Illya Konovalov:
Через год-два посмотрим какую банановую республику построите вы вместе с Зе, а пока можно что угодно говорить.
Не шуті так, не смешно.

он журналісти читают каменти, воруют ідеї і видают за всвої.

Зараз для виборців узгодження світогляду – не головне: що називається "звалимо Порошенка, тоді розберемось".
Але радіти з цієї ситуації Зеленському не варто. 40% його виборців вимагають від нього у перші ж 100 днів президентства знизити тарифи, більше 30% хочуть зняття недоторканності з влади та посадок корупціонерів, а ще чверть – переговорів з Росією.

Навряд чи будь-який президент зумів би усе це зробити. Тож Зеленському варто пам'ятати, що в якийсь момент він може легко перетворитись із того, хто разом з розлюченими виборцями наздоганяє "попередників", на того, кого доганяють.

100 дней...??????

валіть єврейчіка будем через неделю.!!!
журналюгі, так і запішіте в тєтрадкі...
shkrebty _ 16.04.2019 23:02
IP: 35.235.226.---
Він 5 років це робив.
Сергей Папков _ 16.04.2019 22:58
IP: 35.235.226.---
Illya Konovalov:
Через год-два посмотрим какую банановую республику построите вы вместе с Зе, а пока можно что угодно говорить.
Дуже сподівюся, що так довго чекати не доведеться, і народу все стане зрозуміло вже до кінця року.
І ще українцям треба нарешті виліковуватися від аномально надмірної доброзичливості: при революції в будь-якій іншій країні будь-коли за "небесну сотню" було б репресовано, як мінімум, 1000 супротивників революції (було б так і в нас – точно не було б багатьох сьогоднішніх проблем)...
Sergii Dniprovskyi _ 16.04.2019 22:43
IP: 35.235.227.---
Я этому журналисту не верю.
Aleks Chuk _ 16.04.2019 22:41
IP: 35.235.226.---
Адвокат олігарха Ігоря Коломойського Андрій Богдан представляє кандидата у президенти Володимира Зеленського на офіційних зустрічах та продовжує системно літати до олігарха. Про це йдеться в сюжеті Максима Опанасенка та Марії Землянської для телепрограми "Наші гроші з Денисом Бігусом".
Aleks Chuk _ 16.04.2019 22:40
IP: 35.235.226.---
//bihus.info/za-shtabom-zelenskogo-naglyadae-advokat-igorya-kolomoyskogo Допоможу Лещенко
Aleks Chuk _ 16.04.2019 22:36
IP: 35.235.226.---
Лещенко ты упал ниже плинтуса.Отрабатываеш бабло.Пишеш в одну стророну.
Александр Авилов _ 16.04.2019 22:22
IP: 35.235.226.---
Сколько подлости о "деятельности" нынешней власти ещё узнает украинский народ после выборов... Как такое могло произойти в стране после двух Майданов?
анжелика кубатина _ 16.04.2019 22:14
IP: 35.235.226.---
Порошенко уже давно играет на руку олигархам.Это было видно с самого начала.А то что Законы в Украине дурацкие-то правда.В них есть дыры-лазейки для утечки бабла и какого-ты судюь не посади он будет судить по этим законам.Поэтому прежде надо ликвидировать лазейки а потом реформировать самих судей.
Жовтень _ 16.04.2019 22:12
IP: 35.235.226.---
Виробники, які замовили статтю, могли б хоч кілька цифр надати. Без них стаття на економічну тему ні про що. Халтура.
Nataliia Kravets _ 16.04.2019 22:03
IP: 35.235.226.---
Коли запрацює новий антимонопольний комітет і оштрафує перший раз Ахмєтова на мільярдів 20, другий на 40, фіскали і митники запрацюють без чемоданів на Київ, правоохоронці перевірять діяльність структур ПЕКу і т.д. дефіцит Пенсійного фонду покриють за місяць)))
Ivan Praskovych _ 16.04.2019 21:49
IP: 35.235.226.---
Лещенко, тиж депутат, де твої правки до закону, де крики з трибуни що це корупційна схема? У всьому винен Порох? А нафіга нам це кодло депутатів, які нічого не можуть? Виберемо Зе і все буде добре? Депутати стануть кращими? Конструктивна критика вітається, але цей твій понос гидко читати, скільки квартир тобі і твоїй діджейці пообіцяли?
Повнобарвна темрява _ 16.04.2019 21:38
IP: 35.235.227.---
Банановий сергію. Ти, без сумніву, будеш першим і серед тих, хто почне обливати брудом також і Зеленського. Це станеться ще у цьому році. Не зможеш зупинитись. Таке вже воно гниле, твоє нутро.
Игорь Овдей _ 16.04.2019 21:37
IP: 35.235.227.---
Пане Сергію,Вам не здається що Ви вже цілком перетворилися з об*єктивного та поважаємого жургаліста на рупор "зе", на кшалт Уколова для Порошенка. Невже ви не розумієте, що це не може викликати поваги?
Nadja Simon _ 16.04.2019 21:33
IP: 35.235.227.---
Александр Зубр:
золоті слова, Богу в ушко... але Лещенко нічого не зрозуміє... ідеолог
Игорь Усенко _ 16.04.2019 21:30
IP: 35.235.227.---
Шпарагус Лещенко і є шпарагус лещенко
Aтака Путіна1191 Корупція1297 Україна та Європа1068 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter