Сергій Лещенко

Бананова республіка Петра Порошенка

16 квітня 2019, 18:44

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць.

Нещодавно ознайомитися з їхньою роботою приїжджав навіть президент Порошенко. Півмільярда податків, сплачених ними за рік – це друге місце в області після курячого виробництва аграрного олігарха Юрія Косюка.Усе звучить як ідилія. А тепер сувора правда життя, яка показує, що насправді відбувається в найвищих кабінетах влади, адже до цих подій напряму причетний президент Петро Порошенко та його ставлениця на чолі податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна.

Отже, наприкінці минулого року, в бюджетну ніч 6 грудня 2018-го були проголосовані зміни до Податкового кодексу щодо запровадження податкові пільг при ввезенні електромобілів.

Прикриваючись прогресивними намірами боротьби за чисту екологію, в цей закон всунули корупційний схематоз.

На виконання лобістських забаганок було введено – вдумайтеся! – пільги на імпорт (!) енергетичного обладнання, котушок та трансформаторів. Тобто при ввезенні в Україну цієї продукції з-за кордону не буде стягуватся податок на додану вартість.

Автор поправки – маловідомий депутат від Народного фронту Вознюк. Норма успішно пройшла податковий комітет на чолі з президентським аудитором та нинішнім уповноваженим кандидата Порошенка Южаніною. Ну і фінальне дійство – правка була проголосована парламентом – за активної підтримки лідера Радикальної партії, який не приховує своїх взаємовигідних стосунків із Рінатом Ахметовим. Фінальним актом став підпис президента Порошенка.

І тепер ця пільга буде діяти до 2022 року, сумарно її ефект складе 5-10 мільярдів гривень, недоотриманих бюджетом у 2019-2022 роках. В результаті дії поправки також підраховують втрати для вітчизняного бізнесу. Адже в Україні є виробники такого обладнання, яке буде імпортуватися без податків.

Українські ж заводи податок будуть змушені платити. Це краматорське підприємство Фурлендер Віндтехнолоджі, Запоріжтрансформатор, а також у Вінниці нещодавно відкрився завод сонячних панелей KNESS.

Керівництво KNESS прямо зізналоя, що через скасування податку для імпортерів вони працюють з нульовою маржею. І, якби не це рішення, то вони би вже будували другу чергу заводу.

Жертва цієї шахрайської поведінки влади – також краматорський Фурлендер Віндтехнолоджі, який створює робочі місця в складних прифронтових умовах.

"Вважаємо, що звільнення від оподаткування імпортних вітроенергетичних електрогенераторних установок (...) є кричущим фактором спотвороення конкуренції на ринку України. Це є наданням необгрунтованих переваг іноземному виробнику у порівнянні з вітчизнянним та знищення потужного підприємства східного регіону", – ідеться у листі на імя прем"єра Гройсмана та його заступника Кубіва.

Завод "Запоріжстрансформатор" також потерпає через те, що уряд та Верховна Рада створили пільги його конкурентам за кордоном. "Ця ситуація є неприпустимою та призведе до ліквідації підприємства в зв'язку з його ринковою неконкурентоспроможністю і як наслідок втратою 3 тисяч робочих місць у Запоріжжі".

"Зробивши нашу продукцію на 20 відсотків дорожче іноземної, депутататський корпус не замислився над тим, що Україна може втратити єдине стратегічне підприємство в електроенергетичній галузі", – ідеться в листі заводу Запоріжстрансформатор до президента Порошенка, прем"єра Гройсмана та його заступника Кубіва.

Повторюся ще раз, про що ідеться: якщо хтось імпортує таке готове обладання, то може не платити податок на додану варість до бюджету. Але якщо ці українські заводи виготовляють таке обладання, то на вартість всієї сировини, матеріалів, елементів, обладнання мають заплатити ПДВ до держбюджету.

Якщо говорити мовою аналогій, зрозумілою Порошенку – це якби Україна ввела пільги на ввезення шоколадних цукерок з-за кордону, а заводи "Рошен" мали би платити податки на повну потужність. Іншими словами, Україна почала дотувати імпорт.

Цю правку намагалися протягнути ще минулого року в закон "про захист дітей". Головним отримувачем вигоди є Рінат Ахметов, який прагне максимально збудувати парки сонячної енергетики, поки в Україні діє найвищий в Європі, абсолютно неадекватний "зелений тариф".

Саме так під гаслами ідей "купуй українське" відбувається банальна скупка окремими олігархами потрібних їм правил гри, пільг та преференцій, і для цього вони жонглюють політичними гаслами: ще вчора кричали "купуй українське", а вже сьогодні голосують за "купуй імпортне".

В результаті таких рішень бюджет України пустий, а рівень ВВП на душу населення вже нижче, ніж у Молдові. І за це влада має понести відповідальність вже найближчими вихідними.

powered by lun.ua
Коментарі — 121
Illya Konovalov _ 16.04.2019 21:28
IP: 35.235.227.---
Через год-два посмотрим какую банановую республику построите вы вместе с Зе, а пока можно что угодно говорить.
reflexbill _ 16.04.2019 21:24
IP: 35.235.226.---
Сергію,ти провокатор,чи просто не розбираєшся в технологіях? І чи рахував і дивився,як швидко можна розгорнути виробництво комплектуючих. Скільки треба чекати? До речі,краще із Евробляхерами розібрався. І ще- у ВРУ проводять потрібні закони і кодекси. Це не прерогатива Президента. Якщо У вас бачили,що щось не те,то працюйте...
Nadja Simon _ 16.04.2019 21:22
IP: 35.235.227.---
знову з,явився цей прохіндей Лещенко! відільються йому сльози мільйонів українців! за все треба платити...
Log Log _ 16.04.2019 21:20
IP: 35.235.226.---
koine:
Tishon Porshenkov:
Я думаю, що всім порохоботам платять із бюджету, скоріше за все працюють на міністерство інформації, тому новій владі потрібно перевірити всіх їх, чи вони захищали інформаційний простір України, або банально виконували замовлення президента, приймали участь у виборах на його боці, а це вже кримінал.
Чоловіче, можна бути противником хоч кого, але бути соратником недоумка Tishon Porshenkov: з
Воронезької області, це занадто.
Ця безграмотна істота поливає українців брудом 3 2014 року.
Його за його ідиотську маячню раз за разом банять, але Ольгіно видає новий нік, і кретин продовжує.
Ви звернулись до нього, але кретин не те що української, рідної російської не знає.
Жодної книги в житті не прочитав.
Перевірте, через день-два жодного посту цього кретина на УП не буде, а під новим ніком,
з тими ж граматичними помилками недоумок буде нести свою маячню.
koine _ 16.04.2019 21:05
IP: 35.235.226.---
Tishon Porshenkov:
Я думаю, що всім порохоботам платять із бюджету, скоріше за все працюють на міністерство інформації, тому новій владі потрібно перевірити всіх їх, чи вони захищали інформаційний простір України, або банально виконували замовлення президента, приймали участь у виборах на його боці, а це вже кримінал.
Archibald Goodwine _ 16.04.2019 21:05
IP: 35.235.227.---
Kness абсолютно ничего не теряет, так как НДС платит конечный потребитель. А конечный потребитель солнечных панелей – это или частник, который ставит панели не для экономии, а больше для себя попробовать, а предприниматель сидит на зеленом тарифе и по схемам гребет бабло со всех пользователей электрики Украины.

Фурлендер монополист, вот и взвыл. У Фурлендера монопольная цена, а иностранные конкуренты ему ни к чему.
А Запорожтрнасформатор вполне себе тоже может производить дорогое отечественное и некачественное оборудование, за которое платят все пользователи в конечном итоге.
Это промышленное лобби, которому невыгодны изменения, не выгодны конкуренты на Украине, которые поставляют качественные и более выгодные по цене аналоги.
Sviatoslav Kiral _ 16.04.2019 21:03
IP: 35.235.226.---
Сергію, а коли внесете скасування цієї схеми в парламент?
Віталій Кириченко _ 16.04.2019 20:52
IP: 35.235.226.---
Наступний крок Сергія Лещенко – захист ЗАЗовського Ланоса від конкурентного імпорту?
Александр 1 _ 16.04.2019 20:27
IP: 35.235.227.---
Стало гидко читати матеріали цього "журналіста" та "борця з корупцією", до якого колись відносився з повагою. Лещенко перетворився (а може і завжди був) в пристосуванця, який чекає теплого місця в новій команді нікчеми Зе без політичних поглядів і принципів, який ховається від людей, тобто, який принижує українців своєю поведінкою – кандидат в президенти по кличці Му-Му.

Напиши про офшори Зе, про його зв'язок з Коломойським, про таємну зустріч адвоката Коломойського Богдана з НАБУ, яку ви з Шабуніним влаштували.

Ви, Сергію, гірший за корупціонерів, яких викривали. Тому що вони – крадії, а ви – зрадник. Ні, не Порошенка, а української нації. Ганьба!
Oresta Mostovenko _ 16.04.2019 20:02
IP: 35.235.227.---
Сірожа! Тобі зось пороблено чи ти блекоти об"ївся, чи набрався дурного у свого нового хазяїна? Хазяїн обзиває МОЮ країну порноактрисою, а ти, навздогін йому, повторяєш за ним усяку дурню та ще й докотився до того, що став обзивати МОЮ країну банановою республікою! А що б ти сказав на те, якби Я тою сестру або матір обізвала повією, а твою дружину? сучкою???
Александр Длигач _ 16.04.2019 19:47
IP: 35.235.226.---
Володимир Єніч:
Україна має поклади міді у обсягах, що перевищують її потреби у рази!!!
Tatyana Bilyk _ 16.04.2019 19:37
IP: 35.235.226.---
КГ/АМ
Артем Кравченко _ 16.04.2019 19:34
IP: 35.235.226.---
А це не той Запоріжтрансформатор, що належить олігарху з російським паспортом Григоришину?
А це не той Григоришин, якого бачили з Вами якось у ресторані, коли Ви вже були депутатом?
Й навіть поки Ви депутат, Ви не маєте права ображати мою країну, називаючи її "банановою". Якщо вона й "бананова", то тільки тому, що депутатами в ній працюють такі "фрукти", як Ви.
hrim _ 16.04.2019 19:31
IP: 35.235.227.---
Александр Зубр:
Хер поймешь. Снять пошлины на бляхи – хорошо, снять на трансформаторы – плохо. Может, когда пишешь статью почитать мнения и других, не только одного предприятия? Ну и как обычно. Принимает Закон парламент, он проходит комитеты, а виноват во всем Порошенко. Сережа, не много ли херни пишешь?
+++
koine _ 16.04.2019 19:31
IP: 35.235.227.---
Я противник цієї влади, вважаю вона практично зруйнувала Україну, проте і автор для мене частина цієї руйнівної влади. По темі блогу, було скасовано мито на даний вид продукції на ринку України для імпортерів, якщо продукція виготовлена в Україні то це мито її взагалі не стосується. Іншими словами на ринку України збільшується конкуренція бо не має додаткових мит на іноземну продукцію, що є добре і позитивно. Як можна стверджувати, що через це, маржа прибутку нульова у наших виробників? Якщо привозить закордонний виробник свою продукцію, він не платить ввізне мито, проте має заплатити за логістику, має заробити і раз везе, то це йому ВИГІДНО. Чому нашим виробникам не вигідно, при досить низьких зарплатах в Україні? Лише одне пояснення: мають велику маржу прибутку і низьку якість,тому УКРАЇНЦІ купують імпортне. Втрати 5-10 млрд гривень в бюджет, ці гроші мали заплатити саме українці, які купили іноземну продукцію. Лещенко вирішив підзаробити лобізмом, бо більше не оберуть у ВР.
Володимир Єніч _ 16.04.2019 19:29
IP: 35.235.227.---
Сергей Папков:
Не підсказуйте Лещенку.
Бо він зараз напише про те, що в тому, що в Україні нема покладів міді також винуватий Порошенко.
Сергей Папков _ 16.04.2019 19:28
IP: 35.235.227.---
"На виконання лобістських забаганок було введено – вдумайтеся! – пільги на імпорт (!) енергетичного обладнання, котушок та трансформаторів... Адже в Україні є виробники такого обладнання, яке буде імпортуватися без податків". (Лещенко).
Питання цікаве і не таке просте, як здається на перший погляд. Котушки (точніше обмотки) для трансформаторів виготовляють з мідного дроту. МІДНОГО! А Україна може похвалитися багатьма корисними копалинами, але не міддю. Тож напевно мають бути пільги на імпорт принаймні мідного дроту чи хоча б самої міді, якщо в Україні є відповідні заводи (але я про них не чув). Це по-перше.
По-друге. Номенклатура трансфорпматорів буває надзвичайно широка: від мікроапаратів для радіоприймачів, чи побутових зарядних пристроїв до гігантів потужністю мегавати і розміром в кімнату середнього розміру. Жодний трансформаторний завод НЕ ВИРОБЛЯЄ ВСІЄЇ НОМЕНКЛАТУРИ. Наприклад в часи СРСР невеличкі трансформатори для радіо і телеприймачів виробляли в Москві чи Підмосуов'ї
Володимир Єніч _ 16.04.2019 19:16
IP: 35.235.227.---
Прикольно:депутат НФ Вознюк пропихнув поправку через ВР, депутати проголосували, функціонал щодо аналітики та регулювання ринку знаходиться у Мінекономрозвитку та КМУ, але винуватий саме Порошенко.
Сергіє Лещенку, ти ж депутат, якщо вже ти зійшов з глузду на ненависті до Президента, або просто заробляєш на чергове поліпшення квартирних умов, то хоч не халтурь, а обгрунтуй якось причетність Порошенка.
Можеш просто вигадати, що приміром, Порошенко, особисто давав команду приймати зміни до Податкового кодексу, абощо.
Александр Зубр _ 16.04.2019 19:13
IP: 35.235.227.---
Хер поймешь. Снять пошлины на бляхи – хорошо, снять на трансформаторы – плохо. Может, когда пишешь статью почитать мнения и других, не только одного предприятия? Ну и как обычно. Принимает Закон парламент, он проходит комитеты, а виноват во всем Порошенко. Сережа, не много ли херни пишешь?
Igor Ptichkin _ 16.04.2019 19:02
IP: 35.235.226.---
Украина Порошенко это воровское болото без будущего и надежды.
Yuriy Millstone _ 16.04.2019 18:59
IP: 35.235.227.---
"Українець" Лещенко! Що таке "сонечної"? (перший рядок тексту)
ONLINE
Aтака Путіна1191 Корупція1297 Україна та Європа1068 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter