17 липня 2014, 23:08

У небі Донбасу повторилася трагедія 11 вересня 2001 року

Те, що сталося із пасажирським літаком Малазійських авіаліній під Шахтарськом, мало колись статися. Рано чи пізно терористи мали підняти планку своїх бандитських дій. Сьогоднішню трагедію в небі над Донбасом можна сміливо порівнювати з терактами 11 вересня 2001 року в США. Заряджена терористична рушниця не могла не вистрілити. На жаль, вона вистрілила так гучно.

Після знищення або захоплення терористами кількох частин ППО на сході України, наша протиповітряна оборона не мала на даному відрізку кордону жодної можливості атакувати повітряні цілі на висоті понад 10 тисяч метрів. Наш військові точно встановили і підтвердили, що 29 червня терористичні угруповання так званої ДНР захопили зенітно-ракетний полк ППО військової частини 1402, на озброєнні якої перебували зенітні комплекси "Бук". Таким чином, доводиться констатувати, що терористи мали зброю, здатну збити пасажирський лайнер.

Наступне розслідування трагедії, безумовно, вестиметься не лише навколо "чорних скриньок", які терористи намагатимуться сховати у Москві, а й на базі даних військової та аерокосмічної розвідки країн Заходу, які точно встановлять місце запуску ракети. Чи це була територія ДНР, чи смертельний постріл відбувся з території країни, яка породила це терористичне гніздо на території України.

Щодо ситуації в зоні АТО зараз. Військові підрозділи, які відновлюють контроль над східним кордоном України, просувалися вперед "клином" шириною в 10-15 кілометрів. Саме тому вони були вразливими і з боку терористичних ДНР та ЛНР, і з боку Російської Федерації.

В останні дні, коли Росія відкинула будь-яке маскування і почала обстрілювати наші військові частини зі своєї території, ситуація справді стала критичною. Тепер наш військовий контингент під вогнем з обох боків.

Ситуацію ускладнив і той факт, що Росія своїми засобами атакує транспортні літаки українських ВПС, які забезпечують підтримку наших військ повітряним коридором. Проте наші силові підрозділи мають стратегію протидії і такій поведінці агресора.

Верховний головнокомандувач та силовики розробили комплекс заходів, які піднімуть захищеність нашого контингенту навіть у таких складних умовах. Можу запевнити що вживаються всі заходи. Йде підкріплення і особовим складом, і необхідною технікою.

Для того, аби хоч частково заспокоїти тривогу рідних наших військових, хочу сказати, що немає такої хвилини, коли керівництво країни і силових підрозділів не думають про допомогу нашим бійцям вздовж кордону, а також підрозділам біля Донецького і Луганського аеропортів.

Завіряю вас, що ці три больові точки перебувають на цілодобовому контролі влади і силових структур.

***

Окремо хочу висловити щирі співчуття рідним громадян усіх держав, як загинули від акту міжнародного тероризму, а також рідним і близьким українських воїнів, що загинули в зоні АТО.

Треба будити і світ, і Україну

Масовані ракетні атаки по Україні фактично є результатом підтримки росіянами фашистського курсу Путіна. І не важливо: чи вкинули вони бюлетень, чи бухали мовчки дома...

Путін переписує історію? Нехай поверне кримцям данину за 324 роки

Якщо Москва в припадку путінізма подає приклад скасування заднім числом договору про Крим, то варто цю лінію посилити скасуванням Костянтинопольського договору 1700 року...

Янукович і силовики постійно були на звʼязку з Кремлем. Хронологія

Відразу після перших, ще січневих смертей на Майдані, мене запросили до розмови по супутниковому звʼязку із віце-Президентом США Джо Байденом...

Не варто випробовувати терпіння суспільства

Справа Мазепи. • У ЧОМУ СУТЬ СПРАВИ? Справі 10 років. Ніяких доказів вини вона всі ці роки не містила. Але у 2020 році до справи додали епізод про купівлю Мазепою у ряду громадян 2...

Не буває віри в ЗСУ без розуміння її жертовності

Масовані ракетні удари – це психічна атака Кремля. Чому саме зараз? Бо Путін побачив, що наш тил за останні два тижні розхитався у своїй дезінтеграції, у своїй зневірі, розʼєднаності, небажанні прийняти той факт, що ми у смертельно небезпечній фазі війни...

Українцям відкрилися дві перспективи: Добро і Зло

В один день, 14 грудня, українцям відкрилися дві перспективи. Добро і Зло. Минуле і майбутнє. Путін вчергове проголосив свій план вбивств і руйнувань...