Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Ілюзія війни з Росією

11 травня 2014, 13:41

Основним ворогом нашої держави і її народу зараз є криміналітет, а не Росія. Росія зараз – лише тил для кримінальників. Сепаратизм на Донбасі та Луганщині організовують люди, для яких протиправне насильство є професією. Сьогодні на Сході бандит є синонімом сепаратиста.

Це правило "бандит є сепаратистом" тим сильніше працює, чим вищим у бандитській ієрархії є той чи інший злочинець.

Отже, полюс сепаратизму на Донбасі зараз – це Ахметов та Іванющенко, давні та визнані кримінальні королі регіону. Вони виростили свої капітали на убивствах, привели кривавого диктатора до влади, збагачувалися за його влади, вони ж зараз безладом шантажують центральний уряд, через підконтрольних собі місцевих посадовців (зокрема, міліцію) створюють умови для антиукраїнського терору на Донеччині.

Ми зараз воюємо не стільки з Росією, скільки з цими двома персонажами.

Тактика Росії на цей момент – виключно пасивна участь. Росія чекає, що ситуацію доведуть до такого кримінального безладу, коли ввід російських військ стане для населенням омріяним порятунком. Вже сьогодні місцеві жителі відзначають значний контраст: міське шумовиння зі зброєю є непередбачуваними, а російські так звані "ГРУшники" – ввічливими та дисциплінованими.

Антикримінальна революція і фіаско ненасильницького спротиву

Нагадаємо, що з 30 листопаду у нас триває повстання проти криміналітету, українська антикримінальна революція. 30 листопада проти нас було вчинено кримінальний злочин людьми у формі міліції, і наступного дня ми вийшли проти мусорів і бандитів.

Повстання поки що не програло і не виграло, є свої втрати і здобутки.

20 лютого злива куль навчила багатьох з нас, що війна з криміналітетом може вестися лише силовими способами.

Ненасильницький спротив, як тактика, може бути задіяний лише тоді, коли влада (будь яка, навіть окупаційна) претендує на легітимність, тобто прагне визнання народу, прагне його згоди на те, що вона є владою.

Криміналітет за своєю природою не є публічною владою. Йому не притаманна публічність, а радше навпаки – усі його зусилля направлені на те, щоб лишатися в тіні, бути непомітним.

Крім того, варто згадати, що криміналітет прагне не бути владою у повному розумінні – адже влада є в першу чергу обов'язками, а не можливостями. Природно, що криміналітет на бачить жодних своїх обов'язків стосовно суспільства.

Нарешті – і це, мабуть, найважливіше зрозуміти – будь-які кроки ненасильницького спротиву направлені на тиск на моральну сторону людини. Якої у криміналітету немає. Більшість не уявляє, наскільки велика етична прірва між кримінальниками і звичайними людьми. Особливо цього не розуміють інтелігенти, тобто так зване "громадянське суспільство", котрі в силу свого походження та стилю життя часто є психологічно далекими від кримінальників і мало розуміють світ насилля, його закони і правила.

Що треба змінити у країні, щоб перемогти криміналітет?

Перестати з ним домовлятися. Угода з криміналітетом можлива лише тоді, коли він опиниться за гратами.

Усі інші угоди, на які зараз намагається іти влада, є безперспективними.

Для громадян це означає – не давати своїй владі домовлятися з кримінальниками. Не давати своїй владі ставити на посади "компромісні фігури" – тобто людей, чиєю професійною діяльністю все життя було представлення інтересів криміналітету у публічній сфері. Тиснути на владу, щоб вона перестала субсидувати бізнес кримінальників, припинила створювати йому преференції. Для цього спершу треба чітку цю власність ідентифікувати, зробити явним процес взаємодії держави з бізнесом, котрий належить тим, хто підтримує сепаратизм. Громадянам потрібно публічно висловити незгоду з "договірними" діями держави щодо бандитів.

Перестати домовлятися – означає усунути з посад "троянських коней", ставлеників Ахметова та Іванющенка, призначити туди патріотичних і професійних людей, забезпечити їм охорону, надати необхідні силові резерви для подолання спротиву кримінальників. Залучити, за прикладом Дніпропетровська, добровольців з місцевого населення для забезпечення громадського порядку.

Сьогодні українська влада думає, що час працює проти сепаратистів – ми ж бачимо, що все навпаки. Зараз це чи не основна розбіжність між Майданом і владою.

Чи готовий зараз Майдан до такого тиску?

Радше ні, чим так. Інтелігентська, невійськова частина не розуміє, до чого треба підштовхувати владу і чого від чиновників добиватися. В кращому разі, "майданівські інтелігенти" діють в координатах попередньої, довоєнної епохи, не розуміючи нових викликів.

"Військова", активна частина майдану також не готова, оскільки з нинішніми можновладцями вона збирається боротися так само, як з попередниками – але до нової хвилі повстання зараз не готовий весь народ.

Дивлячись на Схід, бойове крило майдану помічає там виключно російську загрозу, розглядає події там виключно за кримським лекалом – що, насправді є помилкою.

Насправді ж ситуація набагато краще, ніж нам здається. Повторюсь, ми воюємо не з Росією, а поки що лише з бандитами. Декілька влучних ударів по очільниках – і банди повтікають.

powered by lun.ua
Коментарі — 138
Mike_Kharkov _ 11.05.2014 21:51
IP: 37.229.161.---
І цілком можливо, що той кримінал та т.з. "націоналісти" (з "ультрас") керуються з одного штабу.
У такому разі схильним до "Слава Україні!" саме час переглядати зміст поняття "патріот".
Олександр Пінчук _ 11.05.2014 21:34
IP: 95.133.238.---
Ігор помиляється в визначенні суті того що відбувається. І це дуже поширена помилка. Це не просто війна з бандитами-князьками. Окрім них у сепаратизму є доволі широка суспільна підтримка. Ніякої більшості. Але біля 20 – 30 % є його прихильниками. За відсутності контролю над ситуаціїю це дуже багато. Ну, і звичайно, Московія не є пасивним спостерігачем.

Але в чому він дуже правий: "Громадянам потрібно публічно висловити незгоду з "договірними" діями держави щодо бандитів." ЖОДНОГО ДОГОВОРНЯКА! Краще втратити Донбас взагалі (втратити його в бою, звичайно) аніж йти на умови наволочі: Ахметова, Іванющенка та Єфремова. Цього ми не маємо права допустити. Бо тоді всі наші жертви будуть марними!
Mike_Kharkov _ 11.05.2014 21:30
IP: 37.229.161.---
1. "Насправді ж ситуація набагато краще, ніж нам здається. Повторюсь, ми воюємо не з Росією, а поки що лише з бандитами. Декілька влучних ударів по очільниках – і банди повтікають."
2. "призначити туди патріотичних і професійних людей"
===
З 1-м важко не погодитися, це вже майже очевидно. Очевидно, одначе ж, не всім. Вперто не бачать цього "патріоти", бо світ українського "патріотизму" дуже подібний до того самого, бандитського, зі свома "побратимськими" законами та паханами.
Тож, якщо вже призначати, то виключно професійних, а не "патріотичних". Хоч це й гола теорія, бо відомо хто в нас призначає:)
І "декілька влучних ударів", нажаль, не вийде, бо очільники сидять у Києві як і сиділи, схеми працюють як і працювали.
Слід також мати на увазі, що гравцем в державі може бути тільки зорганізоване угрупування, а таких в нас поки лише 2 – кримінал та "націоналісти", гру бачимо, не бачимо хіба що ляльководів "націоналістів".
drkaktusss _ 11.05.2014 21:26
IP: 46.98.213.---
Ігор Луценко:
Росія зараз – лише тил для кримінальників.
Ой ли?
А как насчёт финансовой поддержки, кадровой, информационной...?
А что о зомбировании зрителей центральных каналов РФ,
вещание которых, на востоке так заботливо охраняют те же сепаратисты?
Как насчёт неприкрытой пропаганды сепаратизма на востоке Украины,
и декларации его поддержки первыми лицами РФ?

Это вы называете "лише тил"???
Olexiij Babenko _ 11.05.2014 21:25
IP: 91.124.167.---
Просто викресліть із журналістського словника слово "сепаратизм" пишучи про Україну. Є банальна кримінальна війна за право на бандитську вотчину. Це не сепаратизм.
Sim Ims _ 11.05.2014 20:54
IP: 62.221.60.---
Владимир Беспалов:
Все верно – сносить владу сейчас нет смыла (недолго осталось, а после 25 с ними надо обязательно будет разобраться, в первую очередь трибуналу), остается только вариант давления на власть.
Без давления власть (особенно эта) работать не способна.
25 может не быть. Пашинский распинается, что даже в Донецкой области обеспечат проведение выборов. Сволочь предательская? Или пойдет под кулю в лоба?
Dima Samodurov _ 11.05.2014 20:39
IP: 5.248.82.---
Так, на Сході була своя коаліція: влада, міліція, великий бізнес і криміналітет. Нова влада їм загрожує. Отже вони намагаються тепер скомпроментувати Київ, загітувати на свою сторону людей під різними гаслами, в тому числі про-россійськими і сепаратистськими. Деякі гасла виглядають природньо – "децентралізація". Тільки треба розуміти, що під тим можуть домагатись їх керівники: не більше свободи регіонам, а більше влади місцевим баронам. Чим більше їм підтримки, тим ближче до громадянської війни. І навпаки, їх можна було б легко знести повстанням людей, та, нажаль, на Сході не все так просто – багато людей дійсно пророссійски налаштовані, або протикиївськи. І не будуть відстоювати Українські цінності. Але є інші. Скільки – рівно половина. Хто як буде діяти, хто переможе – це питання віри.
Юрій Шеляженко _ 11.05.2014 20:25
IP: 93.74.62.---
Коли бандити воюють з бандитами, я бажаю кожній стороні почесної нічиєї.
Yriy Shandra _ 11.05.2014 19:37
IP: 109.201.245.---
"Перестати домовлятися – означає усунути з посад "троянських коней", ставлеників Ахметова та Іванющенка", – але ця бютівська влада завжди звикла домовлятись з такими ж покидьками як і самі. Як би в них було хоча б алементарне розуміння про честь, вони б не дали втекти янику та банді, не дали розгорітись сепаратизму в Криму та Донбасі, а провели арешт Ахметова, Клюєва та інших бандюганів, що перебувають в ВР. Та нажаль сьогодні при владі такі ж моральні уроди, для яких головне це влада, бо влада – це бюджетні гроші, при цьому що кожен з накрав вже не один мільйон. Невже історія їх нічому невчить, – недалекий приклад янукович.
mihaylenco _ 11.05.2014 19:35
IP: 82.207.104.---
Sim Ims
Сейчас криминалитету нужна политическая окраска. Они же не могут просто выйти и сказать: мы бандиты и будет вами править!

А як же! Слава бандита Коби не дає спокою нинішнім авторитетам. В гіршому випадку – бандита Котовського. Скільки в нас ще вулиць з носить його ім'я?
mihaylenco _ 11.05.2014 19:32
IP: 82.207.104.---
Автор одночасно і правий, і ні. Так, головний ворог нині криміналітет. І Росія – також. Просто їх активність помінялася місцями. Вони одне одного підтримують.
Waldi Honcharov _ 11.05.2014 19:26
IP: 109.87.229.---
+++Вперше бачу адекватну публічну оцінку ситуації! А київські вилупки пропонують амністію бандитам! Ще їм може вистачити розуму легалізувати ахмєтівські загони. Урка як кацап, розуміє лише силу. Без Ахмєтова бандити перетворяться на купку дрібних шісток.
sagredo _ 11.05.2014 19:23
IP: 178.137.4.---
Navuhogorlonosor:
Велика кількість росіян підтримує Путіна, тому що вся російська пропаганда побудована на одній головній тезі: росіяни й українці – це один народ. Владу в Україні захопили "бандерівці", тому братам-українцям треба "допомогти".
Тут і пропаганди не треба. Хоча офіційно в Україні 78% етнічних українців і тільки 17% етнічних росіян, більша половина із цих 78% – росіяни. Авжеж, ми – росіяни. Ми розмовляємо по-російськи, дивимося російські телесеріали, лаємося по-російськи, називаємо один одного "мужікамі", а наші діти своїх матерів – "матушкамі". Верховна Рада України розмовляє російською. В.о. Президента і Премєр-міністр України звертаються до народу (Сходу) російською мовою. Російською мовою проводяться наради в державних органах України. Столиця України розмовляє російською. Українське телебачення – це російське телебачення. Табачник вже почав писати спільний україно-російський підручник історії України.
kordon _ 11.05.2014 18:54
IP: 95.132.78.---
таких референдумів А4 можна неміряно щонеділі
Владимир Беспалов _ 11.05.2014 18:28
IP: 86.111.82.---
Все верно – сносить владу сейчас нет смыла (недолго осталось, а после 25 с ними надо обязательно будет разобраться, в первую очередь трибуналу), остается только вариант давления на власть.
Без давления власть (особенно эта) работать не способна.
Navuhogorlonosor _ 11.05.2014 18:27
IP: 213.110.136.---
Велика кількість росіян підтримує Путіна, тому що вся російська пропаганда побудована на одній головній тезі: росіяни й українці – це один народ. Владу в Україні захопили "бандерівці", тому братам-українцям треба "допомогти". Якщо почнуться повномасштабні бойові дії, всім росіянам стане зрозуміло, що війна йде не з "бандерівцями", а з українським народом. Незалежно від результату цих бойових дій, пропагандистський міф про "допомогу" розвалиться. В Росії почнеться бунт, "бессмысленный і беспощадный". Путін цього допустити не може, тому великої і кривавої війни з Україною він боїться більше, ніж ми. Його тактика вже очевидна – залякувати нас своїми танками на кордоні, робити "витоки інформації" про можливе вторгнення, а війну вести "зсередини", засилаючи диверсантів, озброюючи бандитів, проплачуючи "мирних протестувальників". Єдина правильна тактика для нас – не боятися "спровокувати" Росію і стріляти на ураження.
Анатолій Насєдкін _ 11.05.2014 18:26
IP: 62.122.110.---
Не буде ніяких "влучних ударів", ці імпотенти у владі не спроможні. Буде ґвалтування Конституції (мова + федералізація), безкарність злочинців, Порошенко – президент – дискредитація в очах Заходу через "налагодження" стосунків з Рашкою – розпад України – ліквідація державності. Привіт противсіхам 10-14 р.р., завдячуючи їм України більше не буде.
Евгений Леньшин _ 11.05.2014 18:02
IP: 109.254.49.---
Криминалитет- очень серьезно, но что с "винтовкой Пашинского!?????
DoctorUkraine _ 11.05.2014 17:53
IP: 74.125.181.---
У Луценко давнее свойство -найти болячку,а фурункулы вокруг не видеть.Потому и болячка и симптомы идентифицируются. А диагноз и лечение неверно. Война идет давно.ЕЩЕ с УНР -овских времен. С УПА, с народной бандеровщины. Снова с 1991 года.2004.Снова с 2013-14.НАШ Главный ВРАГ -имперская бацилловая, совковая неонацистская Россия.Все так же орластая,серпастая и молоткастая.А бандиты-фурункулы с старосовковыми высыпками и лишаями лишь дальше размягчают и инфицируют рану. Купирование ран может привести к недолгой ремиссии.Но излечение возможно при полном очищении организма страны.В том числе очистке мозгов от вирусов разноцветного либерального компрадорского олигархата.В любых ленточках.При жестких прививках, тотальной проукраинской национальной гигиене, крутому повышению всеобщей военной сопротивляемости организма и закрытии наглухо всех ворот для любой возможной внешней инфекции в будущем.
Wlad Galkin _ 11.05.2014 17:43
IP: 74.125.18.---
В Крыму референдум тоже бумажкой был...
Sim Ims _ 11.05.2014 17:43
IP: 62.221.60.---
Olga Vesna:
И еще одно- Луценко почему-то не дает никакого объяснения- почему всегда аполитичный криминалитет использует государственные флаги России. Идет война, а Луценко невнятно жует какую-то свою жуйку. еще со времен Майдана ее жевал.
Сейчас криминалитету нужна политическая окраска. Они же не могут просто выйти и сказать: мы бандиты и будет вами править! Вот если мы проведем референдум, а потом будем вами легально править – это дело.
Почему окраска российская? Потому что Россия – бандитская страна. При "крутом гебиле" Путине криминалу там намного лучше, чем при европейских либералах. Как было в ГУЛАГе – уголовные жили лучше и душили политических – так и сейчас в России. А охрана (Путин и ко) живет лучше всех.
Sim Ims _ 11.05.2014 17:39
IP: 62.221.60.---
sagredo:
Sim Ims:
Идет настоящая война, а они рассуждают и диалоге, ... или вот об ударе по Ахметову. [/QUOT

Справа в тому, що не бандюки приймають рішення. Вони не здатні на самостійні рішення. Референдум – не для їх мізків. Приймає рішення господар бандюків. Ахметов.
Бандиты уже на улицах. Без Ахметова меньше их не станет. Их надо уничтожить или посадить.
А референдум – только бумажка.
sagredo _ 11.05.2014 17:37
IP: 178.137.4.---
engy-xxx:
Застрелить Ахметова? Или посадить? Будет "Великий Мученик Данбасса" за которого "паднимется весь данбасский народ"... Мне кажется, не всё так просто.
Янукович посадив Тимошенко і нічого. Посадіть Ахметова (я думаю, докази є) і все скінчиться.
Николай Дробышев _ 11.05.2014 17:35
IP: 74.125.17.---
похоже путлер меняет тактику-т е бандитский беспредел на какое-то время,достигающий апогея,и потом ослабить беспредел понта установить порядок и государственные институты
engy-xxx _ 11.05.2014 17:32
IP: 93.74.251.---
sagredo:
Игорь Гордеев:
engy-xxx:
Кому наказ віддавати? На Сході у "своїх" стріляти теж ніхто не буде. Треба спочатку головою добряче подумати, чим щось з будь-якої трибуни ляпати язиками!
engy-xxx:
"Точечных ударов" не будет достаточно. Командиры "сепаратистов" – пешки, как и рядовые. Шлёпнешь одного – поставят другого.
Я мав на увазі Ахметова, Іванющенка... Це – не "свої" і не рядові бандити...
Застрелить Ахметова?
Или посадить?
Будет "Великий Мученик Данбасса" за которого "паднимется весь данбасский народ"...
Мне кажется, не всё так просто.
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter