Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Ілюзія війни з Росією

11 травня 2014, 13:41

Основним ворогом нашої держави і її народу зараз є криміналітет, а не Росія. Росія зараз – лише тил для кримінальників. Сепаратизм на Донбасі та Луганщині організовують люди, для яких протиправне насильство є професією. Сьогодні на Сході бандит є синонімом сепаратиста.

Це правило "бандит є сепаратистом" тим сильніше працює, чим вищим у бандитській ієрархії є той чи інший злочинець.

Отже, полюс сепаратизму на Донбасі зараз – це Ахметов та Іванющенко, давні та визнані кримінальні королі регіону. Вони виростили свої капітали на убивствах, привели кривавого диктатора до влади, збагачувалися за його влади, вони ж зараз безладом шантажують центральний уряд, через підконтрольних собі місцевих посадовців (зокрема, міліцію) створюють умови для антиукраїнського терору на Донеччині.

Ми зараз воюємо не стільки з Росією, скільки з цими двома персонажами.

Тактика Росії на цей момент – виключно пасивна участь. Росія чекає, що ситуацію доведуть до такого кримінального безладу, коли ввід російських військ стане для населенням омріяним порятунком. Вже сьогодні місцеві жителі відзначають значний контраст: міське шумовиння зі зброєю є непередбачуваними, а російські так звані "ГРУшники" – ввічливими та дисциплінованими.

Антикримінальна революція і фіаско ненасильницького спротиву

Нагадаємо, що з 30 листопаду у нас триває повстання проти криміналітету, українська антикримінальна революція. 30 листопада проти нас було вчинено кримінальний злочин людьми у формі міліції, і наступного дня ми вийшли проти мусорів і бандитів.

Повстання поки що не програло і не виграло, є свої втрати і здобутки.

20 лютого злива куль навчила багатьох з нас, що війна з криміналітетом може вестися лише силовими способами.

Ненасильницький спротив, як тактика, може бути задіяний лише тоді, коли влада (будь яка, навіть окупаційна) претендує на легітимність, тобто прагне визнання народу, прагне його згоди на те, що вона є владою.

Криміналітет за своєю природою не є публічною владою. Йому не притаманна публічність, а радше навпаки – усі його зусилля направлені на те, щоб лишатися в тіні, бути непомітним.

Крім того, варто згадати, що криміналітет прагне не бути владою у повному розумінні – адже влада є в першу чергу обов'язками, а не можливостями. Природно, що криміналітет на бачить жодних своїх обов'язків стосовно суспільства.

Нарешті – і це, мабуть, найважливіше зрозуміти – будь-які кроки ненасильницького спротиву направлені на тиск на моральну сторону людини. Якої у криміналітету немає. Більшість не уявляє, наскільки велика етична прірва між кримінальниками і звичайними людьми. Особливо цього не розуміють інтелігенти, тобто так зване "громадянське суспільство", котрі в силу свого походження та стилю життя часто є психологічно далекими від кримінальників і мало розуміють світ насилля, його закони і правила.

Що треба змінити у країні, щоб перемогти криміналітет?

Перестати з ним домовлятися. Угода з криміналітетом можлива лише тоді, коли він опиниться за гратами.

Усі інші угоди, на які зараз намагається іти влада, є безперспективними.

Для громадян це означає – не давати своїй владі домовлятися з кримінальниками. Не давати своїй владі ставити на посади "компромісні фігури" – тобто людей, чиєю професійною діяльністю все життя було представлення інтересів криміналітету у публічній сфері. Тиснути на владу, щоб вона перестала субсидувати бізнес кримінальників, припинила створювати йому преференції. Для цього спершу треба чітку цю власність ідентифікувати, зробити явним процес взаємодії держави з бізнесом, котрий належить тим, хто підтримує сепаратизм. Громадянам потрібно публічно висловити незгоду з "договірними" діями держави щодо бандитів.

Перестати домовлятися – означає усунути з посад "троянських коней", ставлеників Ахметова та Іванющенка, призначити туди патріотичних і професійних людей, забезпечити їм охорону, надати необхідні силові резерви для подолання спротиву кримінальників. Залучити, за прикладом Дніпропетровська, добровольців з місцевого населення для забезпечення громадського порядку.

Сьогодні українська влада думає, що час працює проти сепаратистів – ми ж бачимо, що все навпаки. Зараз це чи не основна розбіжність між Майданом і владою.

Чи готовий зараз Майдан до такого тиску?

Радше ні, чим так. Інтелігентська, невійськова частина не розуміє, до чого треба підштовхувати владу і чого від чиновників добиватися. В кращому разі, "майданівські інтелігенти" діють в координатах попередньої, довоєнної епохи, не розуміючи нових викликів.

"Військова", активна частина майдану також не готова, оскільки з нинішніми можновладцями вона збирається боротися так само, як з попередниками – але до нової хвилі повстання зараз не готовий весь народ.

Дивлячись на Схід, бойове крило майдану помічає там виключно російську загрозу, розглядає події там виключно за кримським лекалом – що, насправді є помилкою.

Насправді ж ситуація набагато краще, ніж нам здається. Повторюсь, ми воюємо не з Росією, а поки що лише з бандитами. Декілька влучних ударів по очільниках – і банди повтікають.

powered by lun.ua
Коментарі — 138
Elena Zhmariova _ 11.05.2014 15:20
IP: 94.248.2.---
[

Соломон Ортодокс:
Бандюки б і пікнути боялися, якби не відчували за собою підтримку Путіна.
Вони і шантажують Київ тим, що, якщо хоч трохи нас зачепите, завтра буде масакра, а післязавтра – російські війська.

Чого вартий донецький криміналітет сам по собі – було видно у 2005-му році.
Вони і зараз бояться.
Бояться і Москви, і Києва.
І переомже не той, хто їм дасть "недоторканість", а хто їх більше налякає.
Это правильный вывод.
Ахметов и Иванющенко боятся открыто светиться.
Они поддерживают бандитов исподтишка.
Если не будет поддержки России, волнения быстро закончатся.
И Все мы слышали истерики в эфире о том, что НАДО НАРИСОВАТЬ 100%.
Elena Zhmariova _ 11.05.2014 15:17
IP: 94.248.2.---
Мирослав Огневич:
ХАМАМ ОТВЕЧАЮ – НЕ ХАМИТЕ!
teres _ 11.05.2014 15:16
IP: 74.125.181.---
"Повторюсь, ми воюємо не з Росією, а поки що лише з бандитами".

За деревами лісу не бачиш!

У 1918 році теж думали, що воюємо не з Кацапщиной, то брати-соціалісти,
воюємо лише – з люмпен-пролєтаріатом,
так тоді називали бандитів. Чим скінчилось – сам знаєш.
Elena Zhmariova _ 11.05.2014 15:16
IP: 94.248.2.---
Денис Самигін:
А Крим теж відняв у України криміналітет? Криміналітет це лише інструмент Путіна. Чи це не Путін вже кілька разів офіційно проголосив, що українського народу не існує, а є лише російський. Що Новороссія невідомо чому в Україні... В такий ситуації треба кожну можливість використовувати, щоб той же Ахметов тримав проукраїнську позицію, як він це робить зараз. Росії як раз вигідно представити цей конфлікт як внутрішньоукраїнський.
Криминалитет традиционно использовался сталинским НКВД в целях борьбы с интеллигенцией и вообще с инакомыслием. Так что арсенал старый: похищения, убицства, лживая насквозь пропаганда.
ПУТИН – ЭТО СТАЛИН СЕГОДНЯ.
РОССИЯ – ЭТО СТАЛИНСКИЙ СССР СЕГОДНЯ.
Денис Самигін _ 11.05.2014 15:13
IP: 93.73.114.---
А Крим теж відняв у України криміналітет? Криміналітет це лише інструмент Путіна. Чи це не Путін вже кілька разів офіційно проголосив, що українського народу не існує, а є лише російський. Що Новороссія невідомо чому в Україні... В такий ситуації треба кожну можливість використовувати, щоб той же Ахметов тримав проукраїнську позицію, як він це робить зараз. Росії як раз вигідно представити цей конфлікт як внутрішньоукраїнський.
Viski Liht _ 11.05.2014 15:12
IP: 109.95.35.---
После революции в Польшу Россия засылала специально подготовленных "воров в законе". В Грузии боролись с криминалом в первую очередь. Восток Это гадюшник мафии, криминалитета. Только вот вор у них в Законе сам Ахметов.
Serhiy SK _ 11.05.2014 15:11
IP: 74.125.182.---
А хто постачає протитанкові та проти-повітряні ракетні комплекси терористам, як не Путін, хто фінансує їх тренування, а озброєння спецназу Росії, хто, як не Путін?
Распутин _ 11.05.2014 15:09
IP: 37.73.205.---
Своевременная статья,а главное,здравомыслящая!Похоже в своей "толерантности" мы далеко зашли.И в торгах тоже.Пасторские навыки здесь неуместны.Но,скорее всего,ситуация начнет меняться после президентских выборов.Нынешние очень боятся ответственности и "имиджевых "
потерь,хотя от имиджа уже мало,что осталось.
Алекс Фибер _ 11.05.2014 15:06
IP: 176.8.168.---
Очень хорошо написано, только не сказано самое главное. А главное – это право народу иметь стрелковое оружие. И тогда перебьют люди и криминальных гадов, и рашистских подонков, и корупционеров-чиновничков. Систему этого государства, построенную на пирамиде коррупции и наркотрафике из Азии в Европу с помощью спецслужб нужно ликвидировать. Сохранение этой системы с чиновниками и их родственниками, которые оккупировали целые отрасли приведёт и уже это происходит – к гибели нации и государства. Коррупционеры – злокачественное образование. Против них должны применяться самые жесткие меры физического воздействия. И не продажными ментами, а инициативными группами народа, патриотично настроенного и ответственного за свои дела. Такими группами есть и будет Самооборона, несмотря на участившиеся случаи регистрации подобных "Самооборон" бывшими и действующими ментами, или чиновничьей сволочью. До них тоже дойдёт очередь. Пока воюет Восток, Западу нужно наводить порядки в стране изнутри. Иначе крах
Мирослав Огневич _ 11.05.2014 15:06
IP: 95.133.45.---
Elena Zhmariova:
Донбасс – это наша Сицилия.
Посмотрите на хронологию и перипетии борьбы с сицилийской мафией в Италии и вы поймете, что ситуация у нас – аналогична.
В Италии закон и государство победили.
Победили после того, как посадили за решетку главарей, которые отдавали приказы ибивать судей, полицейских, журналистов.

ИЛИ АХМЕТОВ С ИВАНЮЩЕНКО – ИЛИ УКРАИНА.
А на Сицилию тоже Россия боевиков засылала.
Хоть попытайтесь думать, прежде чем хрень писать!!
Pidgorodetski Pavlo _ 11.05.2014 15:05
IP: 74.125.181.---
Ну, участь Росії у цій війні не така вже й пасивна. Приютити у себе кривавого диктатора і давати йому ефір (це що достеменно відомо) – не така вже й пасивність. Оснащення криміналітету зброєю і кваліфікованими радниками типу полковників ГРУ – це теж не роль пасивного спостерігача.
Соломон Ортодокс _ 11.05.2014 15:01
IP: 74.125.18.---
ЛУЦЕНКО – ПРОСТО ДУРЕНЬ.
Бандюки б і пікнути боялися, якби не відчували за собою підтримку Путіна.
Вони і шантажують Київ тим, що, якщо хоч трохи нас зачепите, завтра буде масакра, а післязавтра – російські війська.

Чого вартий донецький криміналітет сам по собі – було видно у 2005-му році.
Вони і зараз бояться.
Бояться і Москви, і Києва.
І переомже не той, хто їм дасть "недоторканість", а хто їх більше налякає.
engy-xxx _ 11.05.2014 14:57
IP: 93.74.251.---
= ми воюємо не з Росією, а поки що лише з бандитами. Декілька влучних ударів по очільниках – і банди повтікають. =

Тимошенко это сделает.

Порошенко – нет.
engy-xxx _ 11.05.2014 14:55
IP: 93.74.251.---
= Основним ворогом нашої держави і її народу зараз є криміналітет, а не Росія. Росія зараз – лише тил для кримінальників. Сепаратизм на Донбасі та Луганщині організовують люди, для яких протиправне насильство є професією.=

100%

Мы воюем с криминально-олигархическим кланом, сформировавшимся ещё во времена Кучмы.

Потеряв "свою фигуру", Януковича, на ключевой позиции власти, они хотят снова восстановить своё влияние, шантажируя всю Украину сепаратизмом.
Eremit Camaldul _ 11.05.2014 14:54
IP: 95.133.14.---
Хватит использовать комментарии для мелкой политической возни. Поражаете вы меня, дешевые люди. Ахметов и его присные – реальная угроза не только Донбассу и всей Украине. Вот куда, если уж есть желание комментировать, направить бы внимание общественного мнения. Так нет, читаю и понимаю, что большая часть тут отрабатывает копейки, которые им платят политштабы за "опускание" не своих кандидатов. Неужели нет никакого самоуважения?
Ольга Ольгина _ 11.05.2014 14:54
IP: 178.136.236.---
Elena Zhmariova:
100%
Ambro Bene _ 11.05.2014 14:53
IP: 5.248.86.---
Все правильно
vasyl484 _ 11.05.2014 14:51
IP: 188.130.197.---
Події сьогоднішнього дня чітко показують, що київська влада злила донбас росії так як і крим. Тільки на відміну від криму тепер вони вирішили не залишати армію ворогу і вчасно передислокувати її в центральну Україну в надії, що путін зупиниться на донбасі. Тільки вона забула, що на території донбасу як мінімум 50% проживає вірних українців, які просять захисту в Києва. Якщо так і дальше піде то при цій владі ми залишимось без держави. А наступні дії терористів це оголошення ДНР і прохання путіна до приєднання, але путіну ДНР не потрібна тому він введе миротворців. І ДНР буде і не російським і не українським, а другим придністровям із донецьким олігархатом і криміналом.
SARA21 _ 11.05.2014 14:48
IP: 91.226.4.---
Наталія Вдовенко:
Тому що влада наша в ці списки не ввела Ахметова.Тому що Ігор 100% правий,тому що ці подонки торгуються із владою,або скоріше сказати із безвладою,тому що влада разом із терористами нищить наших людей,тому що Юля брехуля хоче зірвати вибори,бо вона не проходить,тому що люди прозріли і зрозуміли хто вона насправді.Янукович N2.
Тамара Давыдова _ 11.05.2014 14:45
IP: 74.125.181.---
Pokemon9:
Roman Kosmopolit:
Мирослав Огневич:
Смешно читать призывы, направленные против донбасских олигархов.
Юлина команда к ним на поклон ездит.
Порошенко тоже будет толерантным, понятное дело.
За кого голосовать, говорите?:)
Я думая надо голосовать за Ляшка. Паренёк против мафии а это вдохновляет:)
Ляшко дешевка-популист и человек Льовочкина.
Не исключаю, что Ляшко – человек Тимошенко. Пока она в тюрьме сидела, он горло за неё готов был перегрызть. А когда начали "национализировать" маетки олигархов после победы Майдана, Ляшко ЛИЧНО охранял резиденцию А. Клюева. (Был репортаж Автомайдана).
После слухов о том, что Клюев вёл переговоры с Юлей в тюрьме, которые она категорически отрицает, и охраны Ляшком маетка Клюева, встаёт много вопросов. Не удивлюсь, если он снимет свою кандидатуру в пользу Юли. Почти убеждена в этом.
Наталія Вдовенко _ 11.05.2014 14:39
IP: 79.110.135.---
Почему в списках на санкции не было Ахметова?
Alexandr Liubenko _ 11.05.2014 14:34
IP: 178.125.59.---
Нужен ТВ (+интернет) канал "Зеркало Киселева" – чтобы с заявленным интервалом времени (например 1 час) – комментировались все до единой новости кремлевской пропаганды. Тоесть давать официальные опровержения. И чтоб МИД каждый день по этим опровержениям озвучивало ноты протеста. Бандиты посыпятся и убегут, тут сомнений нет. Но нагадить могут и спровоцировать введение войск РФ. Этот апокалиптический сценарий нельзя допустить никак. А войска РФ не войдут только в одном случае – если пошатнется ВЕРА и правдивость киселевщины, в Крыму, на Востоке УА, и в самой РФ. Слава Украине!
Тамара Давыдова _ 11.05.2014 14:33
IP: 74.125.17.---
Да да да! На Донбассе правят бал бандиты, а финансируют их и руководят ними местные олигархи, с которыми Тимошенко (у которой реальная власть в руках) постоянно ведёт переговоры. Результаты, как говорится, налицо.
С одной стороны она готова испепелить олигарха – конкурента на выборах, с другой – не замечает предательства олигархов донецкого региона. Это наводит на неутешительные размышления, что Донбасс "сливают" сверху...
Elena Zhmariova _ 11.05.2014 14:31
IP: 94.248.2.---
Донбасс – это наша Сицилия.
Посмотрите на хронологию и перипетии борьбы с сицилийской мафией в Италии и вы поймете, что ситуация у нас – аналогична.
В Италии закон и государство победили.
Победили после того, как посадили за решетку главарей, которые отдавали приказы ибивать судей, полицейских, журналистов.

ИЛИ АХМЕТОВ С ИВАНЮЩЕНКО – ИЛИ УКРАИНА.
Pokemon9 _ 11.05.2014 14:21
IP: 178.74.192.---
Roman Kosmopolit:
Мирослав Огневич:
Смешно читать призывы, направленные против донбасских олигархов.
Юлина команда к ним на поклон ездит.
Порошенко тоже будет толерантным, понятное дело.
За кого голосовать, говорите?:)
Я думая надо голосовать за Ляшка. Паренёк против мафии а это вдохновляет:)
Ляшко дешевка-популист и человек Льовочкина.
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter