Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Ілюзія війни з Росією

11 травня 2014, 13:41

Основним ворогом нашої держави і її народу зараз є криміналітет, а не Росія. Росія зараз – лише тил для кримінальників. Сепаратизм на Донбасі та Луганщині організовують люди, для яких протиправне насильство є професією. Сьогодні на Сході бандит є синонімом сепаратиста.

Це правило "бандит є сепаратистом" тим сильніше працює, чим вищим у бандитській ієрархії є той чи інший злочинець.

Отже, полюс сепаратизму на Донбасі зараз – це Ахметов та Іванющенко, давні та визнані кримінальні королі регіону. Вони виростили свої капітали на убивствах, привели кривавого диктатора до влади, збагачувалися за його влади, вони ж зараз безладом шантажують центральний уряд, через підконтрольних собі місцевих посадовців (зокрема, міліцію) створюють умови для антиукраїнського терору на Донеччині.

Ми зараз воюємо не стільки з Росією, скільки з цими двома персонажами.

Тактика Росії на цей момент – виключно пасивна участь. Росія чекає, що ситуацію доведуть до такого кримінального безладу, коли ввід російських військ стане для населенням омріяним порятунком. Вже сьогодні місцеві жителі відзначають значний контраст: міське шумовиння зі зброєю є непередбачуваними, а російські так звані "ГРУшники" – ввічливими та дисциплінованими.

Антикримінальна революція і фіаско ненасильницького спротиву

Нагадаємо, що з 30 листопаду у нас триває повстання проти криміналітету, українська антикримінальна революція. 30 листопада проти нас було вчинено кримінальний злочин людьми у формі міліції, і наступного дня ми вийшли проти мусорів і бандитів.

Повстання поки що не програло і не виграло, є свої втрати і здобутки.

20 лютого злива куль навчила багатьох з нас, що війна з криміналітетом може вестися лише силовими способами.

Ненасильницький спротив, як тактика, може бути задіяний лише тоді, коли влада (будь яка, навіть окупаційна) претендує на легітимність, тобто прагне визнання народу, прагне його згоди на те, що вона є владою.

Криміналітет за своєю природою не є публічною владою. Йому не притаманна публічність, а радше навпаки – усі його зусилля направлені на те, щоб лишатися в тіні, бути непомітним.

Крім того, варто згадати, що криміналітет прагне не бути владою у повному розумінні – адже влада є в першу чергу обов'язками, а не можливостями. Природно, що криміналітет на бачить жодних своїх обов'язків стосовно суспільства.

Нарешті – і це, мабуть, найважливіше зрозуміти – будь-які кроки ненасильницького спротиву направлені на тиск на моральну сторону людини. Якої у криміналітету немає. Більшість не уявляє, наскільки велика етична прірва між кримінальниками і звичайними людьми. Особливо цього не розуміють інтелігенти, тобто так зване "громадянське суспільство", котрі в силу свого походження та стилю життя часто є психологічно далекими від кримінальників і мало розуміють світ насилля, його закони і правила.

Що треба змінити у країні, щоб перемогти криміналітет?

Перестати з ним домовлятися. Угода з криміналітетом можлива лише тоді, коли він опиниться за гратами.

Усі інші угоди, на які зараз намагається іти влада, є безперспективними.

Для громадян це означає – не давати своїй владі домовлятися з кримінальниками. Не давати своїй владі ставити на посади "компромісні фігури" – тобто людей, чиєю професійною діяльністю все життя було представлення інтересів криміналітету у публічній сфері. Тиснути на владу, щоб вона перестала субсидувати бізнес кримінальників, припинила створювати йому преференції. Для цього спершу треба чітку цю власність ідентифікувати, зробити явним процес взаємодії держави з бізнесом, котрий належить тим, хто підтримує сепаратизм. Громадянам потрібно публічно висловити незгоду з "договірними" діями держави щодо бандитів.

Перестати домовлятися – означає усунути з посад "троянських коней", ставлеників Ахметова та Іванющенка, призначити туди патріотичних і професійних людей, забезпечити їм охорону, надати необхідні силові резерви для подолання спротиву кримінальників. Залучити, за прикладом Дніпропетровська, добровольців з місцевого населення для забезпечення громадського порядку.

Сьогодні українська влада думає, що час працює проти сепаратистів – ми ж бачимо, що все навпаки. Зараз це чи не основна розбіжність між Майданом і владою.

Чи готовий зараз Майдан до такого тиску?

Радше ні, чим так. Інтелігентська, невійськова частина не розуміє, до чого треба підштовхувати владу і чого від чиновників добиватися. В кращому разі, "майданівські інтелігенти" діють в координатах попередньої, довоєнної епохи, не розуміючи нових викликів.

"Військова", активна частина майдану також не готова, оскільки з нинішніми можновладцями вона збирається боротися так само, як з попередниками – але до нової хвилі повстання зараз не готовий весь народ.

Дивлячись на Схід, бойове крило майдану помічає там виключно російську загрозу, розглядає події там виключно за кримським лекалом – що, насправді є помилкою.

Насправді ж ситуація набагато краще, ніж нам здається. Повторюсь, ми воюємо не з Росією, а поки що лише з бандитами. Декілька влучних ударів по очільниках – і банди повтікають.

powered by lun.ua
Коментарі — 138
sagredo _ 11.05.2014 17:25
IP: 178.137.4.---
Olga Vesna:
И еще одно- Луценко почему-то не дает никакого объяснения- почему всегда аполитичный криминалитет использует государственные флаги России. Идет война, а Луценко невнятно жует какую-то свою жуйку.
Луценко вірно сказав, що не бандюки приймають рішення. Вони не здатні на самостійні рішення. Референдум – не для їх мізків. Вони не розрізняють колір на прапорі. Приймає рішення господар бандюків. Ахметов.
Костянтин Кірей _ 11.05.2014 17:24
IP: 95.158.60.---
100% согласен с автором статьи! А по поводу бют и тимошки скажу только – я думаю, да и не только я, многие мои друзья и знакомые, что именно она и ее компания сливает восток, потому, что выборы уже проиграла и не хочет этих выборов!!! Я хорошо помню ее премьерство, пришлось напрямую столкнуться – передел имущества, попытки посадить тех кто не с ней (тягали меня по прокуратурам как оценщика, что угодно но только нарыть на фирмы коломойского!), но только не экономика!!! Не хочу и за пороша агитировать! Все они одним миром мазаны! Вообще считаю что сегодня в Украине нет достаточно проукраинского лидера, которому "за державу обидно" и за которым пошли бы люди – новых нет а старые везде и все уже успели просраться!
крос _ 11.05.2014 17:21
IP: 37.52.164.---
Не так, Ігоре. Спочатку російськи деверсанти, а вже потім криміналітет. Російськи деверсанти захоплюють плацдарм, а потім передають його бандитам. Завдання N1-це УПЕРЕДИТИ деверсантів, тоді й кримінал не вилазитиме.
Olga Vesna _ 11.05.2014 17:15
IP: 95.134.115.---
И еще одно- Луценко почему-то не дает никакого объяснения- почему всегда аполитичный криминалитет использует государственные флаги России. Идет война, а Луценко невнятно жует какую-то свою жуйку. еще со времен Майдана ее жевал.
Николай Дробышев _ 11.05.2014 17:12
IP: 74.125.181.---
засилье и беспредел криминалитета в т н республиках организуется путлеровской россией и финансируется кем угодно,те же ахметов,янукович и прочая шваль с преступными миллиардами всегда готовы.Путлер сейчас поставил на криминалитет и беспредел – это кремлёвские планы
-vts-m- _ 11.05.2014 17:10
IP: 74.125.18.---
Вот и добрались до нынешней власти, господа...

Ну что ж, спасибо Владимиру Владимировичу за обнажение...
Olga Vesna _ 11.05.2014 17:09
IP: 95.134.115.---
Странные статьи пишет Игорь Луценко. Криминалитет был, есть и будет. Причем, . в любой стране.Тот криминалитет, который активизировался сейчас- он на службе у соседнего государства. И не нужно упрощать проблему.Не криминалитет войну ведет, а соседнее государство. Особыми нестандартными методами. Не нравится статья, посыл ложный
sagredo _ 11.05.2014 17:08
IP: 178.137.4.---
Sim Ims:
Идет настоящая война, а они рассуждают и диалоге, ... или вот об ударе по Ахметову. [/QUOT

Справа в тому, що не бандюки приймають рішення. Вони не здатні на самостійні рішення. Референдум – не для їх мізків. Приймає рішення господар бандюків. Ахметов.
Donalev _ 11.05.2014 17:05
IP: 95.67.81.---
"Перестати домовлятися – означає усунути з посад "троянських коней", ставлеників не лише Ахметова та Іванющенка, але й нинішньої "шефіні" пана Луценка.
Sim Ims _ 11.05.2014 17:03
IP: 62.221.60.---
Просто интересно, в Киеве все такие неадекватные? Идет настоящая война, а они рассуждают и диалоге, децентрализации (Яценюк) или вот об ударе по Ахметову. Причем ПОЛНОЕ, АБСОЛЮТНОЕ СПОКОЙСТВИЕ. Чтобы не спровоцировать!

Могут быть провокации – какие же рекомендации от власти? Не выходить на улицы, не участвовать в мероприятиях. Короче, спрятаться в песок и дрожать. Это в Киеве! Из Донбасса в таком случае надо просто срочно уезжать. Почему не озвучиваете? Стесняетесь?

Думаете, до вас не доберутся? И не надо говорить о своей смелости против Янука. Гуртом и отца бить легче. Тем более, против явно видимого и почти не стреляющего омона. Вы попробуйте выйти против бандюков и грушников, когда их поддерживают ваши соседи.

Да они скоро и к вам приедут, с вашими трусливыми яценюками и пасторами. И "мирных жителей" найдут для прикрытия. Много ли надо? И повесят настоящих активистов. А яценюки будут призывать не выходить из домов, собюрая в это время шмотки на выезд.
Варвара Ханенко _ 11.05.2014 17:01
IP: 93.74.57.---
В ілюзію російської ролі в донбаському "воєвиявленні" можна було б повірити, якби цей псевдореферендум не проводився б одночасно і в москві, якби на наших кордонах не перебували агресивні війська, якби ГРУшники не. Просто ахмет-батий і тюлька вирішили, що можуть використати путлера в своїх інтересах. Але насправді використовує їх він, і обов"язково кине.
Саме неусвідомлення місцевими олігархами того, що путлер їх використає і зітре в порошок, і є трагедією України. Історія повторюється знов: "раби, підніжки, грязь москви"...
sagredo _ 11.05.2014 17:00
IP: 178.137.4.---
Wort:
Так что роль раши очень существенная и Украина воюет в первую очередь с ней.
Самий великий ворог людини – вона сама. Самий великий ворог України – українські олігархи, українські бандити та українські дурні...
sagredo _ 11.05.2014 16:57
IP: 178.137.4.---
Игорь Гордеев:
engy-xxx:
Кому наказ віддавати? На Сході у "своїх" стріляти теж ніхто не буде. Треба спочатку головою добряче подумати, чим щось з будь-якої трибуни ляпати язиками!
engy-xxx:
"Точечных ударов" не будет достаточно. Командиры "сепаратистов" – пешки, как и рядовые. Шлёпнешь одного – поставят другого.
Я мав на увазі Ахметова, Іванющенка... Це – не "свої" і не рядові бандити...
Wort _ 11.05.2014 16:56
IP: 74.125.181.---
"Ми зараз воюємо не стільки з Росією, скільки з цими двома персонажами."

Если бы раша не снабжала бандюг оружием и не организовывала их действия с помощью своих спецназовцев,давно бы этих гадов придушили.
Так что роль раши очень существенная и Украина воюет в первую очередь с ней.
Sim Ims _ 11.05.2014 16:49
IP: 62.221.60.---
Профессиональных людей перестреляют и перевешают поодиночке.

Что надо:
1. Ввести на Донбассе военное положение. В рамках этого положения:
а) любой неопознанный вооруженный человек, не сдавшийся после первого предупреждения – подлежит немедленному уничтожению.
б) "мирным жителям" дается 30 секунд, чтобы исчезнуть из поля обстрела.

2. Проводить выборы президента там, где это возможно. Если Донбасс не хочет себя нормально вести – пролетает. Нормальные жители Донбасса, думаю, возражать не будут против такого ущемления своих прав. Надо выиграть войну!
Крупинин Виктор _ 11.05.2014 16:49
IP: 93.78.127.---
согласен с автором на 98,9%
Mikula Zvityazhny _ 11.05.2014 16:46
IP: 77.52.56.---
Якщо судити з вашого висновку. То ввід війсь Росії в Донбас не вигідний бандитам, бо Росія держава, а жодна держава не терпить бандитів, особливо така як Росія – імперія по суті. А ось незалежний анклав їм підходить. Але чи довго він зможе проіснувати? Адже бандити – руйнівники, а не творці. Потенціал швидко вичерпається. А що далі? Колапс.
Ezhen Lebedeva _ 11.05.2014 16:45
IP: 134.249.14.---
О роли ахметки в событиях на Донбассе давно уже говорено – переговорено, а воз и ныне там. Значит, власть продолжает с ним договариваться. Последнее его заявление говорит о том, что переговоры идут не в его пользу. иванющенко тоже появился на Донбассе, в связи с запрещением ему въезда в другие страны. Кому такое г**но нужно? Накрыть паханов! Неужели не за что? Неужели они никаких криминальных и экономических преступлений не совершили? Не верю. Была бы на то воля киевской власти, давно бы уже привлекли к ответственности и прекратили бы бессмысленную гибель людей. Но видать для некоторых власть предержащих бабло дороже человеческой жизни. А ещё говорят, что веруют в Бога... Есть там такие в.о. Или всё дело в этой приставке в.о. и не желании брать на себя ответственность. Но Бог не спросит в.о. ты был или не в.о., когда из-за твоей бездеятельности гибли люди. Считаю, что за бездействие таких в.о. нужно судить по законам военного времени.
SheRaz _ 11.05.2014 16:44
IP: 74.125.17.---
Той хто посадить (ліквідує) Ахметку стане національним героєм!
engy-xxx _ 11.05.2014 16:40
IP: 93.74.251.---
sagredo:
Достатньо декількох точкових ударів і безлад припиниться. Для цього потрібно віддати наказ. Але людина, яка може припинити цей безлад і врятувати Україну, боягуз. Для Турчинова і Авакова краще вбити Сашка Білого, ніж посадити Ахметова.
Не провоцируйте. И не старайтесь упростить.

"Точечных ударов" не будет достаточно. Командиры "сепаратистов" – пешки, как и рядовые. Шлёпнешь одного – поставят другого.

Бить нужно Ахметова, Ефремова и им подобных. Но, они не подставляются. И являются заметными фигурами.

Сегодняшней власти нужно как меньше кровопролития, которое старательно провоцируют "донецкие".
И нужно обеспечить и провести выборы. Поэтому она и избегает "ударов", тем более, что их приходится наносить в густонаселенных районах. Жертвы могут возникнуть даже случайно.

Голосовать на выборах следует за Тимошенко. Она "донам" шею свернёт. И припомнит им также сегодняшнее провоцирование.

А Порох – соглашатель, спевшийся с "донами".
Игорь Гордеев _ 11.05.2014 16:40
IP: 95.132.152.---
sagredo:
Кому наказ віддавати? На Сході у "своїх" стріляти теж ніхто не буде. Треба спочатку головою добряче подумати, чим щось з будь-якої трибуни ляпати язиками!
Pavel Lukyanchuk _ 11.05.2014 16:35
IP: 46.219.242.---
Пошла БЮТовская пропаганда во всей красе.

Россия не виновата, это все наши внутренние разборки.

Ну так Путлер то же самое говорит.

Игорь, ты становишься проституткой.
sagredo _ 11.05.2014 16:29
IP: 178.137.4.---
Хто вбив Кирпу? Міністр транспорту при Кучмі контролював залізницю, встановлював тарифи на вантажні перевезення вугілля та металу. Хто вбив Курочкіна (Макса Скаженого) у приміщенні суду, після того як той розповів про свої сутички з олігархом N1 України?
Const _ 11.05.2014 16:25
IP: 77.52.157.---
Стаття +100
sagredo _ 11.05.2014 16:22
IP: 178.137.4.---
Достатньо декількох точкових ударів і безлад припиниться. Для цього потрібно віддати наказ. Але людина, яка може припинити цей безлад і врятувати Україну, боягуз. Для Турчинова і Авакова краще вбити Сашка Білого, ніж посадити Ахметова.
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter