Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Ілюзія війни з Росією

11 травня 2014, 13:41

Основним ворогом нашої держави і її народу зараз є криміналітет, а не Росія. Росія зараз – лише тил для кримінальників. Сепаратизм на Донбасі та Луганщині організовують люди, для яких протиправне насильство є професією. Сьогодні на Сході бандит є синонімом сепаратиста.

Це правило "бандит є сепаратистом" тим сильніше працює, чим вищим у бандитській ієрархії є той чи інший злочинець.

Отже, полюс сепаратизму на Донбасі зараз – це Ахметов та Іванющенко, давні та визнані кримінальні королі регіону. Вони виростили свої капітали на убивствах, привели кривавого диктатора до влади, збагачувалися за його влади, вони ж зараз безладом шантажують центральний уряд, через підконтрольних собі місцевих посадовців (зокрема, міліцію) створюють умови для антиукраїнського терору на Донеччині.

Ми зараз воюємо не стільки з Росією, скільки з цими двома персонажами.

Тактика Росії на цей момент – виключно пасивна участь. Росія чекає, що ситуацію доведуть до такого кримінального безладу, коли ввід російських військ стане для населенням омріяним порятунком. Вже сьогодні місцеві жителі відзначають значний контраст: міське шумовиння зі зброєю є непередбачуваними, а російські так звані "ГРУшники" – ввічливими та дисциплінованими.

Антикримінальна революція і фіаско ненасильницького спротиву

Нагадаємо, що з 30 листопаду у нас триває повстання проти криміналітету, українська антикримінальна революція. 30 листопада проти нас було вчинено кримінальний злочин людьми у формі міліції, і наступного дня ми вийшли проти мусорів і бандитів.

Повстання поки що не програло і не виграло, є свої втрати і здобутки.

20 лютого злива куль навчила багатьох з нас, що війна з криміналітетом може вестися лише силовими способами.

Ненасильницький спротив, як тактика, може бути задіяний лише тоді, коли влада (будь яка, навіть окупаційна) претендує на легітимність, тобто прагне визнання народу, прагне його згоди на те, що вона є владою.

Криміналітет за своєю природою не є публічною владою. Йому не притаманна публічність, а радше навпаки – усі його зусилля направлені на те, щоб лишатися в тіні, бути непомітним.

Крім того, варто згадати, що криміналітет прагне не бути владою у повному розумінні – адже влада є в першу чергу обов'язками, а не можливостями. Природно, що криміналітет на бачить жодних своїх обов'язків стосовно суспільства.

Нарешті – і це, мабуть, найважливіше зрозуміти – будь-які кроки ненасильницького спротиву направлені на тиск на моральну сторону людини. Якої у криміналітету немає. Більшість не уявляє, наскільки велика етична прірва між кримінальниками і звичайними людьми. Особливо цього не розуміють інтелігенти, тобто так зване "громадянське суспільство", котрі в силу свого походження та стилю життя часто є психологічно далекими від кримінальників і мало розуміють світ насилля, його закони і правила.

Що треба змінити у країні, щоб перемогти криміналітет?

Перестати з ним домовлятися. Угода з криміналітетом можлива лише тоді, коли він опиниться за гратами.

Усі інші угоди, на які зараз намагається іти влада, є безперспективними.

Для громадян це означає – не давати своїй владі домовлятися з кримінальниками. Не давати своїй владі ставити на посади "компромісні фігури" – тобто людей, чиєю професійною діяльністю все життя було представлення інтересів криміналітету у публічній сфері. Тиснути на владу, щоб вона перестала субсидувати бізнес кримінальників, припинила створювати йому преференції. Для цього спершу треба чітку цю власність ідентифікувати, зробити явним процес взаємодії держави з бізнесом, котрий належить тим, хто підтримує сепаратизм. Громадянам потрібно публічно висловити незгоду з "договірними" діями держави щодо бандитів.

Перестати домовлятися – означає усунути з посад "троянських коней", ставлеників Ахметова та Іванющенка, призначити туди патріотичних і професійних людей, забезпечити їм охорону, надати необхідні силові резерви для подолання спротиву кримінальників. Залучити, за прикладом Дніпропетровська, добровольців з місцевого населення для забезпечення громадського порядку.

Сьогодні українська влада думає, що час працює проти сепаратистів – ми ж бачимо, що все навпаки. Зараз це чи не основна розбіжність між Майданом і владою.

Чи готовий зараз Майдан до такого тиску?

Радше ні, чим так. Інтелігентська, невійськова частина не розуміє, до чого треба підштовхувати владу і чого від чиновників добиватися. В кращому разі, "майданівські інтелігенти" діють в координатах попередньої, довоєнної епохи, не розуміючи нових викликів.

"Військова", активна частина майдану також не готова, оскільки з нинішніми можновладцями вона збирається боротися так само, як з попередниками – але до нової хвилі повстання зараз не готовий весь народ.

Дивлячись на Схід, бойове крило майдану помічає там виключно російську загрозу, розглядає події там виключно за кримським лекалом – що, насправді є помилкою.

Насправді ж ситуація набагато краще, ніж нам здається. Повторюсь, ми воюємо не з Росією, а поки що лише з бандитами. Декілька влучних ударів по очільниках – і банди повтікають.

powered by lun.ua
Коментарі — 138
Svitlana Galaytata _ 11.05.2014 16:19
IP: 74.125.181.---
Sergey Roscha:
Многоуважаемый Зомби, поющий с голоса неуча Путина!. Учась в РУССКОЙ школе во времена СССР, НИКОГДА не слышала и не читала ОФИЦИАЛЬНОГО названия Новороссия. Может быть, для царских министров оно и существовало на каком-то мистическом уровне. Так царских генералов и их звездные победы в первую мировую помнят историки как дважды два. Зря только этого Путина водили в ленинградский музей Шевченка... Меньше бы он читал Шевченка, больше бы деньжат мировое сообщество сэкономило...
А было время, когда Вятка платила ДАНЬ на Сечь. А было время, когда Смоленск принадлежал Польше и именно кОзаки его отбили по Переяславскому договору. А если брать ипотеки в сопредельных государствах на сотни тысяч, да еще и норовить не расплачиваться по кредиту в ожидании русских коллекторов...
Lyubov Mihaylova _ 11.05.2014 16:18
IP: 95.134.110.---
В последние дни стало четко видно, что за всем беспределом стоит наш криминал, а точнее Ахметов и его банда. Он уверен, что станет современным феодалом, эксплуатируя Донбасс и пользуясь государственным бюджетом. Мы, наивные интеллигенты, взывали к его совести, надеялись на помощь. Но сегодня из этой ситуации один выход – Ахметову тюрьма (за всю кровь и преступления),а его имущество национализировать. Это будет торжество справедливости! Хватит закрывать глаза на преступления!
zoran _ 11.05.2014 16:14
IP: 194.44.225.---
Sergey Roscha:
Протрезвись, мудило!
Олег Ангел _ 11.05.2014 16:13
IP: 93.175.226.---
"58% россиян в той или иной степени поддерживают введение российских войск на территорию Крыма и в другие регионы Украины.
Об этом свидетельствуют данные опроса, проведенного в РФ российской негосударственной исследовательской организацией Левада-Центр."
Фашизм це тяжка хвороба, додайте сюди тотальний алкоголізм і етнічні традиції по відношенню до жінок і дітей... Та й росіяни теж різні Ст Петербург і Воронеж значно гуманніші за Севастополь чи Енакієво.
Нажаль поки фюрер при владі – були самопідриви будинків в Москві, Беслан, Одеса – будуть вбивства ї надалі.
zoran _ 11.05.2014 16:12
IP: 194.44.225.---
Піндус Віктор:
Хіба сьогодні важливим є питання, коли з"явилось слово Україна?
zoran _ 11.05.2014 16:10
IP: 194.44.225.---
Radist2010:
Маленький російський провокатор. В українській мові, слово "сім"я" пишеться без мягкого знаку.
Tu Fuse _ 11.05.2014 16:00
IP: 74.125.181.---
Sergey Roscha:
США и ЕВРОПА поставляют оружие российского производства ДОНБАССУ...
Одного этого хватит, чтоб вызвать Вам скорую из психиатрической больницы.)))
Alexandr Fedorchuk _ 11.05.2014 15:58
IP: 195.200.245.---
Ніхто не піде воювати ні з бандитами, ні з загарбниками на території мешканці якої самі не захищаються, а багато з них ще й допомагають робити безлад, хаос у себе вдома за мізерні грошові подачки в них же вкрадених. Виникає питання, як можливо побудувати сильну заможну державу без корупції з цими людьми, які самі цього не бажають, а мріють царську москалію та царя, який буде ними жорстко керувати, або жорстокого совкового диктатора, як Сталін. Нажаль основна маса так і не навчилась самостійно заробляти гроші, щоб себе прогодувати, а не залежати від власників-олігархів шахт, заводів, фабрик де ними легко маніпулюють під тиском втрати єдиного джерела доходу.
Олександр Бойченко _ 11.05.2014 15:57
IP: 46.30.167.---
Тактика Росії на цей момент – виключно пасивна участь.
Насмішив до гикавки Ігорю.

ВІЙСЬКОВЕ та ДИПЛОМАТИЧНЕ прикриття – пасив?
Відправа КУПИ різноманітної озброєної ШВАЛІ до сусіда – ТАКОЖ пасивна поведінка?
Постачання зброї та спецзасобів – ТЕЖ?
Те, що за ВСІМА цими подіями стоять саме російські СПЕЦИ (підтвердив ОСОБИСТО Путін) – ТЕЖ пасив?

РОЗЗУЙ очі, патріот. Кримінал, криміналом. Але за всим ЦИМ стоїть САМЕ Росія. І БЗДІТИ зараз НЕ МОЖНА. Бо СЬОГОДНІ підтримують НАС. А що буде ЗАВТРА – хто ЗНАЄ?
Sergey Paustovsky _ 11.05.2014 15:53
IP: 74.125.181.---
ТО ВБИЙТЕ НАХЭР ПАХАНА, ХЫБА НЕ ЗНАЭТЕ ДЕ ВОНО ЖИВЕ???
hrim _ 11.05.2014 15:50
IP: 74.125.181.---
Для Sergey Roscha:

Київський літопис 1187 (за Іпатіївським списком), оповідаючи про смерть переяславського князь Володимира Глібовича, під час походу на половців:
"... и плакашасѧ по немь вси А Переӕславци. бѣ бо любѧ дроужиноу. и злата не сбирашеть 2. имѣниӕ не щадѧшеть 3. но даӕшеть 4 дроужинѣ. бѣ бо кнѧзь добръ. и крѣпокъ на рати. и моужьствомъ крѣпкомъ показаӕсѧ 5. и всѧкими 6 добродѣтелми наполненъ 7. ѡ нем же Оукраина много постона..."

П.С. Перша згадка про Москву – 1147 р.
Игорь Шевченко _ 11.05.2014 15:46
IP: 93.72.253.---
Sergey Roscha:
Украина от слова "край" (страна) еще из ХІІ столетия, а не от слова "окраина".
Олекса Повстанець _ 11.05.2014 15:43
IP: 74.125.181.---
Ахметова в тюрьму,як терориста і ворога України, націоналізація всіх його активів,тільки так ми збережем Україну.Слава Україні!
Igor Gerasimov _ 11.05.2014 15:42
IP: 31.148.252.---
Думаю, что америкосы тоже читают правду и придут к такому же мнению как и большинство моих земляков-дончан: два выстрела профи-снайперов на Донбассе окажутся значительно дешевле многомиллионной помощи украинскому правительству (тем более, что много украдут). Хотя своим поведением большинство жителей нашего региона заслуживает быть рабами и воспевать силу урок. Европа, увы это не наше будущее!
Виталий Ященко _ 11.05.2014 15:42
IP: 37.229.213.---
Мирослав Огневич:
Виталий Ященко:
Мирослав Огневич:
Смешно читать призывы, направленные против донбасских олигархов.
Юлина команда к ним на поклон ездит.
Порошенко тоже будет толерантным, понятное дело.
За кого голосовать, говорите?:)
Ну если быть последовательным, то Порошенко против того чтобы садиться за стол переговоров с террористами и требует активизации АТО.
А еще он призывал к переговорам с Россией и не поднимет руку на олигархов.
Если в Украине капитализм, то он без олигархов быть не может. А с Россией мы соседи и договариваться все равно придется. Так что он где то прав. Главное чтобы это шло на пользу всех, а не России или олигархов
-Vesna- _ 11.05.2014 15:42
IP: 93.75.117.---
Отже, полюс сепаратизму на Донбасі зараз – це Ахметов та Іванющенко, давні та визнані кримінальні королі регіону. Вони виростили свої капітали на убивствах, привели кривавого диктатора до влади, збагачувалися за його влади, вони ж зараз безладом шантажують центральний уряд (c)

Ігор – де логіка?
Cтірол Фірташа в Горлівці вже зупинився де-факто через терористів.
Ось прогноз признанного інтелектуала Стріхи (зі статті на головній) – "В зоні бойових дій промисловість швидко прийде в занепад, і Україна, не отримуючи податків із зупинених підприємств, водночас змушена буде виплачувати пенсії "мирним" бабусям, з-за чиїх спин убиватимуть наших силовиків."

Тобто – шантаж повинен висувати умови і мати межу – далі якої процес не йде, бо потерпають обидві сторони. Хто власник шахт і металургійних комбінатів Донбасу?
Ахметов, Єфремов та інші Звягільскі розорюють себе свідомо?
Павло Бабіч _ 11.05.2014 15:38
IP: 93.72.238.---
Піндус Віктор:
Sergey Roscha:
Почитай "Слово о полку Игоревим", только внимательно, после этого обсудим когда появилось название Украина.
-
Лучше почитай Нестора Летописца, что он писал про территорию сегодняшней России и про границы Руси. Русь была в Киеве. Она же была Украиной... Это просто другое название... А говорили "русичи" на праукраинском языке. Почитай Новготодские грамоты...
Radist2010 _ 11.05.2014 15:35
IP: 95.158.38.---
Ситуація не така легка як здається. Проте реальна соціологія показує, що підтримка єдності в Донецьку більша ніж відділення, головна проблемма що протидіяти агресивній меншості озброєною автоматами, просто не реально. Россія щедро роздає озброєння в той час як патріоти Донбасу гинуть під тортурами та знущаннями. Навіть охброєний міліціонер не ризикне аиступити проти багдитів, бо після здачі поста змушений здати зброю у зброярню, і у випадку нападу на його будинок чи сімью окрім як на голі руки розраховувати нема на що...

Очевидно що і бійці нац Гвардії які родом з донецька теж безсилі проти криміналітету який ніколи не грає за правилами. Треба протидіяти нападам, роздати патріотам Донецька зброю, для самозахисту, та створення реальних структур самооборони із місевих патріотів... Досвід Кадирова в Чечні доводить що передача тягаря війни на місцевих, далеко не найгірший варіант, більш того може через пару років "Свобода" набиратиме в донбасі 99 відсотків, як Путін в чечні.
Павло Бабіч _ 11.05.2014 15:35
IP: 93.72.238.---
Це не зовсім так. Россія веде в першу чергу інформаційну, цивілізаційну війну. Це не є пасивна участь. Це дуже активна участь, починаючи з брехні, перекручування фактів, а вже потім засилання своїх диверсантів, які підготовляють грунт, організовують безлади і воюють з законною владою. Це не класична війна. Але наш програш у інформаційній війні унеможливлює ефективну АТО. Ситуація не краща, а гірша, тому що є жертви. А жертві спонукають до інших жертв. Потім з*являться "кровники". Це дуже сумно. А те, що не їздять російські танки, то це не факт. Йде підготовка до цього.
Надія Бляхар _ 11.05.2014 15:31
IP: 188.230.41.---
Sergey Roscha:
Неймовірне знання історії! Просто проффесор!
Піндус Віктор _ 11.05.2014 15:27
IP: 109.207.117.---
Sergey Roscha:
Почитай "Слово о полку Игоревим", только внимательно, после этого обсудим когда появилось название Украина.
Elena Zhmariova _ 11.05.2014 15:26
IP: 94.248.2.---
Sergey Roscha:
Так вы должны тогда США, Канаду, Австралию, Чехию и многие другие страны не признавать!
Только вот с логикой в России традиционно туговато!
Elena Zhmariova _ 11.05.2014 15:22
IP: 94.248.2.---
Если бы не было рядом России как заповедника совка и совкового милитаризма и нео-сталинизма, не было бы и проблем в Донбассе.
Ибо там – культурная и идеологическая пустыня.
Чего стоят хотя бы судорожные смены лозунгов и карикатурные "лидеры", пропойцы-"министры".
Александр Митель _ 11.05.2014 15:22
IP: 74.125.181.---
Ты бюторасам продался вот и не можешь сказать правду что это путинская зечка-убийца ВОНА сливает и убивает!
Мирослав Огневич _ 11.05.2014 15:21
IP: 95.133.45.---
Elena Zhmariova:
Мирослав Огневич:
ХАМАМ ОТВЕЧАЮ – НЕ ХАМИТЕ!
Надо не хамам отвечать, а мозги попытаться включить.
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter