Роман Маселко

Відкритий лист родин Героїв Небесної Сотні до Президента

18 лютого 2018, 11:17

Президенту України

ПОРОШЕНКУ Петру Олексійовичу

Шановний Петре Олексійовичу!

Громадська організація "Родина Героїв Небесної Сотні" звертається до Вас у зв'язку з критичною ситуацією, яка склалась навколо розслідування та розгляду у судах злочинів проти мирних протестувальників під час Революції Гідності.

Ви обіцяли, що судді Майдану будуть сидіти у тюрмі. Натомість суддя, який забороняв Майдан в Одесі став суддею Верховного суду (О.Золотніков). На 4-ту річницю поїздки до Межигіря Ви призначили безстроково 3 суддів, які карали автомайданівців за цю поїздку (С.Захарчук, М.Антонюк, М.Зелінська). Лише 10 % суддів звільнено. Жоден не зазнав кримінального покарання. Голови судів, через яких давались вказівки суддям також залишились на своїх місцях. Вища рада правосуддя ігнорує будь-які факти про тиск на суддів з боку Адміністрації Януковича. Чи планує Президент вживати хоча б якість кроки для виконання своїх обіцянок?

Ми усі боролись за краще майбутнє і за зміни в державі. Однією з найважливіших змін мало бути очищення та оновлення судової системи з активним залученням та під контролем громадськості. Однак конкурс до Верховного суду довів, що голос громадськості не був почутим, у новому Верховному суді багато суддів, щодо яких є докази їх недоброчесності. Але це був лише перший крок. Наступним буде формування Антикорупційного суду, конкурси до інших судів та оцінювання усіх діючих суддів. Що планує робити Президент, щоб у наступних конкурсах та оцінюваннях суддів фактам недоброчесності давалась належна оцінка, а голос громадськості таки мав вагу?

Генеральний прокурор неодноразово заявляв, що розслідування щодо ключових справ Майдану вже завершено. Такі заяви викликають велике занепокоєння. На жаль, це не відповідає дійсності. Більшість справ знаходяться на початковій стадії. Лише незначна частина у судах. Роль прокуратури не закінчується лише слідством. Прокурори повинні довести свої висновки у судах. Тому такі заяви доречні лише після отримання реальних вироків. Просимо Президента задекларувати, що ці справи залишатимуться пріоритетом влади, поки не будуть отримані вироки по усіх справах Майдану.

Відповідно до останніх змін до Кримінального процесуального кодексу України прокуратура втратила право розслідувати цілий ряд справ і почала їх передавати до інших органів. Зазвичай ці органи повертають ці справи до прокуратури. Але Генеральна прокуратура до цих пір не має позиції з цього питання. Тому ці справи фактично нічийні і ніхто їх не розслідує. Це матиме катастрофічні наслідки для більшості справ. Президент повинен втрутитись та допомогти вирішити цю проблему.

Лист розміщено на офіційній сторінці ГО "Родини Героїв Небесної Сотні".

powered by lun.ua
Коментарі — 7
Basia Zac _ 19.02.2018 09:27
IP: 46.63.57.---
цей, мудило, не почує-не його інтереси...,а треба виходити гуртом і вимагати ВІДСТАВКИ президента-це не та людина,яка буде ГАРАНТОМ Конституції України,яка б сповідувала верховенство права
meua _ 19.02.2018 04:01
IP: 93.72.11.---
Обращение вопиющих в космос: он постоянно врет и не собирался выполнять своих обещаний уже в момент их провозглашения. Разве это непонятно? Более лживого человека нужно поискать.
kren _ 18.02.2018 16:19
IP: 188.0.104.---
А шо це вас так рано сподобило...з чолобитною до їх величності-про декларацію? Ну,почекали б
ще років...так з 4,мо б воно саме якось там налагодилося.
Дорога ложка до обіду (С).добродії.
Фігури вже розставлені на державній дошці,так як їм треба.
Тепер,добродії,ви нікому і нах...не треба.
Далі- ви не граєте,далі-розігрують вас.
Віктор Яцук _ 18.02.2018 12:39
IP: 35.195.177.---
Московського диякона надоумить тільки московський патріярх.
al_mich _ 18.02.2018 12:36
IP: 134.249.68.---
Чого маємо чекати від чоловіка на словах- По-Рошен-ко, а в діях, - По-Рашен-ко!
Андрій Павловський _ 18.02.2018 11:52
IP: 176.36.60.---
Чотири роки пройшло... Ніхто так і не покараний за вбивства Героїв Небесної Сотні!
Grygorii Moroz _ 18.02.2018 11:41
IP: 46.211.27.---
Так це і є судова реформа, про яку хвалився Порошенко в Європі, і таку саму він планує, щодо Антикорупційного суду.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter