Роман Маселко

Чому Луценко покриває суддів Майдану?

23 червня 2018, 19:05

Судді Майдану не просто виносили незаконні рішення. У багатьох випадках в їх діях є склад тяжкого злочину – винесення завідомо неправосудного рішення (ст. 375 Кримінального кодексу), за що передбачено до 8 років позбавлення волі.

У Департаменті спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури, яке очолює Сергій Горбатюк системно займаються розслідуванням справ Майдану і, нарешті, добрались до суддів. Ці справи є дійсно складними, через складність доказування умислу судді.

Але останнім часом складність виникає не з доказовою базою, а з протидією Генерального прокурора. Відповідно до закону, підозри суддям підписуються виключно Генеральним прокурором або його заступником. Тому рух справ по суддях напряму залежить від волі Юрія Луценка.

Ще у квітні Департамент спеціальних розслідувань пред'явив підозри трьом екс суддям Апеляційного суду м.Києва – Олександру Бецю, Ользі Єфімовій та Марії Приндюк.

Памятаєте, у часи Майдану, 24 січня 2014 року даішники зупинили двох водіїв, які везли шини. Просто везли шини. Все. Але їх затримали та звинуватили у масових заворушеннях.

До Солом'янського суду подали клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Незважаючи на відсутність будь-яких доказів про будь-які порушення затриманих, суддя Кушнір дозволила ув'язнити їх на 30 днів.

Апеляцію на рішення Кушнір розглядали саме Бець, Єфімова та Приндюк. Вони дуже досвідчені судді і не могли не розуміти абсолютну необґрунтованість підозри та непропорційність запобіжного заходу. Але вони залишили затриманих за гратами.

У 2016 році Вища рада правосуддя вирішила, що ці судді при розгляді справ щодо 18 учасників Майдану системно грубо порушували законодавство, а тому внесла подання про їх звільнення за порушення присяги. 29 вересня 2016 року усі троє були звільнені Верховною Радою України.

Проте у їх діях є не лише порушення присяги. Слідчі департаменту Горбатюка зібрали достатні докази вчинення цими суддями злочину та пред'явили їм підозри. Оскільки судді вже звільнені, то це змогли зробити без погодження з Генпрокурором.

Уже в ході розгляду клопотання у суді про запобіжний захід виявилось, що Марія Приндюк має статус адвоката. У зв'язку з цим, відповідно до закону підозру має підписувати Луценко або його заступники.Як тільки про це стало відомо, Луценку було направлено проект підозри для підписання та подальшого пред'явлення екс судді Приндюк.

І тут одразу почались проблеми. Уже понад два місяці у Луценка не підписують підозру та блокують усі намагання слідчих та прокурорів рухатись далі.

У зв'язку з цим я публічно звертаюсь до Юрія Луценка – відкрито поясніть суспільству, чому Ви блокуєте притягнення до відповідальності судді, яка кинула за грати майже два десятки активістів?

До речі, це вже не перший випадок, коли підозри суддям без будь-яких пояснень зависають у Луценка та його замів. Минулого року така ж ситуація була з головою апеляційного суду Черкаської області Володимиром Бабенком. Тоді департамент Горбатюка назбирав достатньо доказів для пред'явлення підозри одіозному голові суду. У Луценка спершу просто тягнули, а потім передали справу у інший підрозділ у зв'язку з "неефективним розслідуванням" та ще й догану Горбатюку дали за відмову виконати явно незаконну вказівку. Потім цю догану Верховний суд скасував, але справу таки забрали і почали її так "ефективно" розслідувати, що до сих пір жодного прогресу по ній немає.

Така позиція Генпрокурора дає сигнал, що суддів Майдану краще не чіпати. А якщо вперті слідчі таки назбирають достатні докази, то Генпрокурор заблокує оголошення підозри.

Для чого Луценку покривати суддів Майдану?

Відповідь очевидна. По-перше, влада просто використовує дискредитованих суддів в обмін на індульгенцію від покарання, навіть після їх звільнення. Такі судді готові на виконання будь-яких вказівок. По-друге, бажання зберегти вплив на суддів. А покарання суддів, за виконання вказівок руйнує таку можливість.


Прокуратура теж все частіше починає використовувати ті ж методи, що і при Януковичі для переслідування активних критиків влади. Згадати хоча б справу Шабуніна, яка знаходиться у Дніпровському суді, очолюваному суддею Майдану, повністю залежною від волі влади Неллею Ластовкою.

Скоро передадуть до суду і справу щодо трьох автомайданівців, яким за жбурляння трьох яєць у народного депутата Барну інкримінують злочин, який передбачає від 4 до 7 років позбавлення волі. Звісно, що прокуратурі потрібні залежні судді, які на відповідне замовлення зможуть підтримати абсурдні звинувачення у суді.

Луценку не потрібні і справді незалежні прокурори, які спроможні відмовитись виконувати незаконні вказівки та розслідувати справи, навіть попри блокування з боку Генерального прокурора. Тому ми спостерігаємо нову спробу обрізати повноваження та усунути від розслідування Сергія Горбатюка.

Єдиним гарантом виконання вимог Майдану та захисту його здобутків залишається громадськість та розголос. Тому я звертаюсь до усіх максимально поширювати інформацію про те, хто покриває суддів Майдану та намагається розвалити розслідування по справах Майдану.

powered by lun.ua
Коментарі — 4
Igor Kost _ 24.06.2018 22:53
IP: 79.110.128.---
Згідно з ч.3 ст.23 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" проведення стосовно адвоката оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, що можуть проводитися виключно з дозволу суду, здійснюється на підставі судового рішення, ухваленого за клопотанням НЕ ТІЛЬКИ Генерального прокурора, його заступників, а ЩЕ й прокурора ОБЛАСТІ, міста КИЄВА
meua _ 24.06.2018 02:59
IP: 93.72.11.---
Луценко так страстно стремился в "генеральный могильник", что, возглавив его, там и похоронил себя. Это позорище в виде генпрокурора уже просто отвратительно.
stork _ 23.06.2018 20:29
IP: 35.235.228.---
Кирилл Нарочницкий:
Тех, кого тут называют "судьями Майдана" на самом деле всего лишь честно выполняли свой долг, давая юридическую оценку таким действиям участников Евромайдана как:
- участие в массовых беспорядках (ст. 294 УКУ);
- оказание сопротивления представителям власти (ст. 342 УКУ);
- посягательство на жизнь сотрудников правоохранительных органов (ст.348 УКУ);
- захват государственных или общественных зданий или сооружений (ст. 341 УКУ);
- совершение действий, направленных на насильственный захват государственной власти (ст 109 УКУ);
- и т.д.
Зрозуміло, звідки ти і яку мету маєш.
stork _ 23.06.2018 20:27
IP: 35.235.229.---
Pedro Don:
Первою жертву майдана Нигояна Сергея Гагиковича, сначало на камеру заставили читать стихи Шевченко, потом застрелили в упор, естественно выдав его смерть как убийство от руки Януковича, затем России и теперь лично Путина.
Сейчас несчастного Сенцова заставляют голодать на публику, перед смертью этот дебил будет читать Шевченко и Петрушка и К, после его смерти наберут очки в превыборную компанию.
Слава Украине!!!
Pedro Don:
Первою жертву майдана Нигояна Сергея Гагиковича, сначало на камеру заставили читать стихи Шевченко, потом застрелили в упор, естественно выдав его смерть как убийство от руки Януковича, затем России и теперь лично Путина.
Сейчас несчастного Сенцова заставляют голодать на публику, перед смертью этот дебил будет читать Шевченко и Петрушка и К, после его смерти наберут очки в превыборную компанию.
Слава Украине!!!
Похмеляйся, перед тим, як писати. Бо пишеш галіматью, яку неможливо зрозуміти.
Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14 Уряд реформ403
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter