Роман Маселко

Кваліфікаційна фальсифікація суддів

12 червня 2019, 21:50

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) пішла на фальсифікації заради залишення на посаді недоброчесних суддів.

Стало публічним те, про що уже давно усі неформально говорять. Комісія настільки відверто і нахабно вирішила протягнути усіх недоброчесних суддів, що не витримав навіть дуже терплячий член кваліфікаційної комісії Андрій Козлов.

Сьогодні Комісія у пленарному складі (тобто за участі усіх діючих членів ВККС) почала розгляд питання про відповідність займаній посаді суддів, щодо яких Громадська рада доброчесності (ГРД) затвердила негативні висновки. Загалом за три дні заплановано розглянути 51 суддю. Серед них багато суддів Майдану, порушників правил декларування і володарів статків, які очевидно не відповідають їх скромним доходам.

Почалось усе з того, що Комісія, яка мала розпочати засідання о 9:30 чекала до 11:00. Знаєте чому? Бо були присутні лише 11 членів. Тобто необхідна кількість була, але проводити засідання не ризикнули, бо для того, щоб протягнути суддю з негативним висновком ГРД треба якраз 11 голосів. А один з членів Андрій Козлов – ненадійний, тобто не хоче голосувати за недоброчесних.

Щоб нейтралізувати "фактор Козлова" спеціально терміново викликали Сергія Прилипка, який в цей час виступав на судовому форумі.Прилипко приїхав і Комісія запустили звичний конвеєр імітації перевірки. Дві судді одразу отримали добро Комісії, а от на третій – судді Інні Грибан, яка забороняла Майдан у Чернігові щось пішло не так.

Ми бачили, як з нарадчої кімнати вискочив Андрій Козлов. Після цього вийшла Комісія і головуюча Валентина Устименко повідомила, що стосовно судді Грибан оголошено перерву.

А через декілька хвилин з'явився пост Андрія Козлова, де він пояснив – перерву оголосили виключно тому, що не назбиралось 11 голосів, необхідних для протягування судді.Перед початком засідання я з ще одним представником ГРД Вадимом Вальком мимоволі стали свідками телефонної розмови Сергія Прилипка з головою ВККС Сергієм Козьяковим. Він сказав, що було два голоси проти і що Козлов влаштував демарш, бо замість рішення про звільнення судді Комісія чомусь вирішила зробити перерву.

Тобто було голосування, яке не набрало 11 голосів. Це значить, що рішення про відповідність судді займаній посаді не підтримано і суддя підлягає звільненню. Але очевидно, що ціль Комісії не очищення суддівських кадрів, а залишення на посадах максимальної кількості дискредитованих суддів. Тому рішення про звільнення замінили рішенням про перерву. Тобто відбулась фальсифікація результату голосування.

Після початку засідання я звернувся до головуючої з вимогою повідомити чи у нарадчій було голосування щодо судді. Я декілька разів повторив питання, але Валентина Устименко не відповіла, а сказала лише, що є рішення про перерву. А Сергій Прилипко сказав, що неетично підслуховувати розмови по телефону. Ну звісно, покривати недоброчесних суддів етично, а мимоволі почути розмову, яка засвідчує цей факт – неетично.

З цього стає очевидним, що саме так все і відбулось.

Тобто якщо раніше Комісія просто ігнорувала факти недоброчесності, то сьогодні пішла фактично на фальсифікацію результатів голосування. Зрозуміло, що після цього залишатись на засіданні не було жодного змісту. Представники ГРД залишили засідання, а Комісія продовжила одностайно підтверджувати займаній посаді усіх сумнівних суддів. До кінця дня усі, хто з'явився успішно пройшли співбесіди.

Нагадаю, лише за останні 2 місяці Комісія оцінила близько 500 суддів, відкинула понад 180 негативних висновків ГРД і жодного не звільнила. Ось таке "нульове очищення". Тепер ми знаємо як воно досягається.

Кожен додатковий день роботи цієї Комісії означає залишення на посаді десятків недоброчесних суддів. А сама Комісія є уособленням провалу судової реформи*.

Тому усі здорові сили, які зараз пропонують справжні реформи судочинства повинні добитись повної перезагрузки Вищої кваліфікаційної комісії та принципів її формування. Без цього будь-які спроби забезпечити чесних суддів та справедливе правосуддя приречені на провал.

* детально про кожного члена Комісії можна прочитати тут

Окремо дякую Андрію Козлову за приципову позицію та, що не змовчав.

А ще цікаво, як шанованому науковцю Сергію Прилипку бути в ролі вирішального голосу за недоброчесних суддів.


powered by lun.ua
Коментарі — 9
Myro Huk _ 14.06.2019 20:08
IP: 35.235.227.---
Весна пройшла... Що там Зекоманда збиралася саджати? Депутатів на крісла в Ботанічному саду?
_ABM_ _ 13.06.2019 12:43
IP: 35.235.226.---
Микола Гайдук:
Вишу кваліфікаційну комісію ЛІКВІДУВАТИ ЯК НЕЗДАТНУ ПОЧУТИ ГРОМАДСЬКУ РАДУ ДОБРОЧЕСНОСТІ і створити "СПІЛЬНУ ІНСТИТУЦІЮ ВККС І ГРД"???!!!
Ось про це я і кажу. Всі кинулися виконувати черговий заклик...
Писати можна будь-що, але це хіба що просто для душі. І не більше.
Микола Гайдук _ 13.06.2019 12:18
IP: 35.235.226.---
Вишу кваліфікаційну комісію ЛІКВІДУВАТИ ЯК НЕЗДАТНУ ПОЧУТИ ГРОМАДСЬКУ РАДУ ДОБРОЧЕСНОСТІ і створити "СПІЛЬНУ ІНСТИТУЦІЮ ВККС І ГРД"???!!!
_ABM_ _ 13.06.2019 12:03
IP: 35.235.226.---
Serjio Sandpiper:
ну вот как могут "мобилизоваться" читатели УП. например? шо за размытость призыва.
Як "мобилизоваться" читатели УП? Да ніяк!
Правда окремі індивіди починають давати якісь поради, зокрема на сторінках УП, не розуміючі, що віддавши свій голос за конкретну партію чи кандидата на вищі державні посади, їхня роль на цьому закінчується. Далі їхні поради і міркування на мають жодного сенсу.
Безумовно залишаються певні інструменти суспільного впливу, але точно не в коментарях до статей у пресі...
Максим Чарушниковв _ 13.06.2019 09:53
IP: 35.235.226.---
Всіх суддів КС, ВСУ, апеляційних, на поліграф щодо корупційних дій та зловживання владою.

А то всі проходять, а за них забули))

При відмові – звільнення. На їх зарплати можна дуже швидко знайти скромніших районних суддів.
Halyna Shpak _ 13.06.2019 04:06
IP: 35.235.226.---
ДАЙТЕ Зеленський 100 ДНІВ! Саме так, дайте. Олігарх Беня за 100 днів впорається.
# вернуть_пріватбанк_за_100_
Олігарх Ігор Коломойський зажадав повернути йому акції Приватбанку. Згідно з новими вимогами, олігарх Коломойський вимагає перерахувати на рахунок йому і кіпрської компанії акції Приватбанку. Раніше олігарх заявляв, що не має наміру повертати акції банку.
Судом розглядається відразу 25 вимог до восьми відповідачам. Як розповів The Page джерело, що представляє одного з відповідачів, зміна предмета і підстав позову для них стала несподіванкою. "Така дія є грубим порушенням процесу і суддя не мала приймати заяву. Однак вона, навіть не надавши копію заяви сторонам, задовольнила зміну предмета і обґрунтувань позову. Подібні дії в черговий раз викликають сумнів в неупередженості та об'єктивності судді", – стверджує співрозмовник видання.
Наступне засідання суду відбудеться 19 червня.
Олігарх Ігор Коломойський зажадав повернути йому акції Приватбанку
meua _ 13.06.2019 03:06
IP: 35.235.226.---
Судейская мафия. Им повысили оклады и пенсии, а они защищают ТОЛЬКО себя. Наверное, стоит использовать опыт Армении. Иначе этот спрут не победить. И начать с ВККС, ВРС и КС.
korowin _ 12.06.2019 22:46
IP: 35.235.226.---
Serjio Sandpiper:
ну вот как могут "мобилизоваться" читатели УП. например? шо за размытость призыва.
Куєвскіє читатели УП могут прийти на Туровскую
і жечь шіни.
после того шо Юля сьодня заявіла у Рабіновіча про КС.
фактіческі ето призив к сверженію одной із веток власті
Судебной.
Serjio Sandpiper _ 12.06.2019 22:19
IP: 35.235.226.---
ну вот как могут "мобилизоваться" читатели УП. например? шо за размытость призыва.
Корупція1350 Уряд реформ406 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter