Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Заміна уряду ''в турборежимі''. Навіщо?

06 березня 2020, 16:10

Кабінет Міністрів Олексія Гончарука за півроку своєї роботи справді не виправдав сподівань громадян. Причина його учорашнього фіаско, зокрема, полягає у відсутності послідовної стратегії соціально-економічних перетворень, що своєю чергою було зумовлено відсутністю у більшості, вже колишніх, урядовців базових політичних та економічних знань. Вони погано уявляли собі Україну, якою намагалися порядкувати. До того ж мусіли маневрувати між наполегливими забаганками олігархічних угрупувань. Зрештою трапився закономірний, хоча і передчасний з точки зору політичної логіки, фінал – президент зненацька замінив свій перший Кабінет Міністрів.

З цинічних позицій раціоналізму, заміна сталася зарано, бо уряд ще не набрав тієї маси негативного ставлення у суспільстві, після набуття якої, його можна було б скинути, мов баласт із потопаючого корабля. Другий уряд президента, через свою новизну, на цю роль певний час не буде придатним, отож соціальний негатив напряму обтяжуватиме главу держави. Зрозуміло, що у повновладного президента є чимало ефективних інструментів щоб цього уникати. Окремими з них він не без успіху намагається користуватися, однак проти економічної дійсності, як то кажуть, "не попреш".

Тим часом перші заяви нового прем'єра Дениса Шмигаля, сам склад, не повна комплектність та структура, утвореного вчора уряду, не дають підстав для оптимістичних прогнозів на його діяльність. А тут ще й епідемія коронавірусу, війна та світова економічна криза. І таки так – лихоманка у правоохоронної системи країни.

Цю зграю "чорних лебедів" в Україні наполегливо намагаються збільшити та ущільнити, запроваджуючи т.зв. "ринок землі".

Аграрний сектор України, серед іншого, виступає стабілізатором внутрішньої соціально-економічної ситуації, забезпечуючи надійний, найвищий у порівнянні з іншими галузями економіки, приток валюти, а також – робочі місця, самозайнятість громадян, і головне – продовольчу безпеку країни. Різка зміна соціально-економічних відносин на селі, у купі з хаотичною і суперечливою реформою децентралізації, можуть підірвати цю стабільність, призвівши до чергової суспільно-політичної кризи.

Проте сьогодні є ряд сприятливих обставин, що потенційно можуть врятувати Україну від дуже негативного сценарію розвитку подій.

Російський агресор зав'яз у своїй власній авантюрі на Близькому Сході. На межі провалу опинилися одночасно всі російські газові проекти, перед усім "Північний Потік". На певний час агресору не до нас. Він прагне заморозити війну, скинувши із себе тягар утримання "ДНР" та "ЛНР", а в ідеалі – послабити міжнародні санкції.

В Україні, після минулорічних виборів, зупинилося наростання протестних настроїв. Громадяни зосереджуються на щоденних проблемах власного виживання. Якби владі вдалося б справді подолати корупцію та побори, особливо при нарахуванні тарифів, то можна було б сподіватися на реальне зниження протестного потенціалу.

Тепла зима зменшила ризики дефіциту палива для енергогенеруючих потужностей.

Стабільні валютні надходження дали змогу наростити золотовалютні резерви Національного Банку та стримати інфляцію, зростання цін і рівень безробіття. (Ганебне не виконання плану доходів Державного бюджету протягом майже останніх шести місяців зумовлене "людським фактором". Це нескладно виправити.)

Навіть коронавірус поки що дав нам час підготуватися до його неминучого наступу.

За цих умов, замість посилення політичної конфронтації, правлячій команді слід шукати союзників у політичних та громадських середовищах.

Однією з найпріоритетніших спільних цілей соціально-економічної політики має стати розвиток внутрішнього споживання за рахунок зменшення тарифів – як комунальних, так і транспортних; індексації соціальних виплат; зменшення вартості кредитів; стимулювання підвищення заробітних плат, зокрема і тим, хто отримує зарплатню за рахунок видатків держави – вчителі, лікарі, працівники закладів культури та інших соціальних установ.

Однак головна причина заміни уряду "у турборежимі" виключає таку можливість. Не дарма у своїй прощальній промові в парламенті Олексій Гончарук згадав звільнення, за рішенням його Кабміну, менеджменту у "Центренерго" та трьох обласних енергетичних кампаніях. Олігархічні клани не підуть на те, щоб обмежити свої апетити в інтересах розвитку внутрішнього споживчого ринку. В умовах зменшення попиту на продукцію металургійної і хімічної промисловості, олігархат намагається зберегти рівень своїх надприбутків за рахунок накопичень і доходів домогосподарств. Найлегшим способом для цього є саме тарифні побори.

Таким чином нисхідну спіраль соціально-економічної кризи правляча команда вчора замкнула сама на себе.

powered by lun.ua
Коментарі — 16
Денис Романов _ 08.03.2020 17:20
IP: 178.67.199.---
Не будем отмечать День Победы 9 мая, это не наш праздник, а их.

Долина Мария Ивановна.

Родилась 18 декабря 1920 года в деревне Шаровка (ныне Полтавский район Омской области) в семье украинских крестьян-переселенцев, приехавших в Сибирь на заработки.
В 1934 году семья Долиных вернулась в УССР в село Михайловка Запорожской области.
Долина выполнила 100 успешных боевых вылетов на самолёте Пе-2, сбросила 45 000 килограммов бомб. Результаты всех успешных боевых вылетов были задокументированы фотосхемами. В 6-ти воздушных боях экипаж экипаж Марии Долиной сбил 3 истребителя противника, уничтожила вражеский эшелон возле станции Орша.
Мария Долина была удостоена чести участвовать в Параде Победы в Москве, её портрет 1945 года обошёл многие советские и зарубежные издания и стал одним из символов празднования 75-летия Победы.
18 августа 1945 года за мужество и воинскую доблесть, проявленные в боях с врагами, ей было присвоено звание Героя Советского Союза.
Анатолій Рудніцький _ 08.03.2020 12:33
IP: 81.24.208.---
Автору треба писати "Незалежний політичний експерт", бо дехто думає, що він експерт пані Тимошенко.
Очевидно, що у нас більшість експертів "незалежні", але їм, мабуть, незручно так представлятись. Але дарма – це ж і так всі знають (тобто ті які трохи цікавляться політикою). Та й у своїх текстах вони стараються, щоб було видно, що вони "незалежні".
Анатолій Рудніцький _ 08.03.2020 12:31
IP: 81.24.208.---
Автору треба писати "Незалежний політичний експерт", бо дехто думає, що він експерт пані Тимошенко.
Очевидно, що у нас більшість експертів "незалежні", але їм, мабуть, незручно так представлятись. Але дарма – це ж і так всі знають (тобто ті які трохи цікавляться політикою). Та й у своїх текстах вони стараються, щоб було видно, що вони "незалежні".
Александр Черных _ 07.03.2020 21:39
IP: 94.244.158.---
Естественно,что автор,как и каждый из нас имеет право на свое видение происходящего.
Но,он, в отличии от нас, позиционирует себя,как политический эксперт,а значит стоящий как минимум на ступеньку выше простых граждан.А что он написал?
Набор всем известных банальных фактов,добавив несколько политических лозунгов Тимошенко.
Закономерно возникает вопрос-:"Для чего?"
Для политического просвещения общества слишком примитивно.
Для политического пиара идей Тимошенко более вероятно.
Но тогда стоит и заявлять о себе немного иначе-:"Политический эксперт идей Ю.В.Тимошенко"
Будет тогда более честно по отношению к украинскому обществу.
Костянтин Матвієнко _ 06.03.2020 19:18
IP: 37.73.166.---
dobryj5:
Є втппдки, і немало, коли люди отримують дві пенсії.
Log Log _ 06.03.2020 19:08
IP: 178.133.65.---
Денис Романов – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области,
потомок гитлеровских оккупантов

Не будем отмечать День Победы 9 мая, это не наш праздник.
Никто и не сомневается, Украина в 1945 победила твоих предков.
Забыл как "хвалился", что прабабке дом построили оккупанты?
Гори со стыда, ублюдок.
dobryj5 _ 06.03.2020 18:46
IP: 185.183.95.---
Костянтин Матвієнко:
За чий рахунок виплачуються пенсії в ЛДНР?
Не бачу можливості редагування, тому винесу в окремий пост. Адже ТУТ треба вважати, що ПФУ не виплачує пенсії у Донецьку і ТАм його відділень НЕМАЄ. А пенсіонери ОТРИМУЮТЬ пенсії на контрольованій території і зароблену пенсію в Україні.
dobryj5 _ 06.03.2020 18:42
IP: 185.183.95.---
Костянтин Матвієнко:
sensor+2:
За чий рахунок виплачуються пенсії в ЛДНР?
А як поступити українському ПФУ, якщо житель Горлівки за українським паспортом зареєструється в Слов'янську та у відділенні ПФУ Слов'янська? такому пенсіонеру треба виплачувати ЗАРОБЛЕНУ пенсію чи видати відмову і перевіряти ДЕ він дійсно проживає. і чи буде в таких випадках порушення законів? Адже він заробив пенсію за законами і всі дані пенсійної справи перевіряються. То як правильно поступати? не все так просто в реальності та в пропаганді партійній.
iip _ 06.03.2020 18:40
IP: 31.40.110.---
Навіщо?

Якщо щось виглядає як дурість, то вірогідніше за усе – то дурість і є.
Не тереба шукати у діях Зеленського мудрої глибини.
Це – судомні потуги продовжити безглуздими "турборежимами" і іншою дрібною метушнею маскувати відсутність найменшого розуміння куди "плисти кораблю".
Гончарук був відносно чесною людиною, але не умів тримати язика за зубами – і розповів усій країні правду, яка і так відома – у голові Зеленського порожнеча – "туман":)
А порожнечу у голові Зеленського швиденько намагаються заповнити різні пройдисвіти і авантюристи.
Костянтин Матвієнко _ 06.03.2020 17:44
IP: 88.155.165.---
sensor+2:
За чий рахунок виплачуються пенсії в ЛДНР?
Костянтин Матвієнко _ 06.03.2020 17:41
IP: 88.155.165.---
sensor+2:
За чий рахунок виплачуються пенсії в ЛДНР?
sensor+2 _ 06.03.2020 17:41
IP: 178.137.147.---
В умовах зменшення попиту на продукцію металургійної і хімічної промисловості, олігархат намагається зберегти рівень своїх надприбутків за рахунок накопичень і доходів домогосподарств. Найлегшим способом для цього є саме тарифні побори.
---

Что да то да. Когда стоимость отопления с нашими то доходами и качеством предоставления этой услуги выше чем в Эстонии, то рука сама тянется к вилам.
sensor+2 _ 06.03.2020 17:36
IP: 178.137.147.---
Він прагне заморозити війну, скинувши із себе тягар утримання "ДНР" та "ЛНР"
----

Вы действительно думаете что деньги на ОРДЛО как-то заметно влияют на экономику российского Рейха? Это копейки для их бюджета. С Сирией тоже самое, масштабного присутствия РР, такого чтобы затраты на его поддержания подорвали экономику там нет
Костянтин Матвієнко _ 06.03.2020 17:32
IP: 193.104.178.---
dobryj5:
Ні, публічні слова офіційної особи мають бути предметом аналізу незалежно від обставин, у яких їх було сказано.
Віктор Совщак _ 06.03.2020 17:31
IP: 188.163.12.---
Всі роки незалежності, влада, яка була в державі, чи то законодавча, чи виконавча чи судова, все робила для того, щоб збагатилися ті, хто був у владі чи люди, які були звязані з нею... Приймалися відповідні закони, укази, постанови і рішення судів... Таким чином, все було переплутано, завязано, що тепер привести все в логічний стан дуже тяжко... Де це таке є, щоб власник (дежава в особі КМ) не могла управляти своєю власністю... Де це таке є, щоб суди розглядали позови до держави... (держава на то і держава, що може прийняти будь яке рішення). А це прийняли депутати в законах... Це щодо бізнесу. А що наприймали щодо соц. захисту – та бюджет США не витримає таких видатків) на цьому зараз і спекулює ОПСЖ) Вихід тільки один Сьогодні прийняти закон, який забороняє судам розглядати позови до держави, тобто до КМ і Президента, як виконавча гілка
dobryj5 _ 06.03.2020 17:27
IP: 185.183.95.---
Я не перестаю дивуватися і заперечувати авторські нагромадження невластивих функцій окремим словам або виразам. От автор пройшовся по якихось ЗАЯВАХ ново призначеного глави уряду. Де та які заяви його прозвучали? ще немає заяв ні від прем'єр-міністра, ні від уряду. Були виступи на ток шоу та в парламенті, сказані окремі фрази, ще не прийнявши ЖОДНИХ рішень керівника.
Адже треба розуміти ОФІЦІЙНІ рішення КМ України, які виходять із ЗАТВЕРДЖЕНИМИ Постановами КМ. Будуть ОФІЦІЙНІ ЗАЯВИ прем'єр-міністра, які він озвучуватиме із своїми поглядами на процеси.
А так для чого нагнітати і підвищувати температуру? треба реально оцінювати слова і правильно їх тлумачити та розділяти просто слова і ПОЗИЦІЮ ДЕРЖАВНОГО ОРГАНУ.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter