18 січня 2022, 14:45

Старт виборчої кампанії

Учорашнє прибуття Петра Порошенка до Києва подається у багатьох ЗМІ мало не як головна подія на старті зимово-весняного політичного сезону. Направду це суто технічна обставина, розголосу та забарвлення якій, однак, активно надають, як прихильники п'ятого, так і шостого президентів. Кожне політичне середовище з власною, проте, подібною метою.

Петрові Порошенку треба максимально мобілізувати громадськість на свою підтримку з метою донести до суспільства просту тезу: судове провадження проти нього є політичним переслідуванням з метою не допустити його участі у наступних виборах.

Прихильникам Володимира Зеленського потрібно продемонструвати те, що його слова "я Ваш приговор" були не емоційною погрозою в ході публічних дебатів, а елементом стратегії боротьби з корупцією на найвищих поверхах влади.

Медіаактивність обох команд об'єктивно відволікає суспільство від зростаючого рівня тієї ж корупції, зубожіння дедалі ширших верств населення, безпрецедентної кількості громадян, які назавжди виїхали з країни, зростання фіскально-адміністративного тиску на доходи і заощадження домогосподарств і підприємства, корупційних тарифів, виснаження інфраструктури, а також – ескалації загрози російського вторгнення. Практично немає жодної сфери відповідальності нинішньої влади, у якій вона могла б пред'явити суспільству системні успіхи. Це цілком стосується і влади попередньої. Тому обидві вони так потужно рекламують свої символічні досягнення та наміри – від Томосу, (що є перед усім є заслугою Церкви), до висадження мільярду дерев (і де вони?).

Тим часом вибори парламенту і президента наближаються. В них мають намір брати участь обидва президенти, на тлі майже рівнозначних і зростаючих антирейтингів обох. Суспільна напруженість також зростає і зростатиме.

Швидше за усе, через Конституційний Суд буде здійснено спробу провести вибори Президента до виборів Верховної Ради, щоб зробити це з позицій контролю над парламентською більшістю, виконавчою вертикаллю, судовою системою та силовиками.

Так само є дуже вірогідною чергова зміна Виборчого кодексу з метою повернення до мажоритарної складової, бо, через втрату привабливості політичного бренду "Слуга народу", суто пропорційна система не дасть змоги сформувати більшість у наступному парламенті.

Також інструментами формування такої більшості є запровадження електронного голосування, т.зв. "множинного громадянства" та набуття виборчих прав для громадян від порогу 16 років.

Словом, виборча кампанія вже стартувала. Відбувається вона в умовах наростаючого політичного і управлінського хаосу, на тлі економічної кризи та ескалації вторгнення Росії. Важко пригадати у тридцятилітній історії більш загрозливий період, ніж той, у якому ми живемо зараз.

Доведеться відповідальним, компетентним і прагматичним політикам гуртуватися довкола справжніх суспільно-національних інтересів на противагу попсовикам, які повсякчас намагаються відволікати увагу суспільства на третьорядні за значущістю речі.

А щодо судового процесу у справі Петра Порошенка, то це перед усім техніко-юридичне питання – є провадження, звинувачення, далі судовий процес на основі гласності і змагальності сторін, рішення суду першої інстанції, апеляція і можливо касація. Тоді – постановлення остаточного рішення.

Щодо сумнівів стосовно об'єктивності і незаангажованості "української Феміди", то за усієї її недосконалості, іншої в нас немає, у чому значна заслуга п'ятого Президента. На щастя, у випадку процедурних порушень українським судом прав підсудного, в останнього є змога звернутися до Європейського суду з прав людини.

Третя річниця початку п'ятого етапу становлення сучасної України

Перш, ніж перейти до лаконічного нарису власне про п'ятий етап, слід дуже побіжно згадати чотири попередні. Як на мене, то перший розпочався у листопаді 1982 року, коли помер самодержавний Генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брєжнєв...

Щодо перейменувань станцій метрополітену

Розгортається дискусія довкола топонімічної та монументальної дерусифікації міського простору Києва. Риторичним є питання чи саме зараз це на часі, однак активісти заходилися змінювати назви...

Чому все ж Росія прийшла з війною в Україну

Почати слід зі списку цілей, які Росія ставила перед собою починаючи цю війну ще у 2014 році. - Прагнула прирости українськими ресурсами – земельними, мінеральними, логістичними, виробничими, ...

Щодо історичних коренів війни Росії проти України

Одним з призвісників цієї війни стала публікація на офіційному сайті президента Російської Федерації, 12 липня минулого року, статті В. Путіна "Про історичну єдність росіян та українців"...

У чому унікальність українського суспільства. Не більше і не менше:)

Зараз модно говорити про те, що Росію втягнули у цю війну "західні стратеги". От навмисне вони створювали в Путіна враження слабкості української армії, готовності українців зрадити Батьківщину і хлібом-сіллю зустріти окупантів, ставши на їхній бік...

Конспект уроку новітньої історії України

Минулого тижня директорка однієї зі шкіл у громаді Київської області, яка нещодавно звільнилася від окупації, попросила мене зробити конспект уроку історії про цю війну для дистанційного навчання...