10 травня 2022, 12:45

Чому все ж Росія прийшла з війною в Україну

Почати слід зі списку цілей, які Росія ставила перед собою починаючи цю війну ще у 2014 році.

- Прагнула прирости українськими ресурсами – земельними, мінеральними, логістичними, виробничими, ... та перед усім – людськими. Бо Росія відбулася як держава величезною мірою завдяки Україні – від Семіона Полоцького до Сергія Корольова. Колонізація Росією Кавказу, Середньої Азії і Далекого Сходу стала можливою лише завдяки Україні – її людям.

- Аннексія України мала б показати світові, що Росія залишається великою державою, спроможною диктувати свою волю сусідам і всьому світу.

- Потішити великодержавне самолюбство росіян, продемонструвааши, що Росія є наступницею не Московії, яка перебувала у васальній залежності від Золотої Орди, а – давньої Київської держави – Руси. Ця спадковість може бути встановлена лише через давній Київ, який і прагнуть росіяни захопити.

- Зміцнити режим Путіна в самій Росії, консолідувавши населення довкола нього перемогою над Україною.

(Коли в кого є що додати до цього переліку, то пишіть у коментарях)

Що з цього наразі виходить у Росії?

- Підтримка режиму зросла кардинально. Росіяни – за Путіна і за війну. В цьому розумінні успіх безперечний.

- Великодержавне самолюбство? Теж ніби потішене, проте з розгортанням подій на фронтах – дедалі менше.

- Демонстрація потенціалу наддержави? Світ сміється, бо Росія продемонструвала архаїчність а тому – слабкість її збройних сил, неефективність управлінського апарату – його суцільну некомпететність і захланість.

- Приростання ресурсами сумнівне, бо росіяни не спроможні, а тому і не бажають порядкувати вкраденими територіями ні в інтересах поневоленого населення, а ні у власних. Крадіжки музейних експонатів, зерна в українських фермерів чи унітазів – їхнє "всьо".

Що реально втрачено Росією внаслідок цієї війни:

- Втрачено рештки міжнародної поваги. Світ консолідувався проти Росії. Перемога України стала цивілізаційним надзавданням.

- Виробничий та експортний потенціали? Вже і на російські енергоносії накладається міжнародне ембарго. Хоча щодня Росія ще отримує близько мільярда доларів за свій газ та переважно за нафту. При цьому війна в Україні їй обходиться у 900 млн. доларів, без врахування вартості боєзарядів – від ракет до куль.

- Росією вже втрачено значну частину продуктивного і освіченого населення. Є дані про виїзд внаслідок війни близько 3 млн. людей. (Коли маєте інакшу інформацію, то виправте мене!)

- Оборонний потенціал? Російське озброєння демонструє свою неефективність, а почати виробництво нового неможливо через санкції – немає комплектуючих і технологій. Зупинився навіть найбільший у світі танковий завод у Нижньому Тагілі.

- Ринок праці? Внаслідок виходу з Росії тисяч іноземних компаній, санкції та супутні процеси прогнозується ліквідація близько 9 млн. робочих місць.

- Втрачено велику частку асортименту харчів та ліків, комплектуючі, розхідні матеріали, сучасні засоби зв'язку... Словом як товари першої необхідності, так і звичний для комфорту асортимент.

- Інфраструктурну зв'язність РФ повільно занепадає через ускладнення авіаперевезень, а незабаром і залізничних.

- Половину золотовалютного резерву та багато інших активів Росії і її громадян за кордоном арештовано. Їхня доля під великим питанням.

Росія сама зруйнувала міф про саму себе. Наразі у зовнішньому для неї світі. Внутрішня руйнація російського міфу попереду.

Третя річниця початку п'ятого етапу становлення сучасної України

Перш, ніж перейти до лаконічного нарису власне про п'ятий етап, слід дуже побіжно згадати чотири попередні. Як на мене, то перший розпочався у листопаді 1982 року, коли помер самодержавний Генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брєжнєв...

Щодо перейменувань станцій метрополітену

Розгортається дискусія довкола топонімічної та монументальної дерусифікації міського простору Києва. Риторичним є питання чи саме зараз це на часі, однак активісти заходилися змінювати назви...

Чому все ж Росія прийшла з війною в Україну

Почати слід зі списку цілей, які Росія ставила перед собою починаючи цю війну ще у 2014 році. - Прагнула прирости українськими ресурсами – земельними, мінеральними, логістичними, виробничими, ...

Щодо історичних коренів війни Росії проти України

Одним з призвісників цієї війни стала публікація на офіційному сайті президента Російської Федерації, 12 липня минулого року, статті В. Путіна "Про історичну єдність росіян та українців"...

У чому унікальність українського суспільства. Не більше і не менше:)

Зараз модно говорити про те, що Росію втягнули у цю війну "західні стратеги". От навмисне вони створювали в Путіна враження слабкості української армії, готовності українців зрадити Батьківщину і хлібом-сіллю зустріти окупантів, ставши на їхній бік...

Конспект уроку новітньої історії України

Минулого тижня директорка однієї зі шкіл у громаді Київської області, яка нещодавно звільнилася від окупації, попросила мене зробити конспект уроку історії про цю війну для дистанційного навчання...