8 червня 2023, 14:16

Податки для ЗСУ: чому держава оподатковує виплати військовим

Військовослужбовці ЗСУ отримують від держави грошове забезпечення, яке оподатковується. Тобто, держава платить – держава забирає. Чому так відбувається та куди йдуть стягнені з військових гроші?

Виплати військовим 2023

Виплати військовим залежать від звання та місця проходження служби. Таким чином, ті, хто перебувають у тилу отримують менше від тих, хто виконує завдання "на нулі".

Наприклад, за даними Міноборони України, командир взводу у тилу отримує грошове забезпечення у розмірі 28 229 грн, якщо виконує бойові завдання – 58 229 грн, бере участь у бойових діях – 128 229 грн.

Окрім цього, військовим надають грошову винагороду за виконання спеціальних завдань.

Податки на виплати військовим

Грошове забезпечення військових оподатковується. З виплати військовим стягують податки у розмірі 18% (ПДФО).

Складається так, що грошове забезпечення виплачує держава і та ж держава утримує з виплат військовим податки.

Скільки податків з виплат військовим збирають

Податок у розмірі 18% йде у місцеві бюджети. За період з січня по травень 2023 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшов майже 181 млн грн, де 118 млн грн – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Близько 42 млн грн з суми ПДФО – це надходження від податку на грошове забезпечення військових.

У відсотковому співвідношенні податок стягнутий з військових у загальній сумі надходжень від ПДФО до місцевих бюджетів склав 35,4%.

За 2022 рік податку з грошового забезпечення військових було зібрано на 83,6 млрд гривень, коли загальна сума ПДФО у 2022 році склала 272,2 млрд грн. Тобто, третина зібраного у 2022 році ПДФО – це податки, які стягнули з військовослужбовців.

Хто освоює податки з виплат військовим

Освоєнням ПДФО з виплат військовим займаються місцеві громади. Значне зростання надходжень відбулося у ОТГ, де знаходяться військові частини. Саме частини проводять виплати військовим та сплачують ПДФО.

Проблема полягає у тому, що зростання доходів спровокувало розкрадання та корупцію.

Наприклад, нещодавно у Києві сталася трагедія, коли під час ракетного удару по столиці загинули 2 дорослих та 1 дитина через неможливість потрапити в укриття. Після цього почалося розслідування щодо розкрадання коштів, які міська влада виділила на облаштування укриттів у місті – 1,2 млрд грн. Слідство вже має докази розкрадання, невиконання робіт та завищення цін.

Таким чином, можна припустити, що податки, які стягують із військових, осідають у кишенях корупціонерів.Адміністрування виплат військовим

Окрім того, що з військових стягують ПДФО, держава витрачає кошти на адміністрування грошового забезпечення. Що це означає?

Виплати військовим та сплата ПДФО проводяться військовими частинами. А це означає, що військові частини утримують великий штат бухгалтерів, виплачують їм зарплати.

Отже, це виглядає так: держава платить грошове забезпечення – держава наймає бухгалтерів і платить їм зарплату – бухгалтери вираховують ПДФО з виплачених військовим державою коштів. Коло замикається.

Тобто, через ПДФО на забезпечення військових з бюджету йдуть додаткові кошти на адміністрування процесу оподаткування.

На мою думку, треба взагалі відмінити стягнення податків з військових ЗСУ. Це не лише несправедливо щодо військових, але спричинює додаткові витрати держави на адміністрування та корупцію.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Волонтерка Яна Матвійчук: ''росія готує проти мене та інших драйверів суспільства потужну ІПСО. Мета – знищення волонтерства в Україні''

Я впевнена, що українські волонтери найближчим часом можуть стати жертвами потужної російської ІПСО. Операція супроводжуватиметься величезною кількістю брудних та провокаційних інформаційних вкидів...

У Києві кладуть бруківку, поки військові кладуть свої життя

В Україні розпочалися акції протесту, де активні представники громадянського суспільства вимагають від чиновників перестати витрачати гроші на бруківку і переспрямувати їх на ЗСУ...

Китайські аптечки для ЗСУ. Частина 2. Командування Медичних сил продовжує брехати і цьому є підтвердження

У липні гучно прогримів скандал довкола постачання Командуванням Медичних сил (КМС) неякісних аптечок для військових на передовій. Якщо коротко, то на фронт потрапили більше 40 000 неякісних китайських аптечок сумнівного походження...

Китайські аптечки для ЗСУ: як чиновники влаштували бізнес на життях військових

Тилові чиновники вбивають українських захисників. Лише нещодавно прогримів скандал щодо завищених цін на закупівлю продуктів для ЗСУ, а тут вже нова корупційна схема від Командування Медичних сил Збройних Сил України? І це не просто розкрадання грошей, це, насправді, бізнес на крові...

Економічні наслідки підриву ЗАЕС

Всі чекали, що у ніч з 4 на 5 липня 2023 року росіяни підірвуть Запорізьку АЕС. На щастя, цього не сталося. Але поки станція під контролем росіян – вибух може відбутися у будь-який момент...

''Золоті'' яйця та іспанські вілли: чи будуть саджати чиновників

Корупція, розкрадання, схематоз і золоті яйця. Українські медіа рясніють корупційними скандалами та історіями про корупцію та зловживання, але досі чиновників ніхто не саджає...