26 вересня 2014, 15:55

Нечесна гра руху ''Чесно''

23 вересня на сайті руху "Чесно" опубліковано інформацію "Рух ЧЕСНО закликає партії зняти одіозних кандидатів". "Свобода" вітає цю ініціятиву та закликає усі партії очистити свої лави від бандитів, корупціонерів і тих, хто допомагав Януковичу вибудовувати в країні диктатуру. Разом з тим, з прикрістю констатуємо, що в додаток до цього матеріялу (ДОДАТОК 1 – ФІГУРАНТИ АНТИКОРУПЦІЙНИХ РОЗСЛІДУВАНЬ) потрапили Голова Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок та очільник Економічної ради об'єднання Ігор Кривецький. На жаль, рух під промовистою назвою "Чесно", класифікуючи націоналістів як "небезпечних" кандидатів у депутати, посилається на опубліковані у жовтій пресі брехливі й маніпулятивні матеріяли, які є безпідставними й не підкріплені жодним доведеним фактом та спростовані у суді. Такі публікації ми розцінюємо як свідому дискредитацію нашого об'єднання: як відомо, деякі представники руху "Чесно" й самі є кандидатами у народні депутати від низки партій. А чи не варто було би зняти шори заангажованости, надіти окуляри й поглянути на діяльність ваших нових однопартійців, з якими ви тепер пліч-о-пліч ідете на вибори, "чесні" панове кандидати в депутати?

Нагадаємо, що на парламентських виборах 2012 року "Свобода" відмовилася отримувати від руху "Чесно" претензії на адресу свободівців-кандидатів у народні депутати України, оскільки вважала, що представники "Чесно" провадили кампанію з дифамації лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока та низки кандидатів від націоналістичного об'єднання. На заангажованість руху "Чесно" вказувало не лише тенденційне трактування фактів, але, в першу чергу, відвертий правовий нігілізм – ігнорування рішень судів, які набрали законної сили. Очорнювати людей, посилаючись на замовні й спростовані судами матеріяли, є неприпустимо. Ця позиція "Чесно" тоді зробила неможливою подальшу співпрацю з нашою політичною силою. Ба більше, на виборах 2012 року так звану перевірку на доброчесність кандидатів у депутати з 58 "перевірених" свободівців не пройшов 21. І навпаки – "чесними" виявилося чимало депутатів, які після отримання мандату довели свою "порядність" голосуванням за найганебніші рішення.

Зокрема, за так звані диктаторські закони 16 січня голосували 28 депутатів, яких раніше рух "Чесно" назвав "доброчесними". Серед цих "достойників" – такі одіозні персонажі, як Станіслав Скубашевський, Сергій Кузьменко, Михайло Опанащенко, Ірина Спіріна, Ольга Левченко, Андрій Табалов. Отже, рух "Чесно" також частково співвідповідальний за утвердження в країні диктатури на початку 2014 року.

Під зверненням до польського Сейму, автори якого офіційно просили чужу державу публічно принизити Україну, що є відвертою підривною діяльністю, поставив свої зрадницькі підписи 21 депутат із "доброчесних". Серед них – Світлана Фабрикант, Андрій Шибко, Анатолій Гіршфельд, Володимир Бідьовка, Ольга Борита, Віталій Немілостєвий, Володимир Купчак.

А ось іще одна вельми промовиста статистика: із 24 нардепів, які їздили до Москви на засідання Держдуми РФ, свого часу ну дуже "доброчесними" були визнані 5 запроданців-комуністів: Олег Буховець, Сергій Гончаров, Василь Демедюк, Володимир Кудря та Руслан Скарбовійчук.

Зауважимо: "Свобода" ще 2012 року наголошувала, що те, що насправді робить "Чесно", є по суті зведенням політичних порахунків під ширмою "громадської ініціятиви". Тепер, коли чільні діячі "Чесно" самі балотуються, у їхню неупередженість можуть повірити хіба їхні спонсори.

Ми сподівалися, що після Революції гідности позиція вашої організації, яка за своєю суттю покликана виконувати суспільно корисну справу, зміниться на дійсно неупереджену перевірку кандидатів у депутати. Однак із прикрістю констатуємо, що і на позачергових парламентських виборах 2014 року рух продовжує наклепницьку кампанію проти ВО "Свобода" – цього разу в чорний список знову потрапив лідер "Свободи" Олег Тягнибок, туди ж додали і чинного народного депутата свободівця Ігоря Кривецького. На разі "небезпечних" кандидатів-свободівців лише двоє. Однак апетит, як кажуть, приходить під час їжі... Чи хтось сильно здивується, якщо в арсеналі "правдолюбів", на додачу до замовних пасквілів у ЗМІ, з'являться такі потужні "аргументи" для зведення рахунків із політичними опонентами, як цитування Діми Кісєльова, Lifenews та подібних рупорів Кремля? Можна тільки уявити, хто пролізе крізь такий фільтр "доброчесности". Але там напевно не знайдеться місця для цілого списку "Свободи".

Зважаючи на це, закликаємо "Чесно" під час перевірки кандидатів послуговуватися тільки перевіреними, доведеними фактами, а не здогадками та фантазіями писак, які називають себе журналістами. Наголошуємо, що очорнення кандидатів-націоналістів із посиланням на жовту пресу не додає авторитету самому рухові, а також задекларованим "Чесно" принципам. Закликаємо припинити дискредитацію політичних опонентів шляхом лобіювання інтересів тих партій, у списках яких на прохідних місцях перебувають ваші колеги.

При нагоді інформуємо, що Франківський районний суд Львова задовольнив позов Олега Тягнибока до ТОВ "Експрес мультимедіа груп" про захист чести, гідности та ділової репутації. Суд визнав такою, що не відповідає дійсності й порушує права і свободи, ганьбить честь, гідність і ділову репутацію лідера "Свободи" інформацію, оприлюднену в статті "Гроші Тягнибока-4. Угода з дияволом", надруковану в газеті "Експрес" від 24.10.2013 року (N117). Окрім цього, Житомирський районний суд за позовом Всеукраїнського об'єднання "Свобода" зобов'язав місцеву газету "Субота" спростувати недостовірну інформацію, поширену у матеріялі "Хто хазяїн партії Тягнибока?", яку видання передрукувало зі статті газети "Експрес" під назвою "Гроші Тягнибока-3. Хазяїн партії "Свобода". Своїм рішенням суд зобов'язав як газету "Субота", так і "Експрес" спростувати наклепи, поширені проти націоналістичного об'єднання та народного депутата свободівця Ігоря Кривецького.

У зв'язку з цим вимагаємо від руху "Чесно" публічно спростувати поширену недостовірну інформацію та викреслити зі списку потенційно небезпечних кандидатів у депутати лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока та очільника Економічної ради "Свободи" Ігоря Кривецького.

P.S. Навіть брудні прийомчики, типові для жовтої преси, не допомогли рухові "Чесно" нарити нічого дійсно крамольного на народних депутатів від "Свободи", яких іще 2012 року, коли вони були в статусі кандидатів, обливали брудом. По суті це є визнанням успішної роботи "Свободи" в парламенті.

Bluewatter української політики

Ви ж знаєте, друзі, наскільки прозорою і чистою має бути діяльність народного депутата? Як blue water, себто блакитна (чиста) вода, а не транслітероване в українську мову геть протилежне за значенням і наповненням поняття...

Що робило Міністерство агрополітики під керівництвом Швайки

У зв'язку з тим, що Олександр Мирний не має свого блога, надаю йому майданчик для відповіді на чергові закиди на його адресу та поливання брудом його імені...

Річниця лєнінопаду. Як це було

8 грудня 2013 року ми зробили перший надзвичайно важливий крок до повалення бандитського режиму. Пригадую, тоді я сказав журналістам: впав Ленін на Бесарабці – впаде й режим Януковича! Зрештою, так воно й сталося...

Що робила "Свобода" 2 роки в парламенті? Приклад Олександра Мирного

Не знаю, хто як, але свободівці до права представляти інтереси українців у статусі народного депутата ставилися як до щоденної рутинної роботи, тому регулярно відмовляли собі в задоволеннях не тільки відпочивати, але й бути самими собою...

УВАГА! Фальсифікації в Лук'янівському СІЗО

Побратим Юрко Левченко повідомляє, що у Лук'янівському СІЗО, який розташований у 223-му окрузі, відбувається відверта фальсифікація. Дільнична виборча комісія, попри норми виборчого законодавства, ухвалила самовільне рішення видавати "мажоритарні" бюлетені всім виборцям, які там тимчасово перебувають, а не тільки тим, які прописані на території округу (як має бути згідно Закону)...

МВС покриває Пилипишина

Для деяких депутатське крісло – це місце під сонцем, яке вони готові здобути у будь-який спосіб. Гречкосії, фальсифікатори, злочинці здатні зробити будь-що, аби лишень отримати мандат парламентаря...