Ігор Мірошниченко Народний депутат України, заступник голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформації. Член Політради ВО "Свобода", журналіст, аналітик.

Нечесна гра руху ''Чесно''

26 вересня 2014, 15:55

23 вересня на сайті руху "Чесно" опубліковано інформацію "Рух ЧЕСНО закликає партії зняти одіозних кандидатів". "Свобода" вітає цю ініціятиву та закликає усі партії очистити свої лави від бандитів, корупціонерів і тих, хто допомагав Януковичу вибудовувати в країні диктатуру. Разом з тим, з прикрістю констатуємо, що в додаток до цього матеріялу (ДОДАТОК 1 – ФІГУРАНТИ АНТИКОРУПЦІЙНИХ РОЗСЛІДУВАНЬ) потрапили Голова Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Тягнибок та очільник Економічної ради об'єднання Ігор Кривецький. На жаль, рух під промовистою назвою "Чесно", класифікуючи націоналістів як "небезпечних" кандидатів у депутати, посилається на опубліковані у жовтій пресі брехливі й маніпулятивні матеріяли, які є безпідставними й не підкріплені жодним доведеним фактом та спростовані у суді. Такі публікації ми розцінюємо як свідому дискредитацію нашого об'єднання: як відомо, деякі представники руху "Чесно" й самі є кандидатами у народні депутати від низки партій. А чи не варто було би зняти шори заангажованости, надіти окуляри й поглянути на діяльність ваших нових однопартійців, з якими ви тепер пліч-о-пліч ідете на вибори, "чесні" панове кандидати в депутати?

Нагадаємо, що на парламентських виборах 2012 року "Свобода" відмовилася отримувати від руху "Чесно" претензії на адресу свободівців-кандидатів у народні депутати України, оскільки вважала, що представники "Чесно" провадили кампанію з дифамації лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока та низки кандидатів від націоналістичного об'єднання. На заангажованість руху "Чесно" вказувало не лише тенденційне трактування фактів, але, в першу чергу, відвертий правовий нігілізм – ігнорування рішень судів, які набрали законної сили. Очорнювати людей, посилаючись на замовні й спростовані судами матеріяли, є неприпустимо. Ця позиція "Чесно" тоді зробила неможливою подальшу співпрацю з нашою політичною силою. Ба більше, на виборах 2012 року так звану перевірку на доброчесність кандидатів у депутати з 58 "перевірених" свободівців не пройшов 21. І навпаки – "чесними" виявилося чимало депутатів, які після отримання мандату довели свою "порядність" голосуванням за найганебніші рішення.

Зокрема, за так звані диктаторські закони 16 січня голосували 28 депутатів, яких раніше рух "Чесно" назвав "доброчесними". Серед цих "достойників" – такі одіозні персонажі, як Станіслав Скубашевський, Сергій Кузьменко, Михайло Опанащенко, Ірина Спіріна, Ольга Левченко, Андрій Табалов. Отже, рух "Чесно" також частково співвідповідальний за утвердження в країні диктатури на початку 2014 року.

Під зверненням до польського Сейму, автори якого офіційно просили чужу державу публічно принизити Україну, що є відвертою підривною діяльністю, поставив свої зрадницькі підписи 21 депутат із "доброчесних". Серед них – Світлана Фабрикант, Андрій Шибко, Анатолій Гіршфельд, Володимир Бідьовка, Ольга Борита, Віталій Немілостєвий, Володимир Купчак.

А ось іще одна вельми промовиста статистика: із 24 нардепів, які їздили до Москви на засідання Держдуми РФ, свого часу ну дуже "доброчесними" були визнані 5 запроданців-комуністів: Олег Буховець, Сергій Гончаров, Василь Демедюк, Володимир Кудря та Руслан Скарбовійчук.

Зауважимо: "Свобода" ще 2012 року наголошувала, що те, що насправді робить "Чесно", є по суті зведенням політичних порахунків під ширмою "громадської ініціятиви". Тепер, коли чільні діячі "Чесно" самі балотуються, у їхню неупередженість можуть повірити хіба їхні спонсори.

Ми сподівалися, що після Революції гідности позиція вашої організації, яка за своєю суттю покликана виконувати суспільно корисну справу, зміниться на дійсно неупереджену перевірку кандидатів у депутати. Однак із прикрістю констатуємо, що і на позачергових парламентських виборах 2014 року рух продовжує наклепницьку кампанію проти ВО "Свобода" – цього разу в чорний список знову потрапив лідер "Свободи" Олег Тягнибок, туди ж додали і чинного народного депутата свободівця Ігоря Кривецького. На разі "небезпечних" кандидатів-свободівців лише двоє. Однак апетит, як кажуть, приходить під час їжі... Чи хтось сильно здивується, якщо в арсеналі "правдолюбів", на додачу до замовних пасквілів у ЗМІ, з'являться такі потужні "аргументи" для зведення рахунків із політичними опонентами, як цитування Діми Кісєльова, Lifenews та подібних рупорів Кремля? Можна тільки уявити, хто пролізе крізь такий фільтр "доброчесности". Але там напевно не знайдеться місця для цілого списку "Свободи".

Зважаючи на це, закликаємо "Чесно" під час перевірки кандидатів послуговуватися тільки перевіреними, доведеними фактами, а не здогадками та фантазіями писак, які називають себе журналістами. Наголошуємо, що очорнення кандидатів-націоналістів із посиланням на жовту пресу не додає авторитету самому рухові, а також задекларованим "Чесно" принципам. Закликаємо припинити дискредитацію політичних опонентів шляхом лобіювання інтересів тих партій, у списках яких на прохідних місцях перебувають ваші колеги.

При нагоді інформуємо, що Франківський районний суд Львова задовольнив позов Олега Тягнибока до ТОВ "Експрес мультимедіа груп" про захист чести, гідности та ділової репутації. Суд визнав такою, що не відповідає дійсності й порушує права і свободи, ганьбить честь, гідність і ділову репутацію лідера "Свободи" інформацію, оприлюднену в статті "Гроші Тягнибока-4. Угода з дияволом", надруковану в газеті "Експрес" від 24.10.2013 року (N117). Окрім цього, Житомирський районний суд за позовом Всеукраїнського об'єднання "Свобода" зобов'язав місцеву газету "Субота" спростувати недостовірну інформацію, поширену у матеріялі "Хто хазяїн партії Тягнибока?", яку видання передрукувало зі статті газети "Експрес" під назвою "Гроші Тягнибока-3. Хазяїн партії "Свобода". Своїм рішенням суд зобов'язав як газету "Субота", так і "Експрес" спростувати наклепи, поширені проти націоналістичного об'єднання та народного депутата свободівця Ігоря Кривецького.

У зв'язку з цим вимагаємо від руху "Чесно" публічно спростувати поширену недостовірну інформацію та викреслити зі списку потенційно небезпечних кандидатів у депутати лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока та очільника Економічної ради "Свободи" Ігоря Кривецького.

P.S. Навіть брудні прийомчики, типові для жовтої преси, не допомогли рухові "Чесно" нарити нічого дійсно крамольного на народних депутатів від "Свободи", яких іще 2012 року, коли вони були в статусі кандидатів, обливали брудом. По суті це є визнанням успішної роботи "Свободи" в парламенті.

powered by lun.ua
Коментарі — 71
Slavko Yurkiv _ 28.09.2014 09:03
IP: 91.200.224.---
Peter Blood:
Slavko Yurkiv:
"Освоював" Львів в якості агента нквд чи дефензиви?
===
В якості шевця в районі вул. Личаківської напроти Винниківського базару. Загинув у сталінському Гулагу біля Магадану. Питання Є?
Є!
Чому туди потрапив?
Дмитрий Котельников _ 28.09.2014 01:14
IP: 176.36.189.---
Я вірю, що прийде час, коли брудні свободівці будуть сидіти на одній лаві підсудних з комуністами та регіоналами. Компартія Свобода має піти в історію.
denkend _ 28.09.2014 00:57
IP: 95.132.119.---
Peter Blood:
Федір К:
Але і до вас, пане Мірошніченко, у мене є невеличке офф-топове питаннячко- а у якому словнику Ви видлубали оте слово "ініціЯтива"?))) Мабуть, десь у гонорових щирих українців, які повтікали від проблем з України за окіЯн?)))
===
То всьо вибрики Швабодно-мовнячної "орлиці" Фурійон, а гопнік Мірошнічєнка – її зразковий учень
Прошу шановного, треба таки бути справедливим – так говорили наші діди на Галичині (якщо Ваш дід і справді шевцював коло Винниківського "базарчику" (ми так називали його – я виріс за кілометр від нього). Тож, якщо хтось має бажання відроджувати тамту мову (Ви, до речі, теж вживаєте "дідо" – а не дід) – то чого йог вже так передражнювати. Хіба що Ви дуже молоді.
Ми, до речі, вже якось переписувались з Вами – але щодо віку якось не пригадую.
Федір К _ 28.09.2014 00:32
IP: 93.127.39.---
Але ж то загально відомо, що словом "чесно" завжди прикривається найбрудніша справа))) Не виключення і ці "Чесні" кандидати у депутати- набридло рахувати чужі статки, час взятися за формування власних)))
Але і до вас, пане Мірошніченко, у мене є невеличке офф-топове питаннячко- а у якому словнику Ви видлубали оте слово "ініціЯтива"?))) Мабуть, десь у гонорових щирих українців, які повтікали від проблем з України за окіЯн?)))
Slavko Yurkiv _ 27.09.2014 23:35
IP: 91.200.224.---
Peter Blood:
Slavko Yurkiv:
===
"корінний" львів'янин у 2-му поколінні (враховуючи, що мій дідо "освоював" Львів ще з 20-х років минулого століття) реально бачить результати 4-річної тупорилої діяльності Швабодних брехунів -політиканів на всіх рівнях місцевої львівської влади. Зазначу, що Швабода (наступниця т.зв. СНПУ (соціаль- н а ц и к і в с к о ї партєйки (У), маючи вирішальну більшість у Львівміськраді (56 дурнуватих голів з 90-та) Н І Ч О Г О доброго не зробила для будь-якого пересічного львів"янина, навіть для свого ж примітивного люмпен-л о х торату, ще й досі не скасувавши т.зв. 2-х-ставкового тарифу на теплопостачання чи відміну недолугої транспортної схеми у місті і багато-багато чого іншого!
"Освоював" Львів в якості агента нквд чи дефензиви?
Andy Inna Gritsay _ 27.09.2014 22:25
IP: 74.125.19.---
Через місяць буде шанс щось змінити – давайте не втратимо його. Свобода є наша, перевіренa українська партія яка дійсно відстоює Українські інтереси і словом і ділом. Українa потребує сильну національну партію як ніколи щоб урівноважувати слабого президента яким всі крутять і вертять як їм завгідно. Голосуйтe за перевіренi партії а не за всяке нове тріпло i троянськi кoнi. "Патріотiчна" злодійня яка контролює ЗМІ робить все щоб дискредитувати націонал партії бо знають що не дадуть красти по чорному (чи по новому).
Іван Мазепа _ 27.09.2014 21:42
IP: 46.200.9.---
Slavko Yurkiv:
Peter Blood:
Називати найбільш тиражну і найпопулярнішу газету Західної України "Експрес" з накладом більше 500 тисяч екз. "жовтою" пресою – це у стилі Швабодівских ідео л о х ічних фюрерів, ...
ВО СВОБОДА – це "священна корова" сучасного Українського Націоналізму, і якісь ознаки зневаги до цієї партії не прикрашають "корінного" львів'янина.
Уявіть собі, що не було б в Україні такої Нацоналістичної Партії, кого б сьогодні клювали недобиті комуняки- нквдисти?
=============

Та яке воно львів*янин. То якраз і є той самий небитий комуняка-енкаведист.
Slavko Yurkiv _ 27.09.2014 21:35
IP: 91.200.224.---
Peter Blood:
Називати найбільш тиражну і найпопулярнішу газету Західної України "Експрес" з накладом більше 500 тисяч екз. "жовтою" пресою – це у стилі Швабодівских ідео л о х ічних фюрерів, ...
ВО СВОБОДА – це "священна корова" сучасного Українського Націоналізму, і якісь ознаки зневаги до цієї партії не прикрашають "корінного" львів'янина.
Уявіть собі, що не було б в Україні такої Нацоналістичної Партії, кого б сьогодні клювали недобиті комуняки- нквдисти?
Валентина Марченко _ 27.09.2014 20:51
IP: 5.248.22.---
Andy Inna Gritsay:
На мое мнение партию,,Свобода,, просто невозможно облить грязью. Все мы видели и слышали засидания верховной рады и хорошо знаем кто и за что голосовал. Мы запорожцы и моя семья всегда голосует за партию,,Свобода,, и этот раз не будет исключением. И пусть не стараются чесные,,Чесно,, Собака лает, караван идет. Мы верим Олегу Тягнибоку и по этому он просто обязан привести свою партию в парламент. Если не они то кто?
Онопенко Влад _ 27.09.2014 17:33
IP: 178.137.205.---
Слава КПСС! Фарион слава!
Іван Мазепа _ 27.09.2014 16:09
IP: 46.200.9.---
Victor Gavura:
Знищуючий націоналістів – знищує ідею, тому не має права називатись націоналістом.
Доводь, що ти кращий за свого опонента, а не доказуй, що опонент гірший, бо в другому випадку можна подумати, що і ти не зовсім того...
І пам*ятай – Україна понад усе!
Victor Gavura _ 27.09.2014 15:19
IP: 92.112.254.---
рішення суду в студію, брехуни тягнибаксівські
Іван Мазепа _ 27.09.2014 14:58
IP: 46.200.9.---
Svitlana Bodnarchuk:
Зайшовши на фб сторінки двох попередніх дописувачів – все з ними стало зрозуміло!
=============
Світланочко, при всій повазі до Вас, хотів би знати яким методом Ви користувались, визначаючи мою суть, відвідавши мою сторінку на ФБ, та порівнюючи мене з тролем-українофобом віктором петренком. Чи не краще було б визначати мою суть, прочитавши мої коменти хоча б в останніх блогах О.Тягнибока та І.Фаріон? І скажіть мені, будьте такі ласкаві, чому я можу бути позбавлений права обирати своїм депутатом націоналіста-свободівця, внаслідок якогось закулісного договорняка?
Svitlana Bodnarchuk _ 27.09.2014 14:15
IP: 93.74.57.---
Зайшовши на фб сторінки двох попередніх дописувачів – все з ними стало зрозуміло!
Viktor Petrenko _ 27.09.2014 13:29
IP: 74.125.18.---
да Честно немного ошиблась.в том черным списке тебя Косатый не хватает.ты лучше расскажи как ты свой дом коммунистам продал,причем гораздо меньше рыночной стоимости.а еще расскажи сколько ты денег получил от фсб за дебош на УТ-1 19 марта.ведь своими действиями ты такой подарок сделал путину и киселеву.они потом долго смаковали по всех своих каналах инцидент с чиновником с русской фамилией-пантелеймонов. и даже в оон и в обсе.ничего рано или поздно работа вашей свободы на фсб все равно вылезет.
Іван Мазепа _ 27.09.2014 12:48
IP: 46.200.9.---
Я вже не один раз звертався до ВО"Свобода" з приводу висування кандидатів по всіх мажоритарних округах хоча б в західній Україні, ну хоча б в Галичині.
Зараз поступають відомості, що "Свобода" висунула мажоритарних кандидатів тільки в 50 мажоритарних округах.
В зв*язку з чим, я, ідейний і послідовний прихильник ВО"Свобода", що завжди і у всьому підтримував "Свободу", завжди голосував за Свободу, ЗАЯВЛЯЮ:

ЯКЩО НА МОЄМУ ВИБОРЧОМУ ОКРУЗІ НЕ БУДЕ МАЖОРИТАРНОГО КАНДИДАТА В ДЕПУТАТИ ДО ВР ВІД ВО"СВОБОДА", – Я НЕ БУДУ ГОЛОСУВАТИ ЗА ПАРТІЙНИЙ СПИСОК ВО"СВОБОДА".
Закликаю всіх наслідувати мій приклад.

Причина – Свобода зраджує своїх виборців, позбавляючи їх конституційного права голосу на виборах, маніпулює виборцями вирішуючи за них, як і за кого їм краще голосувати, що я сприймаю як посягання на мої права і мою громадянську гідність.
Romal Fed _ 27.09.2014 12:43
IP: 74.125.18.---
Не знаю как для кого,а для меня эта конторка "Честно" всегда выглядела довольно за ангажированной компашкой. Критерии формальны и поверхностны и за их методикой "честными" выявлялись как раз-то бесчестные по сути политики.Наверное и формальные признаки имеют место быть,но только как не основные,вспомогательные.Получалось не редко что "тихая серая мышка" в ВР не замеченная в "скандальных" публикациях (а уж как делаются и для кого эти самые скандальные публикации лидерам "Честно" хорошо известно),регулярно ходит на заседания,но при этом так же регулярно отдает свой голос за антинародные,антиукраинские законы, ну просто образец добропорядочности,но наверняка за свое послушание имеет не слабые дивиденды.Однако в этом "Честно" копаться не хочет,а ищет изъян где светлее.
novation _ 27.09.2014 12:07
IP: 74.125.18.---
"Чи хтось сильно здивується, якщо в арсеналі "правдолюбів", на додачу до замовних пасквілів у ЗМІ, з'являться такі потужні "аргументи" для зведення рахунків із політичними опонентами, як цитування Діми Кісєльова, Lifenews..." – от така стилістика якраз Діму ісельова і нагадує.

По факту: критерії "доброчесності" у "Чесно" дійсно не ідеальні. На виборах 2012 вони багатьох "збесчестили" тільки за те, що кандидати не надали їм біографії чи декларації. А хто надав, і про кого на той час негативних публікацій в пресі не було – опинились "доброчесними".

Але от зараз у них тільки 4 депутати з 448 числяться доброчесними – 2012. chesno.org/deputies/

А от щодо деяких депутатів Свободи у людей виникають численні питання незалежно від руху Чесно, і тут треба не на рішення місцевих судів посилатись, а чесно й відкрито людям розказувати.
Тімур Кондратюк _ 27.09.2014 11:17
IP: 93.126.104.---
Andriy Vilyura:
Таке досягнення я і собі можу приписати! Я не дозволив Януковочу втягнути Україну в мутний союз!:):):)
разом з тим, в Януковича, згідно його особистого публічного виступу, викликають жах Ярош, Парубій і Тягнибок. І, як "Вітя ростовський" (холуйолакей Ху*ла) запевняє, не лише в нього...
чорнозем _ 27.09.2014 10:49
IP: 95.132.58.---
мдя... не буду за Гриценка голосувати... категорично... і за цю Світлану брехливу
Slavko Yurkiv _ 27.09.2014 10:09
IP: 91.200.224.---
Andriy Vilyura:
Тімур Кондратюк:
Andriy Vilyura:
Березенська Неля:
Я особисто завдячую партії "Свобода" всім позитивним змінам, що відбулись в Україні. Якби "Свобода"не зайшла у ВР у 2012 р. нічого не відбулося б. Локомотив історіі – ось що таке "Свобода".
Просто цікаво: а про які досягнення ви говорите?
зокрема, не дозволили путлерівським холуйолакеям втягнути Україну до Московського тайожного ярма...
:) Таке досягнення я і собі можу приписати! Я не дозволив Януковочу втягнути Україну в мутний союз!:):):)
Так сильно трималися за диван?:))
Andy Inna Gritsay _ 27.09.2014 07:38
IP: 74.125.181.---
Написати коментар...Через місяць буде шанс щось змінити – давайте не втратимо його. Свобода є наша, перевіренa українська партія яка дійсно відстоює Українські інтереси і словом і ділом. Українa потребує сильну національну партію як ніколи щоб урівноважувати слабого президента яким всі крутять і вертять як їм завгідно. Голосуйтe за перевіренi партії а не за всяке нове тріпло i троянськi кoнi. "Патріотiчна" злодійня яка контролює ЗМІ робить все щоб дискредитувати націонал партії бо знають що не дадуть красти по чорному (чи по новому)
Andy Inna Gritsay _ 27.09.2014 07:37
IP: 74.125.178.---
Через місяць буде шанс щось змінити – давайте не втратимо його. Свобода є наша, перевіренa українська партія яка дійсно відстоює Українські інтереси і словом і ділом. Українa потребує сильну національну партію як ніколи щоб урівноважувати слабого президента яким всі крутять і вертять як їм завгідно. Голосуйтe за перевіренi партії а не за всяке нове тріпло i троянськi кoнi. "Патріотiчна" злодійня яка контролює ЗМІ робить все щоб дискредитувати націонал партії бо знають що не дадуть красти по чорному (чи по новому).
Andriy Vilyura _ 27.09.2014 01:55
IP: 213.5.193.---
Тімур Кондратюк:
Andriy Vilyura:
Березенська Неля:
Я особисто завдячую партії "Свобода" всім позитивним змінам, що відбулись в Україні. Якби "Свобода"не зайшла у ВР у 2012 р. нічого не відбулося б. Локомотив історіі – ось що таке "Свобода".
Просто цікаво: а про які досягнення ви говорите?
зокрема, не дозволили путлерівським холуйолакеям втягнути Україну до Московського тайожного ярма...
:) Таке досягнення я і собі можу приписати! Я не дозволив Януковочу втягнути Україну в мутний союз!:):):)
Andriy Vilyura _ 27.09.2014 01:54
IP: 213.5.193.---
Тімур Кондратюк:
Andriy Vilyura:
Березенська Неля:
Я особисто завдячую партії "Свобода" всім позитивним змінам, що відбулись в Україні. Якби "Свобода"не зайшла у ВР у 2012 р. нічого не відбулося б. Локомотив історіі – ось що таке "Свобода".
Просто цікаво: а про які досягнення ви говорите?
зокрема, не дозволили путлерівським холуйолакеям втягнути Україну до Московського тайожного ярма...
:) Таке досягнення я і собі можу приписати! Я не дозволив Януковочу втягнути Україну в мутний союз!:):):)
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter