Тимофій Милованов Почесний президент Київської школи економіки, професор Піттсбурзького університету, заступник Голови Ради НБУ

Яким Бачать Український Уряд: Перші 100 Днів

12 березня 2015, 18:04

Революція на Майдані в 2014 році привела до влади нового Президента, новий Уряд, новий Парламент. Янукович відмовився від свого крісла і наприкінці лютого минулого року втік з країни. Через три місяці на посаду Президента України обрали Петра Порошенка. А восени 2014 року був обраний новий Парламент України. Місяць потому, 2 грудня 2014 року, Парламент затвердив склад нового Кабінету Міністрів.

Нинішній Кабінет Міністрів України є унікальним у багатьох відношеннях. З двадцяти членів Кабміну – чотирнадцять не входили до його складу раніше. Сім – абсолютно нові обличчя в політиці: вони прийшли з бізнесу. Три міністри – громадяни інших держав і для того, щоб увійти до складу уряду, повинні були отримати українське громадянство. Середній вік міністрів – трохи більше 44 років.

Проте, бюрократичний апарат міністерств і державні органи надалі заповнені політичними ветеранами. Нові міністри стикаються з непростим завданням пошуку компетентних і чесних людей, які зможуть служити національним інтересам. Але співробітники на цих посадах не хочуть здаватись без бою. Майстри саботажу, вони роблять усе можливе, щоб ослабити політичну підтримку міністрів, використовують судову систему для оскарження легітимності нових призначень і навіть не нехтують бандитськими методами – такими як погрози та застосування фізичної сили.

Теперішньому Кабінету Міністрів доводитися працювати в найскладніші часи відколи Україна здобула незалежність у 1991 році. Перед Україною поставлені надзвичайно складні завдання. Економіка увійшла в стадію глибокої рецесії, національна валюта – під тиском, криза розколола фінансову систему і підірвала довіру громадськості. Сильний сусід – Росія – використовує весь спектр військових, політичних, дипломатичних, економічних і інформаційних тактичних прийомів для дестабілізації України. Уряд повинен діяти швидко, щоб "продавити" реформи, стабілізувати економіку і повернути країні траєкторію зростання.

VoxUkraine, спільно з Київською школою Економіки (колись EERC), Індексом Моніторингу Реформ, Реанімаційним Пакетом Реформ і Центром Підтримки Реформ підготували рейтинг міністерств, Національного Банку України і НАК "Нафтогаз", державного монополіста на газовому ринку, за перші 100 днів роботи з моменту нових призначень.Ми оцінили, як громадськість, засоби масової інформації та експертне співтовариство сприймають роботу міністерств, центрального банку та "Нафтогазу". Насамперед ми відправили листи до всіх міністерств, НБУ і "Нафтогазу" – користуючись виключно контактами в публічному доступі. Ми попросили представників адресатів відповісти на декілька питань про найбільш значні досягнення, з їхньої точки зору, за перші 100 днів, перерахувати основні виклики, плани і проблеми. Декілька міністерств надіслали свої відповіді – Міністерство фінансів, Міністерство екології, Міністерство інфраструктури, Міністерство сільського господарства і Національний Банк.

Далі ми розробили і провели 3 опитування. Два з них – опитування експертів (128 відповідей) і опитування громадської думки (220 відповідей) , в яких попросили респондентів оцінити визначні події, про які повідомлялося в засобах масовій інформації (зокрема, інформаційним агентством Інтерфакс). Кожну новину про таку подію можна було оцінити за шкалою від – 5 (незадовільна) до 5 (визначна). Респондентами опитування експертів були VoxUkraine, Київська Школа Економіки, Індекс Моніторингу Реформ, Реанімаційний Пакет Реформ і Центр Підтримки Реформ. Третє опитування з проханням надати загальне бачення роботи міністрів провела ділова редакція Ліга.Бізнес на основі інформації наданої VoxUkaine (3017 відповідей).Висновки

* Суттєво виділяється група міністерств, які перевершують інших. У них чітко поставлені цілі, і вони вже приступили до реформ. Вони пояснюють громадськості, що і чому вони роблять.

* Оцінки громадськості та експертів збігаються в більшості випадків. Однак експерти схильні бачити міністерства в більш сприятливому світлі, ніж громадськість. Середня оцінка експертів близька до одиниці, в той час як середня оцінка громадськості – негативна.

* Кілька міністерств отримали негативні оцінки з боку громадськості і, при цьому, були високо оцінені експертами. Ці випадки особливо важливі, оскільки вони підкреслюють інформаційний розрив між урядом і громадськістю. Простіше кажучи, населення не поінформовано про реформи, які втілюються і вважаються важливими серед експертів.

Ось ці міністерства:

- Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ;

- Міністерство молоді та спорту;

- Міністерство енергетики та вугільної промисловості;

- Міністерство екології та природних ресурсів;

- Національний Банк України.

* Найвищий бал – значно нижчий від максимальної оцінки, яку можна було отримати. Міністерство інфраструктури, лідер рейтингу, отримало тільки 12 з 20. Середня оцінка – 3.

* Багато міністерств отримали негативні оцінки: на думку експертів і/або громадськості вони швидше перешкоджають реформам і змінам на краще. Наприклад, Міністерство соціальної політики та Міністерство інформації отримали негативні оцінки від кожної групи респондентів.

* Суспільство, мабуть, сприймає той факт, що деякі жертви неминучі на шляху зміни України на краще. В результаті, жорсткі реформи не обов'язково є причиною низького рейтингу. Наприклад, зростання ціни на газ, зрозуміло, є болючим питанням. Проте, громадськість і експерти високо оцінюють роботу "Нафтогазу". Ще донедавна ця компанія була втіленням корупції і розкрадань. Зараз подібні новини практично зникли. Ситуація прямо протилежна для Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яке постійно причетне до численних скандалів.

* На жаль, деякі з найнижчих оцінок зосереджені в міністерствах з найбільшими видатками (наприклад, Міністерство соціальної політики, Міністерство оборони, Міністерства енергетики та вугільної промисловості).

* Цікава примітка наостанок: існує негативний зв'язок між віком міністра і загальною оцінкою (див. малюнок нижче). Аналогічно, міністри-політичні ветерани, які входили до складу попередніх урядів, або були депутатами декількох скликань Верховної Ради, – як правило, отримують нижчі оцінки. Більшою мірою, ці зв'язки утворюються завдяки оцінкам громадськості – що підкреслює попит на нові обличчя в уряді, а також, можливо, попит на нові підходи в руйнуванні статуса-кво.В цілому, уряд досяг помітного прогресу за перші 100 днів. Проте суспільство вимагає більше зусиль. Значно більше! Деякі реформи, очевидно, вимагають ретельної підготовки, повторного тестування і продуманої розробки. А на це потрібен час. Простий і дешевий спосіб для Уряду покращити свою значимість/авторитет в очах населення – радикально розширити свою комунікаційну стратегію. Позитивні зміни, що зрозуміло і неминуче, більш очевидні для експертів, ніж для громадськості, але цей розрив можна перекрити за допомогою агресивної інформаційної кампанії. Підтримка громадян відіграє життєво важливе значення для успіху реформ, і можна сподіватися, що уряд збирається зайняти більш активну позицію на цьому фронті в його наступні 100 днів.

__________

Медіа-партнери: Інтерфакс-Україна, Liga.net

Автори: Робоча група у складі членів редакційної колегії VoxUkraine і учасників ініціативи:

Тимофій Мілованов (U.of Pittsburgh),

Юрій Городніченко (UC Berkeley),

Ілона Сологуб (KSE),

Олександр Талавера (U. Of Sheffield),

Олександр Жолудь (International Center of Policy Studies)

Олег Кореньок (Virginia Commonwealth University)

Віктор Циренніков (Академический советник МВФ)

Наталія Шаповал (KSE)

Світлана Русакова (Dragon Capital)

Олександр Нікольско-Ржевский (Lehigh University)

Максим Мірошниченко

Олег Іванов (NISS)

Тетяна Кенджерська (UBS)

Марина Назаренко

Ярина Басистюк (University of Pennsylvania)

Неоціненний внесок зробила редакційна колегія VoxUkraine:

Олена Білан (Драгон Капитал),

Володимир Білоткач (Newcastle U),

Том Купе (KSE),

Вероніка Мовчан (IER),

Організації-учасники ініціативи:

VoxUkraine

Київська Школа Економіки

Індекс Моніторингу Реформ

Реанімаційний Пакет Реформ

Центр Підтримки Реформ

Висловлюємо подяку Міністерствам, які відгукнулися на запит VoxUkraine і допомогли з оцінкою своїх власних досягнень:

Міністерство інфраструктури України

Міністерство аграрної політики та продовольства України

Міністерство фінансів України

Національний Банк України

Міністерство екології і природних ресурсів України

Висловлюємо подяку Лiга.Бизнес і особисту вдячність керівнику ділової редакції Борису Давиденку за допомогу в проведенні громадського опитування і за корисні поради. Висловлюємо вдячність Фундації "Відкрите товариство" за наданий матеріал.

Окрема подяка всім тим, хто сприяв поширенню громадського опитування щодо діяльності міністерств і залучав своїх колег, друзів і просто знайомих взяти в ньому участь в Facebook.

Facebook аккаунти:

Kyiv School of Economics

Reanimation Package of Reforms

KNUstudents

Громадський контроль банків

Громадська Організація "Кредитний Майдан"

Save Гонтарева

Easy Business

Центр підтримки реформ

Opir

Alexander Bonaparte

Alexey Prokopov

Alice Magirovska

Alina Stetsenko

Anna Montenegro

Anton Shimko

Artem Ahtoyan

Boris Davidenko

Darina Lonska

Dmitry Chernyshov

Elena Strashko

Eugene Fursa

Faina Kaplan

Gordey Didenko

Halyna Martynyuk

Ievgenii Likhovidov

Iryna Krokhmalna

Iryna Yeremenko

Ivan Samchuk

Kostya Bekh

Maksym Gedz

Mark Didenko

Maya Naydin

Mikhail Syrkin

Nata Lviv Ucraine

Natalia Ignatusha

Natalija Shapoval

Natalya Kulbatskaya Priymak

Oleh Ivanov

Oleh Rehush

Oleksandr Talavera

Oleksiy Panych

Olga Nikolaieva

Olga Romanyuk

Olga Tverdokhlib

Pavel Kamuz

Pavlo Kaliuk

Tetiana Montian

Tetiana Pavlova

Viktor Andriyevskyy

Viktor Ostapenko

Vladyslav Greziev

Yana Bytyrina

Zhanna Potapova

Алла Кравченко

Виктор Кожевников

Виктория Глуховцова

Дмитро Романюк

Ігор Бегей

Лариса Алам

Ольга Котенко

Сергій Степанчук

Тимофей Милованов

powered by lun.ua
Коментарі — 54
Руслан Руслан _ 15.03.2015 07:01
IP: 74.125.18.---
ганьба нам українцям,що привели жидів до влади,а ще за майдан,що справили за американські гроші.
Mesnik15 _ 13.03.2015 22:54
IP: 74.125.18.---
пРофффесору Милованову особисто! ТИ (ВИ-недоречне) розхвалюєте уряд Яценюка, який в упор не бачить, що з НАЕКУ Енергоатом щорічно викрадається більше двох мільярдів. Розкрий баньки та зайди на сайт тендерних закупівель. Викрадання сотень мільярдних коштів держави та місцевих громад здійснюється через тендери при повній бездіяльності Яценюка, який ніяк не здогадається направити до ВР проект закону про скасування тендерних закупівель, або ж внести в нього зміни які б унеможливили такі злочини. Конкретно: На Запорізькій АЕС шляхом так званих тендерів в 2014 році вкрадено 830 мільйонів грн. Директора Запорізької АЕС В.Тищенка патронують його любі друзі: Мартиненко та Жванія. Жалюгідний голова СБУ Наливайченко теж цього не бачить!
Наприклад: Брезентові рукавиці коштують по тендерним закупівлям по 217 грн. Ніхто не те що покараний, а навіть не звільнений з посад. Саме тому переважна більшість народу не має підстав
Mesnik15 _ 13.03.2015 22:37
IP: 74.125.18.---
Будь-якому економісту зрозуміло, що фактично кабінет міністрів під керівництвом представників землі обітованої: Яценюка, пРезидента голови ВР Гройсмана та голови нацбанку ведуть країну в прірву.
СПРАВЖНІ ПАТРІОТИ ЗОБОВЯЗАНІ націоналізувати активи та майно росіян в Україні, як це зробив Путін в Криму. Яценюк цього не робить! Вони бояться за свій гешефт в Росії.
Злодії регіонали з рук президента та "правоохоронців" вже отримали "недоторканість" Вкрадене ними майно не націоналізовується! Чи можна вірити таким патрійотам? -НІ.
Владу в Україні захопили на нашій крові чужинці, які дбають лише про свій гешефт та привселюдно обнімаються та рукостискаються з лютим ворогом України Путіним.
Мафіозні клани партії регіонів випрохали в пРезидента та Гройсмана не призначати дострокові вибори до місцевих органів влади щоб дати можливість грабувати бюджети міських громад ще півроку, а це мільярди!
ГАНЬБА цьому фейку!, Цим підлабузникам. Слава Україні!
Mesnik15 _ 13.03.2015 22:08
IP: 74.125.18.---
Ні президент ні премєр, маса міністрів, в тому числі й генпрокурор та голова нацбанку не українці. Справжньої української влади ми не маємо. Росіяни забрали в Криму бізнес українців і майна держави на суму більше 30млрд доларів! Справжній Президент та премнегайно б наклав арешт на всі активи росіян в Україні і не довелось би клянчити гроші в МВФ, але це жадібне ЧМО разом з кроликом вирішили за краще обідрати народ ніж поступитись своїм майном в Росії. Клята кацапня безмежно нахабніє, а ЧМО за це тисне руку вбивці і окупанту Путіну.
Це не президент! Це ганьба України.
Хіба цього не бачать депутати ВР? Негайне висловлення недовіри. Будемо сподіватись, що Україна буде мати справжнього патріота.Тільки тоді її чекає розквіт.
Ганьба пацюкам-окупантам! На своїй історичній вони б вже давно сиділи за гратами, а в Україні дозволяють собі все! Третій майдан не за горами. Терпіння народу не безмежне!
Слава Україні! Смерть ворогам!
mihaylenco _ 13.03.2015 19:49
IP: 178.92.22.---
По перше, не сто днів, а рік. Маємо інфляцію більше 300%. Маємо війну. Маємо втрачені території. Продовжувати? Можна й про позитивне. Маємо цілу гвардію нових скоробагатьків.
Теодор Дяків _ 13.03.2015 18:28
IP: 91.124.62.---
Сергей Бочкарев:
Геньо:
Найбільше потішила математична інтерпретація залежності успішності від віку)))). я один замість пропонованої лінії бачу щось схоже на параболу?
Я вижу вместо параболы там откровенный возглас: "Всех этих старых идиотов надо списать в утиль! После "революции достоинства" на этих должностях должны пребывать только мы, молодые и ретивые из VoxUkrainre и Реанимационного пакета реформ". С липовыми дипломами Питтсбургского университета.
- Ну чого такі категоричні висновки? Зокрема, про липові дипломи... Скільки було випадків брехні щодо липових дипломів, які після ретельноі перевірки виявилися зовсім не липовими, а дубовими! Совість треба мати!
Юрій Дзядик _ 13.03.2015 11:56
IP: 46.185.125.---
Пане професоре, Ваша методика поставила все з ніг на голову. Найбільш корумповане міністерство – інфраструктури. Воно має штат піарників та відбілювачів іміджу. І у Вас воно біленьке, чистеньке.

Поруч з ним мінагропрод, аналогічно.

Найбідшіші, найнещасніші – міносвіти та мінкультури. І ваша методика їх клює.

Скільки грошей витратили, не скажете? Окремо скільки українських бюджетних, спонсорських та скільки грантових?

Методика примітивна. Результати є, але сором кожному з членів групи, хто підписався під такою недолугою інтерпретацією результатів дослідження. Висновки на 70% псевдонаукові.

канд. фіз.мат. наук, с.н.с.

Кібцентр імені Глушкова НАНУ, МННЦ ІТС.
Vasil Butsko _ 13.03.2015 11:48
IP: 74.125.18.---
Зарплата прем'єр-міністра Яценюка 300$. Він просто не може знайти собі більш оплачувану роботу, тому і працює в кабінеті міністрів.
Юрій Неживий _ 13.03.2015 11:28
IP: 46.203.47.---
Вам прахвесор відповідають на відміну від Вас адекватні люди і вони кажуть -Ярослав Григорович – мізки пудрите.Oleg Sokolenko-милованов не позорься. Те що ви пишете – то є примітивна огидна заказуха.
Miki2 _ 13.03.2015 11:13
IP: 93.72.11.---
Павло Булгак:
Колеги при всій повазі до професорів Піттсбурзького університету, але оцінювати роботу всього Кабміну за опитування у Фейсбуці в якому взяли участь трохи більше 200 людей – це якось аж зовсім не репрезентативно.
Се-ер, справа в тому, що рівень професорів Піттсбурзького універсітету відомий і достойний в світі, як і до цього був і поки що є знаний в світі обалдєнний "рівень" українських Кабмінів за всі 24 роки...
Дєрзайтє далі...
Юрий Харьковчанин _ 13.03.2015 11:01
IP: 5.45.255.---
Яценюк такой же преступник как и Азаров и его будут судить в первую очередь за продажу интересов майдана, потому что он пришел к власти на крови народа, на гибели небесной сотни!
Павло Булгак _ 13.03.2015 10:01
IP: 217.27.159.---
Колеги при всій повазі до професорів Піттсбурзького університету, але оцінювати роботу всього Кабміну за опитування у Фейсбуці в якому взяли участь трохи більше 200 людей – це якось аж зовсім не репрезентативно.
kobrina _ 13.03.2015 09:47
IP: 74.125.181.---
Miki2:
kobrina:я вам відкрию страшну тайну, в штатах професор має зовсім інше значення ніж в решта світу.:-)
Я тобі теж відкрию страшну тайну: одна людина жила в бочці, але це не заважало їй бути Діогеном, а інший шльоцик, "патомствєнний шахтьор", у наші вже часи, теж регулярно жив в бочці ММЛ "Спутнік", шо в Гурзуфі, тобто він харашо васпітан і очінь харашо прасвєщьон. І, канєшно, це не заважало мені всю жисть бути Мікі:=) І
не бреши, алкаш.
шахтьори вино не пють.
нєбось чєкушку розпивав за бочкою, як всі донбасята, а потім всю набережну з корєшами обригував.
Ярослав Григорович _ 13.03.2015 09:40
IP: 91.245.119.---
Шо Ви нам мозги пудрите своїм соціологічними дослідженнями. 99% населення не лише зневажає, але і ненавидить нинішню владу. А хіба нема за що? Зрада ідеалів і сподівань майдану. Не покарані винні у розстрілах. Не покарані у помилках на фронті. Не подолано корупцію. По всій Україні регіонали при владі у всіх інстанціях, які тільки існують. Економіка в...там. Гривня з доларом там само. Ціни – космос. Зарплати врізані. Пенсії врізані. Навіть виплати на дітей умудрились врізати, уроди кончені, жируючи самі, відбирають у дітей останнє. Пенсіонери одержують пенсію, з якої їх чекає голодний 1933-й рік. Міністерство освіти замість того щоб виховувати підростаюче покоління, робить бізнес на платних підручниках. А міністерство охорони здоров'я задумало платну медицину. І це на фоні тотальної ніщети. Хабарництво набуло такого розквіту, як ні при якому президенту не було. Люди не тільки розчаровані. Вони злі, і здається вже готові на все.
Miki2 _ 13.03.2015 09:15
IP: 93.72.11.---
Максим Чарушников:
Яна Якимцова:
kobrina:
Яна Якимцова:
Єдине, що вона зробила корисне – відібрала у Пінчука і ахметки "Криворіжсталь" колись дуже давно.
А потім ющенко сказав що ахмєтка і пінчук його друзі. В президентську резиденцію в Гуті (Івано-Франківська обл) ющенка (при його президенстві) з днем народження приїжджали вітати ахмєтка, пінчук, фірташ, богатирьова, колєснік, табачник та інші особі, які зараз переховуються.
Все, абсолютно все, що маємо зараз, - від купленого в буквальному розумінні цього слова пасічника. А вина в тому, що його навіть не намагалися зупинити, коли він наглюче тягнув Януковича в президенти, якраз на на тих, хто зараз при владі. Всі вони, крім бійців і нових, різнокаліберних дєвчушек, як на долоні...
Орды Ордынец _ 13.03.2015 09:11
IP: 74.125.18.---
В целом правительство достигло заметных успехов в первые 100. Но нужно еще напрячься, чтобы очистить землю от лишних 30 млн украинцев.
Miki2 _ 13.03.2015 09:04
IP: 93.72.11.---
kobrina:я вам відкрию страшну тайну, в штатах професор має зовсім інше значення ніж в решта світу.:-)
Я тобі теж відкрию страшну тайну: одна людина жила в бочці, але це не заважало їй бути Діогеном, а інший шльоцик, "патомствєнний шахтьор", у наші вже часи, теж регулярно жив в бочці ММЛ "Спутнік", шо в Гурзуфі, тобто він харашо васпітан і очінь харашо прасвєщьон. І, канєшно, це не заважало мені всю жисть бути Мікі:=)

І скажи своїм тут подружаям, що хай не пхаються своїми чисто дєрєвенськими, або місцевими свиним рилами в те, в чому вони взагалі, як пеньки... Милованов, як спеціаліст, професіональний молодець. В Україні мало хто на таке здатен.

Що стосується мене, так я ще в 2000 р. фінансував і сам працював в подібного роду проекту, (меншого рівня), який технічно розробляли і виконували високі спеціалісти західного гатунку. А от фалили мене, як керівника, за той проект уже на всіх рівнях)
Віктор Совщак _ 13.03.2015 07:53
IP: 74.125.18.---
Як на мене все нагадує стан замочування при прасуванні – вода залита, брудніє трохи, але бруд від білизни ще не відділяється та й порошку ще не засипали. Тільки людина, яка яка якоби займається прасуванням багато розмовляє про це дійство.
Юрій Неживий _ 13.03.2015 07:22
IP: 46.203.47.---
Стільки людей писали і написали таку ЛАПШУ – ну напрклад МВС полк спецпризначення ганяє по Україні і захвачує заводи та підприємства -Одеса Рівне Дніпропетровськ – це бандитизм відкритий а автор пишуть реформи про якфі ми не знаємо. Мінохорони здоров'я пишутьстрашенна корупція продовжується, мінекологія -те саме дерибан та корупція, мінагро -люди масово вирізають поголів'я -фермери готові вже йти на Киів – мабуть за рихвормами. По мінагро взагалі цікаво ліві специ по торгівлі пилососами керують сільським господарством??? Реформи є тільки на папері – в житті хаос відсутність порядку дикий дерибан.
Злодії режиму Януковича вільно пересуваються між всіми міністерствами і знову керують чи ловлять рибку ів мутній воді часів лицемірного Яценюка. Абсолютно -АБСОЛЮТНО не вірю і це АБСОЛЮТНО не можливо при такому прохіндєї та проходимці -ЯЦю -робити нете що реформи – а просто банально зберігати баланс мінімальний.
Golden Force _ 13.03.2015 01:07
IP: 74.125.18.---
Это все тоже "покращення", но теперь уже от молодой команды "реформаторов" – ничего не напоминает?) Думаете "покращення" кто придумал? Американские компании и специалисты по пиару. Кулявлоб рапортует о преодолении коррупции на макроуровне, так где увеличение бюджета на соответствующую величину? Ведь эти же "демократы" называли сумасшедшие цифры разворовывания бюджета. В отчете представлены какието цифры, откуда они? Хоть один пример есть для какойто цифры или вопросник для определения? Недешевый пиар на пустом месте. Вроде бы выборы еще так далеко, но "демократы" и "реформаторы" так и не вышли из рекламной кампании и продолжают работать на рейтинг и свое обогащение. Вас хотят убедить, что этот вот евроинтеграционный путь страданий и лишений, ломки и издевательств это какоето достижение. Кулявлоб уже заявил, что эффекты от реформ увидит только ваши дети. Плять, ну где логика? Комуто стало лучше жить? Самые обеспеченные уже бегут из Украины, а нам снова лапша про "покращення".
Сергей Бочкарев _ 13.03.2015 00:56
IP: 109.95.50.---
Геньо:
Найбільше потішила математична інтерпретація залежності успішності від віку)))). я один замість пропонованої лінії бачу щось схоже на параболу?
Я вижу вместо параболы там откровенный возглас: "Всех этих старых идиотов надо списать в утиль! После "революции достоинства" на этих должностях должны пребывать только мы, молодые и ретивые из VoxUkrainre и Реанимационного пакета реформ". С липовыми дипломами Питтсбургского университета.
Геньо _ 13.03.2015 00:23
IP: 74.125.181.---
Найбільше потішила математична інтерпретація залежності успішності від віку)))). я один замість пропонованої лінії бачу щось схоже на параболу?
Теодор Дяків _ 13.03.2015 00:21
IP: 37.55.207.---
"Ех, ребята, все не так, все не так, как надо..."
kobrina _ 12.03.2015 23:56
IP: 74.125.181.---
In the United States and Canada in four-year colleges and universities, and is used in the titles assistant professor and associate professor, which are not considered professor-level positions in many other countries, as well as for full professors.

LOL
kobrina _ 12.03.2015 23:53
IP: 74.125.181.---
Сергей Бочкарев:
Oleg Sokolenko:
Вот это да! Пан Милованов, так вы все таки "professor" или всего лишь "assistant professor" в том самом Питсбургском университете?!!! Или для вас нет различия в этих понятиях?!!! Или у вас, как у Зварича, придется потом долго диплом искать?!!! Вы чему прибыли-с в таком случае нас учить?!!!! И какая говорите там великая роль вам отведена в таких "статусных" проектах, как VoxUkraine и Реанимационный пакет реформ?!!! Феноменальная брехня. И эти люди пишут у нас на тему "100 дней правительства"...
я вам відкрию страшну тайну, в штатах професор має зовсім інше значення ніж в решта світу.:-)
Уряд реформ366 Україна та Європа1001 Aтака Путіна1153 Корупція1227 Свобода слова561
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter