Володимир Огризко Міністр закордонних справ України (2007 - 2009 рр.)

За що українці люблять Росію?

14 березня 2014, 09:16

За Герцена і Достоєвського, Пушкіна і Лермонтова, Мусоргського та Глінку. І ми всі знаємо чому.

Але ми, українці, любимо Росію й за інше. За її послідовність.

За царя Олексія, який брутально порушив Переяславські угоди 1654 р., за Петра І, який почав знищення української державності, а Катерина ІІ її завершила, вкравши при цьому й нашу історію та перетворивши українських селян у рабів; за Олександра ІІ, який забороняв українську мову; за російських комуністів, які виморили голодом від 6 до 8 млн. українців у 1932-1933 рр.; за російських воєначальників, які кидали мільйони українців як гарматне м'ясо у битви Другої світової війни; за радянських царів, які фізично і морально знищували українську інтелігенцію протягом усього ХХ ст. та за багато інших "славних" справ щодо українців за три з половиною століття нашого "щасливого співжиття". Шкода, що про це знаємо лише ми.

А тепер ми ще більше любитимемо Росію ще й за Путіна. Хоча, здається, зараз, мабуть, вперше у сучасній історії, будемо любити його всі разом. Чому?

Тому, що тепер він довів не лише українцям, але й усьому світові, що:

- Росія була і залишається незмінно імперською. Так вона діяла, починаючи з ХУІІІ ст., так діє і сьогодні. Не бачити цього вже не можна;

- договори, які Росія укладає з іншими країнами або зобов'язання, які бере на себе у рамках багатосторонніх міжнародних угод, чинні для неї лише до того часу, допоки їй це вигідно. Точно так діяли у ХХ ст. Гітлер і Сталін;

- керівництво Росії нахабно бреше світовому співтовариству, спотворюючи дійсність та очевидні факти, і, головне, не соромиться цього;

- Росія протиставляє себе цивілізованому світу та використовує його можливості для боротьби з ним же самим.

На останній тезі зупинюся дещо детальніше.

На жаль, великою проблемою Заходу є те, що він не знає і, здається, не хоче знати історії Росії та розібратися у ментальності її еліти. Експерти ковзають по поверхні, аналізуючи поточну ситуацію, але не заглиблюються до суті проблеми. Звідси – абсолютно невірні оцінки мотивації та дій російського керівництва (не беру до уваги зараз банальну корупцію).

Росія, як сказав Путін, будує "країну – цивілізацію". Що це означає? Лише те, що усі ми належимо до іншої, чужої для них цивілізації. А з чужою конкурують, а, коли, складаються зручні обставини, то і воюють. Для убезпечення "своєї цивілізації" треба зводити паркани: політичні, військові, ідеологічні. Це, власне, і робить сьогодні Росія. Не бачити цього, – значить не адекватно, а, отже, на шкоду собі, оцінювати загрозу.

Саме загрозу, бо на моє глибоке переконання, теперішня Росія є реальною загрозою та найбільшим викликом для всієї системи міжнародних відносин, яка уже майже 70 років уберігає нас від нової світової війни.

Путін поставив тепер світ саме перед такою жахливою загрозою.

Бо йдеться, насправді, зовсім не про Крим. І, навіть, не про Україну. Йдеться про спробу зупинити поступ демократичних цінностей і цивілізованих правил гри. Просто плацдармом цієї боротьби сьогодні стала саме Україна.

Ось чому Захід, якщо він керується справді ціннісними, а не меркантильними інтересами, має визначитись. Реальна допомога Україні чи чергова здача позицій неоімперській Росії.

Насправді, захищаючи Україну, Захід захищає самого себе.

Хоча побоююсь, що примітивна "економічна доцільність" може взяти гору над здоровим глуздом. Що ж, тоді ще раз згадаємо Мюнхен 1938 року і все те, що відбулося згодом. З тією лише різницею, що на лаври Чемберлена тепер претендуватимуть вже кілька "миротворців", а наслідки будуть ще жахливішими. Чи розуміють це сучасні чемберлени?

Але я впевнений, що цього не станеться і українці зможуть знову полюбити Росію, коли вона, нарешті, позбудеться своєї імперської параної. Як швидко досягти цього?

Треба зовсім небагато: НЕГАЙНО ТА ЕФЕКТИВНО ДОПОМОГТИ УКРАЇНІ. Способи і засоби всім добре відомі. Потрібна лише політична воля.

Інакше нам не залишатиметься нічого іншого, ніж зробити висновок, що ми серйозно помилилися, коли віддали свою ядерну зброю. Бо "гарантії" виявилися лише папером, на якому були написані. І діяти відповідним чином, тим більше, що діяти можемо. Але це був би не найкращий сценарій, зокрема, й для режиму нерозповсюдження ядерної зброї. Вже не кажучи про інші аспекти.

Але хіба українці будуть винні у цьому?

Англійська версія статті надрукована у European Leadership Network

http://www.europeanleadershipnetwork.org/ukrainians-and-russians-nothing-to-love-for_1285.html

powered by lun.ua
Коментарі — 253
Андрій Саксаганський _ 07.06.2014 18:22
IP: 37.229.49.---
Росія і росіяни = зло!
Ostap Max _ 19.03.2014 07:58
IP: 95.111.253.---
Да, абсолютно нетолерантно!
Внешняя политика Путина превратилась у исключительный цинизм и особенную дерзость! Как хорошо в этой теме "игра" Медведчука, так сказать подошел ко Двору в самый раз.
Так что мировые адепты дипломатии, чхать Путин хотел на всякое международное право и здравый рассудок! "Ядерное оружие, как инструмент сдерживание существует, но его никто не применяет, вот этим шантажом и авантюризмом и воспользуемся", - подумал ПУТЯ и начал "своё" наступление!
Европа (Германия) зависит от НАС (Путина) в энергетике, экономике, -вот этим и будем манипулировать и продвигать "своё" наступления.
Болезненный бонапартизм Путина опасен всему человечеству!Путин- террорист!
Райхер _ 15.03.2014 20:52
IP: 46.211.142.---
Как можно остановить войну? Надо срочно подавать в международный суд, гаагский трибунал на Путина! Надо начать судебный процесс. Мир закрывал глаза на геноцид Путина в Абхазии Осетии и др.
Но геноцид уже начался в Крыму – украинцы начали пропадать без вести!!!
Украина всё же не сравнимо больше тех стран где Путин захватив территорию для своих военных баз проводил геноцид. Мир уже готов начать суд! И нам надо только быть инициатором.
Роман Костенко _ 15.03.2014 13:02
IP: 94.45.129.---
Ми не любимо росію. Бо росія проявляє агресію проти нас. А ми – не мазохісти. Більше скажу – усе,що в росії відбувається, є "внутрішніми справами іноземної держави", тобто нам байдуже. Аби тільки ядерні випробування не робили біля наших кордонів.
Ostap Max _ 15.03.2014 11:06
IP: 130.185.25.---
Предложение Путьки:
1.Федеративное устройство Украины и Конституция под Медведчука.
2.Второй гос.язык -русский.
3.Продление полномочий ВР до 2017г.
4.Коалиционное правительство с Партией Регионов для продолжение коррупционных схем.
5.Запад "кинуть" на "бабло", как говорят в интеллигентных кругах России.
6.Смотрящим (Президентом) назначить в Парламенте- Медведчука.
7. Аннексия Крыма.
Morgan Captain _ 15.03.2014 10:06
IP: 93.73.2.---
Хтось з американських політиків нещодавно пояснив, що гарантії, які було надано Україні в обмін на ядерну зброю, були "лише політичною заявою", а не повноцінним договором про захист. Відтак і не йдеться про військовий захист України від агресії. Питання – чи існувало таке розуміння "гарантій", коли українська влада і країни-гаранти цей документ ухвалювали? Буду вдячний за відповідь пана Володимира.
Lider_UKRAINY _ 15.03.2014 08:36
IP: 74.125.18.---
Нема за що любити Росію...
Все більше переконуюся у справедливості цього визначення:
"Мелкий народ в своєм мнимом величии!"
Алла Шульгина _ 15.03.2014 07:00
IP: 95.153.99.---
Bogdan Vehg:
дядя Огрызко. Кто убил небесную сотню? тоже Россия?
Ее убил тот, кому Россия предоставила убежище. Великая Россия защитила от преследований палача украинского народа. Почему? Да потому, что ворон ворону глаз не выклюет.

"Чужого горя не бывает,
Кто это подствердить боится,
Тот сам, наверно, убивает
Или готовится в убийцы".
К. Симонов

Россия готовится вразвязать бойню. Даже не потрудилась придумать свой сценарий – воспользовалась гитлеровским.
Ant Fantomyk _ 14.03.2014 22:24
IP: 92.113.250.---
Революція триває. І вона, як відомо, в головах. Іде активний процес переосмислення.
Ми починаємо розуміти – те що у Путіна "и иже с ним" зараз на язиці – в російських головах було завжди.
Від імперських амбіцій до фашизму – один крок, як і від братньої любові до ненависті.
Якщо нас тисячу разів назвати бандерівцями, то ми ними станемо. Бо ми бачимо, що націоналісти-бандерівці, і не тільки вони, були абсолютно праві – від російського впливу Україна завжди тільки втрачала.
Росіяни завжди зверхньо дивилися на українців, тому недарма виникла байка про "старшого брата".
Хоча насправді, якщо розібратись в цій гендерній плутанині, Росія для України є "молодшою сестрою" і навіть, швидше за все, "племінницею".
А ще нас путінська пропаганда екстремістами називає. Якщо на нашу землю прийде російський солдат, то ми ними станемо.
Игорь Яндыбаев _ 14.03.2014 20:12
IP: 74.125.18.---
h-ttp://ru.wikipedia.org/wiki/Резня_в_Сахрыни
Убери -
Inga Vershinina _ 14.03.2014 17:56
IP: 95.215.36.---
Альберт Алябьев:
Щас уссусь от смеха.Рома зайди ко мне на face,там фото,на тебя похож.
скоро не только от смеха будешь обсцыкаться...а крым придется твоим хозяевам удерживать,твоей зарплаты даже на памперсы не хватит
Райхер _ 14.03.2014 17:33
IP: 46.211.142.---
Надо всем миром люстрировать Путина – гаранта коррупции на всём постсоветском пространстве.
Говорят чтобы победить армию нужно убрать царя! 70% россиян Путина считают своим богом отчасти из за того что он из зомбировал. Россияне не знают что он мультимиллиардер, что у него 22дворца и дети живут за границе!
Чего больше всего боится Путин? – Правды!
Из за этого и война, поэтому он (пока лишь) избивает журналистов, что бы никто не знал правды.
А ещё лучше открыть судебное производство против Путина, за то что он кромсает страны и ставит на завоеванные территории уголовных авторитетов – диктаторов!
Райхер _ 14.03.2014 17:29
IP: 46.211.142.---
Путина любят коммунисты и сталинисты в первую очередь.
По сути Путин сталинист, а в России много сталинистов вот почему Путин у них бог!
Вся Советская история извращена ложью которая является фундаментом Российской лживой пропаганды и высоких технологий зомбирования в основном через телевизор. Путин опирается на воров в законе и криминалитет!
Ведь как можно хотеть в Россию? Как можно желать присоединиться к фашистскому обществу?
Обществу где нет демократии, честных выборов, свободы слова? Где за правду могут посадить!
Где больше 3х нельзя собираться?
Я предлагаю считать всех кто хочет присоединиться к России считать фашистами и нелюдями,
Хотя по большому счёту это недоразвитые зомби, но так они и есть армия фашистской лжи!

Если мы начнём называть вещи своими именами и Россию – фашисткой империей то мы можем выиграть войну без крови.
Просто надо сказать Правду на то что есть на высоком уровне!, у нас в парламенте это признать и вплоть до ООН!
P_Luda _ 14.03.2014 15:47
IP: 89.162.167.---
Дякую, пане Володимир. Ці думки приходять в голову усим українцям
Keith _ 14.03.2014 15:35
IP: 74.125.19.---
Хотілось би запитати у Кравчука, чи йому добре зараз спиться. Такий зажди "мудрий" і любить почати всіх і вся, а чим думав він, коли віддавав ядерну зброю і підписував такий договір з рашою. Такий розумний і не знав історії зрад росією Хмельницького.
Позывной Топаз _ 14.03.2014 15:23
IP: 93.183.246.---
Владимир, научитесь писать просто и доходчиво. Обилие витиеватых фраз и заумных выражений не добавляет смысла в вашу статью.
Forte _ 14.03.2014 15:07
IP: 74.125.181.---
Роман Хлудов:
Альберт Алябьев:
Роман Хлудов:
Так тем более,Рома,старый пердуняка,сиди и рот заткни и Афган,Афганом не тебе называть,козлина старая.Как мы там воевали не для таких как ты пишут на камнях.Гнида.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

...)))))))...ты ещё полосатый тельник китайский до яиц разорви и бутылкой себе по голове...смотришь и попустит.
+++++++++++:-)))
Роман Хлудов _ 14.03.2014 15:07
IP: 94.179.122.---
Альберт Алябьев:
Роман Хлудов:
Так тем более,Рома,старый пердуняка,сиди и рот заткни и Афган,Афганом не тебе называть,козлина старая.Как мы там воевали не для таких как ты пишут на камнях.Гнида.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

...)))))))...ты ещё полосатый тельник китайский до яиц разорви и бутылкой себе по голове...смотришь и попустит.
Forte _ 14.03.2014 15:02
IP: 74.125.181.---
Альберт Алябьев:
Роман Хлудов:
Так тем более,Рома,старый пердуняка,сиди и рот заткни и Афган,Афганом не тебе называть,козлина старая.Как мы там воевали не для таких как ты пишут на камнях.Гнида.
А чего ты оскорбляешь? Аргументы заготовленные закончились? Это совсем уже в бандитском стиле (заканчиваются слова – начинается тупорылая брань)
Forte _ 14.03.2014 14:58
IP: 74.125.181.---
Альберт Алябьев:
Forte:
Он не советам последовал.В отличии от вас они знают с кем будут иметь дела,спецназ ГРУ это не шутки,я в Джеллалабаде видел их,там был один отряд.Духи их животным страхом боялись до конца Афгана.И все спецы остались в России.Так что Рома и ещё тут пару,тройка пустозвонов,не стесняйтесь поговорите в УСВА с мужиками,на жаль у вас только они,старые пердуны,как и мы,остались,они вас вразумят дуроёбов,шо по чём.
Да чего нам выяснять. Просто СВАЛИТЕ (потому что вы просто АГРЕССОРЫ и БАНДИТЫ) из нашей "квартиры"... и весь сказ... мы же к вам в мааскву не пришли? Вот и от нас свалите... и ВСЁ... и мы вас ПРОСТИМ за ваше ВТОРЖЕНИЕ НА ЧУЖУЮ ТЕРРИТОРИЮ
Роман Хлудов _ 14.03.2014 14:56
IP: 94.179.122.---
ДЛЯ ЛЮБИТЕЛЕЙ СЛОВА "СТАЛИНГРАД"
И СОВРЕМЕННЫХ "ВЕТЕРАНАХ" ВОВ

...Те,кто победил,либо полегли на поле боя,либо спились-подавленные послевоенными тягота ми. Те же из них, кто еще жив, молчат, сломленные...Остались у власти,сохранили силы другие-те,кто загонял людей в лагеря,те,кто гнал в бессмысленные,кровавые атаки...На войне особенно отчетливо проявилась подлость большевистского строя. Как в мирное время, казнили самых честных, интеллигентных, разумных людей, так и на фронте происходило то же самое,но в еще более открытой, омерзительной форме- гибли самые честные, чувство вавшие свою ответственность перед обществом и людьми...Надо пола гать-эта селекция народа-бомба замедленного действия,она взорвется через несколько поколений,в 21 или 22 м.веке,когда отобранная и взлеле янная большевиками масса подонков-родит себе подобных... Н.Никулин.Воспоминания о войне.
Роман Хлудов _ 14.03.2014 14:47
IP: 94.179.122.---
Альберт Алябьев:
Роман Хлудов:
Рома,чудище)),мне 53 года.Червонописский боевой офицер,а ты чмо,которое только свой член в руках держал.
++++++++++++++++++++++++++
Ты "салабон"...я 1946г рождения, мне через 2года – 70, а ты мне КапЯровскими полигонными "боевыми ахвицерами" тут пугаешь...ты мне ещё про Афган красочно опиши, а то чем дальше от этой Войны, тем больше у неё "Хероев"...
Oksana Napora _ 14.03.2014 14:42
IP: 178.212.102.---
hot111:
)))))))))))))))))) воістину правду кажуть, що "дав Бог віку, а про розум -забув"!!!!!!!!!!
Forte _ 14.03.2014 14:39
IP: 74.125.181.---
Микола Думич:
Щирі патріоти "Газпрому", усвідомлюючи свою інахернікомунепотрібність, остервенілу і переможну, цілком свідому і запеклу боротьбу свою в 2010-му за реставрацію російського класичного і розторможеного фашизму і злиденність російського феодалізму, із впертістю дятлів тупо пробують пояснити і якось оправдати заполошним скиглінням про Голодоморами заморених, показною українськістю, національно-визвольними змаганнями предків і цинічно-нещирою побожністю.
Абсолютно автентично як і чекісти 9-тим мая злиденність існування біомаси бидломаси пояснюють.
За нині актуальну огидну сучасність героїчне і не їх минуле предків наших – із тих, потворок ницих і недолугих, – відповідальність ніяк не знімає.
Вони ніколи не боролися за Україну, миздобули-"патріоти".
"Славних прадидив великих правнуки погани"...
Микола Думич _ 14.03.2014 14:34
IP: 213.5.193.---
Щирі патріоти "Газпрому", усвідомлюючи свою інахернікомунепотрібність, остервенілу і переможну, цілком свідому і запеклу боротьбу свою в 2010-му за реставрацію російського класичного і розторможеного фашизму і злиденність російського феодалізму, із впертістю дятлів тупо пробують пояснити і якось оправдати заполошним скиглінням про Голодоморами заморених, показною українськістю, національно-визвольними змаганнями предків і цинічно-нещирою побожністю.
Абсолютно автентично як і чекісти 9-тим мая злиденність існування біомаси бидломаси пояснюють.
За нині актуальну огидну сучасність героїчне і не їх минуле предків наших – із тих, потворок ницих і недолугих, - відповідальність ніяк не знімає.
Вони ніколи не боролися за Україну, миздобули-"патріоти".
Вони завжди боролися – і завжди боротися будуть, - за право безкарно красти.
І будуть зализувати анус будь-якому пахану, котрий таку безкарність обіцяє.
Ющенку, Тягнибоку, Кличку чи навіть сатані...
Корупція1397 Уряд реформ419 Україна та Європа1116 Зеленський56 Свобода слова576
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter