Володимир Огризко Міністр закордонних справ України (2007 - 2009 рр.)

ЗАЯВА ЩОДО ТАК ЗВАНИХ 12 КРОКІВ "МИРНОГО ВРЕГУЛЮВАННЯ" ДЛЯ УКРАЇНИ

17 лютого 2020, 11:38

Цьогорічна Мюнхенська конференція з безпеки окрім іншого, на жаль, запам'ятається скандальною заявою "12 кроків для більшої безпеки України та євроатлантичного регіону", яку буцімто спільно підготували кілька аналітичних центрів з Європи у співпраці з Російською радою міжнародних справ.

Промовистим свідченням того, що оприлюднення такої заяви на поважній міжнародній конференції було помилковим рішенням, стало те, що організатори були змушені видаляти цей текст з офіційного сайту Мюнхенської конференції з безпеки. Водночас ця подія не може залишитися поза увагою міжнародної спільноти.

Насамперед, хочемо висловити вдячність відомим закордонним експертам, дипломатам і політикам, які блискавично відреагували на появу цих "12 кроків" та обґрунтовано розкритикували їх, як такі, що спотворюють реальність та вводять в оману міжнародне співтовариство.

Обговорювати виписані в документі положення немає жодного сенсу. Цей документ відтворює кремлівський підхід до оцінки "подій в Україні і навколо України". Росія не визнає збройної агресії проти України та окупації частини її території, натомість кремлівська пропаганда поширює міф про громадянську війну в Україні. Автори "12 кроків" також неприховано запропонували втілити в життя давні забаганки Москви, спрямовані на "перегляд національної ідентичності" України з втручанням в цей процес сусідніх держав; впровадження особливого режиму економічних відносин між Донбасом та Росією; послаблення міжнародних санкцій щодо Росії, незважаючи на продовження збройної агресії та окупації українських територій.

Попри наполегливі намагання російської пропаганди сформувати в суспільній уяві вигадану паралельну реальність, неспростовним фактом залишається те, що починаючи з 20 лютого 2014 року, Росія веде агресивну війну проти України, окупувала Крим й частину Донецької та Луганської областей. Таким самим фактом є й те, що Росія розпочала та продовжує приховану війну проти держав НАТО і ЄС, прагнучи поширити хаос та дестабілізувати світовий безпековий порядок, з метою нав'язати ослабленим демократичним державам власну політичну волю. Вважаємо, що й сама заява про "12 кроків" є черговим прикладом такого руйнівного впливу Кремля на Заході, коли встановлюючи непублічну співпрацю із західними політиками, медіа й аналітичними центрами, зловживаючи свободою слова, Москва насаджує вигідний для себе порядок денний.

Необхідно наголосити, що розв'язання проблем у відносинах Росії з Україною не потребує складних і вигадливих сценаріїв. Просто Росія, відповідно до норм міжнародного права, має припинити збройну агресію, відновити порушений міжнародний правопорядок, беззастережно вивести всі свої збройні формування з Криму, Донеччини та Луганщини, а також сприяти встановленню українського контролю вздовж всієї лінії державного кордону. Такий покроковий план зокрема міститься в Українській доктрині безпеки та миру, ухваленій Стратегічною Радою Руху опору капітуляції 31 жовтня 2019 року.

Росія повинна визнати політичну і матеріальну відповідальність за агресію, окупацію української території та наслідки, спричинені цими злочинами. До того моменту, поки Росія утримує під своїм загальним контролем частину території України, вона зобов'язана підтримувати життєдіяльність на окупованих нею територіях і забезпечувати там повагу до основоположних прав та свобод людини. Для того, щоб змусити агресора швидше відновити міжнародний правопорядок, світове співтовариство має посилювати санкції, а не прагнути відновити співпрацю з державою, яка зухвало і грубо порушує міжнародне право.

Тільки такий підхід до розв'язання цієї проблеми забезпечить справедливий і сталий мир.

Київ, 17 лютого 2020 року

1. Володимир Василенко, Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор юридичних наук, професор Національного університету "Києво-Могилянська академія"

2. Йосиф Зісельс, віце-президент Конгресу національних громад України, учасник Ініціативної групи "Першого грудня", дисидент і політв'язень часів радянського режиму

3. В'ячеслав Брюховецький, професор і почесний президент Національного університету "Києво-Могилянська академія", учасник Ініціативної групи "Першого грудня"

4. Володимир Огризко, політик, дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол України, міністр закордонних справ України (2007-2009 рр)

5. Роман Безсмертний, політик, Надзвичайний і Повноважний Посол України, екс-представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську

6. Данило Лубківський, дипломат, заступник міністра закордонних справ України (2014 р.).

7. Сергій Квіт, професор Національного університету "Києво-Могилянська академія", міністр освіти і науки України (2014-2016 рр.)

8. Михайло Гончар, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ", провідний експерт в сфері енергетики

9. Михайло Басараб, політолог, кандидат політичних наук, член президії Громадської комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні

10. Андрій Левус, керівник "Української стратегічної ініціативи", народний депутат України 8 скликання

11. Сергій Висоцький, журналіст, народний депутат України 8 скликання

12. Ігор Лапін, народний депутат України 8 скликання, ветеран російсько-української війни

13. Андрій Юсов, директор ГО "Школа відповідальної політики"

14. Мирослав Гай, офіцер резерву ЗСУ, ветеран російсько-української війни

15. Мустафа Джемілєв, провідник кримськотатарського національного руху, правозахисник, учасник дисидентського руху, політичний в'язень, 1-й голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України

16. Олексій Панич, філософ, перекладач, ведучий науковий співробітник НПО "Дух і Літера"

17. Костянтин Сігов, філософ та громадський діяч, керівник Центру європейських гуманітарних досліджень НаУКМА

18. Мирослав Маринович, проректор Українського католицького університету, учасник Ініціативної групи "Першого грудня" та "Несторівської групи", дисидент і політв'язень часів радянського режиму

19. Микола Рябчук, почесний президент Українського ПЕН-клубу

20. Вахтанг Кебуладзе, доктор філософських наук, професор кафедри теоретичної і практичної філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, публіцист, перекладач

21. Євген Захаров, учасник Ініціативної групи "Першого грудня", керівник Харківської правозахисної групи

22. Олександра Гнатюк, учасник Ініціативної групи "Першого грудня"

23. Ганна Гопко, голова комітету у закордонних справах Верховної Ради України 8 скликання

24. Володимир Єрмоленко, філософ, письменник, директор з аналітики ГО "Інтерньюз-Україна", старший викладач НаУКМА, член Ініціативної групи "Першого грудня"

25. Микола Княжицький, народний депутат України

26. Ахтем Чийгоз, член Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України

27. Ігор Козловський, релігієзнавець, президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, учасник Ініціативної групи "Першого грудня", в'язень сумління

28. Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ

29. Ярослав Яцків, академік НАН України, Голова Українського міжнародного комітету з питань науки і культури при НАН України, член Ініціативної групи "Першого грудня"

30. Катерина Смаглій, випускниця програми "Лідери наступного покоління" Інституту Маккейна

31. Борис Захаров, Голова управи Гуманітарної студії "Хвиля"

32. Олександр Скіпальський, генерал-лейтенант, Почесний голова Волинського Братства

33. Андрій Юраш, релігієзнавець, директор Департаменту у справах релігій та національностей МКМС

34. Юрій Щербак, письменник, Надзвичайний і Повноважний посол України

35. Остап Єднак, кандидат наук з соціальних комунікацій

36. Оксана Юринець, голова делегації Верховної Ради України в ПА НАТО 8 скликання

37. Леонід Фінберг, директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА, головний редактор видавництва "Дух і Літера"

38. Іван Васюник, голова Наглядової ради розвитку проекту Меморіалу пам'яті жертв Голодомору, віце-прем'єр міністр з гуманітарних питань (2007-2020рр.)

39. Карл Волох, бізнесмен, блогер

40. Анатолій Рачок, генеральний директор Центру Разумкова

41. Юрій Якименко, заступник генерального директора – Директор політико-правових програм Центру Разумкова

42. Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова

43. Михайло Пашков, співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова

44. Микола Сунгуровський, директор військових програм Центру Разумкова

45. Петро Стецюк, науковий консультант Центру Разумкова з правових питань, суддя Конституційного Суду України у відставці Віктор Замятін, Провідний експерт політико-правових програм Центру Разумкова

46. Віктор Замятін, провідний експерт політико-правових програм Центру Разумкова

47. Олексій Розумний, експерт політико-правових програм Центру Разумкова

48. Максим Білявський, провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова

49. Світлана Чекунова, провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова

50. Тарас Стецьків, народний депутат України багатьох скликань, співініціатор "Зарваницької ініціативи"

51. Андрій Кокотюха, сценарист, журналіст, письменник

52. Олег Медуниця, народний депутат України трьох скликань

53. Андрій Денисенко, народний депутат України 8 скликання

54. Олеся Яхно, політолог, кандидат політичних наук

55. Дмитро Крапивенко, головний редактор журналу "Український тиждень"

56. Дмитро Лиховій, журналіст головний редактор Інтернет-видання "Новинарня"

57. Євген Магда, доцент НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського, директор Інституту світової політики

58. Віктор Таран, політичний експерт

59. Сергій Герасимчук, заступник Голови правління Ради зовнішньої політики "Українська призма"

60. Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва

61. Володимир Омельченко, директор енергетичних програм Центру Разумкова

62. Марія Золкіна, політичний аналітик

63. Олена Снігир, кандидат політичних наук

64. Олег Березюк, голова "Українського юридичного товариства"

65. Наталя Беліцер, експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика

66. Нестор Воля, суспільно-політичний блогер

67. Рух опору капітуляції

68. Мережа захисту національних інтересів "АНТС"

69. Громадянська Платформа Нова Країна

powered by lun.ua
Коментарі — 32
Влад Дорошенко _ 18.02.2020 16:28
IP: 93.72.24.---
Количество депутатов в Парламенте следует ограничить числом 69.
Может, путь к миру начать с инвест-программ построения украинских заводов по производству вооружений и боеприпасов (главным образом, не запрещенных Минскими соглашениями) для ВСУ и экспорту во все страны мира боеприпасов украинского производства (а не курятины, зерна, шоколада)?
Также выпустить не 1 харьковский танк для ВСУ за 5 лет (как писала УП), а не меньше 125?
Расшифровать на 10-20 пунктов, что означает лозунг "Слава Украине!" и принять программу научно-технологического развития Украины до 2035 г. для вхождения Украины в 10-ку стран мира, как она была в 80-90х годах?
Ввести в школах (вместо ленинских уроков) уроки "славы Украины" (може, в'ятровичі з білецькими підтримають?=це вам не з факелами ходити) и уроки "что такое – служить народу?"
Бо уроки "роттердамські", "численних іспанських, французьких вілл і лондонських квартир"+захмарних зарплат і премій наших можновладців не підсилять країну, що волає "споможіте!"
_ABM_ _ 18.02.2020 14:52
IP: 77.222.153.---
Log Log:
Романов Данил – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
- что бы
- Дегенерат, ЧТОБЫ стать человеком тебе нужно лет 300...
Нет у россиянцев 300 лет!!
Численность населени на Россиия катастрофически снижается: в 20018 минус 229,3 тыс.чел., в 2019 минус 208,4 тыс. чел., прогноз в 2020 минус 252,2 тыс. чел..., в 2035 минус 541,2 тис.чел.
Т.е. за следующие 15 лет Россия уменьшится на 7,3 млн. человек.
Через 300 лет на России будет совершенно другой народ...
.
Log Log _ 18.02.2020 11:54
IP: 128.124.131.---
Романов Данил – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
что бы
Дегенерат, ЧТОБЫ стать человеком тебе нужно лет 300. За полсотни лет не выучил родного языка.
Безграмотный недоумок Цеймах-Путилер-Янукрович, ты по слабоумию фамилию правильно написать неспособен.
Сгорай со стыда, двуногая скотина.
Давай жги, всё происходит наоборот.
_ABM_ _ 18.02.2020 11:31
IP: 77.222.153.---
Данил🚽 Романов💩 💨 – шелудивый из Воронежской обл., село Верхняя Хава, ул. Собачьего ящика:
-...уже четыре трупа...
Шелудивый, ты радуешься убийству?? Да, на войне люди гибнут... За 6 лет ро⚡⚡иянцы убили около 13 тыс. украинцев. Это правда.
А что там на Ро⚡⚡ии? А на Ро⚡⚡ии убыль населения в ДЕНЬ ‼️ – 550 человек. Количество вашего населения системно уменьшается. Соответственно за 10 дней – 5500 человек, 100 дней – 55 тыс. человек. И этот процесс уже не остановить‼️ Ты понял, шелудивый¿¿ Я думаю, что ты все понимаешь.
iip _ 18.02.2020 11:02
IP: 31.40.110.---
Романов Данил:

ЛНР мочит ВСУ, уже четыре трупа и много раненых, наверное не выживут!
Фифочка – вот этого я от тебя терпеливо ждал.
Морду твоего истинного лица, так сказать.
Log Log _ 18.02.2020 10:49
IP: 128.124.143.---
Романов Данил – безмозглый дебил Унитаз Семижопов из Воронежской области
забалуешься
Новое слово от кретина.
Безграмотный недоумок Цеймах-Путилер-Янукрович, ты по слабоумию фамилию правильно написать неспособен.
Сгорай со стыда, двуногая скотина.
iip _ 18.02.2020 10:46
IP: 31.40.110.---
Романов Данил:
"Про выборы в Крыму", все громко аплодировали удачной шутке...
...товарища ВеВеПутина.
Natalya Belitser _ 18.02.2020 02:34
IP: 93.74.201.---
Варто було би зробити цю Заяву вілкритою для підписання тими, зир її підтримує.
Natalya Belitser _ 18.02.2020 02:31
IP: 93.74.201.---
Варто було би зробити цю Заяву вілкритою для підписання тими, зир її підтримує.
Log Log _ 17.02.2020 22:41
IP: 46.133.53.---
Матвей Троїцький:
Себе в штаны...
И потом будете отрицать что это из Вашего лексикона?
Віра Бурик _ 17.02.2020 21:50
IP: 93.190.40.---
Матвей Троїцький:
Віра Бурик:
Матвей Троїцький:
Тільки ворог прихований може пропонувати нам продати свою єдину "квартиру", від якої ворог відкритий вже відщепнув пару квадратних метрів в 2014-2015-му.
Я давно заметил, что на людей со слабой психикой гиперболичность моих метафор действует ошарашивающе.
То ви таки уролог чи вар'ятолог?
iip _ 17.02.2020 20:07
IP: 31.40.110.---
Матвей Троїцький:

а он даже не понимает о чем идет речь.
"матвей" – ты это с кем говориш? Я тут, с другой стороны:)
Я начинаю чувствоать себя новыми воротами, ты ж вроде косиш под умного.
Уровень пригодности мюнхенского плана для Украины равен 0%.
Если тебе предлагают повеситься, ты что будеш требовать расстрел?
Я, конечно, понимаю – ты правоверный мокшанин и путинско-соловьёвский сортироцефал.
Но ты же можеш себе представить, что не все такие дураки, как ты?
А про "международную ситуацию" – это ты наивный дурачок.
Ты думаеш европейцы с американцами не понимают, что Путин – шизофреник?
А как разговаривают с шизофрениками? Правильно – притворно стараются не перечить, пока не смогут надеть смирительную рубашку.
Или ты щас заведёш стандарную хрень – "ядерная держава", "радиоактивный пепел"...
То-то и оно, что Путин – это бешенная обезьяна с ядерной гранатой в руке.
Вот отсюда и вся "международная обстановка". Но думать ушами – надо быть дураком.
Елена Величко _ 17.02.2020 19:37
IP: 178.95.195.---
Усі позиції закінчуються переговорами (перемовинами), й тут треба мати аргументи змістовні та конструктивні.
12 кроків погані – ЗНАЧИТЬ треба їх обговорити та змінити, якщо вони не реальні.
Й тут важливо, щоб ТРИМАВСЯ мир, бо зробити одноразово – то одне, на постійне та якісно – інше.
Й затягування – то процес що НЕ ПРИПИНЯЄТЬСЯ,а погіршується.
У тому числі, навіть відведення – то не один день...
Й ще, посередництво необхідне, бо нема ніякого забуття...тобто є ще багато питань, які треба перевести в іншу площину – й да, треба все ж знайти платформу співжиття (Фонд відбудови – то є одна з формул)...то скоріш за все й непросто буде,бо політика усюди, клята ця політика та протистояння.
iip _ 17.02.2020 19:33
IP: 31.40.110.---
Матвей Троїцький:
Мне все ясно. Фрустрируйте дальше.
Всравсь?
Ещё один мокшанский пукан кирдык-бабах – дело сделано:)
Елена Величко _ 17.02.2020 19:23
IP: 178.95.195.---
Пане Автор, ви не хочете обговорювати запропоноване,
А ЩО САМЕ ВИ ПРОПОНУЄТЕ? – 69 підписантів? Покричати, заперечити...підписати...
Ви ж самі тут звертаєтесь до Росії, чи ви не помітили..., мовляв. ХАЙ РОСІЯ виведе та...відновить...
Так це чарівна у вас паличка? Хай...й...
Пропонуйте РЕАЛЬНІ речі. Якщо Документ є – ДАВАЙТЕ СВІЙ та реально ХТО БУДЕ РОБИТИ,
бо люди витрачають ЧАС, думають ЗА НАС –...то й результат.
А ви ж, пане АВтор, міжнародник? знавець – то кажіть, ХТО ПОВИНЕН РОБИТИ та ЩО.
Якщо ж все у вас "НІ" та "проти" або ХТОСЬ повинен зробити...розмови нема.
iip _ 17.02.2020 19:09
IP: 31.40.110.---
Данил Романов:
Как бы не визжали...
Шото из тебя сегодня такое нехорошее лезет:)
Фифочка, ты ж у нас теперь наверное майор – в ФСБ БДСМ-мазо-зоофилы в большой чести:)
iip _ 17.02.2020 18:53
IP: 31.40.110.---
Матвей Троїцький:

Попытаюсь объяснить на пальцах
"матвей" – твоё словоблудие – это словесний понос.

Но, попытаюсь и я – на пальцах:::)))))
В рамках твоей "модели" с квартирой "мюнхенский план" выглядит мал-мала иначе. Мюнхенский план – это как если бы ты стал нуждаться в деньгах и решил продать квартиру. А тебе СХОДУ предлагают НЕ то что не 99 тыс., а отдать квартиру, доплатить, и ещё и "изменить идентичность с учётом того, что тебя поимели" – типа за это ещё и поблагодарить.

Всё гораздо проще. И словоблудием это не замаскируеш.

Мюнхенский план вообще никак не подходит Украине, ни на 90%, ни на 50%, ни на 10%.

Он полностью антиукраинский и полное г*вно.

Что тут тебе не ясно?
Віра Бурик _ 17.02.2020 18:49
IP: 93.190.40.---
Матвей Троїцький:
iip:
Попытаюсь объяснить на пальцах, т.е. языком жестов, о чем шла речь в моем комментарии, потому что вы, как видно, плохо понимаете язык слов. Вот представьте, что в 2015-м у вас была квартира, которую можно было продать за полностью устраивающую вас цену – 100 тыс., но тогда вы не нуждались в деньгах. Стали нуждаться в 2016-м, но за нее давали уже 99 тыс. Вы сказали: "Нет, такая цена устраивает меня всего на 99%, а я хочу, чтобы на 100", – и стали ждать. В 2017 вам предлагали уже 74 тыс., в 2018 – 43, в 2019 – 12, а вы все твердите: "Хочу, чтобы цена была 100 тыс., т.е. устраивала меня на 100%". А я вот вам советую: учитывая явно неблагоприятный для вас тренд, продавайте уже за столько, сколько дают, иначе к концу 2020-го вам покупателю уже доплачивать придется.
Тільки ворог прихований може пропонувати нам продати свою єдину "квартиру", від якої ворог відкритий вже відщепнув пару квадратних метрів в 2014-2015-му.
Віра Бурик _ 17.02.2020 18:06
IP: 93.190.40.---
iip:
Матвей Троїцький:
перестать сходу отвергать любые адресованные ей предложения, если они не устраивают ее на все 100 %.
"матвей", родной, приветик! Знаеш, чем ты удивляеш людей? Тем, что ты морозиш хрень, прекрасно осознавая, что морозиш хрень – и при этом ОБИЖАЕШСЯ, когда тебе говорят, что ты морозиш хрень.

Включи мозги и читай, что ты написал. По-твоему Украина должна соглашаться с предложениями даже если они НЕ устраивают Украину на все 100%. Специально для дебилов расшифрую – если тебя что-то НЕ устраивает на все 100% – по смыслу значит это тебе вообще не подходит – усёк?

"Мюнхенский план" действительно не устраивает Украину НА ВСЕ СТО ПРОЦЕНТОВ – то есть ВООБЩЕ не устраивает. Никак... План антиукраинский и полное г*вно.

И не обижайся – ты это ж и сам знаеш...
Він добре знається на сечі, гівно – не його профіль:)
iip _ 17.02.2020 17:51
IP: 31.40.110.---
Матвей Троїцький:
перестать сходу отвергать любые адресованные ей предложения, если они не устраивают ее на все 100 %.
"матвей", родной, приветик! Знаеш, чем ты удивляеш людей? Тем, что ты морозиш хрень, прекрасно осознавая, что морозиш хрень – и при этом ОБИЖАЕШСЯ, когда тебе говорят, что ты морозиш хрень.

Включи мозги и читай, что ты написал. По-твоему Украина должна соглашаться с предложениями даже если они НЕ устраивают Украину на все 100%. Специально для дебилов расшифрую – если тебя что-то НЕ устраивает на все 100% – по смыслу значит это тебе вообще не подходит – усёк?

"Мюнхенский план" действительно не устраивает Украину НА ВСЕ СТО ПРОЦЕНТОВ – то есть ВООБЩЕ не устраивает. Никак... План антиукраинский и полное г*вно.

И не обижайся – ты это ж и сам знаеш...
iip _ 17.02.2020 16:31
IP: 31.40.110.---
Данил Романов:

как не хочется с ними расставаться, а ведь когда то придется их продать.
Дорогой товарищ Фифаил Сосипатрович!

Фифочка, родной – умоляем, не продавай последние штаны.
Дай координаты карточки – мы сбросимся, хто гривна, хто две – на ботву тебе хватит.
А там глядиш, гигнется плешивый недомерок и Мокша опять восспрянет с колен.
Бо пока вы все встали с колен та й стоите раком...
Віра Бурик _ 17.02.2020 16:24
IP: 93.190.40.---
Достатньо порівняти даний текст з текстом Ірини Фаріон, що розташований поруч, щоби зрозуміти, в чім сила Українського Націоналізму – в безкомпромісности і тверезости політичного аналізу!
iip _ 17.02.2020 15:12
IP: 31.40.110.---
Данил Романов:

...былой мощи Российской Империи...
Фифочка, о чём ты щас бредиш?
А хто ж у вас анпиратор – ботоксный недомерок Пу? Это таки номер юмора:::)))))
Надо писать "былых мощей сраной Мокши" – то будет таки так.
_ABM_ _ 17.02.2020 15:09
IP: 77.222.153.---
Данил🚽 Романов💩 💨 – Изя из Воронежской обл., село Верхняя Хава, ул. Собачьего ящика:
-... население сократилось...
Переживаешь за Украину? Правильно. Не зря твои предки сбежали из Мокши в Воронеж в Украину. Что-то не так? Тогда объясни почему твоя Верхняя Хава называется селом, а не деревней?
_ABM_ _ 17.02.2020 15:03
IP: 77.222.153.---
Данил Романов:
-...не оспорим.
Да, факт убыли населения на России в ДЕНЬ ‼️ – 550 человек не оспоришь. Это официальная ро⚡⚡иянская статистика.
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter