Ростислав Павленко Політичний аналітик

Що дає... точніше, що забирає "конституція ПРіБЮТ"

05 червня 2009, 12:51

Конституція за своєю суттю – це договір. Про те, як суспільство організовує своє життя – а влада виконує функції з обслуговування такої організації. Однак якщо договір пишеться під столом – суспільство має чекати сюрпризів.

Тож поглянемо на "конституцію" ПРіБЮТ, опубліковану в ЗМІ, через єдино легітимну призму – забезпечення прав і свобод людини. Принаймні тих, які наведені в чинній редакції Конституції.

Навіть перший, побіжний погляд відкриває багато цікавого і неприємного.

Отже, в тому, що має шанс стати новою Конституцією України, передбачено:

• Позбавлення громадян права обрання Президента – глави держави, її представника у зовнішніх і внутрішніх відносинах (п.7 ст.85).

Суперечить Конституції:

- ст.5 – змінювати конституційний лад може лише народ; форма державного правління – вагомий компонент конституційного ладу;

- ст.22 – не допускається звуження змісту і обсягу існуючих прав і свобод; позбавлення права обрання найвищої посадової особи – це звуження прав;

- ст.38 – громадяни мають право обирати і бути обраними до органів державної влади.

• Позбавлення громадян права обирати і бути обраними до Верховної Ради, місцевих рад (відмова від виборів на 5 років, позбавлення Верховної Ради права призначати позачергові вибори місцевих рад – п.V Перехідних положень)

Суперечить ст.ст. 5, 22, 38 Конституції. Крім того, означає узурпацію влади, позбавляючи громадян засобів законного впливу на неї.

Робить владу безвідповідальною.

• Викривлення позиції громадян на парламентських і місцевих виборах (обрання "у два тури", коли партія, яка набрала найбільше голосів, отримує більшість мандатів від складу ради, а решта мандатів розподіляються "пропорційно" – ст.77, 141).

Суперечить ст.71 Конституції, яка гарантує загальне, рівне і пряме виборче право.

Видає невиправдані переваги політичній силі, вручаючи їй кількість мандатів, неспівставну із справжньою довірою до неї виборців.

• Залежність депутатів не від виборців, а від керівництва і спонсорів партії (запровадження механізму виключення депутата з фракції, що тягне за собою втрату мандата – п.8 ст.81).

Суперечить принципу представництва: За свої рішення депутати мають нести відповідальність перед виборцями, а не перед власним керівництвом.

• Проведення виборів системою комісій, позбавлених суспільного контролю (Центральна виборча комісія обирається "шляхом жеребкування на відкритому засіданні Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії України"; оскарження дій чи бездіяльності місцевих комісій відбувається лише в ЦВК, а не в судах – ст.77-1).

Створює передумови для впливу влади на перебіг і результати виборів.

Суперечить ст.71 Конституції, яка гарантує загальне, рівне і пряме виборче право.

• Запровадження нового органу, який чинить визначальний вплив на вибори і судочинство в країні, проте позбавлений суспільного контролю і залежить від нинішнього складу Державної судової адміністрації (створення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії України і системи місцевих кваліфікаційно-дисциплінарних комісій, яка шляхом жеребкування (!) формує склад ЦВК, місцевих виборчих комісій, Конституційного Суду, судів тощо – ст.126-1).

Віддає контроль за організацією і проведенням виборів, а також вплив на кар'єру і відповідальність суддів, формування Конституційного Суду групам, які наближені до В.Медведчука.

Характерно, що особливості діяльності такої системи "встановлюються законом".

• Обмеження свободи слова, залежність інформації в ЗМІ від волі чиновника (відповідальність ЗМІ за "дезінформацію суспільства" без визначення, що це таке і хто її встановлює – ст.34-1).

Суперечить ст.34 Конституції, яка гарантує право на свободу думки і слова, а також на збирання і поширення інформації.

Запроваджує чиновничу цензуру, позбавляє громадян можливості знати правдиву інформацію про дії влади.

• "Обрання" місцевих суддів, залежних від місцевих "авторитетів" (проведення виборів суддів на місцях означатиме їх залежність від тих, хто організовував і фінансував їх кампанію; фактично – узаконення корупції і підкупності судів – ст.128).

Суперечить ст.126 Конституції, яка гарантує незалежність і недоторканність суддів.

• Загроза втрати керованості державою на місцях (через скасування районних держадміністрацій, зведення статусу обласних (Київської, Севастопольської міських) до "представництва кабінету міністрів", наділення їх контрольними повноваженнями – але без належного ресурсу до їх використання на території всієї області – ст.118).

Суперечить принципу єдності державної політики. Може поставити під сумнів захист прав і свобод громадян на вій території держави, ускладнить розвиток усіх регіонів, сприятиме консервуванню нинішніх відмінностей між областями, сепаратистських проявів.

• Залежність Національного банку України – а отже, грошово-кредитної, валютно-курсової політики – від кулуарних інтересів у Верховній Раді (можливість за поданням 150 депутатів призначати і звільняти Голову Нацбанку – п.18 ст.85).

Суперечить засадам незалежності національного банку. Загрожує гіперінфляцією і нестабільністю національної валюти.

• Обмеження права депутатів представляти інтереси своїх виборців (штучне формування "парламентської опозиції", яка приймає рішення і подає кадрові пропозиції більшістю своїх членів – ст.85, 89-1).

Зведення прав опозиції до прав найбільшої опозиційної фракції (фракцій). Ігнорування думки виборців, які голосували за інші парламентські партії.

• Нелогічність розподілу повноважень у виконавчій владі. У багатьох питаннях ці повноваження розподілені, відбивають не управлінську доцільність, а міжособистісні домовленості (наприклад, президент подає до ВР кандидатуру міністра закордонних справ; одноосібно призначає керівників СБУ, зовнішньої розвідки, Держкомкордону однак представляє країну на міжнародній арені і веде переговори прем'єр, який є "главою виконавчої влади" ст.85, 116-1).

Зберігається розбалансованість влади, потенціал для конфліктів між президентом і прем'єром.

Ця "конституція" не вирішує навіть внутрішньовладних питань.

Вона є наслідком змови для дерибану посад та уникнення відповідальності перед громадянами.

Наслідком її прийняття буде безвідповідальна влада, неефективна держава, поглиблення корупції і хаосу.

powered by lun.ua
Коментарі — 39
Blair _ 06.06.2009 16:30
IP: 94.231.76.---
Ця конституція – це просто спроба ПР і БЮТу втриматись при владі і максимально зосередити її в своїх руках. Якщо прийняти таку конституцію, то в Україні правитимуть клани, при чому зовсім не українські, а проросійські. Тому ми, українці, повинні зробити все аби не допустити їхньої коаліції і цього дибілізму. Якщо потрібно, то організовувати страйки: мирні чи з вилами, в залежності від ситуації; різні акції протесту. Але ми не можемо сидіти вдома, склавши руки, коли в нас забирають всі права!
Unique _ 06.06.2009 00:18
IP: 91.124.58.---
gard _ 05.06.2009 16:12

Нє, ну без аутодафе буде нецікаво!
Все ви знаєте наперед, Нострадамуси дуже такого пролетарського походження.
Хлібом не годуй, дай з розумними мордочками сказати що буде, якщо...
Карма ідіотів...
Можна подумати, що окрім стойла ти щось бачив і щось побачиш...
Unique _ 05.06.2009 23:28
IP: 91.124.58.---
суспириа _ 05.06.2009 14:07
Від валютних надходжень
Без експорту азійського газу вони дуже суттєво скорочуються.
В платоспроможності України Росія зацікавлена значно більше від самої України. Ну, не стільки в її платоспроможності, скільки у здатності підтримувати технологічний тиск у трубі для безперебійного транзиту газу.
Україна може відбирати тепер скільки завгодно: Росія буде качати останнє і з усіх сил, аби тиск не падав...
Надії на обхідні газопроводи нереальні через довжину транзиту, який робить неконкурентною ціну газу для Європи, що конкретно прив'язала тепер її до ціни нафти.
І це навіть не політика. Це – арифметика.
Unique _ 05.06.2009 23:21
IP: 91.124.58.---
Faultfinder _ 05.06.2009 13:36
Я думаю, це цілком свідомий і контрольований витік інформації.
Пробний шарик для перевірки реакції юродивого та шнирів його.
Ну і метод дуже потужного психологічного тиску.
Успіх перевершив всі очікування...
CLOCKERS _ 05.06.2009 19:52
IP: 92.113.68.---
ЕВРОПА РАЗЪЯСНИЛА ЮЩЕКО...ЧТО ПО ЧЕМ:

...глава представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшера журналістам у Сімферополі, коментуючи президента Віктора Ющенка-"Для нас важлива повага до Конституції, повага до закону. А в решті – політичні сили мають свободу. Вони мають слідувати цим правилам і відповідно до того, що є легітимним, законним в парламенті, вони можуть вносити будь-які зміни, поправки", – сказав він. "Це відбувається в будь-якій демократичній країні. Ті люди, які представляють народ, якщо у них є легітимне право вносити зміни, поправки до Конституції, змінювати моделі, (то) це можливо", – сказав глава представництва Єврокомісії в Україні...
NazarT _ 05.06.2009 18:22
IP: 95.135.153.---
Аж дивно які тупі політтехнологи в Яценюка та Фірташа. Фірташ міг би розкошелитися на більш юридично грамотного.

Кожен хто читав Конституцію знає, що народ делегує свої державотвочі функції органам державної влади. Зокрема президента він може сам обирати якщо в того серйозні повноваження або делегувати це право парламенту, якщо повноваження обрізані. Обидва способи обрання президента є одинаково демократичними та законними.

А підопічний Яценюка-Фірташа намагається нас переконати, що німці і чехи – безправні раби, яких позбавили усіх прав.

Їм здається трагедією, що їх шефи ідуть в маргінес і вони хочуть цю трагедію передати нам. Шкода тільки що обгортають її в юридичну обгортку. Хто сам не читав законві вірить, особливо як це 24 години транслюється по найдемократичнішому каналу Інтер

Хто б казав про демократію, а ви б мовчали. Досить один раз подивитися на продуковану вами чернуху і пропаганду на Інтері
TPP _ 05.06.2009 17:48
IP: 95.133.95.---
zhumak _ 05.06.2009 17:09
Дуже важко не погодитись з автором. Все розкладено "по поличкам".

А что ему еще остается делать. Скоро без работы останется. Озимые замерзли, прыщавый собрался на пасеку, а сеня скоро лопнет.
zhumak _ 05.06.2009 17:09
IP: 148.233.239.---
Дуже важко не погодитись з автором. Все розкладено "по поличкам".
БартСімпсон _ 05.06.2009 16:29
IP: 95.133.47.---
А коли ж це юліки в касу встигають збігати, за такого графіку напруженого? Чи їм на картку крапає?
gard _ 05.06.2009 16:12
IP: 148.233.239.---
Faultfinder:
КАК МОЖНО ОБСУЖДАТЬ ТО, ЧЕГО ФАКТИЧЕСКИ НЕТ??!!!! Вот увидим проект (если он будет), тогда и будем обсуждать. Кроме того, есть порядок утверждения проекта Конституции. Там есть и неизбежное обсуждение в Парламенте (вот и публичность!), и принятие важных статей на референдуме (Закон сегодня НАКОНЕЦ принят). И ВСЕ ЭТО ВПОЛНЕ КОНСТИТУЦИОННО!!! А если будут неконституционные вещи в самом проекте – тогда и будем шум подымать, тогда и будем бороться, требовать, протестовать. А ПРОЕКТ МОЖЕТ БЫТЬ ЛЮБЫМ – что в этом "антиконституционного"?! Что в этом "антинародного"?! Короче говоря, весь этот ШАБАШ на страницах СМИ срежиссирован, и понятно, С КАКОЙ целью – найти повод для введения ЧП Ющенко. Но этому не бывать!
Пучит? Прими таблетку! Никто тебя ниочем спрашивать не БУДЕТ! В стойло поставят и будешь там мычать!
gard _ 05.06.2009 16:09
IP: 148.233.239.---
А шо у нас когда нибудь соблюдалась конституция???? Не смешите мои тапки. Укр раб по жизни. С ним можно делать все, что хочешь.
Жовтень_ _ 05.06.2009 15:47
IP: 93.73.132.---
Poliachenko:
Рост, все правильно, але голосуват итреба за Ющенка, а не за Яценюка (бо гавнюк і космополіт безродний). А Ющенко хоч і мудак, але наш мудак...

Нє, досить з нас Ющенка!
Ми у Ющенку вбачали
Демократії оплот...
А що вийшло? Обсівся кумами і дерибанить по повній, відгородившись Конституцією...

На Майдані крики "Браво!"
Й Януковича облом
Він сприйняв як власне право
Бути повним гівнюком!
(А. Голуб)
NELLI _ 05.06.2009 15:24
IP: 77.123.111.---
Faultfinder _ 05.06.2009 13:36
Не надо истерик в публичных местах. Это чучело конституции, как писал ОБКОМ, давно уже известно и публиковалась на Главреде. Тимошенко, которая подала бы в суд на собственную кошку, если бы та утром не промяукала ей Доброе утро, промолчала, а потом ее сотрапы подтвердили наличие этого документа. Плохая мина при плохой игре. Неужели не верится, что Тимошенко из верных своих служак готова сделать бессловесное быдло. А вы оглянитесь чуть-чуть по сторонам. Так она поступала со всеми, а вы ничем не отличаетесь от биомассы, даже лепеча здесь какой-то вздор. Выплюнет, выбросит, как только ваш вздор ей не понадобится и бютовские массовки в интернете перестанут существовать. Хотя не только бютовские. Уколов уже напрягся для проетов о контроле за Интернетом.
Rarog _ 05.06.2009 14:58
IP: 193.108.249.---
Как не стараются некоторые господа очернить авторов, но Конституция будет хорошей. Особенно мне понравилось, что артия-лидер возьмет 226 голосов. Не будет шантажа и непристойных торгов. Губернаторы перестанут быть князьками. Я не знаю, кто назвал автора статьи наиболее эффективным, но что он лжет, как сивый мерин, вижу. Конституция хорошая, хорошая.
Bizant _ 05.06.2009 14:51
IP: 82.193.97.---
LSH:
Проблема не в тексті конституції, а слабкій аналітиці: її структура видає головну ідею автора – проект поганий, бо президент обирається парламентом, хоча в ньому "зашиті" більш серйозніші негативні тенденції, які не всі (!) побіжно згадуються в кінці. Можливо Дзеркалу тижня вдасться викласти усі + і -, а Мартиненку має бути соромно за свого аспіранта
LSH _ 05.06.2009 14:29
IP: 213.160.143.---
Bizant:

Заспокойся, чого так нервуєш?
Ну, подумаєш, злив хтось блЯЮтовські плани янека і юлі.
Не кіпішуй.

Почитай, як вони цю свою кАцапстуцію писали:
http://obozrevatel.com/news/2009/6/4/306307.htm
Bizant _ 05.06.2009 14:14
IP: 82.193.97.---
Однобока аналітика. "Позбавлення громадян права обрання Президента" – у Німеччині теж парламент обирає президента, а Яйценюку справді в парламенті нічого не світить... "змінювати конституційний лад може лише народ" – у 1991 був дежпереворот, совковий парламент проголосив незалежність; "позбавлення права обрання найвищої посадової особи" – не факт, що за повноваженнями найвища + приклад Німеччини. Крім того, ніхто ж вам не заважає подаватися на вибори через парламент і т.д. і т.п. Ганьба таким оналітегам!
суспириа _ 05.06.2009 14:07
IP: 89.105.254.---
Unique _ 05.06.2009 13:09
Ну со спасением Россией ты загнул...
Так начало войны в России зависит от создания ПРиБЮТ?
Poliachenko _ 05.06.2009 14:00
IP: 62.244.14.---
Рост, все правильно, але голосуват итреба за Ющенка, а не за Яценюка (бо гавнюк і космополіт безродний). А Ющенко хоч і мудак, але наш мудак...
О_Ільющенков _ 05.06.2009 13:53
IP: 94.76.108.---
Резвомля:
Вы оптимист... не будут...хотя хотелось бы...
Резвомля _ 05.06.2009 13:52
IP: 93.72.90.---
Ростислав, молодец! Кроме указанного тобой в этом проетке есть еще очень много от узурпации, за что узурпаторы будут судимы.
kaxas _ 05.06.2009 13:51
IP: 92.249.123.---
Автору.
[...Наслідком її прийняття буде безвідповідальна влада, неефективна держава, поглиблення корупції і хаосу.]

А зараз влада відповідальна?
А зараз держава ефективна?
А зараз корупція і хаос відсутні? І ЗМІ не маніпулюють інформацією? Про що Ви пишете...
О_Ільющенков _ 05.06.2009 13:50
IP: 94.76.108.---
Ibrahim2009:
До чого тут Ющенко?:)
Ibrahim2009 _ 05.06.2009 13:47
IP: 93.74.46.---
Ну Ющенко ж хотів нову конституцію. От і нова конституці.

Коли Ющенко антагонізував Тюлю та Гриценка, чим він думав?

Чого він очикував, коли вирішив, що йому краще бути як Пінчук, отримавши частину в Росукренерго, ніж президентом, на який кінцевий результат він очикував?

Проаналізуйте, будь ласка.
Ibrahim2009 _ 05.06.2009 13:40
IP: 93.74.46.---
Ростиславе, дзвоню вам на 066, а ви не берете слухавку. Чому? Передзвоніть.

:)
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter