Ростислав Павленко Політичний аналітик

Що дає... точніше, що забирає "конституція ПРіБЮТ"

05 червня 2009, 12:51

Конституція за своєю суттю – це договір. Про те, як суспільство організовує своє життя – а влада виконує функції з обслуговування такої організації. Однак якщо договір пишеться під столом – суспільство має чекати сюрпризів.

Тож поглянемо на "конституцію" ПРіБЮТ, опубліковану в ЗМІ, через єдино легітимну призму – забезпечення прав і свобод людини. Принаймні тих, які наведені в чинній редакції Конституції.

Навіть перший, побіжний погляд відкриває багато цікавого і неприємного.

Отже, в тому, що має шанс стати новою Конституцією України, передбачено:

• Позбавлення громадян права обрання Президента – глави держави, її представника у зовнішніх і внутрішніх відносинах (п.7 ст.85).

Суперечить Конституції:

- ст.5 – змінювати конституційний лад може лише народ; форма державного правління – вагомий компонент конституційного ладу;

- ст.22 – не допускається звуження змісту і обсягу існуючих прав і свобод; позбавлення права обрання найвищої посадової особи – це звуження прав;

- ст.38 – громадяни мають право обирати і бути обраними до органів державної влади.

• Позбавлення громадян права обирати і бути обраними до Верховної Ради, місцевих рад (відмова від виборів на 5 років, позбавлення Верховної Ради права призначати позачергові вибори місцевих рад – п.V Перехідних положень)

Суперечить ст.ст. 5, 22, 38 Конституції. Крім того, означає узурпацію влади, позбавляючи громадян засобів законного впливу на неї.

Робить владу безвідповідальною.

• Викривлення позиції громадян на парламентських і місцевих виборах (обрання "у два тури", коли партія, яка набрала найбільше голосів, отримує більшість мандатів від складу ради, а решта мандатів розподіляються "пропорційно" – ст.77, 141).

Суперечить ст.71 Конституції, яка гарантує загальне, рівне і пряме виборче право.

Видає невиправдані переваги політичній силі, вручаючи їй кількість мандатів, неспівставну із справжньою довірою до неї виборців.

• Залежність депутатів не від виборців, а від керівництва і спонсорів партії (запровадження механізму виключення депутата з фракції, що тягне за собою втрату мандата – п.8 ст.81).

Суперечить принципу представництва: За свої рішення депутати мають нести відповідальність перед виборцями, а не перед власним керівництвом.

• Проведення виборів системою комісій, позбавлених суспільного контролю (Центральна виборча комісія обирається "шляхом жеребкування на відкритому засіданні Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії України"; оскарження дій чи бездіяльності місцевих комісій відбувається лише в ЦВК, а не в судах – ст.77-1).

Створює передумови для впливу влади на перебіг і результати виборів.

Суперечить ст.71 Конституції, яка гарантує загальне, рівне і пряме виборче право.

• Запровадження нового органу, який чинить визначальний вплив на вибори і судочинство в країні, проте позбавлений суспільного контролю і залежить від нинішнього складу Державної судової адміністрації (створення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії України і системи місцевих кваліфікаційно-дисциплінарних комісій, яка шляхом жеребкування (!) формує склад ЦВК, місцевих виборчих комісій, Конституційного Суду, судів тощо – ст.126-1).

Віддає контроль за організацією і проведенням виборів, а також вплив на кар'єру і відповідальність суддів, формування Конституційного Суду групам, які наближені до В.Медведчука.

Характерно, що особливості діяльності такої системи "встановлюються законом".

• Обмеження свободи слова, залежність інформації в ЗМІ від волі чиновника (відповідальність ЗМІ за "дезінформацію суспільства" без визначення, що це таке і хто її встановлює – ст.34-1).

Суперечить ст.34 Конституції, яка гарантує право на свободу думки і слова, а також на збирання і поширення інформації.

Запроваджує чиновничу цензуру, позбавляє громадян можливості знати правдиву інформацію про дії влади.

• "Обрання" місцевих суддів, залежних від місцевих "авторитетів" (проведення виборів суддів на місцях означатиме їх залежність від тих, хто організовував і фінансував їх кампанію; фактично – узаконення корупції і підкупності судів – ст.128).

Суперечить ст.126 Конституції, яка гарантує незалежність і недоторканність суддів.

• Загроза втрати керованості державою на місцях (через скасування районних держадміністрацій, зведення статусу обласних (Київської, Севастопольської міських) до "представництва кабінету міністрів", наділення їх контрольними повноваженнями – але без належного ресурсу до їх використання на території всієї області – ст.118).

Суперечить принципу єдності державної політики. Може поставити під сумнів захист прав і свобод громадян на вій території держави, ускладнить розвиток усіх регіонів, сприятиме консервуванню нинішніх відмінностей між областями, сепаратистських проявів.

• Залежність Національного банку України – а отже, грошово-кредитної, валютно-курсової політики – від кулуарних інтересів у Верховній Раді (можливість за поданням 150 депутатів призначати і звільняти Голову Нацбанку – п.18 ст.85).

Суперечить засадам незалежності національного банку. Загрожує гіперінфляцією і нестабільністю національної валюти.

• Обмеження права депутатів представляти інтереси своїх виборців (штучне формування "парламентської опозиції", яка приймає рішення і подає кадрові пропозиції більшістю своїх членів – ст.85, 89-1).

Зведення прав опозиції до прав найбільшої опозиційної фракції (фракцій). Ігнорування думки виборців, які голосували за інші парламентські партії.

• Нелогічність розподілу повноважень у виконавчій владі. У багатьох питаннях ці повноваження розподілені, відбивають не управлінську доцільність, а міжособистісні домовленості (наприклад, президент подає до ВР кандидатуру міністра закордонних справ; одноосібно призначає керівників СБУ, зовнішньої розвідки, Держкомкордону однак представляє країну на міжнародній арені і веде переговори прем'єр, який є "главою виконавчої влади" ст.85, 116-1).

Зберігається розбалансованість влади, потенціал для конфліктів між президентом і прем'єром.

Ця "конституція" не вирішує навіть внутрішньовладних питань.

Вона є наслідком змови для дерибану посад та уникнення відповідальності перед громадянами.

Наслідком її прийняття буде безвідповідальна влада, неефективна держава, поглиблення корупції і хаосу.

powered by lun.ua
Коментарі — 39
Faultfinder _ 05.06.2009 13:36
IP: 94.178.76.---
Задолбали купленные брехуны! НЕТ НИКАКОЙ "Конституции ПРиБЮТ"!!! Есть НЕИЗВЕСТНО ОТКУДА ВЗЯТЫЙ, неизвестно кем написанный, некий ВАРИАНТ то ли действительно готовящегося документа, то ли фальшивки. КАК МОЖНО ОБСУЖДАТЬ ТО, ЧЕГО ФАКТИЧЕСКИ НЕТ??!!!! Вот увидим проект (если он будет), тогда и будем обсуждать. Кроме того, есть порядок утверждения проекта Конституции. Там есть и неизбежное обсуждение в Парламенте (вот и публичность!), и принятие важных статей на референдуме (Закон сегодня НАКОНЕЦ принят). И ВСЕ ЭТО ВПОЛНЕ КОНСТИТУЦИОННО!!! А если будут неконституционные вещи в самом проекте – тогда и будем шум подымать, тогда и будем бороться, требовать, протестовать. А ПРОЕКТ МОЖЕТ БЫТЬ ЛЮБЫМ – что в этом "антиконституционного"?! Что в этом "антинародного"?! Короче говоря, весь этот ШАБАШ на страницах СМИ срежиссирован, и понятно, С КАКОЙ целью – найти повод для введения ЧП Ющенко. Но этому не бывать!
Жито_мир _ 05.06.2009 13:35
IP: 94.179.162.---
Ростиславе, не можу додзвонитися до Вас на 8- 066... Подивіться, будь-ласка
О_Ільющенков _ 05.06.2009 13:33
IP: 94.76.108.---
LSH:
Вони її обговорювати в комітетах довго будуть...))) Хоча реалістична)
LSH _ 05.06.2009 13:31
IP: 213.160.143.---
брага:

Класна.
:)
Однак для "ширки" занадто довга.
Не осилять.
брага _ 05.06.2009 13:28
IP: 193.238.97.---
Ще одна класна конституція від Канаріса. По-моєму краща ніж від Медведчука.http://durdom.in.ua/uk/main/article/article_id/829.phtml
О_Ільющенков _ 05.06.2009 13:22
IP: 94.76.108.---
Irop76:
В тому то й справа, що нічого... Добротний матеріал пана Павленка розчиниться у щоденних обговореннях створення коаліції і т.д... А зара сюди ще набіжать райтери з різних сторін...і взагалі це все в вфарс перетворять
LSH _ 05.06.2009 13:22
IP: 213.160.143.---
На блозі одного уколотого запропонував "ширці", ІМХО, найкращий для них варіант "їхньої" кАцапституції.
Дуже короткий. Щоб пацани остатки мозку не парили.
Викладу і тут.

ПРіБЮТівська кАцапституція

"Уся влада в Україні прінадлєжіт бандюкам чивоконЯ і бздЮлькі. Народа нєт, а єсть "кАзли", коториє мєшают ім жіть".

І баста.

Писати бажано расєйскою, щоб вовопупкіни одразу зрозуміли.
Irop76 _ 05.06.2009 13:18
IP: 188.163.3.---
це все добре. а що далі?
sebi _ 05.06.2009 13:15
IP: 194.50.169.---
Гитлер между прочим был избран легитимно!!Поэтому рассуждения о демократии это песня кастрированых котов!!!!А Монтян и коктейл Молотова это две "больших разницы"!
CLOCKERS _ 05.06.2009 13:15
IP: 92.113.68.---
КУКЛОВОД ЯЙЦЕНЮКА ПОЛИТТЕХНОЛОГ ПАВЛЕНКО НА ВЫСОКОМ СТАРТЕ:
Лідеру "однієї з найбільш ефективних, професійних і яскравих команд аналітиків":) Ростиславу Павленко...
Старый Рейнеке-лис -Литвин "... порадив дочекатися офіційного оприлюднення змін до Конституції від БЮТ і Партії регіонів..."
Так-что не торопитесь, пятки кипятком мочить...
Unique _ 05.06.2009 13:11
IP: 95.134.111.---
vagabond _ 05.06.2009 13:09

Ну ти ж хаваєш?
Ну й хавай.
Але спочатку нюхай.
Ти ж 90 років зовсім не шоколад хаваєш...
Unique _ 05.06.2009 13:09
IP: 95.134.111.---
Нострадамус, блін...
Ростіку, ніхто з розумних ніколи не опускався до дискурсу із розумним виглядом мордочки на тему:"Що буде, якщо...".
Це – перепрошую, карма ідіотів.
Створення конституційної більшості у ВР – найактуальніше на даний момент завдання з огляду на необхідність негайної конфіскації награбованого братами Ющенками та Фірташем.
Хоча б з метою фінансування закачики газу на наступний опалювальний сезон та порятунку сусідньої Росії від фінансової кризи: там без газодоларів війна буде...
Воланд _ 05.06.2009 13:09
IP: 193.93.48.---
Я знаю що робити. Приєднуватись до Тетяни Монтян і готувати "коктейль молотова".
vagabond _ 05.06.2009 13:09
IP: 81.30.165.---
Очень подробно и четко. Спасибо автору.
Интересно много ли людей в стране для которых слова Конституция, гражданские права, свобода слова – не пустой звук? Или основная масса готова схавать все?
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter