Ігор Попов Народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції

В мутній Раді вспливають мутні проекти.

31 березня 2016, 14:03

Поки за кулісами триває 147-а серія мильної опери "Як віджати уряд", у Раді відсутня коаліція, через зал парламенту будуть намагатися протискувати закони сумнівної якості та з сумними наслідками. Ладно це ще банальний лобізм щодо КВЕДів чи бюджетних заначок, але ж у суматосі пропонуються рішення, які прямо впливають на життя та безпеку громадян. До прикладу, питання амністії та звільнення від покарання.

Сьогодні парламент розгляне законопроект, рішення по якому стосуватимуться долі сотень людей. Одні можуть бути звільнені від покарання, інші – стати новими жертвами злочинців. У другому читанні буде розглянуто проект 2033а, який начебто дозволяє виправити судові помилки кількарічної давнини. Проте, насправді закон зможе поставити повноваження апеляційного суду базового рівня вищими за рішення Європейського Суду з прав людини. Особливо небезпечні увязнені, які програли оскарження в Європі, зможуть переглянути свої вироки у базових судах за місцем відбування покарання. Погоджусь, що судова система є корумпованою та відправила до місць позбавлення волі не одного невинного. Проте автори законопроекту пропонують дати цим недолюстрованим суддям ще один "жезл даішника" – право перегляду будь-якої із старих кримінальних справ. Це тим суддям, яких щотижня беруть на хабарях, а вони відстрілюються і відкупаються від покарання? Прикро, що подібні проекти зявляються в Раді, прикро що їх підтримують навіть поважні громадські організації, і що навіть до другого читання не внесені запобіжні правки. Рятує одне – занадто багато хто в Раді зайнятий коаліціадою, і подібні лобістські речі будуть відхилені або хоча би відправлені на повторне друге читання до комітету. Не треба забувати, що питання злочину і кари – не лише правове чи політичне, але і моральне.

Питання покарання винних і захисту невинних може найближчим часом постати перед Радою і в контексті примусу до виконання Мінських угод. Під час візиту до Вашінгтона Президент України отримає тюнінговані пропозиції від західних колег щодо сценарію розвязання ситуації на Донбасі. Апдейт Мінських домовленостенй був обговорений в Москві за участю Путіна, Керрі та Штайнмаєра, і тепер його доведуть до української сторони. А у нашого Президента тили не прикриті, урядова криза, в Генпрокуратурі стара гвардія бє залпами по відносинам із Заходом, "любі друзі" на звязку з Кремлем, тож торгуватися в таких умовах важко. Головні умови – прискорене прийняття політичних рішень в Україні, перш за все закону про вибори на окупованих територіях та амністії бойовикам. Для прояснення термінології, потрібно зауважити, що те, що пропонують під поняттям амністії – включає і імунітет від юридичного переслідування. Тобто, від нас вимагають апріорі пробачити всіх бойовиків, дати їм можливість балотуватися, і зупинити розслідування злочинів. Якщо вже допускати примирення в далекій теоретичній перспективі, то зустрічна пропозиція має бути наступною: створення поважного незалежного жюрі, яке розбере історію конфлікту і визначить, де є межа для прощення. Розбір кожної персональної справи, фіксація і документування ролі кожної особи, і потім винесення вердикту по кожному: кого пробачити, кого обмежити в громадянських правах, а по кому передати справу до суду, отримати вирок і відправити відбувати покарання. А от через кілька років може бути і амністія.

Ну і зовсім уже важко аналізувати фестиваль ігнору Конституції та поваги до держави – законопроект про надання "зеленого коридору" одній особі для її призначення міністром. Верховна Рада уже голосувала за скасування презумпції невинуватості, за відміну права приватної власності, за похорон закону про держтаємницю. Тепер пропонується одним голосуванням утопити принципи законів про держслужбу, про громадянство, вкупі з кількома статтями Конституції. Не здивуюсь, якщо в мутній Раді навіть цей проект буде поставлений в порядок денний і навіть проголосований. В обмін на якийсь лобізм чи чиїсь "хотєлки".

powered by lun.ua
Коментарі — 12
Spirito _ 22.05.2016 18:32
IP: 93.72.102.---
Якщо йде мова про амністію – то мав би бути акт капітуляції ОРДЛО перед Києвом.
А нормандсько-мінський договорняк – це примус до капітуляції Києва,
який базується на брехні про "посередництво" РФ від західної
псевдодемократії.
Michal Karpi _ 24.04.2016 11:57
IP: 23.251.142.---
В мутний ВРУ-вспливае криминал кучмизму:-):-):-)
Pixel _ 01.04.2016 14:04
IP: 94.178.192.---
mauser96:
Ознаки тоталітариста на форумі.

1. Ведення полеміки за ЛЕНІНСЬКИМ ПРИНЦИПОМ...
2. Граничне xaмство, брутальність, цинічність...
3. Постійні безпідставні обвинувачення...
4. Наведення задля достовірності суто фейкових посилань...
5. Намагання спровокувати...
6. Вдавана зверхність...
7. Приписування опоненту...
8. Спроби оголошення оппоненту безпідставного "ігнора"...
- – - – - – -
:))))))))))

...8. РЕЗУЛЬТАТИВНЕ оголошення АРГУМЕНТОВАНОГО "ігнора"!

Форумчани, хто не розуміє: оцей 101-й копіпаст – скиглення україномовного кремлєбoтa йута-астроса-маузера щодо неможливості для нього безкарно, не дивлячись на його "3000 історичних книжок у шафі", перекручувати тут на форумі українську історію.

ЙУТЕ, НЕ СУМНІВАЙСЯ! БУДЕШ БРЕХАТИ – ПОТРАПИШ В ІГНОР ОДРАЗУ. ОДРАЗУ!
mihaylenco _ 01.04.2016 08:00
IP: 37.54.126.---
Як тільки в ЗМІ з'являється сенсація, то чекай підлості, котру ця сенсація маскує. Наприклад, іиправдання єфремова. Протягування антисоціальних законів. Або, що найчастіше, якогось великого дерибану. Сенсації в нас майже щодня. Тобто, брудні справи відбуваються щодня.
Павло Тюхтий _ 01.04.2016 03:15
IP: 178.94.172.---
смердить баблом біля "кормушки",
-це все було,це все старе,
зявились в Раді знову "тушки"
з застійно-ригівським амбре.
"купи-продай" пролізло в Раду
з часів минулих і століть, -
" дамо вам трішки шоколаду,
а ви Вкраїну полюбіть"
grom2468 _ 31.03.2016 21:04
IP: 23.236.56.---
Вован Зодрыщенко:
Да уж!! Дела плохи!! Петруху даже негры уже не желают видеть!!! Доскакались хохолопузые!
Суходрищев! Щас глаз на жопу натяну!
Володимир Хмельницький _ 31.03.2016 19:02
IP: 93.75.62.---
Як же ж депутату Радикальної Партії Ляшка боляче, що у Яценюка "віджимають Уряд".;) Це ж зникає така кормушка "голоси взамін на бабло";)
Елена Величко _ 31.03.2016 17:35
IP: 37.53.137.---
Andriy Trofimov:
Хотілосся б роз"яснення, що по вашому популізм. Обіцянки? Та усі партійки, в основному – це популісти,
бо обіцяяюють та не збираються виконувати, саме популістичні вони не тому, що НЕ МОЖЛИВО виконати, а тому, о діють виключно в інтересах верхівки клану, беззмістовно та на вред іншим, країні.
А ОТ РПЛ є План, так хто такі популісти? Чи просто так пишете, щоб когось обіс...
Сергей Билоченко _ 31.03.2016 17:21
IP: 94.158.69.---
Читайте класику – Дон Кіхот Дона Сервантеса. Санчо Пансі дали трохи порулити.
Елена Величко _ 31.03.2016 17:03
IP: 37.53.137.---
Xuato:
Так,коли дивлюся у що перетворилось управління державою – це мрак. Шавки все ніби потоп хочуть сьогодні та собі. Робочих місць достойних та й щоб на майбутнє працювали – НЕМА,
безробіття та безгрошів"я суцільне у людей, а "вони" все сировину на свій гаманець пруть,
соціального захисту -нема (по безробітю допомога – 1 рік, А ДАЛІ ЩО?люди роками не знаходять роботи, ще й щоб платили), це-якась вакханалія,
а вони все собі пруть – золота лихоманка хворих людей, а як такі люди на державних місцях сидять?
Tamara Stefanova _ 31.03.2016 14:58
IP: 93.72.34.---
Василь Таранович:
Очікую Майдану!!!!!
и кто на этот раз будет на сцене?
Василь Таранович _ 31.03.2016 14:50
IP: 188.163.107.---
Очікую Майдану!!!!!
Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14 Уряд реформ403
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter