Ігор Попов Народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції

Картковий будинок будують із краплених карт

20 квітня 2016, 13:18

Фракція РПЛ оскаржує процедуру формування уряду у адміністративному суді. І питання не лише в буквоїдстві чи прагненні довести, що закон має бути одним для всіх. Головна проблема – сформований в таких умовах уряд не зможе працювати ефективно. У нас був шанс сформувати нову коаліцію навколо дієвої програми, але її вирішили формувати навколо тушок і портфелів. Ні списку нової коаліції, ані її програми, чи додатку до старої програми – не існує. Уже два дні в парламенті голосують лише технічні рішення, голосів за політичні немає, під кожне голосування будуть звозити депутатів та роздавати цукерки.

Новий уряд одразу ще до формування обклали такими умовами, у яких і Лі Куан Ю не зміг би нормально працювати. Перш за все, цей уряд не має публічної підтримки у Верховній Раді та у суспільстві. Для голосування за його склад та програму нова коаліція залучила колишніх регіоналів, що можна вважати ревізією результатів виборів. Більше того, політичний "камінг-аут" нової ширки буде продовжений. Банкова розконсервовує старий сценарій і найближчим часом планує перейменувати "Волю народу" у "Наш край", докомплектувавши її тушками та залишивши лідером найбільш адекватного і авторитетного із мажоритарників Я.Москаленка. Таким чином і можливі амбіції мажоритарників придавлять, і з Народним Фронтом планують більш жорстко торгуватися. Такий альянс уже можна буде перейменовувати в КПРС та вимагати відповідних змін до Конституції щодо "керівної і спрямовуючої ролі". Президент, премєр, Генпрокурор, Голова Нацбанку від однієї політичної сили – це в наших умовах шлях до політичної узурпації.

Для отримання підтримки своїх законопроектів у Раді уряд буде змушений кожен раз іти на компроміси із олігархами, а це можливо лише за рахунок інтересів громадян.

Першою умовою для формування нового уряду була вимога недоторканості всіх відбудованих корупційних схем, лише забезпечувати перерозподіл потоків відповідно до нових домовленостей. Без зламу корупційної машини уряд не отримає не лише довіри громадян, але не матиме і додаткового ресурсу для проведення реформ. Зараз кожна копійка в потоках розписана, людям залишають прожитковий мінімум, решта іде у офшори.

Додатковим ресурсом залишаються лише кошти МВФ, але вимоги МВФ – це ще одна гиря на ноги новому уряду. Від Ради будуть вимагати прийняти антисоціальні закони. Переговори з МВФ проведені невдало, але громадяни просто не можуть сплачувати вищі комунальні тарифи, система субсидій себе не виправдала, а до збільшеного пенсійного віку люди просто не доживають. Чи зможе уряд без суспільної підтримки зайняти тверду позицію і переглянути проект меморандуму з МВФ?

Ще одним гарантом недоторканості корупційних схем має стати новий Генпрокурор. Якщо його призначають за партійною квотою – це означає, що він не зможе посадити жодного з однопартійців. Саме тому ще є шанс відібрати кандидатуру на відкритому конкурсі, і якщо Президент внесе на розгляд парламенту саме незалежного Генпрокурора – це шанс почати відновлювати довіру суспільства до цього органу.

До новосформованого ураду одразу потягнулися лобісти і корупціонери, із вимогами платити по векселям за голосування, зберігати налагоджені схеми, перепризначити заплямованих кадрів та займатися іншими брудними справами. Уже є публічні заяви міністрів про неможливість працювати в таких умовах і погрози про відставку.

Нестійка політична конструкція, побудована на махінаціцях, не може працювати нормально і тривало. Звичайно, хочеться побажати успіхів новому уряду у подоланні всіх названих та неназваних проблем. Поки що проведено лише перше засідання, будемо ретельно слідкувати за кожним рішенням. Якщо уряд буде працювати на громадян а не на олігархів – опозиція допоможе першою в реалізації кожного з таких рішень. Якщо ні – критика буде нищівною і радикальною.

powered by lun.ua
Коментарі — 7
Татьяна Боброва _ 20.04.2016 23:21
IP: 93.75.244.---
Тільки справжній картяр може оцінити це лохотронне дійство теперішньоі влади...Вкупі зіі підспівучами...асистентами і асистентиками...холуями і холуйчиками...Панорамне сприйняти і оцінити-не кожному під силу...Але...спробувати варто...Задоволення не з останніх...І рука чомусь шукає коктейль...Самий знаменитий...
Сергій Олексійович Бут _ 20.04.2016 23:04
IP: 176.112.1.---
"Фракція РПЛ оскаржує... формування уряду..." – от якбы його (уряд) досі не було сформовано то фракція РПЛ була б така рада... І кричала б по всіх кутках: "Дайош перевибори парламенту"... Але уряд, хоч і "через пень колоду", але вдалось сформувати... І фракція РПЛ репетує, бо без неї обійшлись... А чому?? Бо торгаші ви банальні, а не депутати... Біда Україні з такими депутатами... Хрести носите, а совісті у вас "ні на гріш"... І не тільки у РПЛ, і у всіх інших також...
LYCIV_OLGA _ 20.04.2016 21:18
IP: 109.251.42.---
Панове
Виктор Тарасов:,
Grenader45:,
не звертайте на всіляких-різних руслан-ів увагу – "Провладний холуй, він і у Африці – провдадний холуй"!
Елена Величко _ 20.04.2016 17:05
IP: 95.134.166.---
Для того, щоб була програма, треба, щоб у ВР були спеціалісти та зацікавлені в економічно активному та багатому населенні, для цього треба зробити й перерозподіл ресурсів. Оскільки усі роки займались тільки монополізацією та власним збагаченням, то треба зміна світогляду та знання економічні, що таке збагачення вже призвело та призведе до повного хаосу економічної системи та втрати статків, що
накопичувались, що вже й бачимо. Тобто й олігархат починає "спускати" капіталізацію, бо неможливий ніякий розвиток без врахуваняя інтересів та розвитку населення. Тому тільки Программа стрибка, що різко змінить умови та захист економічних прав народу на основі прогнозованих розрахунків та методів може змінити ситуацію.
Grenader45 _ 20.04.2016 15:21
IP: 91.124.11.---
руслан49:
Політична конструкція на даний момент дуже проста. Клєврети Тимошенко, Ляшка і Садового спорудили три піраміди, вперлися руками в задниці своїх фюрерів і пруть їх в президенти.
...мля. І не тіні сумніву. Раз-два і фсьо панятно. Пять мінут на унітазі, і вот повний розклад палітичной канструкциї на даний момент. Ну і канєшна "клєврєти". Конгеніяльно...
Виктор Тарасов _ 20.04.2016 14:00
IP: 46.175.75.---
руслан49:
Політична конструкція на даний момент дуже проста. Клєврети Тимошенко, Ляшка і Садового спорудили три піраміди, вперлися руками в задниці своїх фюрерів і пруть їх в президенти.
Тобто треба перти "однотурового" на другий термін... аби не Юля...варофкавкраланашефсе...
руслан49 _ 20.04.2016 13:44
IP: 37.52.17.---
Політична конструкція на даний момент дуже проста. Клєврети Тимошенко, Ляшка і Садового спорудили три піраміди, вперлися руками в задниці своїх фюрерів і пруть їх в президенти.
Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14 Уряд реформ403
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter