Ігор Попов Народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції

Реанімація Ради політичними методами ефективніша за розтирання Регламенту.

12 червня 2016, 00:53

Минулого пленарного тижня Верховна Рада відмовилася включати до порядку денного законопроект про зміни до Регламенту, який включав деякі рекомендації "місії Кокса". Наступного тижня депутати можливо повернуться до його розгляду, проте опубліковані пропозиції не вирішать базових проблем українського парламенту, це скоріше макіяж для відволікання уваги.

Пропозиція змінити графік роботи депутатів і запровадити 6 голосувальних днів на місяць – навряд чи вплине на свідомість прогульників. Зараз "смотрящі" з надзусиллями намагаються зігнати депутатів олігархічних фракцій і груп на 4 голосувальні дні на місяць – два вівторка і два четверга. В непленарні тижня взагалі можна проводити виїзні засідання в Ніцці чи інших місцях компактного проживання депкорпусу. До прикладу, наступного четверга кворум обіцяє бути на трибунах футбольного стадіону у 2 тис км від залу на Грушевського. Чинна політична модель часто добирає до Ради не потенційних "працьовитих конячок", а лояльних до будь-якого режиму "рішал", яким просто нецікаво розглядати законопроекти. Змінами до регламенту питання якості складу парламенту вже точно не вирішиш.

Частково в цьому може допомогти реформа виборчої системи, і шанс на це є. Голова Верховної Ради особисто модерує дискусію експертів та депутатів на цю тему. Оптимальною для нинішнього стану розвитку суспільства є модель відкритих регіональних списків, близька до законопроекту 1068-2. Головна перепона – ставка виконавчої влади на формування парламентської більшості із мажоритарників, тушок, та олігархічних груп на підряді – замість формування політичної коаліції.

На сьогодні політична структура парламенту не відповідає політичним настроям населення. Відповідно, і значна частина дій ситуативної більшості не спрямована на реалізацію пріоритетних для виборців завдань. У відповідь, ставлення населення до парламенту коливається на рівні між ставленням до Кремля та до колорадського жука. У Раді немає коаліції, немає коаліційної програми, а справжня програма Уряду – це меморандум із МВФ. Виходом могло би стати створення нової політичної коаліції, з достатньою кількістю голосів та публічною програмою. Від цього відмовилися навесні, і до цього все одно повернуться в перспективі півроку. Альтернативою стануть лише позачергові вибори на весну 2017.

Проблема явки депутатів на пленарні засідання не вирішиться зміною графіку. Повертатися до відвертого кнопкодавства зараз не будуть, хоча скрите кнопкодавство практикується все частіше, для більшості це легше, ніж кожен раз звозити депутатів з пів-світу. При плануванні конституційних змін варто розглянути все-таки питання голосування більшістю від присутніх депутатів, без потреби збирати 226 голосів.

В рекомендаціях Кокса багато писалося про права опозиції, поки що в жодних змінах до Регламенту ця тема не висвітлена. На практиці, навіть такий класичний інструмент опозиції як створення ТСК – саботується більшістю. ТСК по розслідуванню офшорних махінацій була провалена, не зважаючи на вимоги фракції радикалів. Вже навіть Європарламент створив таку ТСК, і лише український парламент усувається від реагування на політичну корупцію. Є певний шанс на прийняття все таки закону про ТСК, відповідна робоча група може представити свої напрацювання уже влітку. Прийняттям закону буде посилено контрольну функцію парламенту, яка зараз реалізується недостатньо.

Законопроект про зміни до Регламенту пропонує створити раду керівників комітетів. В принципі, по факту цю функцію і зараз виконує присутність голів комітетів на Погоджувальній Раді, тому закріплення в Регламенті такого органу не є вирішальним, хоч мотиви і зрозумілі – це розділення питань організації роботи і питань політичних. Так само по факту виконана рекомендація звіту Кокса про відмову від трансляцій Погоджувальної Ради. Перед засіданнями проводяться короткі наради, де обговорюються питання "без камер", після чого починається класичне засідання Погоджувальної Ради із детальним обговоренням порядку денного і прийняттям рішень.

Паралельно із реформою парламенту іде і реформа апарату. Буде оновлено формат роботи каналу Рада, пора повністю змінити роль Інституту законодавства. Останній слугував для захисту дисертацій "потрібним людям", а насправді депутатам потрібна аналітична структура для законопроектної роботи.

А поки готуються зміни до закону про Регламент – варто просто виконувати чинний регламент. Його теж писали не дурні люди. А якщо при голосуваннях за закон про прокуратуру чи за реформу судоустрою порушено по 10 ключових статей закону про регламент – якість прийнятих рішень буде відповідною, і ставлення виборців – і далі негативним.

powered by lun.ua
Коментарі — 15
rozmen _ 13.06.2016 18:40
IP: 46.250.9.---
До речі, депутати давно вже перестали бути народними представниками. По факту вони є васали Президента. Громадян, змінами до Конституції, нахабно відмежували від впливу на керівництво державою, особливо щодо власності над національним багатством України, яке по Конституції на рівних належить кожному окремому громадянину України. Саме через власність громадян і війна ця розпочата, і, так звані, депутати, просто зрадили громадян України. Поко не буде знищено олігархат, у руках якого тепер силовики, народний бюджет, всі ресурси держави, ніяких позитивних змін, годі очікувати. Головний ворог у нас – "свої олігархи", для яких нема ніяких святостей, і які займаються утилізацією українців, як економічно, політично, соціально,культурно.
rozmen _ 13.06.2016 18:28
IP: 46.250.9.---
Ніяких реформ у параламенті нема і не буде, допоки громадянське суспільство не буде мат и прямого впливу на якісний склад депутатів.
Pixel _ 13.06.2016 15:17
IP: 37.55.15.---
Yuriy Vologjaninov:
Logic2009:
Ваш анонимный язык 12.06.2016 17:15:
"...є такий вираз "як у воду пе*днув"",
12.06.2016 11:13: "СЕМИЖОПОВ..." и многочисленные иные вариации на эту тему,
дают вам основание открыто претендовать на звание "ДЕСЯТИЖО..." и выше.
Юрий Вологжанинов
- – - -
Пане Вологжанінов,
погоджуюся у тому сенсі, що це ЛИШЕ ВАША особиста думка. Не вона сформувала репутацію на форумі коментатора Logic2009. Як і не сформувати своєї репутації на форумі Вам постійними нагадуваннями про Вашу фізмат-титулатуру.

Порівняйте:

відомий психіатр серед урологів і водночас – відомий уролог серед психіатрів. і -
відомий фізик серед учасників політблог-форуму і водночас- відомий форумчанин серед фізиків.

Сумнівна честь бути в цьому схожим, чи не так?
Yuriy Vologjaninov _ 13.06.2016 13:41
IP: 93.72.20.---
Logic2009:

Ваш анонимный язык 12.06.2016 17:15:
"...є такий вираз "як у воду пе*днув"",

12.06.2016 11:13: "СЕМИЖОПОВ..." и многочисленные иные вариации на эту тему,
дают вам основание открыто претендовать на звание "ДЕСЯТИЖО..." и выше.

Юрий Вологжанинов
Pixel _ 13.06.2016 03:47
IP: 109.87.178.---
Василий Николаев _ 12.06.2016 20:44IP: 130.211.70.-
Микола Злочевський:
Василий Николаев:
...уважаемый Вася... скажите – куда задевали когута Пикселька?
- – - -
Значит, вот что мне удалось узнать про Пикселя... Пиксель... всю неделю находится в психдиспансере на стационарном лечении – поэтому всю неделю с утра до утра он сидит в и-нете. На субботу и воскресенье его забирает к себе домой его младшая сестра...
- – - – - – -
НУ ОТ І ЧУДОВО.

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО СЄРДЄШНАВА ДРУГА МИКОЛКИ І ПРИЙМАЙТЕ ВІД НЬОГО ВІТАННЯ, БО:
ЗА БРЕХНЮ ЩОДО ФОРУМЧАНИНА НА ФОРУМІ УП, ЩО МІСТИТЬ ОБРАЗУ, ФОРУМЧАНИН Василий Николаев – В ІГНОРІ НА ВСІХ ГІЛКАХ ФОРУМУ УП!
Pixel _ 13.06.2016 03:03
IP: 109.87.178.---
Василий Николаев_ 12.06.2016 17:43IP: 104.155.51.-

Вообще-то, вначале думал ответить sidor-у так:

Любой ваш текст – муйнёй-муйня,
А вас я – в рот е_ал.
Валите на_уй от меня,
Дебил и каннибал.

Но решил существенно смягчить
- – - – -
ФОРУМЧАНИН Василий Николаев! ВАС ПОПЕРЕДЖЕНО ЗА ХАМЬОЖ НА ФОРУМІ УП!
У ВИПАДКУ ОБРАЗИ, ВИСЛОВЛЕНОЇ ВАМИ НА АДРЕСУ ЩЕ БУДЬ-КОГО З ФОРУМЧАН, ВИ ПОТРАПИТЕ В ІГНОР НА ФОРУМІ УП.
Logic2009 _ 12.06.2016 17:15
IP: 94.179.52.---
Yuriy Vologjaninov:
Шановний пане "проффесор", є такий вираз "як у воду пе*днув".
Примітивний популізм.
А Тимошенко, яку Ви уже стільки років намагаєтесь поставити
начолі країни, не олігарх?
Є бажання висловитись, пропонуйте конкретні речі, а не пусті гасла.
Yuriy Vologjaninov _ 12.06.2016 13:47
IP: 93.72.20.---
Проолигархическое большинство ВР может принимать только те законы, которые сохраняют и усиливают власть олигархии.
Без перевыборов, без отстранения от власти олигархии и их босса Порошенко никакие изменения в пользу народа невозможны.
В том числе, невозможно освобождение Донбасса и Крыма.

Юрий Вологжанинов
Киевлянин,
доктор физико-математических наук,
автор публикации "Предназначение человечества и его реализация"
hrim _ 12.06.2016 12:15
IP: 104.155.2.---
АВТОР: "... наступного четверга кворум обіцяє бути на трибунах футбольного стадіону у 2 тис км від залу на Грушевського... "
Для чого платникам податків утримувати такий ПАРЛАМЕНТ?

П.С. Макіяж дійсно не покращить цю ВР. Отже, головним завданням є прийняття нового закону про ВИБОРИ до ВР та підготовка до ВИБОРИ-2017. Водночас потрібно розглядати питання про скорочення чисельності ВР (150, максимум – 300)
grom2468 _ 12.06.2016 12:11
IP: 146.148.125.---
Егор Кухарь:
Сегодня все хохлы будут на параде пидеров,а что им ещё делать остаётся,хохлопузые болели за англичан, а русские не проиграли,да ещё и люлей наваляли хозяевам хохлов.
Мы на горе всем буржуям
Мировой пожар раздуем,
Мировой пожар в крови –
П卐ТЛЕР нас благослови!
Logic2009 _ 12.06.2016 11:17
IP: 94.179.123.---
Volodimir Lobanov:
Хахаха Політична повія, що по життю послідовно продавалася будь-кому, від Ющенко-Порошенко до Януковича, а тепер пристроїла дупу в Ляшка-Льовочкіна, буде вчити українців, як їм парламентом керувати. Це зухвалість, пан Попов. Вихід є, він відомий – люструвати таких, як Ви, назавжди, і очистити цим Раду від ганебного духу продажності.
+1000
"Чинна політична модель часто добирає до Ради не потенційних "працьовитих конячок", а лояльних до будь-якого режиму "рішал".
Чиє б мичало, пане Попов.
Logic2009 _ 12.06.2016 11:13
IP: 94.179.123.---
СЕМИЖОПОВ (очередной ник Егор Кухарь) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
Называет себя русским, а на самом деле "чурка" не знающая русского
языка. Продажная шкура ради денег дерьмо ест из Путлеровского зада.
За враньё о Савченко ему и его потомкам 22 года будут сниться кошмары

==================================================
Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над онным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ
руслан49 _ 12.06.2016 09:25
IP: 37.53.225.---
Как сказала Савченко – Нужно просто улыбнуться тому парню с ДНР, который выкалывал глаза украинским солдатам и все будет окей.
13м _ 12.06.2016 02:21
IP: 130.211.83.---
Нема довірм до рішень ради, неиа доівіри до влади, немає влади, тільки імітація котролю ((((
Damir Medjit _ 12.06.2016 01:22
IP: 146.148.125.---
І про що ото Ви думаєте? Про що пишете?
Нікчемної ваги тема!
Вся увага зараз – ПРАЙД! ЛГБТ!
Крем-лубрикатор до кишені – і на гей-парад!
Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14 Уряд реформ403
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter