Ігор Попов Народний депутат України, заступник Голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції

Необхідно дати реальну можливість трудовим мігрантам голосувати на виборах

14 листопада 2018, 09:23

Результат наступних виборів визначать голоси пенсіонерів та бюджетників. А найбільш дискримінована група – навіть не внутрішньо переміщені особи. Фактично не матимуть можливості проголосувати трудові мігранти – за скромними оцінками, це від 5 мільйонів активних виборців зі специфічними оцінками нинішньої влади і своїм баченням майбутнього країни.

Зараз вони мають чисто теоретичне право проголосувати: консульський облік-зміна виборчої адреси (подання заяви в Україні) – голосування в консульській установі в день виборів. Насправді, цим механізмом з необхідними відвідинами бюрократичних установ скористуються ну може до тисячі виборців.

У світі для вирішення даної проблеми використовують або поштове голосування, або голосування через Інтернет. Використання поштового сервісу країни перебування може бути розглянуте, проте організаційно передача тисяч/мільйонів бюлетенів до консульських установ для розсилки виборцям "по запиту" – складна організаційно і юридично. Голосування по Інтернету було модним трендом останнього десятиліття, аж поки не зявилися чутки про страшних російських хакерів. В будь-якому випадку, проблема кібербезпеки існує, і рішення про перехід на Інтернет-голосування, навіть з використанням цифрового підпису, ще не на часі.

Виходом із ситуації може бути спрощення для виборців процесу підготовки до голосування – отримання права на голосування не за місцем проживання в Україні. Для цього потрібно надати можливість виконання адміністративних процедур онлайн, а саме – спілкування з консульствами України та з розпорядником реєстру. Технічні можливості для цього вже створені, законодавство про цифровий підпис працює, все більше громадян вільно користуються таким підписом, і не лише для подання електронних декларацій.

В разі формування списку виборців на дільниці в консульстві онлайн, без візитів і переїздів – виборцю залишиться тоді лише один раз відвідати консульську установу – в день голосування.

На найближчих виборах, очевидно, прийдеться робити виключення з такої процедури для виборців, які знаходяться на території країни-агресора, для запобігання можливому тиску.

Запуск формування списків закордонних виборців онлайн – міг би стати першим кроком для полегшення спілкування цих громадян з держустановами. Зараз для вирішення питань типу переклеїти фото на внутрішньому паспорті необхідно витратити набагато більше часу і грошей, ніж при отриманні такої послуги в Україні.

Але, окрім технічного рішення залучити трудових мігрантів до голосування – потрібно ще і політичне рішення, а от тут маємо проблему. Політичні настрої заробітчан можна уявити навіть без проведення професійних фокус-груп.

powered by lun.ua
Коментарі — 6
Ernst Raxarov _ 15.11.2018 10:37
IP: 35.235.227.---
Підтримую турботу про закордонних українців (до яких сам відношуся)!

І пропоную розширити її ще більше за рахунок усунення де-факто дискримінації закордонних українців у порівнянні з мешканцями України та запровадити вибори до Парламенту за відкритими виборчими списками таким чином, щоб закордонні українці отримали повноцінний голос, а не половину, як це має місце зараз відповідно до виборчої системи Януковича!
Roman Vazchur _ 14.11.2018 16:13
IP: 35.235.229.---
Корупцію вже побороли? Смішно і сумно, почали про емігрантів думати. Не про людей, а про свої теплі міста при владі.
Attila Doma _ 14.11.2018 15:46
IP: 91.224.178.---
Кто уехал и приобрел нормальную работу, устроил быт, решил семейные вопросы положительно, тот никогда уже сюда больше жить не вернется! Таких людей выборы в ближайшие 20 лет уже не будут интересовать! Таким будет их подсознательный ответ на то, что ихняя судьба тоже не интересовала Родину (в лице правителей).Это уже потерянный электорат.А может вообще потерянное поколение.
Vasiliy Zadov _ 14.11.2018 11:26
IP: 94.248.9.---
Якщо хтось хоче голосувати – нехай повертається і живе в Україні. Той хто не живе в Україні, українцем не є і не буде, особливо це стосується "українців", що живуть і працюють на московщину.
Індра _ 14.11.2018 10:15
IP: 94.76.81.---
Богдан Хмельницький: "Нащо говорити там, де треба діяти."
Індра _ 14.11.2018 09:32
IP: 94.76.81.---
внутрішньо переміщені особи ---- українською мовою це так: внутрішньо переселені особи.В нашій мові немає московського переміщення, заміщення, зміщення і т.п. Питання до автора: який сенс в існуванні Комітету з питань запобігання і протидії корупції, якщо він не здатен зупити це лихо? Може треба змінювати правила гри? Наприклад, чому б не започаткувати партизанські загони та підпільні організації месників? Адже це можна зробити на законодавчому рівні надавши місцевим громадам право знищувати заґарбинків, завойовників, забудовників, котрі свої дії не ужгоджують з місцевими громадами. Можна навіть не надавати дозвіл на використання зброї; наприклад, в Києві забудовників можна знищувати просто лопатами, сокирами та ін. підручним засобами. Зважте, я цілком серйозно.
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter