7 квітня 2020, 10:47

Цифрова (анти) Утопія.

Пандемія та економічна рецесія змінять суспільні відносини в усьому світі. І саме українці, яким вже втрачати нічого, повинні різким маневром захопити лідерство у процесі побудови нового дивного світу. Якраз креативу у нашої влади вистачає. Як свого часу древні українці типу викопали Чорне море, так і зараз ми повинні викопати ту яму, в якій закінчать своє існування "Суспільний договір" Руссо, Велика хартія вольностей та Декларація прав людини. Нові виклики вимагають нових підходів. Вже розроблено в загальних рисах "Проект Ідентифікації Популяції для Єдиної Цифровізації" – ПІПЄЦ. Під час карантинних заходів у різних країнах проходять пілотну обкатку окремі його елементи, але вже найближчим часом буде реалізований повний ПІПЄЦ. Основними його елементами стануть:

1) "Тотальний переоблік" – проведення повного перепису населення. З максимально детальним опитувальником. Включаючи питання про суму заощаджень, наявність здорових органів та електоральні уподобання. До закінчення перепису карантин не відміняти, кордони не відкривати.

2) "Цифрове тавро" – присвоєння унікальних цифрових ідентифікаторів кожній фізособі. Є чудові розробки у проекту ID2020. Для зручності користувачів відповідний документ буде доступний у додатку ДІЯ, також можна розглянути варіант нанесення лазерного відбитку на лоб.

3) "Цифровий пастух" – зобов'язати все населення весь час носити з собою увімкнений смартфон, обов'язково з активними функціями геолокації та мікрофону. Саме так мудра влада завжди знатиме, де находяться громадяни і чим вони займаються. Для неблагонадійних громадян будуть встановлені обмеження по зонах пересування, з контролем та системою покарань.

4) "Вакцина проти всього" – тотальна вакцинація супервакциною від грипу, коронавірусу, карієсу та тарганів у голові. З введенням нанороботів з функцією GPS-активації по команді з центрального серверу.

5) "Безпечне довкілля" – установка камер спостереження у всіх громадських місцях. А оскільки тепер громадські місця у нас кругом, то і камери будуть будь-де. Так, зараз в Лондоні встановлено півмільйона камер спостереження CCTV, до 2025 року у планах збільшити їх кількість до мільйона. Потрібно розширити функціонал камер. Окрім вимірювання температури і розпізнавання облич, вони повинні розпізнавати нетипову поведінку, шкідливі контакти та неправильні думки.

6) "Нульове декларування" – всі фізичні особи повинні заповнити електронні декларації про майно та доходи. Нарешті держава дізнається, куди ж вони заховали гроші і що ще можна обкласти податками.

7) "Прозорі фінанси" – повний перехід на безготівкові розрахунки, РРО та онлайн-банкінг. Готівкові гроші – розсадник хвороб і корупції.

8) "Великий брат" – відмова від захисту персональних даних. Держава повинна знати все про своїх громадян, щоб краще про них турбуватися: від медичних аналізів до історії покупок та результатів голосувань. Штучний інтелект оброблятиме всю необхідну інформацію.

9) "Соціальний рейтинг" – поширення передового китайського досвіду щодо нарахування та знімання балів за достойну чи недостойну поведінку. Кожна особа отримає стартові 100 балів. За сплату податків, кредитів, підтримку влади – бонуси. За порушення правил пересування, нелояльні пости у соцмережах, відвідування неправильних сайтів – штрафне списання балів. Особи з рейтингом менше 100 не допускаються на державну службу чи на виборні посади. З рейтингом менше 50 – позбавляються права голосу, самоізолюються в радіусі 1 км від будинку, у них вилучається біометричний паспорт для виїзду за кордон.

10) "Левіафан" – побудова нової системи державного управління відповідно до нових обставин. Конституційні посади президента та депутатів можна навіть залишити, як королівські сім'ї в старих монархіях. Але реальну владу отримає "Верховний Сісадмін", законодавство розроблятиме "Штучний Інтелект" за технічної підтримки "Світового уряду". А слідкуватиме за дотриманням цього прогресивного устрою "Цифрова інквізиція". І всі вони будуть членами єдиної дозволеної партії – "Партія Організованої Цифровізації".

Передовий досвід ми зможемо продавати як франшизу всім бажаючим державам, це і буде та наша нафта і золото Полуботька, які ми давно шукали.

Для змучених карантином громадян спеціально ставлю дисклеймер: цей текст є саркастичною байкою, всі назви та аналогії є випадковими і ніколи не будуть реалізовані на практиці. Я сподіваюсь.

powered by lun.ua

Чи буде влада перезавантажувати відносини із Заходом після Вільнюсу

На конференції у Вільнюсі відбулися досить цікаві дебати щодо вступу України до НАТО. Українська сторона почала вимагати від НАТО надати чіткий перелік вимог і критеріїв, після яких буде надано План дій членства, і потім власне саме членство...

Боротьба з "чорним ринком" сигарет – звідки вони з'являються

Одним із основних контрабандних товарів на наших кордонах є цигарки. Значну частина тютюнових виробів, що реалізуються на "чорному ринку" та вилучається працівниками податкової міліції, походить з-за меж України...

Для Бюро економічної безпеки потрібен досвідчений керівник і доброчесні співробітники

25 вересня цього року розпочне свою роботу Бюро економічної безпеки (БЕБ). Це буде центральний орган виконавчої влади з правоохоронними функціями...

Вороги та союзники для "Зеленського 2.0."

Плани та позиціонування політика визначають багато в чому по масштабу та списку його ворогів. На початку третього року перебування на посаді Президент В...

Нова індустріалізація як драйвер економічного розвитку

Зараз основними доходами української економіки є експорт зернових та продукції металургії, а також надходження від трудових мігрантів. Лише це дозволяє підтримувати платіжний баланс та постачати широкий асортимент імпортної продукції...

Гібридні виклики харківських виборів

Через п'ять місяців відбудуться вибори міського голови Харкова. Відстань від Харкова до російського кордону – 50 кілометрів. У 2014 році було здійснено спроби створити "Харківську народну республіку" та захопити адміністративні приміщення, і лише рішучі дії правоохоронців та спецпризначенців дозволили придушити путч на старті...