27 вересня 2020, 20:00

ВЕТЕРАНСЬКІ БІЗНЕСИ СТАЮТЬ БІЛЬШ ПРИВАБЛИВИМИ. ТА ГОТУЮТЬСЯ ДО НАСТУПУ

23 вересня минув рівно місяць, як пройшов III Міжнародний волонтерський та ветеранський форум, що проходив в Мистецькому арсеналі. І вже можна підбити перші підсумки.

Нема сумніву, ветерани довели свою високу ступінь організованості і, по суті, військової злагодженості у спроможності реалізувати такий масштабний проєкт, як цей форум. І, насправді, державного рівня, недарма очолила організацію екс-міністерка Оксана Коляда. Тож сумнівів висока ступінь готовності ветеранів-підприємців для ведення та розвитку бізнесу, а також виконання задачі з економічного відродження України ні в кого не викликає. Відстояли рідну землю – відстоять і благополуччя нації на економічному фронті. Мабуть, навіть, краще, ніж інші.

І вже впевнено можна сказати, що він став крутим майданчиком для генерації ТА РЕАЛІЗАЦІЇ успішних ідей та проєктів в які цікаво вкладати інвесторам та отримання фінансування бізнесменами-ветеранами, які прийшли на форум. А також для обміну, без перебільшень, безцінним досвідом, як між собою, так і міжнародним, бо, зокрема, хорватські ветерани-підприємці та урядовці ділилися ним залюбки.

Багато з них отримали фінансування або інвестиції від фондів та установ, склали стосунки з новими, потрібними саме їм, партнерами і уклали вигідні угоди, знайшовши постачальників та контрагентів на ексклюзивно вигідних умовах взаємодії.

Рівень заходу зашкалював. Президент, що відкривав форум, перші особи держави та профільних міністерств, які говорили промови, посли іноземних держав, що висловлювали захват досягненнями ветеранів у бізнесі, відповідні до європейських стандартів, великі бізнеси, очільники найбільших бізнес-спільнот. І віце-прем'єр Олексій Резніков, що пообіцяв менторити ветеранів, погодьтеся, таке не часто буває.

Все це показує нам, що ветеранська бізнес-спільнота привертає увагу.

І не тільки тому, що ця соціальна група потребує інклюзії в соціум, а й тому, що це насправді перспективні проєкти – справжня знахідка для інвесторів.

Освітня складова форуму, її високий рівень, підтверджує неабиякий інтерес передових бізнесосвітніх закладів до ветеранів як до майбутніх студентів найкращих бізнес-шкіл.

Про це свідчить високий рівень гостей форуму – учасників панелі про освіту: заступниця декана Київо-Могилянської бізнес-школи kmbs Гелена Саврук, директорка Львівської Бізнес-Школи (LvBS) Українського Католицького Університету Ярина Бойчук, докторка філософських наук, професорка КНУ їм Т. Шевченка. Академічна радниця платформи House of Knowledge та програми МВА Единбурзької бізнес-школи Наталя Кривда, Ірина Тихомирова Президент Бізнес-школи МІМ, доцент кафедри менеджменту та економіки, к.е.н., МВА.

Такого, щоб на одній сцені зібрався весь вищий світ вітчизняної та європейської бізнес-освіти, ми не бачили вже давно. І серед них – бізнесмен-ветеран Ігор Кравченко, який збудував багато висотних будинків, має власну місійну складову та будує не просто будинки, а робить життя своїх клієнтів кращим.

Ветеранський бізнес довів, що має весь цикл та набір інструментів для повноцінного формування кластеру і впливу на локальні і глобальні ринки.

У ветеранів є все – починаючи від власного крутого івенту – майданчику де в повній мірі реалізувався бізнес-концепт quadruple innovation helix framework (поєднання у спільному векторі бізнесу, політики, освіти та суспільства) до передових фінансових інструментів залучення і розміщення коштів та здійснення повного циклу фінансування ветеранських бізнесів.

Можна сміливо сказати, що серед ветеранських бізнесів є справжні акули підприємництва, що будують міста та створюють заводи з харчової переробки і випускають серіали в свому кінопродакшені. Венчурний фонд "Фінстрім" (теж ветеранський бізнес) тільки в цьому році вклав більш, ніж 40 млн грн у ветеранські бізнеси і вони впевнено згенерували його акціонерам, як мінімум 18% річних дивідендів, не кажучи вже про зростання ціни акцій, яка приємно здивує наших акціонерів через рік. Тож ветерани мають свій власний фінансовий сектор, при чому за найкращими міжнародними зразками із повністю реалізованою частиною фондового ринку, випускаючи свої акції та, використовуючи найкращі міжнародні методики для інвестування своїх же коштів, які в них, будьте впевнені, є.

Також ветеранська спільнота має крутий, мабуть, найкрутіший в країні, проєкт благодійної діяльності. Це благодійний фонд "Повернись живим". Одне те, що саме цей ветеранський продукт має найбільшу в українському просторі Facebook аудиторію, що складає майже 3 млн дописувачів, багато говорить про потужність ветеранського бізнес-руху. Не кажучи вже про реалізовані фондом власні та зовнішні ініціативи, освітню та реабілітаційні програми.

Крім того, присутність на заході представника потужного об'єднання середніх і великих бізнесів голови СЕО Club Ukraine Сергія Гайдайчука і його заява про готовність менторити ветеранські бізнеси в фінальній панелі, де, до речі, брали участь екс-прем'єр міністр Олексій Гончарук та співвласник ветеранської продакшн компанії і відомого бренда чоловічої білизни – добрий сигнал для інвесторів. Щонайменше, вітчизняних, так вже точно.

Висновок очевидний. Ветеранами створена потужна, впливова, надзвичайно згуртована, поєднана спільними екстремальними переживаннями та надзвичайно швидкою ідентифікацією "свій-чужий", економічна сила. Що довела свою здатність створювати найуспішніші бізнесові проекти міжнародного рівня. Від стартапів до діючих, розвинутих бізнесів. І ця сила, ці проєкти, ці Підприємці вже зараз дуже цікавлять всіх серйозних гравців, що впливають на хід подій в Україні. Починаючи з найвищих ланок політиків та урядів (і не тільки вітчизняних) і закінчуючи олігархічними холдингами. І ця сила готується перейти в наступ на конкурентів.

З Богом, браття! Слава Україні!

powered by lun.ua

РІДНА ГРИВНЯ – КУРС НА ЗМІЦНЕННЯ

Ну, що ж. Тепер про курс гривні. Маю честь надати традиційний прогноз на рік, який формують аналітики @Finstream та @Cronvest. Одним махом і про глобальні зміни в економіці, і про гривню з валютами поговоримо...

ВЕТЕРАНИ ПЕРЕЙМАЮТЬ ДОСВІД НАЙВПЛИВОВІШОЇ БІЗНЕС-СПІЛЬНОТИ

21 листопада пройшов перший івент з циклу постійних заходів, які заплановані власниками успішних ветеранських бізнесів, серед яких є доволі великі фінансові сервіси та фонди, виробництва, національні ресторанні мережі, та IT компанії...

Венчурний корпоративний інвестиційний фонд як інструмент фінансування для малого та середнього бізнесу

Використання венчурних фондів для фінансування малих та середніх бізнесів вже давно успішна європейська практика розвитку економіки. Але у нас це поки що явище трохи незвичне...

ВЕТЕРАНСЬКІ БІЗНЕСИ СТАЮТЬ БІЛЬШ ПРИВАБЛИВИМИ. ТА ГОТУЮТЬСЯ ДО НАСТУПУ

23 вересня минув рівно місяць, як пройшов III Міжнародний волонтерський та ветеранський форум, що проходив в Мистецькому арсеналі. І вже можна підбити перші підсумки...

КУПИВ ДВИГУН ДЛЯ МВС – ОТРИМАВ ОБШУК

Ну, що ж. Вже почали реалізовуватись анонсовані президентом Володимиром Зеленським покращення інвестиційного клімату та посилення інвестиційної привабливості України...