14 листопада 2014, 01:15

Чи даватимуть молоко священні корови? (репліка)

Не дарма фінансово-економічні еліти, які у нас провінційно звуть олігархією, західні економічно-суспільні аналітики називають св'ященими коровами суспільства.

Адже навіть найсв'ященнішу з корів можна і навіть треба доїти.

Проте вбивати чи знущатися з неї не дозволяється нікому. Індуси це знають змалку.

Наша ж доморощена олігархія добряче не доїлася ніколи, але завдяки своїй жирності і кремезності вже стоїть на порозі бойні.

Чому?

Бо, живучи на пентхаузі будинку суспільства, еліта бачить народ дрібним і неспроможним.

На зразок того, як у Старицького Голохвастов бачив киян з висоти лаврської колокольні крихітними "немов пацюки або миші".

Але навіть з того пентхаузу юрба у мільйон голів вже не здається юрбою чи натовпом.

Об'єднавшися разом, мільйони людей раптом стають народом навіть в очах пірнаючих у хмарах товстосумів.

А під тіском розгніваного народу навіть найміцніша будівля держави може захитатися амплітудно і вкрай небезпечно. І тоді падати комусь буде дуже і дуже боляче, а декому й смертельно небезпечно.

Тому наші фінансово-економічні еліти повинні зрештою зрозуміти, що бодання між собою за владу та вплив у суспільстві це справа абсолютно невдячна, даремна і в умовах неоголошеного (поки що) військового стану, смерті подібна. Бо народ вже шукає козла відпущення, а жирний козел завжди набагато привабливіше худого. А раз народ вже шукає, то напевне знайде.

Але забрати і поділити, як мета, не варта нічого. Так вже неодноразово було в історії і завжди закінчувалося суцільним жебрацтвом.

Адже бути ситим на один день простіше, ніж годувати і доїти худобу щоденно.

Та що означає доїти і як це власне робиться?

Спитайте у тисяч підприємців, яких податкова і фіскальна системи доїли щодня усі 23 роки, без перерви, рік від року обтяжуючи все новими і новими податками.

Великий бізнес, тим більше олігархічний, що базується на фактичній монополії у якійсь конкретній галузі, має сплачувати справді величезні податки.

Податки, які б були адекватні оберту цього бізнесу.

А антимонопольний комітет має не жити з хабарів від фінеліти, а слідкувати аби галузь, будь- то енергетична, паливна, добувна або будівельна, не була фактично в руках однієї людини або однієї групи людей.

Тобто має бути прямо протилежно від того, як було, є і на жаль буде у найближчому майбутньому.

Потрібно зрозуміле для підприємців податкове законодавство, гнучкі податкові системи, некорумпована судова влада, принциповий антимонопольний комітет, потрібна повага суспільства до платника податків, а також відкритість і правдивість влади.

Та для початку достатньо лише політичної волі і бажання.

Поки худоба не перебігла до сусіда.

Нове опитування КМІС. Цифри – річ вперта

Якби вибори до Верховної Ради відбулися в середині травня, то до парламенту пройшли лише чотири партії: Слуга народу, ОПЗЖ, ЄС і Батьківщина...

Країна без принципів?

Крим був зданий без єдиного пострілу, ідеали Майдану – без єдиного вибачення, Іловайськ – без єдиного трибуналу, справи регіоналів – без жодних пояснень, Оборонпром – без судів і посадок, і зрештою вибори – без жодних варіантів...

Чому США, Великобританію і Францію не лякає гречка?

У Великобританії діє загальне рівне пряме виборче право при таємному голосуванні. Тобто те, що ми з вами називаємо мажоритаркою. У США, як у конгрес, так і у сенат, депутати обираються прямим народним голосуванням за одномандатними округами...

Новий президент це лише шанс і не більше

Більше за усю історію незалежної України не набирав ніхто. Рекордних 73% Зеленського це унікальне поєднання Сходу і Заходу, вати і бандер, реваншу і Майдану, першотравневих демонстрацій і гей-парадів тощо...

Інтрига останніх днів

Цілком зрозуміло, що до останної миті цих виборів зберігатиметься інтрига. І не тому, що у понеділок вельмишановний КМІС оприлюднив результати опитування в пропорції приблизно 70/30 на користь нового обличчя в політиці...

Щодо мови, підкупу і оборудок

Рівно рік тому, у березні 2018 року,  на врученні Національної премії імені Шевченка, президент України пообіцяв українцям у "найближчий час" забезпечити ухвалення 10-річної Програми всебічного розвитку і функціонування української мови, як державної...