11 березня 2019, 16:14

Щодо мови, підкупу і оборудок

Рівно рік тому, у березні 2018 року,  на врученні Національної премії імені Шевченка, президент України пообіцяв українцям у "найближчий час" забезпечити ухвалення 10-річної Програми всебічного розвитку і функціонування української мови, як державної. 

Не пам'ятаю, що там на бордах президента написано щодо брехливих обіцянок, але рік по тому не те що 10-річної програми розвитку, а й просто Закону про функціонування державної мови не прийнято. 

Як казав класик, обіцянки цяцянки, дурному радість. 

І можна ще зрозуміти ватних до мозку кісток колишніх регіоналів, які вважають питання мови невчасним і провокативним. Але зрозуміти голову держави, який обіцяв покарати винних у злочинах на Майдані і не покарав, який обіцяв за 2 тижні закінчити війну і не закінчив,  і який обіцяв українцям – українську мову на телебаченні, радіо і у пресі,  і досі зі своєю коаліцією не прийняв відповідний закон, – зрозуміти такого голову держави я не можу.

На моє чітке та свідоме переконання, український президент має прийти до парламенту своєї парламентсько-президентської держави, забезпечити 100% явку усіх своїх депутатів, виголосити гарячу промову на підтримку закону про державну мову, і не виходити з зали допоки цей державоутворюючий документ не буде прийнятий. 

Натомість я переконаний, що ані завтра, ані післязавтра у залі не буде і половини депутатів БПП.

Чому? Тому що на порядку денному у нинішнього глави держави не стоять ані питання розвитку економіки, науки, культури, освіти, медицини, ані тим більше питання мовної політики.

Питання, які хвилюють Банкову, це лише особисте збагачення і збереження влади будь-якою ціною.  

Численні сигнали від громадян України свідчать про те, що готується феноменальна скупка голосів і тотальна фальсифікація виборів на усіх рівнях.

У Києві, де я є депутатом ВР від Голосіївського району, масово формуються так звані мережі, мета яких контролювати і гарантувати проплачене заздалегідь голосування. До такого не зміг додуматися навіть зек-експрезидент. Формуванням таких мереж у Києві займаються попросту ЖЕКи, робітники яких активно включені в роботу владного штабу.

Я двома руками підтримую запропонований профільним комітетом ВР законопроект N8270 про кримінальну відповідальність за фальсифікацію результатів народного волевиявлення. Але чи буде він поствлений у порядок денний сесії – це питання.

І на останнє. Розслідування злочинів в Укроборонпромі це справа честі журналістів, прокурорів, СБУшників, депутатів і громадських активістів тощо. Якщо бізнес на крові тисячів українців не буде не тільки припинений, а й суворо покараний найближчим часом, можна буде цілком відповідально стверджувати, що при владі в державі знаходяться патологічні клептомани, готові продати не тільки рідну мати, а й усю державу разом з її багатостраждальним народом. 

І дай Бог, щоб цього не сталося. Принаймні у нас є ще час визначитись з "кращим із гірших" до 31 березня.

Нове опитування КМІС. Цифри – річ вперта

Якби вибори до Верховної Ради відбулися в середині травня, то до парламенту пройшли лише чотири партії: Слуга народу, ОПЗЖ, ЄС і Батьківщина...

Країна без принципів?

Крим був зданий без єдиного пострілу, ідеали Майдану – без єдиного вибачення, Іловайськ – без єдиного трибуналу, справи регіоналів – без жодних пояснень, Оборонпром – без судів і посадок, і зрештою вибори – без жодних варіантів...

Чому США, Великобританію і Францію не лякає гречка?

У Великобританії діє загальне рівне пряме виборче право при таємному голосуванні. Тобто те, що ми з вами називаємо мажоритаркою. У США, як у конгрес, так і у сенат, депутати обираються прямим народним голосуванням за одномандатними округами...

Новий президент це лише шанс і не більше

Більше за усю історію незалежної України не набирав ніхто. Рекордних 73% Зеленського це унікальне поєднання Сходу і Заходу, вати і бандер, реваншу і Майдану, першотравневих демонстрацій і гей-парадів тощо...

Інтрига останніх днів

Цілком зрозуміло, що до останної миті цих виборів зберігатиметься інтрига. І не тому, що у понеділок вельмишановний КМІС оприлюднив результати опитування в пропорції приблизно 70/30 на користь нового обличчя в політиці...

Щодо мови, підкупу і оборудок

Рівно рік тому, у березні 2018 року,  на врученні Національної премії імені Шевченка, президент України пообіцяв українцям у "найближчий час" забезпечити ухвалення 10-річної Програми всебічного розвитку і функціонування української мови, як державної...