Євген Рибчинський

Райради чи громади?

29 січня 2016, 10:38

Чому я категорично проти районних рад?

По-перше, це додаткове фінансове навантаження на бюджет, який і так тріщить по всіх швах. За часів існування райрад, на їх утримання витрачалося близько одного мільйона доларів на рік.

По-друге, якщо ми взяли курс на викорінення державної бюрократії, то чому самі ж її створюємо? Невже мало 400 з ґаком депутатів у ВР і 120 депутатів Київраді? Потрібно ще 300-400 депутатів районних рад на бюджетну кормушку? У нас немає грошей на нормальний прожитковий мінімум і на виплату пенсій та субсидій, а на вибори і множення нових можновладців чомусь є.

По-третє, райради – це додаткові політічні чвари вже навіть не на столичному рівні, а на рівні дрібних районних коаліцій і опозіцій, кінцева мета яких – лобіювання прийнятних для себе рішень і задля дерибану дефіцитних бюджетних коштів.

По-четверте, за часів свого існування райради фактично ні на що не впливали і ні за що не відповідали, адже завжди остаточне слово все одно було за Київрадою.

І насамкінець по-п'яте, райради у СРСР були створені у містах тільки як механізм управління райкомами Компартії своїми районними осередками, а не для розвитку інфраструктури громади міста.

Я однозначно за сформовані громади, як органи місцевого самоврядування, але щоб дати повноваження тим громадам, передати як то кажуть владу "на місця", не обов'язково відновлювати районні ради. Це – крок назад, реінкарнація радянської системи управління. З одного боку ми приймаємо антирадянські закони, а з другого, повертаємо один із символів тієї епохи – райради.

У Конституції України про райради йдеться лише в перехідних положеннях, тобто, їх функціонування передбачалося лише у перехідний період від УССР до незалежної України.

Україні не Конституцію треба змінювати з кожним новим президентом, це святая святих, а категорично переглянути закон про столицю.

Те, що ми бачимо спритну апеляцію прихильників радянської системи і супротив з боку ЦВК, свідчить про те, що ми йдемо у правильному напрямку. До речі, нагадаю, що керівництво Центрвиборчкому було призначено ще командою колишнього "гаранта" Януковича.

Є громади міст і громади сел, а інше "від лукавого".

powered by lun.ua
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter