Євген Рибчинський

Відкриті списки чи пряме народне голосування? Як воно там за океаном?

16 травня 2017, 00:16

Конгрес Сполучених Штатів Америки, як відомо, складається з двох палат – Палати представників і Сенату. Як представники, так і сенатори обираються прямим народним голосуванням за мажоритарною системою в одномандатних виборчих округах. Сенатори обираються строком на 6 років, а конгресмени – всього на 2. Представників в Конгресі – 435, а сенаторів – 100.

Ніяких відкритих списків в Сполучених Штатах немає. Апріорі – все відкрито і прозоро. Виборці знають свого депутата особисто, адже в ході передвиборчої кампанії майбутній представник народу проїжджає з туром весь свій округ.

Нагадаю, що у США нині живе понад 321 мільйон громадян. Це означає, що на одного сенатора або представника приходиться 600 000 громадян, тоді як на депутата ВРУ всього 100 000. За американськими стандартами, депутатів у Верховній Раді мало б бути не більше 75-80, тоді як за Конституцією їх 450.

Що ж робити?

Цілком логічно, щоб у Верховній Раді було не більше 10 представників від кожної області України. Це вдвічі менше ніж їх є зараз. Правильно і зрозуміло було б, якби обирались вони прямим народним голосуванням за мажоритарною системою в одномандатних виборчих округах, так само, як у США. Строк їхньої каденціі мав би бути не більше 4 років.

А щодо питання недоторканості, то треба покінчити з цим раз і назавжди, аби ніхто і ніде вже не міг спекулювати цією темою. Ні в США, ні в Євросоюзі депутата не можна заарештувати просто так, за підозрою, можливо виключно за фактом злочину, якщо депутата застали на гарячому під час його скоєння. Механізм же відкликання депутата та імпічменту президента повинен бути прописаний в основному Законі країни і діяти як годинник. Інакше будь-які зміни до виборчого законодавства втрачають всякий глузд і сенс.

powered by lun.ua
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter